wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tołpyga
Autor Wiadomość
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-29, 01:59   

withanight napisał/a:
byłem świadkiem patroszenia 70 paro centymetrowej tołpygi i uwierz mi nie tylko zielone miala we flaczkach
co jeszcze miała i w jakich ilościach?

a to, że tołpyga przechodzi w pewnym momencie na pokarm narybkowy to mz też nie prawda. Co do toksyczności jej odchodów... Każde odchody są "toksyczne". Jej, tak samo jak amura i karpia są po prostu dużo słabiej przetrawione, przez co mocniej użyźniają wodę przez co do oczka za bardzo się nie nadaje - stąd pewnie ta rzekoma toksyczność.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2011-05-29, 12:25   

Tołpyga w naszych wodach robiła krecią robotę ponieważ zamiast niwelować zakwity wody służyła jako maszynka do mielenia i wydalania słabo przetrawionych cząstek co przyspieszało proces eutrofizacji. Przerzedzała również populację skorupiaków planktonowych odpowiedzialnych za filtrację wody i redukowanie "zielonej wody".

Jeżeli już ktoś wspomniał o jakiejś modrej tołpydze to niech poda źródło, wiarygodne, miejsce hodowli, pochodzenia i jakieś zdjęcie bo takiego cuda to nie widzieliśmy.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Miszka1987 
Początkujący



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 26
Skąd: Głowno
Wysłany: 2011-05-29, 12:48   

Przykład modrej masz na zdjęciu na pierwszej stronie tego tematu ;) przynajmniej tak mnie uczono w Polskim Zwiazku Wędkarskim gdy wyrabiałem kartę wędkarską (10 lat temu).
_________________
Jeśli potrzebujesz zapki na zamknięte trackery - pisz ;)
"Wole mieć spokój niż rację" :)
 
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2011-05-29, 13:23   

Albinotyczną (lub kolorową) odmianę nazywasz innym gatunkiem?? Z resztą, gdzie tam jest napisane, że to inny gatunek?? Widzę, że nie masz pojęcia o czym mówisz, od razu to widać. Wybacz, że to mówię.

Najlepiej samemu zdobywać wiedzę bo ktoś za młodu może człowiekowi głupot do głowy nakłaść. Chodzi się potem z przeświadczeniem, że dzieci biorą się z kapusty...

O PZW, SSR i PSR już się nie wypowiadam bo jak wbrew prawu pozwalają szczupaki łowić przed sezonem, mówią by wpisywać do rejestru wszystkie ryby bez wyjątku lub że samiec troci kopie gniazdo, a letnia przyducha 2009 to wina natury to nie mam więcej pytań, żal po prostu słuchać :lol: :bum:

Pozdrawiam

Salmo
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-02-05, 21:30   Tołpyga w oczku

Ostatnio tak czytałem o tej Tołpydze i jestem ciekaw czy któreś z was ma ta rybę w oczku :)

Poradnik to poradnik ok,ale chciałbym znać opinie ludzi którzy maja lub mieli tą rybę.
Czy się nadaje do takich przydomowych zbiorników,słabe lub mocne strony oraz czy jest jakaś odmiana :)
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 08:24   

Witam. :pa:

Temat dotyczący Tołpygi był już szeroko opisywany na 5 stronach na tym forum w temacie Tołpyga .

Oto link do niego.
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0

Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2016-02-07, 12:34   

A no tak :-D Sorka ale dzieki za fatygę :piwko:
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
walter 
Nowy



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2016-02-23, 15:38   

Tołpyga to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów. Bez dwóch zdań.
 
 
gwia2dka 
Nowy


Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-08-19, 12:28   

Hej, mam mały problem i jako laik zwracam się z prośbą o pomoc do Was fachowców :-D

mam stawik ( ok. 9 x 6 m i głęboki do 2,5 m) niedawno wywaliłam z niego dwa koło 70 centymetrowe szczupaki bo wtranżalały już za dużo rybek.
prócz tego jest amur dziadek koło 80 cm, leszcz koło 45 cm i mniejsze krasnopióry, płotki, krąbie, były jeszcze kiełbie ale szczupaki zjadły.
pozbywszy się szczupaków wpuściłam jeszcze z 10 ok.5 cm amurów, ok. 10 cm 4 karaśki czerwone, tej wielkości też 5 linków i orf złotych z 15 szt.
W moje łapki napatoczyły się też 3 tołpygi około 30 cm każda i pojawił się problem, padło mi kilka krasnopiór, padły 2 karaśki a wszystkie rybki jak kiedyś podpływały prawie do ręki na karmienie zaczęły się chować przy zaroślach wodnych i przy brzegach.

Czy te tołpygi mi straszą ( i może jedzą? ) pozostałe rybki ??
Czytałam że planktonem i skorupiakami się żywią, ale teraz już sama nie wiem czy szybko je wyławiać czy dać im czas... pomóżcie
 
 
dbsokpvc871
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-11, 18:31   

Wholesale Jerseys
NHL Jerseys
NFL Team Shop
Cheap Jerseys Wholesale
Cheap NBA Jerseys
Wholesale Jerseys
NFL Jerseys
NFL Apparel
Cheap MLB Jerseys From China
Cheap NBA Jerseys From China
MLB Store Official Site
NFL Jersey
Football Jerseys
NFL Shop Official
NBA Jersey
Cheap Jerseys From China
NHL Jerseys Cheap
NFL Shop
NHL Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China
NBA Jerseys Wholesale
MLB Store Official Site
Wholesale Jerseys
NBA Shop
New NBA Jerseys
Wholesale NFL Jerseys
NFL Jersey Sales
NFL Store Online Shopping
NHL Jerseys Cheap
Wholesale NFL Jerseys
MLB Shop
NFL Jersey Sales
Wholesale Jerseys
Cheap NFL Jerseys From China
NFL Gear
Custom Baseball Jerseys
Wholesale Jerseys
NFL Jerseys
NFL Jerseys
Custom Baseball Jerseys
MLB Shop
NFL Fan Shop
Best NFL Jerseys
NHL Store Online
Cheap Football Jerseys
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny