wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pozbyć się trzciny?
Autor Wiadomość
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-26, 21:57   Jak pozbyć się trzciny?

Nie mogę pozbyć się trzciny znad oczka. Kiedyś było jej tu bardzo dużo, zanim jeszcze wykopany został staw. Teren był podmokły to się rozpanoszyła. Teraz wybija wszędzie, wchodzi nawet na taflę wody, takimi długimi, kilkumetrowymi pędami. Pryskałam wczesną wiosną roundapem ale niewiele to pomogło. Teraz nie mogę już pryskać, bo wszędzie posadziłam rośliny i je zniszczę. Macie jakiś pomysł?
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-26, 22:57   

Powiem tak.Roundap nic nie pomoze jezeli nie pomogla benzyna i ropa.Przed zagospodarowaniem terenu pod ule bylo tam bagno.I moi koledzy od pszczol :wink: wymyslili ze podpala wszystko co tam rosnie.Palilo sie tak ze kilka wiezb sie chycilo.No wszystko bylo pieknie.Nawiezli ziemie(dodam ze okolo 70 cm podniesli grunt),posiali trawke poprzywozili ule.No i do czasu byli zadowoleni az tu pewnego razu miedzy ulami zaczely wyrastac trzciny.Z trzcina walcza wycinaja nowe pedy,ale co dziwne nowe palki i sitowie zostawiaja.Jezeli u Ciebie jest to naturalne oczko bez folii to mozna by bylo powalczyc mechanicznie(zalezy jakie duze do 100m2 sprawa powinna byc do opanowania)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny