wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria pompy
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-21, 18:38   Awaria pompy

noi stało sie pompa pracowała 5 sezonów jak wczoraj byłem na 2 zmianie urwałomi oske od wirnika przetarła sie noi do filtra woda przestała dochodzc :x ,a zauwarzyłem to dzis rano wiec napewno mój filtr jest juz jałowy pozyteczne bakterie padły .pompe naprawiłem dorabiając ośke z drutu (nierdzewki), ale poradzcie mi co robic szczepic filtr bakterjami, czy czekac na odbudowe .Gorąc straszny i boje sie ze bedzie rozwój glonów,a taka wode miałem kryształ :cry:
 
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-06-21, 21:26   

jakiej firmy to byla pompa?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-22, 00:48   

Bakterie bardzo szybko zasiedlą filtr - w oczku masz ich dużo, poczekaj i nie stosuj przypadkiem uv.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-22, 01:14   

pompa jest firmy AquaSzut , a co do uv to juz na poczatku seonu postanowiłem nie stosowac w tym roku ,próbuje tym torfem (klasmann) co o nim pisałem woda kryształ jak narazie troszke nitkowate mnie mecza ale i im moze dam rade,wiec narazie bede czekał na nowe zasiedlenie.
ps. jezeli chdzi o te bakterie to one padna jak nie ma tlenu czy z braku wody bo u mie filtr zrobiony jest tak ze woda zostaje cała w beczce i zakrywa wszystkie warstwy filtracyjne
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-22, 01:20   Re: Awaria pompy

killer1558 napisał/a:
noi stało sie pompa pracowała 5 sezonów jak wczoraj byłem na 2 zmianie urwałomi oske od wirnika przetarła sie noi do filtra woda przestała dochodzc :x ,a zauwarzyłem to dzis rano wiec napewno mój filtr jest juz jałowy pozyteczne bakterie padły .pompe naprawiłem dorabiając ośke z drutu (nierdzewki), ale poradzcie mi co robic szczepic filtr bakterjami, czy czekac na odbudowe .Gorąc straszny i boje sie ze bedzie rozwój glonów,a taka wode miałem kryształ :cry:


Moja rada, oddać pompę do serwisu, a jeśli nie zreperują, co się często zdarza, to niesety trzeba kupić nową. Nic nie trwa wiecznie, uważam ze 5 lat to i tak wyjątkowo długo. Z reguły pompy siadają po 2 max 4 latach pracy non stop. W ciągu 12 lat zmieniłem już trzy pompy, a ta którą mam pracuje już trzeci sezon i przymierzam się już do nowej.
Szczepionkę sobie daruj, złoże bakteryjne bez tlenu i świeżego pokarmu, nie rozwinie się.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-22, 01:31   

Paweł jak zrozumiałem to nie doczytałes do konca mojego postu bo pisze w nim ze juz naprawiłem pompe i chula od nowa napisałem tam ze jest 5 sezon ale tak naprawde to juz 9 lat chula tylko w4 roku stało sie to samo oska sie wytarla przez to napisałem ze 5 sezon chodzi :) :pa:
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-22, 02:04   

killer1558 napisał/a:
Paweł jak zrozumiałem to nie doczytałes do konca mojego postu bo pisze w nim ze juz naprawiłem pompe i chula od nowa napisałem tam ze jest 5 sezon ale tak naprawde to juz 9 lat chula tylko w4 roku stało sie to samo oska sie wytarla przez to napisałem ze 5 sezon chodzi :) :pa:


Po prostu zrozumiałem, że to była prowizoryczna naprawa, a nie serwisowa. :good:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-22, 13:53   

killer1558 napisał/a:
jezeli chdzi o te bakterie to one padna jak nie ma tlenu czy z braku wody bo u mie filtr zrobiony jest tak ze woda zostaje cała w beczce i zakrywa wszystkie warstwy filtracyjne


Padają z braku tlenu - woda stojąca nic nie da - musi płynąć - wyczyść filtr i czekaj na nowe zasiedlenie ( myślę że góra kilka dni).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-06-22, 22:03   

tak wlasnie myslalem jedyna wada pomp firmy aqua szut jest wlasnie to ze szybko zuzywa sie wirnik, pierwsza moja pompa ulegla tej awari i od tego momentu co rok wymieniam rdzen na nowy i wszystko gra, znajomy to dobry tokarz i zawsze dorobi kilka :piwko:
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-07-13, 19:25   

Moja pompa szwankuje!!! Wyłącza się co jakiś czas i potem ponownie uruchamia. Rozebrałem ją dziś i stwierdziłem brak zanieczyszczeń, które mogłyby mechanicznie zatrzymywać wirnik. W czasie czyszczenia pompy dało się wyczuć, że obudowa korpusu pompy mocno się nagrzewa (oczywiście odłączona od sieci). Może tak ma być może nie- nie wiem bo wcześniej nie miałem do czynienia z takimi problemami. Wiem, że czeka mnie wycieczka do sklepu po nową ale gdyby mi ktoś wyjaśnił o co może chodzić to spałbym spokojniej. :???:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Masiu9 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-29, 17:04   

Witam :)
Moja pompa też uległa uszkodzeniu :( Była firmy Aqua Szut ( http://www.sklep.oczkowod...owa-po-001.html ). wytarła mi się ośka wirnika, te plastikowe "łożyska" i z jednej strony magnes który wchodził w obudowę. Pompa w tym stanie stała przez ok. noc, i rano widząc brak płynącej wody szybko ją odłączyłem od zasilania. Próbowałem ją uruchomić, ale nie daje znaków życia po podłączeniu do sieci, i tu nasuwa się pytanie: czy da radę ją jeszcze uratować, czy już nie?
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-04-03, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-29, 21:29   

Musisz dokupić wirnik z ośką i pompa powinna działać
Masiu9 napisał/a:
wytarła mi się ośka wirnika, te plastikowe "łożyska" i z jednej strony magnes który wchodził w obudowę.
Nie jestem pewien czy ta pompa ma oś ceramiczną , ale jak tak to jest to prawie niemożliwe :-o
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Masiu9 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-30, 18:08   

Oś wykonana jest ze zwykłego drutu z nierdzewki. Jeśli kogoś interesuje jak to wygląda mogę porobić zdjęcia :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-30, 21:13   

To zapytaj Arka ( Aurorę ) czy są do tego modelu wirniki z osią ceramiczną jak tak to polecam taki bo jest na lata, a jak stalowe to praktycznie co rok wymiana :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny