wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
grzybień... nie kwitnie.
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: 2006-02-07, 11:01   grzybień... nie kwitnie.

Mam grzybienia w moim oczku już 2 lata. W tym problem że on nie kwitnie. Czym to może być spowodowane. Jest na głębokości 60cm, nie wiem co to za gatunek bo nie widziałem kwiatów :roll: . Wiem tyle że jest czerwony bo tak mówili w sklepie co go kupowałem. Posadzony jest w 40l donicy. Czym to jest spowodowane ???
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-07, 12:00   

Przyczyn może być kilka.
Po pierwsze grzybienie lubią żyzne podłoże i w mieszance gliny z piaskiem będą się kiepsko rozwijać.
Po drugie lubią stanowiska słoneczne - kwiaty w miejscach zacienionych pojawiają się rzadko.

Innym powodem tego, że Twoja lilia nie kwitnie może być to, iż jest za młoda. Niektóre odmiany wydaja kwiaty dopiero po paru latach.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-07, 23:58   

AurorA napisał/a:
Po pierwsze grzybienie lubią żyzne podłoże i w mieszance gliny z piaskiem będą się kiepsko rozwijać..


A moje alby rosną w mieszance piasku z gliną i bardzo ładniei obficie kwitną, fakt że zostawiam im jak odmulam oczko trochę mułu w strefie głebokiej (1,30 m) bo tam rosną, i rosną w cieniu bo mi się cholera wierzba płacząca ciut rozrosła i zasłania mi 3/4 oczka i to akurat trafiło na strefę głęboką. A jeszcze inną sprawą jest to ze to odmulanie robię niezmiernie żadko, tak mniej więcej raz na 5 lat.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Szymon 
Przyjaciel forum



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 98
Skąd: Podlaskie/Białystok
Wysłany: 2006-02-08, 18:12   

JacekN8,
... 40 l to spory pojemnik , zakładam, ze to roślina dorosła. Młodziutkie np.1 roczne rostki zakwitaja po 6 i więcej latach .Polecane podłoże to kwaśny torł +glina + piasek 1:1:1 , - podłoże dość ciężkie , aby kłącze nie wypłyneło . co 1-2 lata podać należy dawki nawozu wieloskładnikowego typu smocote , hydrocomplex ( bez przesady bo użyżnimy zbytnio wode i podkarmimy glony). Istnieje tez prawdopodobieństwo paskudnej choroby grzybowej - czarna zgnilizna kłączy ( raczej nie do odratowania) .Zaleciłbym wyjęcie kłącza wiosna i...jeżeli jest miękkie i cuchnące - usunąć !!!!!!!
ps
po kilku sezonach dobrze jest zdrowe kłącze uwolnić z pojemnika , niechaj czerpie składniki bezpośrednio z dna...
powodzenia!
_________________
pozdrawiam
Hydroflora / Szymon
www.hydroflora.pl
----------------------------
 
 
 
Szymon 
Przyjaciel forum



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 98
Skąd: Podlaskie/Białystok
Wysłany: 2006-02-08, 21:12   

JacekN8, Na Twoimm miejscu kłacze bym wyja i obwąchał , zgnilizne kłączy bardzo trudno zwalczyć , zbiornik odkazić.
ps
jak mówisz brakowało torfu - większość roślin wodnych potrzebuje kwaśnego środowiska zwłaszcza lilie.i jeszcze jedno : może to być odmiana miniaturowa np.aurora - mogłes ja zatopić na amen.
pozdrowionka!
_________________
pozdrawiam
Hydroflora / Szymon
www.hydroflora.pl
----------------------------
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-08, 21:26   

Według wszelkich prawideł sztuki sadzenia lili powino się je wprowadzać na docelowe stanowisko etapami, zaczynając od najmniejszej głegokości i w miarę wzrostu zatapiać coraz niżej np. usuwając podkładki z pod pojemnika. A przede wszystkim trzeba wiedzieć tak jak pisze Szymon jaką się ma odmianę, karłowatą, średnią czy dużą, od tego uzależniona jest głebokość docelowa. Poza tym wszystkim przyroda nie lubi pośpiechu, uczy cierpliwości i pokory, trzeba niekiedy poczekać kilka lat na efekty i to jest właśnie cały jej urok.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny