wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Power Max
Autor Wiadomość
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-04, 22:15   

Witajcie. To wspaniale,że ktoś wpadł na pomysł i zadał sobie trud tworząc owe forum.Pozwólcie, że od czasu do czasu przyłącze sie do dyskusji w tematach, które od bez mała 20 lat przerabiam. Tak się składa, że jesienią podjąłem decyzję o kapitalnym remoncie i generalnej przebudowie swojego oczka a co za tym idzie "grzebie" w necie szukając ciekawych rozwiązań.Właśnie jestem na etapie gromadzenia materiałów. No ale może cos na temat- widze Pawle,że moja sugestia co do pompy napowietrzającej HIBLOW (na grupie rec.OGRODY) poszła nieco dalej, myśle że dokonałeś słusznego wyboru decydując sie na dyfuzor tej firmy (jesienią też sobie go sprawię,teraz mam ważniejsze tematy). Co do pompy to w Twoim przypadku,kiedy to nie musisz płacic za energię to możesz stosować taką pompę (350 Wat), lecz my pozostali miłośnicy oczek nie mamy tego komfortu, a przyznasz,że eksploatacja pompy to najwiekszy koszt utrzymania oczka (tak jak koszt ogrzewania domu). Pochwale się, że udało mi się kupić pompę o wydajności 10.000 ltr/h, która to zużywa jedynie 67 Wat na godz. ,pompa owa nazywa sie Power Max. No ale chyba jak na początek to chyba za bardzo sie rozpisałem, ,a zatem kończe i pozdrawiam. :pa: andrzej
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-05, 18:56   

Ile za nią zapłaciłeś???
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-05, 20:11   pompa Power Max

Witajcie. Odpowiem oględnie- dałem za nią połowę tego co chcą nasi handlowcy.A precyzyjniej 140 Euro. Jestem w tej korzystnej sytuacji, że mam kolegę w Niemczech i to z tamtąd właśnie ściągam większość podstawowych materiałów do remontu oczka.Przykładowo folia EPDM gr.1,15 mm w Niamczech kupiłem za 3.50 Eur za mkw., a u nas ok.30 zł za m.kw. i tak czego by sie nie dotknął to na zachodzie pół ceny.
Myśle,że wynika to z tego iż nasi handlowcy myślą że posiadanie oczka wodnego w ogrodzie to wyłącznie przywilej ludzi dobrze sytuowanych i w związku z tym dlaczego by nie pociągnąć po kieszeni.Innego usprawiedliwienia dla tak dużych różnic cenowych nie znajduję.
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-05, 20:33   

No to jak kosztowała to pochodzi dłuuugoo :D :D .
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny