wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Roślinki na podmokły teren
Autor Wiadomość
konrad1983 
Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-12, 17:46   Roślinki na podmokły teren

witam
jako że pytanie moje nie dotyczy oczka, a bardziej ogrodu to mam jednak nadzieje ze ktos odpowie, studiując forum widze ze znawców ogólnych tu mnogo. Otóż moje pytanie dotyczy krzewu, drzewka które chłonie wilgoć w pokaznych ilosciach, problem jest taki ze czesc działki jest podmokła, drenazu nie ma jak zrobic, jedynie lekkie przepusty odprowadzajace wode deszczowa. teren podniose i zageszcze zageszczrka, pozatym jest intensywnie użytkowany wiec taka roślink aby się przydała.
Ostatnio zmieniony przez iwosek 2008-03-12, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-03-12, 18:08   

Możesz spróbować z wierzbami płaczącymi ale ostrzegam rosną do olbrzymich rozmiarów i później ma się problemy np z opadającymi liśćmi. U mnie miały niesamowity przyrost w małym odstępie czasu.
 
 
konrad1983 
Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-12, 18:13   

hehe az tak nieswiadomy nie jestem, wiem jak wyglada wierzba, do jakich rozmiarów rosnie ;) , słyszałem też o topoli, ale wierzba przy topoli to niebo :good:
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-12, 18:14   

Nie tyle co płaczące, ale wierzby nie pamiętam nazwy ( moze ktos skojarzy) czesto stosowane w naturalych oczyszczalniach scieków, oraz własnie do zatrzymywania ("wiazywania") podmokłych terenów, rosnie nie duża do okolo 4-5 metrów.
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-12, 18:17   

iwosek napisał/a:
Nie tyle co płaczące, ale wierzby nie pamiętam nazwy ( moze ktos skojarzy) czesto stosowane w naturalych oczyszczalniach scieków, oraz własnie do zatrzymywania ("wiazywania") podmokłych terenów, rosnie nie duża do okolo 4-5 metrów.

Chyba chodzi ci o wierzbę "wiciowa".Rośnie do 5m.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-12, 19:51   

judym napisał/a:
Chyba chodzi ci o wierzbę "wiciowa".Rośnie do 5m.


nie wiem czy nie chodzi o tzw wierzbę energetyczną--sadzoną na plantacjach , ale jest to roślina mało atrakcyjna jak na warunki ogrodu.Można zasadzić wierzby "ozdobne"-ogrodowe i odpowiednio przycinać i wtedy nie wyrośnie z niej wielkie drzewo.Moja wierzba ma około 15 lat i ma zaledwie 2m wysokości :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-12, 20:31   

Kolego zgadzam się z tobą,że wierzba wiciowa nie jest dekoracyjna(właściwie to jest raczej krzew)ale Konradowi chodzi o drzewo co osuszac będzie mu teren,a ten gatunek do tego się nadaje. Tez w ogrodzie mam trzy gatunki wierzby i dorastają mi po 5-10 latach na 1,5m.Czym mocniej przycinam,tym ładniej rozrastają się.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-12, 22:05   

Na podmokłym terenie dobrze będzie rósł cypryśnik błotny- to nieduże drzewko iglak zrzucający igły na zimę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
konrad1983 
Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-13, 15:54   

wiedziałem ze mi pomożecie :piwko: w zasadzie ta wierzba wiciowa, posadzona wzdłuż płotu nie była by takim najgorszym rozwiązaniem, a nie chodzi o to co bedzie dobrze rosło (apropo cyprysnika) tylko co bedzie dobrze żarło ;) czyli piło wode :good:
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-13, 16:25   

konrad1983 napisał/a:
wiedziałem ze mi pomożecie :piwko: w zasadzie ta wierzba wiciowa, posadzona wzdłuż płotu nie była by takim najgorszym rozwiązaniem, a nie chodzi o to co bedzie dobrze rosło (apropo cyprysnika) tylko co bedzie dobrze żarło ;) czyli piło wode :good:

Domyślam się że potrzebujesz dużo sadzonek,a cena sadzonki wierzby wiciowej to grosze.
 
 
 
konrad1983 
Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-13, 17:09   

tylko jest jeszcze uno picolo problemo, czy taka wierzba sie przypadkiem nie rozrasta zbytnio?? chodzi o ekspansje i wypieranie np trawnika.
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-13, 17:58   

No niestety wszystkie wierzby mają płytki system korzeniowy.Nawet ułamana gałązka położona na ziemi potrafi puścic korzenie.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny