wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skimmer Jecod SK-50
Autor Wiadomość
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-17, 21:52   Skimmer Jecod SK-50

Czy ten skimmer może pracować jako filtr powierzchniowy, który zbierałby zanieczyszczenia z powierzchni wody (tafli wody). Następnie woda przechodziłaby przez filtr i z powrotem do oczka? Kosz który zbiera zanieczyszczania w tym przypadku nie byłby potrzebny. Co o tym sądzicie?
https://alledrogo.pl/oferta/jecod-sk-50-skimmer-do-oczka-wodnego-9109053228
Jeśli ktoś posiada ten skimmer to proszę o opiie jak się sprawuje.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-18, 08:47   

Link nie działa.
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-18, 09:31   

Nie wiem czego nie działa ale ten powinien.

https://wakwarium.pl/oczko-wodne/3118-jecod-sk-50-skimmer-do-oczka-wodnego.html
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2020-05-18, 11:52   

To może się nie udać. Jak podłączysz wąż do króćca to prawdopodobnie nie będzie góra ustawiona tak jak trzeba i nie będzie zbierało tak jak trzeba. Od takich zadań jest filtr, a nie taki skimer.
W basenie stałe skimery robią tą robotę, ale są zamontowane na stałe co tutaj może się nie udać.

Mam inny skimer http://sklep.oczkowodne.n...mmer-sk-30.html
Ten ma tą zaletę, że sam ustawi się jak trzeba bez żadnych kamyczków i kombinacji.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-18, 12:20   

Ten skimmer ustawiłbym na półce a górna część co zbiera nieczystości z tafli wody jest ruchoma i dostosowuje się do poziomu wody. Głównie chodzi mi o to aby skimmer zbierał wszystkie nieczystości z powierzchni wody bez koszyka następnie pompa wciągałaby do filtra a z filtra leciałaby już czysta woda. Ewentualnie koszyk bym zostawił po to aby np liście nie przepływały przez pompę bo może sobie nie poradzić i ją zablokować.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2020-05-18, 12:57   

Skimer taki oczkowy muszę czyścić nawet kilka razy dziennie (zależy od dnia) i już mi się odechciało. Wystarczy trochę zanieczyszczeń i już nie zbiera z tafli brudu, a mój wygląda na większy niż zaproponowany przez ciebie. Kupiłem go do zbierania rzęsy, którą przyniosły kaczki, ale wciągnie jej tylko trochę, przypcha się, a reszta nie jest już zbierana. moim zdaniem powinno to być inaczej rozwiązane. Jak puścisz tak duże zanieczyszczenia do filtra to zakładam, że też będziesz często czyścił, a może nawet zapchasz rurę.
Wg. mnie za skimerem powinno być urządzenie, które zmieli brud i dopiero puści do oczyszczania i to nie do filtra odpowiedzialnego za czystość wody, a innego.
Sam skimer da radę gdy na tafli nie ma dużo śmieci, a co za tym idzie będziesz oczyszczał go max raz dziennie. Może trzeba by miał większą średnicę - ten mój występuje też w większym rozmiarze.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-18, 13:27   

Jakiej firmy masz ten skimmer?
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2020-05-18, 13:44   

Jak w linku z mojego posta. Bardzo fajnie działa, ale jak polecą kwiaty z magnolii, którą mam przy oczku, albo jesienią to nic nie pomoże.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2020-05-18, 16:23   

pawel1973 napisał/a:
Nie wiem czego nie działa ale ten powinien.

https://wakwarium.pl/oczko-wodne/3118-jecod-sk-50-skimmer-do-oczka-wodnego.html


mam ten sam od trzech miesięcy i jestem zadowolony.
do tego pompa Jebao DCP 8000 która jest przy filtrach ponad lustrem oczka, woda leci bezpośrednio na filtr bębnowy i wrzuca tam sporo syfu.

Co mogę podpowiedzieć po różnych testach:
1. pompę kupił bym 12000 lub 15000 i obniżył wydajność na kontrolerze. Obecnie pompa chodzi na maksymalnych obrotach i zaciąga dobrze, jak zmniejszę obroty skimmer zaciąga wodę słabo. Gdzieś pisali że do tego skimmera wystarczy 4500l/h w co nie wierze.

2. nałożyłem na kosz dodatkową siatkę zmniejszając w ten sposób otwory w koszu gdzieś o połowę. mam też oczko pod magnolią i zdarzyło się że przez kosz przedostała się łuska z kwiatu i potem inne listki i przyblokowały wlot na wirnik. teraz jest spokój

3. zakleiłem wszystkie górne otwory odpowietrzające i wywierciłem jeden od wewnątrz 2cm niżej. wcześniej skimmer nie zaciągał wody z lustra tylko ok 1cm niżej czym nie zbierał syfu. teraz jest o wiele lepiej, różnica poziomów wody między oczkiem a wnętrzem skimmera to ok. 2cm i zaciąga wodę super.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny