wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
przezimowanie roślin tropikalnych
Autor Wiadomość
zibiwito 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-10-29, 22:30   przezimowanie roślin tropikalnych

Witam, mam zamiar przezimować rośliny pływające takie jak pistie rozetkowe jak i również hiacynty wodne. Czy ktoś z Was próbował i mu się to udało ? Nie mam akwarium ale będę próbował w kastrze budowlanym plastikowym. Roślin będzie około 40. Mam kilka pytań z tym faktem związanych.
-temperatura wody ?
-czym oświetlać ? (świetlówka taka szeroka czy może zwykła żarówka)
- jaka moc oświetlenia?
- czy oświetlenie ma działać 24 na dobe ?
- czy to musi być umieszczone gdzies pod oknem żeby w dzień było dużo światla ?
-jaki nawóz ?

* pytanie z innej beczki, czy wywłócznik wodny da rade przezimować w oczku ?

Bardzo proszę o pomoc.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-10-30, 17:47   

Wywłócznik obumrze. Przynajmniej jego nawodna część. To trzeba będzie wyciąć. Ja już wyciąłem choć wyglądał bardzo ładnie, najbardziej zielona roślina w oczku. Jednak już raz go zostawiłem bo się ładnie prezentował i wiem że nie ma to sensu. Wiosną, latem odbije od dołu.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-30, 19:42   

To było już wielokrotnie omawiane na forum. Właściwie jest bez sensu, ale jak chcesz się pobawić to zadbaj przede wszystkim o solidne oświetlenie. Ja próbowałem to robić ustawiając pojemnik z roślinami przy południowym oknie w ogrzewanej piwnicy. Dodatkowe oświetlenie działało ok 12h dziennie. Troszeczkę nawozu dla roślin wodnych też dodawałem. Za trzecim razem roślinki wytrzymały nawet do początku marca.
 
 
zibiwito 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-11-02, 02:00   

oświetlenie solidne ? tzn jakie ? świetlówka led 20W wystarczy ? a nawóz w płynie jakiś konkretny, ? Zapomnialem dodać ze jest to brazylisjka odmiana wywłócznika, tą odmiane luzio posiadasz ?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-02, 09:04   

Nawóz w płynie dla roślin wodnych, firma obojętna. Oświetlenie daj jak najmocniejsze. Jak możesz to dwie albo nawet trzy takie świetlówki. I postaw to wszystko przy południowym oknie.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-11-02, 10:59   

Nie. Mój wywłócznik to zwykły polski wywłócznik, który jest przystosowany do naszych warunków.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-11-02, 20:18   

Wywlocznik brazylijski powinien przetrwać zimę w oczku wodnym jeśli jest posadzony poniżej strefy zamarzania. Tegoroczne pędy zmarnieją ale odbije od korzenia.
 
 
zibiwito 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 13
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-11-25, 16:54   

czyli na glebokosci 120 cm spokojnie da rady? powinno sie go przyciąć czy można go zostawić aż sam padnie bo poki co jest jedyna rośliną w oczku która się jeszcze trzyma zielona ? on jest posadzony w takiej szerokiej podstawce ktora ma wciecia z niewielka iloścą ziemi a więc czy to nie przeszkodzi w jego przezimowaniu czy może lepiej posadzić go w taki sposób aby jego korzenie były całe w ziemi np. w doniczce ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny