wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PARAMETRY WODY
Autor Wiadomość
AndrejG 
Początkujący


Dołączył: 29 Kwi 2021
Posty: 14
Skąd: Nowa wies
Wysłany: 2022-05-10, 13:41   

W zeszłym sezonie też miałem tarło karasi i przy sześciu orfach przetrwały tylko dwa maluchy. Poza tym nawet gdyby przetrwało ich 20, to efekt produkcji przez nie pożywki dla roślin będzie widoczny najwcześniej w przyszłym sezonie, a ja chciałbym wesprzeć rośliny już teraz. Znalazłem też trochę o CO2 w płynie, czy przy moim niskim KH byłby to sensowne?
Co myślicie o preparatach w płynie z mikroelementami wspierającymi rozwój roślin?
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2022-05-15, 08:06   

Fosforany i azotany występują poza mierzalnością testów .Testy akwarystyczne są bezużyteczne w pomiarach w oczkach wodnych.
Wzrost roślin wymaga czasu a nawożenie raczej nie ma sensu. Rośliny w oczku wodnym potrzebują najbardziej podłoża.
Chociaż ja od czasu do czasu podaję niewielką ilość azotanów ze względu na zakwit wiosenny Oscillatoria
(Glony można zidentyfikować na podstawie badań mikroskopowych.)
Zwiększenie obsady ryb karpiowatych wywiera presję na zooplankton który odżywia się fitoplanktonem więc nie jest wskazany.
_________________
----
Moje oczko wodne
----
 
 
Undergronds 
Nowy


Dołączył: 25 Cze 2023
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2023-06-29, 11:30   

Witam. Proszę o pomoc bo mam problem z miękką wodą. Wodę na podmianke biorę z potoku górskiego która jest krystaliczna a testy wody mam takie: azotyny azotany 0, twardość węglowa 8, PH 6,4 ale twardość ogólna tylko 3. Twardość węglowa była niska ale wsypałem dwa worki granulowanego obornika z bakteriami EmFarma które stosuje co roku i polecam. Mam oczko wodne 10/12m, 130 kubikow dobrze natlenionych pombą 6000L/h. Woda mie jest klarowna o zabarwieniu nrazowawym i myśle ze to pewnie przez tą niską trwardosc wody. Proszę mi coś doradzić żeby woda była bardziej przejrzysta
 
 
Gregorito 
Początkujący


Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Silesia
Wysłany: 2023-07-07, 10:38   

Hmm skoro na twardość ogólną składa się również twardość węglanowa, to chyba nie może być tak, że twardość ogólna (3) jest niższa od węglanowej (8). Może błąd w pomiarze?
Ja mam małe oczko, więc z klarownością wody nie mam problemu. W tym roku przed pompami zrobiłem prefiltry, a do fitra głównego włożyłem geowłókninę i woda jest klar. Póki nie było prefiltra, to głowny filtr był zawsze zapackany i służył bardziej jako producent nawozu do oczka :-D
Ja mam studnie z wodą o wysokim GH i mieszam taką wodę z deszczówką.
 
 
Undergronds 
Nowy


Dołączył: 25 Cze 2023
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2023-07-07, 11:18   

Przepraszam pomyliłem się z tymi parametrami. GH 6, KH 3 i PH 6,4. Wracając do tematu to mógłbyś mi doradzić co dodać żeby zwiększyć parametry tych twardości??? Wygooglowałem ze zamiast obornika który brudzi wodę stabilizator twardości z firmy tetra: ,, Stabilizator Tetra WaterStabiliser 1,2 kg„” Myślisz ze będzie to dobre czy masz jakiś sprawdzony sposób by zwiększyć twardości zwłaszcza węglowej???

[ Dodano: 2023-07-07, 11:22 ]
Czy wapnowanie wapnem tlenkowo/magnezowymi daje skutek zwiększenia twardości wody???
 
 
Gregorito 
Początkujący


Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Silesia
Wysłany: 2023-07-08, 07:43   

JBL też ma sole zatwardzajace i pewnie znajdą się też inne firmy. Nigdy nie stosowałem, więc nie potrafię doradzić. Kamień wapienny na pewno zatwardza, ale ile by tego miało być, to nie mam pojęcia :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny