wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda z studni w nowych oczku
Autor Wiadomość
Limbo 
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Żernica
Wysłany: 2009-06-05, 13:49   Woda z studni w nowych oczku

Witam! Mam na imię Krzysiek. Jestem nowy na tym forum co nie oznacza ze dopiero teraz rozpoczynam swoją przygodę z oczkiem wodnym;) Zarejestrowałem się przed tygodniem i od tej pory spędzam tutaj bardzo dużo czasu czytając interesujące mnie tematy:)
Moje oczko wykopałem sam w wieku 14 lat czyli 9 lat temu z czego jestem bardzo dumny:D:D

W oczku, które mam do tej pory (3x4x1) juz od roku ucieka woda, gdyż folia nabyła kilka dziur, ktorych mimo kilku prób nie jestem w stanie znależć . Wodę uzupełniam systematycznie od około roku:(

Aktualnie posiadam okolo 6 grzybieni róznych odmian, znaczna ilośc kosaćców, pałek i duuuużo prząstki pospolitej.
Złotych rybek mam juz chyba około 100 sztuk (największe mają ok 18 cm.)

Od poniedziałku zabieram się jednak powiększenie i modernizację oczka. Będzie one miało wymiary 3,5 x 6 x 1,3 lub 1,5. Zaopatrzyłem się juz w odpowiednią folię pcv o grubości 1 mm. Projekt oczka mam juz cały rozrysowany:)
Problem jest w tym, że na wypompowanie wodu, powiększenie oczka, położenie folii inapuszczenie wody mam okolo 2 tygodnii (egzaminy w szkole i wyjazd do pracy na wakacje)

NAJWIĘKSZE WĄTPLIWOSCI MAM CO DO KILKU SPRAW:
- na czas prac ryby zostaną odłowione i umieszczone w basenie o gł 50 cm i wymiarach 1,5m szer i 2,5m dł. Do natleniania wody użyję napowietrzacza. Dzisiaj wlałem wode do tego basenu. Jest to woda z studni z drodną domieszką wody deszczowej.
Jesli po tygodniu wpuszcze do tego baseny te złote rybki to będzie OK?

- Po ułożeniu nowej folii i wlaniu nowej wody do oczka (100% wody z studni) po jakim czasie mogę wpuścić do niego ryby przechowywane w basenie??

Proszę o fachowe porady;)
Dziękuję z góry i pozdrawiam

PS. W połowie przyszłego tygodnia będe miał większą część moich karasi ozdobnych do sprzedania w okazyjnych cenach (ryby tryskają zdrowiem). Jeśli ktoś chętny to proszę o kontakt na priv (mieszkam 5 km od Gliwic).
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-06-05, 14:31   

Limbo napisał/a:
NAJWIĘKSZE WĄTPLIWOSCI MAM CO DO KILKU SPRAW:
- na czas prac ryby zostaną odłowione i umieszczone w basenie o gł 50 cm i wymiarach 1,5m szer i 2,5m dł. Do natleniania wody użyję napowietrzacza. Dzisiaj wlałem wode do tego basenu. Jest to woda z studni z drodną domieszką wody deszczowej.
Jesli po tygodniu wpuszcze do tego baseny te złote rybki to będzie OK?

- Po ułożeniu nowej folii i wlaniu nowej wody do oczka (100% wody z studni) po jakim czasie mogę wpuścić do niego ryby przechowywane w basenie??


Dlaczego do tego basenu nie wlejesz wody z oczka?? wtedy masz problem z głowy jeśli chodzi o aklimatyzację ryb.Po zrobieniu oczka , napełnieniu wodą karasie spokojnie możesz wpuścić do nowego oka tylko należy pamiętać o wyrównaniu temperatury wody .Jeśli w basenie woda będzie cieplejsza o kilka stopni niż w oczku to ryby dostaną szoku termicznego.
Czym więcej wody ze starego oczka uda się zmagazynować tym lepiej ,świerza woda będzie jałowa i warto ją "zaszczepić" wodą ze starego oczka
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Limbo 
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Żernica
Wysłany: 2009-06-05, 14:45   

Problem w tym że obecnie w oczku jest zalednie okolo 50 cm wody a chce rybom i grzybioniom pozostawic jeszcze troche miejsca az do czasu wypompowania wody. Jesli woda studnienna i deszczowa postoi w basenie okolo tygodnia to bedzie OK zeby wpuścic do niej rybki wyłowione z oczka??
Żeby nie bylo szoku termicznego to będę wyławiał ryby do duzego wiadra z woda z oczka i wstawie to wiadro do basenu zeby temperatury się wyrównały, po czym ryby z wiadra wpuszcze do basenu. Można zastosowac taki sposób??
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-06-05, 15:05   

Limbo napisał/a:
Problem w tym że obecnie w oczku jest zalednie okolo 50 cm wody a chce rybom i grzybioniom pozostawic jeszcze troche miejsca az do czasu wypompowania wody. Jesli woda studnienna i deszczowa postoi w basenie okolo tygodnia to bedzie OK zeby wpuścic do niej rybki wyłowione z oczka??
Żeby nie bylo szoku termicznego to będę wyławiał ryby do duzego wiadra z woda z oczka i wstawie to wiadro do basenu zeby temperatury się wyrównały, po czym ryby z wiadra wpuszcze do basenu. Można zastosowac taki sposób??


wodę możesz wypompować z oczka do basenu w dniu rozpoczęcia remontu i tam przeprowadzić i ryby i rośliny.
tak właśnie wyrównuje się temperaturę przy wpuszczaniu ryb ale jeśli masz ich aż tyle to same wyrównywanie temp.wiaderkiem dla 100szt ryb zajmie ci tydzień -pojemnik z rybami powinien stać w wodzie do której chcemy wpuścić ryby co najmniej godzinę
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Limbo 
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Żernica
Wysłany: 2009-06-05, 19:25   

Dzisiaj udało mi się złapać "aż" dwie ryby do tej pułapki zrobionej z butelki pięciolitrowej:D
Róznica temperatur wody między basenem a oczkiem na dzień dzisiajszy wynosi 2C dlatego trzeba było zastosować wiaderko. Myślę, że w środę czyli w dzień wypompowywania wody i odławiania ryb z oczka, woda z basenie i oczku będą jednakowe i wyrównywanie temperatury poprzez wiaderko nie będzie konieczne;)

Fotostory z zmagań przy oczku zamieszczę w przyszłym tygodniu w innym dziale.

Dzięki za pomoc.
Pozdro
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny