wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
hiacynt wodny
Autor Wiadomość
dez 
Początkujący


Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: komorów
Wysłany: 2007-06-16, 06:19   hiacynt wodny

nie wiedzialam gdzie sie zaczepic z tym tematem;) ale uznalam ze lepiej bedzie w roslinach, niz w galerii oczek,bo watpie ze zrobilabym wiecej zdjec oczka i opis;))
a wiec;) wracam sobie dzis rano do domu, a ze kluczy nie wzielam, to zaczelam sie szwedac po ogrodzie i czekac az ktos wstanie;) podchodze do oczka, w poszukiwaniu kwiatow lili, a tu zaskoczenie, hiacynt mi kwitnie:))
nie wiem czy to jakas rewelacja,ale jeszcze nigdy mi nie zakwitl:)) to sie chwale:)

o, narazie wyglada tak:

jesli uznacie to za zasmiecanie forum to przepraszam;)) ale straszna radosc mi ta roslinka sprawila:)
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2007-06-27, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-16, 07:18   Re: haicynt

dez napisał/a:
nie wiedzialam gdzie sie zaczepic z tym tematem;) ale uznalam ze lepiej bedzie w roslinach, niz w galerii oczek,bo watpie ze zrobilabym wiecej zdjec oczka i opis;))
a wiec;) wracam sobie dzis rano do domu, a ze kluczy nie wzielam, to zaczelam sie szwedac po ogrodzie i czekac az ktos wstanie;) podchodze do oczka, w poszukiwaniu kwiatow lili, a tu zaskoczenie, hiacynt mi kwitnie:))
nie wiem czy to jakas rewelacja,ale jeszcze nigdy mi nie zakwitl:)) to sie chwale:)

o, narazie wyglada tak: [url=http://images22.foto...a1m.jpg]Obrazek[/URL]

jesli uznacie to za zasmiecanie forum to przepraszam;)) ale straszna radosc mi ta roslinka sprawila:)


Fajnie :)
U mnie tylko tworzy młode roślinki, z jednego mam już dwa samodzielne młode, a trzeci czeka na oddzielenie. Kwitnąć niestety nie zamierza.
Widocznie masz bardzo ciepłą wodę w oczku :P
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-06-16, 21:58   

mi w tamtym roku zakwitl a w tym narazie cisza foty są gdzies też na forum :P ale mam nadzieje bo upaly straszne więc woda ciepla
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-16, 22:27   

U ciebie kwitnie a mi z jednej podkreślam JEDNEJ roślinki po dwóch tygodniach mam 5. Mam tez topian - dzis oddzieliłem jeden mały kłaczek i już na innym zauważyłem nastpeny porastający. Moje oczko robi sie coraz bardziej tropikalne. Woda ma prawie temperaturę powietrza, około 30*C, im głębiej tym chłodniej - przy dnie ma 17*C Ryb na powierzchni nie widziałem od miesiąca. Widocznie siedzą w głębinach bo na powierzchni za gorąco. Oczko ma przenawożone raz ze ryby swoje robią, dwa ze przybywa mi wszelakiej fauny oczkowej (2 gatunki wazek, pływaki ( a z 50 ich będzie), 1 krętak, i inne drobne owadziki lokalne. Larwy komarów nie istnieją - są mechanicznie odfiltrowywane przez filtr. Ale ze to temacik roślinny.. Nic mi nie kwitnie :( Poza wodą.
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-06-16, 22:48   

Korzystając z tematu chciałabym zapytać przy jakiej wielkości należy oddzielać hiacynty od rośliny macieżystej. Ja też już z 2 mam 6 roślinekl,ale ciągle razem. To samo jest z pistią.Przy dużej - 2 małe. Kiedy odciąć.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-17, 00:12   

Nie musisz wcale oddzielać, gdy zrobisz to za wcześnie młode roślinki mogą być niestabilne i sie przekręcać na bok. Przy dużych roślinach często same się oddzielają lub przy drobnym poruszeniu. Pęd łączący roślinę mateczna z młoda usuwamy całkowicie tuz przy obu roślinach.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-06-17, 19:18   

Dzięki za odpowiedż Aurora. Ciągle sie uczę.
 
 
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-17, 21:42   

u mnie z pistii przez 3 tygodnie przybylo jakies 8 sporych ukorzenionych odnozek z 5 doroslych roslin a hiacynt przez ten okres mimo ze mam 2 duze rosliny stoi w miejscu
Jestem ciekaw czy to te rosliny maja tak rozne upodobania
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-18, 00:39   

To zależy od jakości roślin i źródła z jakiego pochodzą, choć pistia rozmnaża się trochę szybciej. Generalnie rośliny swobodnie pływające rozrastają sie najszybciej choć ich żywot jest najkrótszy. Są świetnymi oczyszczaczami wody, gdyż wytwarzając dużą masę pobierają duże ilości składników odżywczych bezpośrednio z wody.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-26, 23:44   

kupilem jakis miesiac temu hiacynta, rozmnozyl sie niesamowicie ale ..... nie kwitnie :(( czy jest jakas mozliwosc sprowokowania go do kwitniecia, plywa on wolno, moze go posadzic?? :evil:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-27, 00:49   

Podobno jak się posadzi w doniczce i podsypie osmocote to zakwita. Doniczkę daję się tak by pływała (jak sie już ukorzeni). Pisał o tym już kiedyś Szymon. Ja nie testowałem, choć u mnie tez nie kwitną.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-27, 07:26   

U mnie zakwitł hiacynt. Na jeden dzień dosłownie. A roślinka była nieduża może wielkości dłoni.
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-08, 23:45   

AurorA napisał/a:
Podobno jak się posadzi w doniczce i podsypie osmocote to zakwita. Doniczkę daję się tak by pływała (jak sie już ukorzeni). Pisał o tym już kiedyś Szymon. Ja nie testowałem, choć u mnie tez nie kwitną.

Arku, z tego powodu ze hiacyntow mam cos kolo 20 kilka sztuk posadzilem w mieszance piasku i gliny 1:1 w malych doniczkach, po kilku dniach juz normalnie plywaly, jednak po niespelna tygodniu zaczely marniec, w przeciwienstwie do tych plywajacych, wyciagnelem je z doniczek i w niespelna 2-3 dni, rozmnozyly mi sie kolejny raz, :-o
obecnie hiacynty rozdaje po sasiadach i rodzinie bo nie mam co z nimi zrobic,
a wiec wracajac do sadzenia mysle ze nie ma to sensu, chociaz obecnie probuje jeszcze z chodowla hiacyntow w bagienku i strumyku
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-11, 21:53   

Melek napisał/a:
Jakie rośliny najbardziej czyszczą wodę??

ja uwazam ze wszystkie rosliny czyszcza wode
jednak najlepiej rosliny plywajace i blotne
hiacynty pistoe salwinie palki kosacce mieta przestka bobry itp
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-12, 12:58   

ontario_ab napisał/a:
zaopatrzyłem się też w hiacynty i mam pytanie czy mają swobodni pływać po całej powierzchni jak je poniesie czy lepiej delikatnie zzacumować przy brzegu ?

druga rzecz proponowano mi roślinkę też pływjącą o nazwie "orzech" wyglądała ładnie - cóż to jest ?


Co do hiacynta, to typowa roślina pływająca, czyli niech będzie wolna :-D Choć niektórzy sadzą w doniczki, jak się ukorzeni, to pływa razem w doniczce, podobno to skłania je do zakwitnięcia, ale przy obecnej pogodzie to jest niemożliwe, bo musi woda mieć 24 stopnie przez kilka dni.

Co do orzecha, to poczytaj tu albo tu , bądź tu :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny