wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sadzenie w oczku bez półek
Autor Wiadomość
dario33 
Początkujący


Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 47
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-05-15, 15:40   Sadzenie w oczku bez półek

Witam - mam oczko od dawna ale niestety wykonawca nie zrobił półeczek na rośliny więc mam taki kształt dna - \_/
Chciałem w tym roku dosadzić tam tataraków i kosaśców variegata. O ile na samym dnie jest płasko i gdy taka potrzeba mogę roślinkę podsadzić na skrzyneczce, to sam skos jest łagodny i zajmuje mi sporą niewykorzystaną powierzchnię. Macie może jakiś patent na sadzenie na takim skosie? Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-15, 21:31   Re: Sadzenie w oczku bez półek

Kombinowałbym jakieś kosze własnej roboty o kształcie (trójkąt?) dostosowanym do skosu brzegu, mogłyby być dyskretnie podwieszone drutem ogrodniczym poprowadzonym dalej między kamieniami i zamocowanym w brzegu poza folią. U mnie jeden kosz wisi na pionowej ściance na takich drutach.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-15, 22:22   

dario33 napisał/a:
Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.


Prosta sprawa: zrób sobie takie same worki tyle że z drobnej siatki z tworzywa sztucznego (najlepiej w kolorze czarnym). Tniesz na wymiar a potem zszywasz sobie cienką linką poliamidową lub polipropylenową. Wykładasz w środku jakimś substratem (np. włókno kokosowe) i sadzisz kosaćce.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
mjakubi 
Początkujący


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 18
Skąd: Sadlinki
Wysłany: 2018-09-04, 14:07   

Mariano napisał/a:
dario33 napisał/a:
Widziałem jakieś worki jutowe do mocowania przy brzegu ale wolałbym coś trwalszego.


Prosta sprawa: zrób sobie takie same worki tyle że z drobnej siatki z tworzywa sztucznego (najlepiej w kolorze czarnym). Tniesz na wymiar a potem zszywasz sobie cienką linką poliamidową lub polipropylenową. Wykładasz w środku jakimś substratem (np. włókno kokosowe) i sadzisz kosaćce.


Sa takie siatki ogrodowe, reszta j/w aczkolwiek ja "wiazalbym" trytytka.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny