wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: iwosek
2008-07-01, 13:51
Balkon - oczko wodne w donicy
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-06-27, 22:22   

Prawie wszystkie donice nawet te bez dziur chłoną wodę i moim zdaniem nie nadają się na mini oczka bo zawsze będzie spory ubytek wody :? Najtańsze i najprostsze rozwiązanie to kastra budowlana , choć może niezbyt estetyczna :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bartek1 
Uczestnik


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 84
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-27, 22:26   

rybka w donicy szkoda przecież rybki ile tam może wejść wody 20l - miejsce na rośliny i podłoże dla nich to 10l powiedzmy to raczej zamało moi zdaniem. :dupa:
_________________
Pozdrawiam Bartek
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-06-28, 08:30   

to zależy jaka jest donica,ja miałem taką wielką,\ok.60l.\ale niestety przeciekała.pare gupików mozna by trzymać w okresie letnim,w 20-30l.to sie zgadzam-tylko i wyłącznie rośliny.
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-30, 09:39   

Cześć :)

Dzięki za wszystkie rady :)

Donica jest ok, miałam już w niej oczko i jedynym problemem było dno :(

Pojemność ma ok. 30l i faktycznie sporo wody odparowuje - ok. 0,5 cm dziennie (średnica donicy to 45cm) - jednak to nie jest problem bo codziennie i tak podlewam kwiaty na balkonie i zajmuje mi to tzw. hektar czasu ;)

Z doborem roślin raczej nie ma problemu, "ogrodniczka" ze mnie więc z tym sobie radzę, aczkolwiek wszelkie podpowiedzi są bardzo mile widziane :)

Co do rybek, to z żalem stwierdzam, że raczej nie da rady, chociażby dlatego że zimować musiałaby w domu i to już nieco dużo zamieszania, nie mówiąc o tym, że mój kot jest wytrawnym myśliwym i podejrzewam że rybka pożyłaby do jego pierwszej wizyty na balkonie ;)

Dobrego dnia :)
_________________
Nat(alia)
 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2008-06-30, 11:56   

Witam. Do takiego mini-oczka przydadzą się roślinki z natury niewielkich rozmiarów. W płytkiej wodzie Eleocharis accicularis wygląda ciekawie. Tatarak trawiasty i zachylnik błotny też zdają egzamin. Moje pierwsze oczko było w starym cieknącym akwa, ustawionym w cieniu za domkiem.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-06-30, 13:01   

Faktycznie,jak tylko 30l.to ryby nie wchodzą w grę.Z roślin polecam jeszcze pistię,i na podstawie włanego doświadczenia-żabisciek pływajacy.Rozrasta sie szybko i wygląda jak miniaturowa lilia wodna.Niestety trudno go kupić i trzeba raczej znależć nad wodą.Prawdziwą miniaturową lilię też mozesz mieć.Są odmiany,którym wystarczy 10-15cm.poziomu wody.
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 11:17   

dzięki Wam za podpowiedzi :) tak aktywnych pozytywnie forumowiczów jeszcze nie spotkałam :)
_________________
Nat(alia)
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-01, 11:33   

Mogę Ci polecić taką małą ksiażeczkę,jak uda się zdobyć;Andrea Christmann;Oczka wodne w ogrodach i na balkonach,wyd.RM.Co prawda tekstu niewiele.ale dużo pięknych zdjęć takich właśnie mini oczek.Niezła inspiracja do stworzenia takiego mini ogródka wodnego.
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 12:19   

Ha, mam tę książeczkę :) jest rzeczywiście miła dla oka, inspirująca i przydatna. Tylko o korku nic tam nie pisali ;)
_________________
Nat(alia)
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-16, 12:01   

Witam i od razu dziękuję za trafne rady :brawo:

Realizacja zajęła mi troszku czasu i było warto :yahoo: Oczko, a właściwie 2 ;) już są - jedno nawet z pompką :) (drugie to "bagienko"). Jeśli uda mi się zrobić jakieś sensowne zdjęcia, zamieszczę. Co nie zmienia faktu, że lada dzień pewnie znów zacznę w nich grzebać... jestem uzależniona ;)

Dzięki jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam oczkomaniaków :)
_________________
Nat(alia)
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-16, 12:05   

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.Jestem fanem takich mini -oczek .A u mnie żabiściek zarósł prawie całe balkonowe oczko.Szaleje,tylko czekam,az zakwitnie.
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 09:31   

A oto i moje "podwójne" oczko wodne :)
_________________
Nat(alia)
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 09:33   

I jeszcze ze dwa inne ujęcia ;) tym razem miniaturki.
_________________
Nat(alia)
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-21, 10:03   

Piękne.Rośliny szybko będą rosły i za parę tygodni kompozycja będzie naprawdę wspaniała.A jaka odmiana lilii jest w tej większej donicy?Z papirusem też doskonały pomysł.
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 10:16   

Dziękuję :)

Lilia to Pygmaea Rubra - może rosnąć wg sklepu nawet na głębokości 20-40 cm, wg strony oczkowodne.net bodaj od 30 - zobaczymy jak będzie w praktyce :) Kwitnie na czerwono, na zdjęciach jest to czerwień z odcieniem intensywnego różu. A papirus na zimę wyląduje w sypialni, będzie służył za nawilżacz powietrza ;)
_________________
Nat(alia)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny