wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile odczekać aby wpuścić ryby do nowo nalanej wody?
Autor Wiadomość
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2006-07-07, 07:08   Ile odczekać aby wpuścić ryby do nowo nalanej wody?

Na sobote rano planuje gruntowne czyszczenie oczka, nastepnie wloze rosliny i naleje wode. - Jak długo muszę odczekać aby móc wpuścić ryby do świeżo nalanej wody z rurociągu abym miał pewność ze się nie poduszą i nie wypłyną do góry brzuchem :?:

Tak na marginesie, podczas czyszczenia oczka ryby chce przetrzymac w wielkiej beczce 250 litrowej. Będą to 28-30 karasi zlotych, 1 karp pospolity - 50cm, 2 karpie koi - po 35cm, 1 sum nilowy - 35cm. Musze napowietrzać wode w beczce zanim woda w oczku bedzie "gotowa" na wpuszczenie ryb?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-07, 15:08   

Wodę w beczce musisz napowietrzać. W takie upały i tak moga paść. W zasadzie dopiero po około 2 tygodniach powstaja dogodne warunki dla ryb
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-07-07, 15:16   

no mimm zdaniem to jest teoria ,nie zaprzeczam ze AurorA ma racje z wpuszczaniem ryb ale ja zawsze sie bałem ze moje rybki padna w beczce, i jak napełniłem oczko to zaraz je do wody i zawsze przezyły
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-07-07, 15:40   

ja jak czyszcze oczko i naleje wody to tez odrazu wpuszczam rybki i tez wszystkie przeżywaja ale AurorA, ma racje,woda musi się ostać ok 2 tygodnie.
kamel83, Zrób jek uważasz! Najlepiej wlej do oczka antychlor odczekaj 24-48h i wpuścić rybki. :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-07, 18:50   

Jak masz wode chlorowaną to daj antychlor i poczekaj az się ustabilizuje temperatura.
Powinny przeżyć po wpuszczeniu do takiej wody, choć będzie to dlanich szokiem.
Tez ryby wpuszczam od razu ale zamsze zostawiam trochę wody. Mam ten komfort że mam dwa połączone oczka. Przy czyszczeniu opróżniam jedno oczko a ryby daję do drugiego, później czystą wodę z drugie go przelewam do pierwszego a zostawiam tylko szlam. Oczko czysczę i całośc dopełniam świerzą wodą (stopniowo na kilka razy aby ryb nie stresować.

Z tymi dwoma tygodniami chodzi o to że zanim osiedlą się bakterie nitryfikacyjne bardzo mocno wzrasta poziom NO2 i NO3 i dopiero po około dwu tygodniach się stabilizuje.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-07, 21:42   

kamel83 napisał/a:
Tak na marginesie, podczas czyszczenia oczka ryby chce przetrzymac w wielkiej beczce 250 litrowej. Będą to 28-30 karasi zlotych, 1 karp pospolity - 50cm, 2 karpie koi - po 35cm, 1 sum nilowy - 35cm. Musze napowietrzać wode w beczce zanim woda w oczku bedzie "gotowa" na wpuszczenie ryb?

Nie za mała ta beczka na tyle ryb.Jak masz takie manewry zamiar zrobic to schowaj beczke do cienia.I jak chcesz wyczyścić oczko to zostaw coś starej wody.Odrazu do nowej wody daj kwaśny torf.Ja tak zrobiłem 3000l wróciło spowrotem.Bij zaczym twoje oczko pobiją glony :) .Dodam tyle że chlor odparowuje gdy temperatura wody osiągnie 20 stopni celcjusza przez 3 doby.Przy 25 stopniach już nie ma chloru po około 40 godzinach.Muszisz zadziałać odrazu po wymianie wody.
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-08, 19:10   

No i po bólu :) Oczko wyczyszczone, rosliny wsadzone , woda nalana no i ryby wpuszczone, torf zapodany :) Wszystko OK, ale wiem ze niedlugo woda zrobi sie zielonkawa... wiele bym dal zeby byla przezroczysta. Mam torf, pompke z filtrem, dorzuce jeszcze kilkanascie roslin .. co jeszcze moge zrobic?
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-08, 21:37   

A jaką masz pojemność oczka ?.Jaki masz filtr ?.Za dużo ryb moim zdaniem
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-09, 11:07   

Pojemnosc oczka ~14500 litrow. Ryb zrobilo sie mniej niz podalem wczesniej bo kilka jakims cudem wylapal mi kot :shock: Na dzien dzisiejszy mam 18 zlotych karasi 6-18 cm, sum nilowy - 35cm, i to wszystko. Pompe mam o wydajnosci 5000l / h z zewnetrznym filtrem z mozliwoascia dołączenia jeszcze jednego filtru.
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-07-20, 05:22   

ja stosuje zupelnie inna technologie czyszczenia stawu
czesc "starej" wody przetrzymuje z napowietrzaniem w odrebnych basenach
po wyczyszczeniu i zalaniu stawu swieza woda, dopelniam staw woda z basenow
po uplywie 2-3 dni wprowadzam do stawu duza porcje planktonu, unikam w ten sposob zakwitu wody glonami jednokomorkowymi
ryby wpuszczam po okolo 7-10 dni po ustabilizowaniu sie warunkow biologicznych w stawie
zaznaczam,ze u mnie wody nie chloruja
jestem przeciwnikiem stosowania w stawie srodkow chemicznych i tzw."wynalazkow" zwiazanych z szybszym wpracowaniem stawu
uwazam,ze jest to tylko chwyt reklamowy i nabijanie kasy producentowi
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny