wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
rosliny z zalewu / zbiornik rentencyjny
Autor Wiadomość
zalew 
Nowy


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-06-26, 23:11   rosliny z zalewu / zbiornik rentencyjny

Witam mam parę pytań do was ekspertów. Otóż całkiem niedawno wybudowali w mojej miejscowości pokaźny zalew. Woda zasilająca zalew płynie prosto z rzeki do zbiornika filtrującego następnie do zalewu. W zbiorniku filtrującym rośnie dość sporo tych roślin z rysunku pierwszego. Czy są to rośliny filtrujące wodę ? Jak bardzo są efektywne ?
rys.1


Teraz niemalże po roku jak wlana została woda do zalewu zaczęły rosnąć takie dziwne "glony" albo zgnilizny rysunek 2. Czy to wina tego że dno było nie oczyszczone z chwastów przed zalaniem ? Czy to jest szkodliwe dla ludzi, ryb ogólnie dla wody ? Wielu ludzi niepokoi widok tego paskudnego zielska :(
rys.2


Ta roślina również rośnie w tym zbiorniku / zalewie co to jest za gatunek i czy ma jakieś właściwości filtrujące czy stanowi tylko żarełko dla ryb ?
rys.3



Woda z zalewu została dopuszczona przez sanepid, który miał jedyne zastrzeżenia do dość nadmiernej ilości zawartego w niej fosforu.
Jednak trzeba przyznać że woda tego zalewu jest dość klarowna, widać dno nawet do 1,5 metra. Niestety unosi sie z niej dziwny zapach czasami.
Z góry dziękuje za pomoc w rozpoznaniu tych roślin i krótkie scharakteryzowanie ich.
pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-26, 23:19   

To szczaw lancetowaty i rdest ziemnowodny, rośliny mało przydatne w oczku i nie należą do oczyszczających.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-26, 23:22   

zalew napisał/a:
Teraz niemalże po roku jak wlana została woda do zalewu zaczęły rosnąć takie dziwne "glony"

no wlasnie te glony, sa one rowniez w zalewie u mnie w Rio, a co najciekawsze ten zalew jest dopuszczony przez sanepid jako kapielisko,
acha no i wlasnie z tego zalewu mam wode
co to jest?? glony?? rzesa?? :evil: :-o
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-26, 23:36   

To glony nitkowate - mało roślin więc azotany i fosforany zagospodarowują te glony. Cos musi wypełniać lukę, a glonom najłatwiej w nią wskoczyć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
zalew 
Nowy


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-06-27, 19:01   

AurorA dzięki za informacje. Mam jeszcze pytanie Owy zbiornik ma powierzchnię ok 43 ha filtracyjny jakiś 1 ha. Jakie filtracyjne rośliny można by było posadzić w filtracyjnym zbiorniku a ozdobne w zalewowej niecce ? Rzeka która zasila zalew mieści sie w 4 klasie jakości :( . Macie jakiś pomysł na jako takie oczyszczenie zalewu wykorzystując rośliny i ryby i jaki efekt to by dało ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny