wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrzeże oczka z drewna
Autor Wiadomość
swierol 
Nowy


Dołączył: 25 Wrz 2023
Posty: 3
Skąd: Katowice
  Wysłany: 2023-09-25, 18:57   Obrzeże oczka z drewna

Na początku chciałbym przywitać wszystkich bywalców. Mam na imię Mateusz.
A więc padło na oczko przy moim domu rekreacyjnym. Dziura już wykopana jakieś 3,5 na 5,5m, głęboko na 1,5-1,6.
Zastanawiam się na wykończeniem brzegów. Z racji tego, że wszelakie kamienie są ostatnio bardzo drogie, nawet na wsiach z polnymi jest problem postawiłem (przynajmniej narazie) wykończyć brzegi drewnem. Postaram się to jakoś wytłumaczyć.
Po budowie zostało mi trochę belek 200/80 oraz udało mi się zdobyć troche starych belek dębowych grubych na 80mm i o różnej wysokości. I tak: dookoła oczka stawiam belki na sztorc, łącze wszystkie ze sobą na sztywno +/- na jednym poziomie dookoła. Folie PVC 1mm (którą dziś zamówiłem u Galińskich) zakładam na górną krawędź belek (oczywiście wszystko na pełnym luzie dla folii) Górne krawędzie wykańczam np modrzewiową deską tarasową lub innym drewnem.
W ten sposób lustro wody w oczku się powiększy. Woda będzie mogła "podejść" pod samą krawędź belek okrytych folią.
Czy ten pomysł ma jakieś wady? A może ma same wady? Albo same zalety? :yahoo:
_________________
Dopiero zaczynam
 
 
pw 
Nowy


Dołączył: 09 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: wieś
Wysłany: 2023-10-27, 21:51   

Dla Ciebie już może za późno na odpowiedź, ale gdyby ktoś jeszcze miał taki pomysł, to napiszę swoje przemyślenia. Pionowe ściany będą kłopotliwe dla zwierzaków - warto pomyśleć o jakiejś płyciźnie, na której będą mogły się kąpać ptaki. Ptaki intensywnie korzystają z oczka, jeśli mają dostęp do bardzo płytkiej wody. Jeśli wpadnie pies, to może nie dać rady się wydostać. Jeżeli nie zapewnisz automatycznego uzupełniania parującej wody, to te pionowe, foliowane brzegi będą się odsłaniać wraz z obniżaniem jej lustra.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny