wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny biały nalot na karasiach
Autor Wiadomość
Tulus123 
Nowy


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 6
Skąd: Prószków
  Wysłany: 2022-05-13, 00:50   Dziwny biały nalot na karasiach

Dwa tygodnie temu na największym karasiu z pierwszego wylęgu w moim oczku zauważyłem lekki biały nalot znajdujący się przy grzbiecie ryby. Z czasem powierzchnia nalotu zaczęła się zwiększać do momentu gdzie praktycznie cały jego grzbiet jest nim pokryty. Od kilku dni widoczna nawet jest jakby mała ranka również na grzbiecie, charakteryzująca się zaczerwienionymi łuskami. Nie zauważyłem również żadnego dziwnego zachowania w nim, nie wydaje się osłabiony. Na kilku innych małych rybkach również to zauważyłem lecz nie w takim stopniu. Chciałbym się dowiedzieć co to może być i również co na to zaradzić, gdyż bardzo obawiam się że może to spotkać wszystkie ryby w oczku. Dodam że nie wpuszczałem żadnych nowych rybek w ostatnim czasie. Zastanawiałem się czy nie jest to związane z tym że w tym roku nazbierało się już sporo mułu na dnie i czy oczyszczenie go za pomocą odkurzacza ( na który czekam) może poskutkować.

Niżej pokazuję jak wygląda sytuacja z biednym karaskiem.








_________________
Walecko Mateusz
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny