wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niechciany nocny gość
Autor Wiadomość
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2019-06-05, 07:28   Niechciany nocny gość

Witajcie. Od dluzszego czasu nie zameczam pytaniami bo mi sie pieknie oczko wyprowadzilo i nie mam zadnych problemow ani z rybciami, ani z glonami, ani z roslinami. Po prostu raz na jakis czas czyszcze filtr, raz na jakis czas odkurzam oczko no i siedze na laweczce, sypie papu i kontempluje. Do dzis.
Otoz przed praca poszedlem nad oczko popatrzec. Od razu stwierdzilem brak jednego karpia. To nie trudne bo miałem pieć i każdy inaczej wybarwiony. Z miesiac temu jeden wyskoczył na trawę ale odratowałem. Mowie sobie pewnie nastepny przesadził i gdzies leży obok oczka. Obchodzę je wokolo i widze, ze spod modrzewia wystaje ogon. Mokry ogon! Czyli bedzie ok.... No ale nie bylo ok bo to byl ogon amura. Glowa zezarta, wnetrznosci na zewnatrz. Masakra. Karpia nie znalazłem a to spora ryba - tak szacuje 3-4 kilo. Przyjrzalem sie oczku i stwierdzilem jeszcze jednego karasia bez połowy ogona. Czy to wszystkie straty to tego nie wiem bo karasi sporo a amury byly 4. A wez w wodzie zobacz amura...nie tak łatwo. W sumie co to za drapieznik to nie wiem ale bardziej interesuje mnie jak zapobiec kolejnym napadom. Przeciez jak dorwal sie raz do takiego bufetu to nie odpuści i w tydzień zalatwi mi wszystkie ryby.
Halogen z czujka na ruch ustawiony nad oczkiem? Obok manekin?
Klatka pulapka?
Psow mam kilka ale to BC, na dokladke mieszkaja w domu no i wolalbym nie ryzykowac starcia z dajmy na to lisem.
Nie wiem co robic.

edit: mieszkam na wsi, pola, zagajniki, chałupa co 200 metrów. Lis, kuna?

[ Dodano: 2019-06-05, 09:14 ]
Karp znaleziony 10 m od oczka pod samochodem. Też bez głowy.
No przecież to nie wydra - tam wokoło nie ma żadnej wody poza rowem melioracyjnym w którym jest może z 5 cm wody a teraz to pewnie jest kompletnie sucho. Lis zjadłby pewnie całą rybę albo zaciągnałby gdzieś do nory.
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2019-06-05, 10:02   

Wydra kolego , pastuch elektryczny tylko :)
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2019-06-05, 10:08   

Noale skad wydra skoro tam w promieniu conajmniej 10 km nie ma wody?

[ Dodano: 2019-06-05, 11:25 ]
W sumie to czy to kuna czy wydra to nie jest kompletnie istotne. Ważne, że życie w moim oczku jest zagrożone w całości.
Pastuch musi być wysoki? Taki z opisem "na wydry" kosztuje 500.
Taki zwyklejszy na siatkę chyba 220

Jak ktoś coś podpowie co do pastucha - który będzie spełniał zadanie to bardzo proszę o pomoc
 
 
szkodnikk 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Koczwara
Wysłany: 2019-06-05, 10:37   

Ktoś gdzieś pisał że włożył pod wiadro radio żeby cały czas coś gadało. I było po kłopocie.
_________________
Jacek
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2019-06-05, 11:05   

szkodnikk napisał/a:
Ktoś gdzieś pisał że włożył pod wiadro radio żeby cały czas coś gadało. I było po kłopocie.


a to może zadziałać.
Na dziś pomysł mam taki:

1. Halogen z czujką na ruch
2. Dwa psy na zewnątrz. One mają swoje klatki i gdzie bym tej klateczki nie postawił to wchodzą tam i się czuja jak u siebie. Więc ustawię klatkę 2 metry od oczka.
3. Niedaleko, żeby sie psom nie nudziło postawię radio w wiadrze i włączę jakąś rockową stację

dzięki za rady

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w związku z tym tematem to chętnie jeszcze poczytam

[ Dodano: 2019-06-05, 12:09 ]
a to może zadziałać.
Na dziś pomysł mam taki:

1. Halogen z czujką na ruch
2. Dwa psy na zewnątrz. One mają swoje klatki i gdzie bym tej klateczki nie postawił to wchodzą tam i się czuja jak u siebie. Więc ustawię klatkę 2 metry od oczka.
3. Niedaleko, żeby sie psom nie nudziło postawię radio w wiadrze i włączę jakąś rockową stację

dzięki za rady

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w związku z tym tematem to chętnie jeszcze poczytam
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2019-06-13, 10:07   

Kilka nocy po ataku tego czagos jest spokoj. Radio gra nad oczkiem, halogen z czujka na ruch tez stoi obok, psy maja otwarty swoj pokoj. W zasadzie co noc wybiegaly cos obszczekac ale rownie dobrze mogly szczekac na jakiegos kota, ptaszysko albo w sumie cokolwiek.
Na spokojnie obejrzalem sobie wszystkie rybcie. Bilans ataku jest taki:
1. Zezarty amur ok 1 kg
2. Zezartu karp koi 3-4 kg
3. Brak jednej orfy
4 z pozostalych przy życiu cztrech karpi trzy maja zjedzone/urwane/odgryzione pletwy ogonowe
5. 3 piekne ozdobne karasie tez nie maja pletw ogonowych w calosci lub po czesci.

Po prostu koszmar
 
 
dzialkowicz 
Nowy


Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2019-07-28, 21:00   

Jeśli to kuny to odstrasza je sam zapach psów. W dino kupuje woreczki z mieszanką psiej sierści kunagone za parę zł i tak się pozbyłem tej zarazy pod maską i na strychu, więc może spróbuj rozłożyć kilka wokół oczka i zobaczysz.
 
 
Roman 
Nowy


Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-16, 13:15   

Teoretycznie powinny Twoje środki zadziałać, ale drań, jak my smakowało, pewnie będzie czekał na moment i znowu wpadnie. Sęk by nic nie znalazł lub zostawić mu coś po czym dostanie niestrawności, tylko to już znęcanie się nad drapieżnikiem będzie :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny