wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka na zime...
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 21:48   

To chyba nic to nie da. Lód będziesz miał przed filtrem. Skrapla się przecież tam gdzie jest punkt zero (przejście z dodatniej w ujemną temperaturę). Trzeba będzie pokombinować. Ale o ile pamietam Paweł - moderator coś na ten temat pisał. U mnie jest znacznie gorzej, bo przewody idą pod ziemią i wychodzą od razu pod wodą. Nie mam żadnej możliwości zastosowania tam filtru. Dlatego na zimę wyciągnę pompkę na mróz.
Pozdr, Bajbas
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-03, 18:31   

Zerknijcie TUTAJ. Takie rozwiązanie pracuje u mnie bez przerwy od ponad 11 lat. Zmienałem jedynie napowietrzacze (pompki). Te akwaryjne nie wytrzymywały zim. Obecnie pracuje u mnie SERA AIR 550 R. Jest to cztero menbranowa pompa mam ją od ub. jesieni i od tamtej pory pracuje non stop, w lato i w zimie, bez awaryjnie. Zainstalowana jest w skrzynce elektro w ogrodzie, przewody zakopałem 20 cm pod pow. gruntu i wyprowadziłem do oczka. Nie mam żadnych problemów z zamarzaniem rurek.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-03, 18:42   

Paweł, u mnie się ten link nie otwiera. Wchodząc na Twoją stronę też nie chodzi temat przerębel. Wykuj dziurę na tę wiedzę. Bajbas
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-17, 20:39   

Paweł, obejrzałem Twoje rozwiązanie i jedyna różnica do mojego, to że masz pompkę na mrozie. Też mam tak zamiar zrobić w tym roku, choć w instrukcji (Gardena 400l/h) mówią, żeby nie trzymac jej na mrozie. Chyba, że znajdę sposób na wyłapanie wilgoci.
dzieki, Bajbas
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-09-17, 21:49   

Jak myslicie... czy wlaczenie napowietrzacza tak zeby lezal na dnie i nad nim dodatkowo "grzybek" to dobre rozwiazanie ?? Czy w tym wypaku grzybek jest zbadny ?? Drugie pytanie... Czy ustawic napowietrzanie na duze bable czy male ? Duze rozwalalyby lod a male lepiej napowietrzaly wode....?
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2006-09-17, 22:25   

Poczytałem co nieco na tematy zimy w oczku i mam pytanko w kontekście napowietrzaczy w zimie:
a nie wystarczy wrzucić do oczka cho choła z jakiejś słomy, żeby była wymiana powietrza i innych smrodków podwodnych? :D
a może jęczmiennego, przy okazji obniży ph?

pozdrawiam Castleman
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-17, 23:01   

Dawid999 napisał/a:
Jak myslicie... czy wlaczenie napowietrzacza tak zeby lezal na dnie i nad nim dodatkowo "grzybek" to dobre rozwiazanie ?? Czy w tym wypaku grzybek jest zbadny ?? Drugie pytanie... Czy ustawic napowietrzanie na duze bable czy male ? Duze rozwalalyby lod a male lepiej napowietrzaly wode....?


Kostka napowietrzająca nie powinna leżeć na dnie bo wymiesza najcieplejszą wodę w której zimują ryby. Powinna być nad dnem min 20-30 cm. To wystarczy, nie wiem co to grzybek ale nie jest on do niczego potrzebny :P

W jaki sposób chcesz ustawiać wielkość bąbli - to zależy od zastosowanej kostki.
Lepsze są małe bąbelki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2006-09-18, 10:56   

To co z tą słomą, nie wystarczy na zimę?

pozdrawiam Castleman
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-09-18, 12:02   

castleman, słoma jęczmienna zgnije w oczku.I to chyba nic ci nie da.Możesz zrobić chochoła ale ze słomy z trzciny. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-09-18, 15:57   

hmmm ja mam oczko glebokosci moze 80 cm ;] Czy 20- 30 cm wystarczy ;/ ? i czy przy malych bablach woda lub rurka nie zamarznie ;/ ?
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2006-09-19, 19:38   

zik napisał/a:
castleman, słoma jęczmienna zgnije w oczku.I to chyba nic ci nie da.Możesz zrobić chochoła ale ze słomy z trzciny. :)


aaaa OK co do słomy z trzciny, wystarczy na oczko głębokości ok 120 cm?
ile trzeba jej wrzucić?
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
carlos 
Uczestnik



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 99
Skąd: Janki / Warszawa
Wysłany: 2006-09-19, 19:43   

a masz jakiś problem żeby zastosować napowietrzacz?
i nie za drogie to, i masz 90% gwarancji że przerębel nie zamarznie,
a i woda dostatecznie sie napowietrza
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
  Wysłany: 2006-09-19, 21:56   

castleman napisał/a:

aaaa OK co do słomy z trzciny, wystarczy na oczko głębokości ok 120 cm?
ile trzeba jej wrzucić?

To zależy jakie duże masz oczko.Tej słomy z trzciny nie wrzuca się luzem. Tylko robi się snopek który wkłada się w przerębel. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-19, 22:32   

Moim zdaniem skuteczność snopków jest bliska zera. Można je stosować w większych stawach i tam gdzie nie mamy możliwości doprowadzenia prądu. W oczku o pojemności kilku tysięcy litrów napowietrzacz jest konieczny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-09-20, 08:29   

ja dam taki przyklad oczko 10 lat przez prawie 7 lat nie stosowałem napowietrzania w zimie i co wiosenka czyszczenie szamba :P zaby i karasie czerwone rozklad całkowity od 3 lat napowietrzam woda na wiosne czysta tylko ostatniej zimy padł napowietzacz (uzwojenie w nim ale juz elektryk mi naprawił) i znowu szambo, teraz mam zamiar kupic drugi i bedą dwa działały dla pewnosci,u mnie za domem same łaki na dziko i teren podmokły żaby to tak sie pchaja do oczka na zime ze ja nic nie moge na to poradzic a na wiosne bez napowietrzania to je wynosze ale w szczatkach, przewaznie bylo 2 wiadra 15 l :cry: :P tak ze radze zastosowac dobre napowietrzanie jak pużniej wachac ten smrodek :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny