wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr i skimmer DIY - Schemat
Autor Wiadomość
Rev16 
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-03-15, 18:55   Filtr i skimmer DIY - Schemat

Dzień dobry,

mam prośbę o sprawdzenie schematu filtra i skimmera. Proszę o sugestie co mogę poprawić. Jest to mój pierwszy projekt tego typu. Moje oczko nie jest jakieś ogromne (max. 2000L), beczka ma pojemność 80L myślę, że powinna wystarczyć.

Pozdrawiam,

Rev16






 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-17, 19:10   

Witam proponowałbym Ci jeszcze jedną beczkę i osobno umieścił w niej jakieś gąbki, pianka coś co zatrzyma ten najmniejszy syf a w drugiej keramzyt i peszel W jednej beczce keramzyt i peszel zajdą Ci brudem a nie powinno się tych mediów na zbyt długo wyciągać z beczki ze względu na bakterie które sie tam osadzą I przede wszystkim zrób spust wody na dole beczki bo bedziesz przeklinał czyszczenie gąbek (Przerabiałem to masakra )
 
 
Rev16 
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-03-17, 19:54   

siwpaw napisał/a:
Witam proponowałbym Ci jeszcze jedną beczkę i osobno umieścił w niej jakieś gąbki, pianka coś co zatrzyma ten najmniejszy syf a w drugiej keramzyt i peszel W jednej beczce keramzyt i peszel zajdą Ci brudem a nie powinno się tych mediów na zbyt długo wyciągać z beczki ze względu na bakterie które sie tam osadzą I przede wszystkim zrób spust wody na dole beczki bo bedziesz przeklinał czyszczenie gąbek (Przerabiałem to masakra )


Dzięki za sugestię. Niestety nie mam drugiej takiej beczki. Myślę jeszcze nad użyciem dwóch plastikowych kanistrów po ropie (30l). Czy coś takiego dałoby radę?
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-03-17, 20:29   

Ja bym dał na początek jakąś siatkę, która zbierze pierwszy brud i którą będziesz musiał dość często czyścić ale otwór beczki trochę mały, szybko by się zapychała, musiałbyś jakoś inaczej wymyślić.
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-17, 22:27   

Po ropie sobie odpuść Kup beczkę po ogórkach ok 60L ( tylko dobrze ją umyj) za 30zł na necie chodzą więc żadna inwestycja a będziesz miał spokój na dłuższy czas Jak się wkręcisz to za rok będziesz kopał większe i wtedy beczki się przydadzą :) Co tam będziesz miał za rybki ?
 
 
Rev16 
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-03-18, 16:49   

siwpaw napisał/a:
Po ropie sobie odpuść Kup beczkę po ogórkach ok 60L ( tylko dobrze ją umyj) za 30zł na necie chodzą więc żadna inwestycja a będziesz miał spokój na dłuższy czas Jak się wkręcisz to za rok będziesz kopał większe i wtedy beczki się przydadzą :) Co tam będziesz miał za rybki ?


Oczka raczej nie będę powiększał :) A ryby, które tam pływają to zwykłe karasie ozdobne.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny