wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ODKURZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-12, 09:55   ODKURZACZ DO OCZKA

Jak w temacie ktory glownie kieruje do Arka, na stronie jest krotki artykul o odkurzaniu oczka :) , mozesz dodac cos wiecej o tym urzadzeniu, ostatnio w sklepie (Praktiker), widzialem dwie wersje za 1200 zl i za 450 zl. Czy to urzadzenie warte jest kupienia, czy nie za bardzo?.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
Ostatnio zmieniony przez Michał 2006-04-26, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-12, 11:55   

W zasadzie wszystko napisałem na stronie odkurzacz do oczka wodnego .
Ten model który używałem (Gardena) miał kiepsko rozwiązane filtrowanie i szybko się zapychał, ale puszczając wodę do ogrodu, a nie z powrotem do oczka ładnie śmigał.
Ogólnie odkurzacze na podciśnienie zużywają za dużo wody , lepsze są te zasilane powietrzem. Najlepszy na rynku PONDOVAC 3 z opatentowana konstrukcją.

dorzucam filmiki jak to działa:







O innych nie będę się wypowiadał bo ich nie używałem - też ostatnio widziałem w Obi, albo w Leroy Merlin odkurzacz Haisnera. Wyglądał jak zwykły odkurzacz.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-12, 15:01   

Michał napisał/a:
czyli mozesz powiedziec ze skutecznie usuwa mul z dna i z polek?, okreslisz to procentowo?


Muł wyciaga do zera. Problem miał z krótkimi glonami, którymi był porośnięty beton - trzeba było skrobać końcówką. Wyciągałem nawet 10 centymetrowe szyszki, wpadjące do wody z pobliskiego świerka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-12, 15:28   

tak tylko teraz ciekawe czy lepszy bedzie ten za 1200 czy za 400 zl bo jeden jest firmowy a drugi to nie wiem, Arku jaki masz model? moglbys podac.

Bo jezeli wystarczylby mi ten tanszy to wezme ten za 400 zl.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-12, 16:29   

Ten odkurzacz nie jest mój, a sąsiada - pożyczyłem do potestowania.
Jak dobrze pamiętam chce go sprzedać. Był używany tylko 2 razy.

Te tańsze nie są przystosowane do pracy ciągłej po napełnieniu zbiornika odkurzacz się automatycznie wyłącza i trzeba poczekać aż się grawitacyjnie opróżni. Pondovac pracuje ciągle.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-12, 18:47   

Witam wszystkich, już wróciłem z wojaży.

A tu jest jeszcze jeden odmulacz podciśnieniowy
http://www.aquanurt.com.p...d36717125858ed4

A to to samo tylko ciut tansze:
http://colisa.com.pl/?/o-...cso-oczys.shtml

A tu jeszcze inny, zasilany prądem 12 V:
http://www.tara-teich-gar...ondcleaner.html

A teraz, najciekwsze, wszystkie razem i każdy z osobna nadją się jedynie do d..py, a nie odmulania oczek. Nie dość że drogie to wszystkie mają za małe pojemniki na muł, 2 min odmulania o trzeba oczyszczać pojemnik. Te odmulacze nadają się jedynie do odmulania fontann i oczek w pomieszczeniach zamkniętych gdzie ne ma dostępu kurzu, który opada na dno oczka, piasku i drobnych kamyków i liści opadłych z drzew i nawianych do oczka.
Moim zdaniem jedynie ten odmulacz o którym pisze AurorA na swojej stronie, ma szanse na zastosowanie w naszych oczkach. Jak AurorA pisał, jest problem z wodą wracającą do oczka. Odmulając trzeba ją wylewać na grządki, co ma też swoje plusy, taki muł jest bardzo dobrym nawozem organicznym dla roślin. Lecz pozostaje problem z woda wylaną z oczka. Trzeba by było uzupełniać ją, przy małych oczkach na bieżąco, a przy większych, dolać po odmuleniu.

Odmulanie można wykonać również eletryczną, ssącą pompą do brudnej wody. Zakupujemy w sklepie z częściami zamiennymi do odkurzaczy kilka metrów węża do odkurzania (taki jak w domowych odkurzaczach fi ok. 40 mm) i w sklepie z hydrauliką zawór kulowy który zamocujemy do pompy na koncówce wylotowej (bedze regulował siłę ssącą), do króćca ssącego pompy dorabiamy przejściówkę dla węża od odkurzacza. Z drugiej strony węża mocujemy sztywny króciec do mocowania sztywnych, najlepiej metalowych rur, z plastikowymi gniazdami na łączeniach poszczególnych części rur, będą szczelne po złozeniu kilku elementów (np. 2,5 m). Dobieramy, lub przerabiamy końcówki ssące na rurę ssącą, takie od odkurzacza, najlepiej przemysłowego, są solidne i mają większe przekroje na ssaniu końcówki czysczącej. Myślę że dwie takie końcówki powinny wystarczyć, jedna szeroka trójkątna do skrobania, a druga, ze szczotką do szorownia brzegów oczka z glonów i osadów (taka jak do dywanów). Brudna woda kierowana by była za pomocą węża na ogród, lub do kanalizacji.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-12, 21:47   

Jaka pompa by była odpowiednia do takiego odkurzacza własnej roboty. Pompy do wody brudnej z którymi miałem doczynienia nie maja króćca ssącego (woda w niech jest zasysana od spodu).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-12, 23:17   

AurorA napisał/a:
Jaka pompa by była odpowiednia do takiego odkurzacza własnej roboty. Pompy do wody brudnej z którymi miałem doczynienia nie maja króćca ssącego (woda w niech jest zasysana od spodu).


A choćby taką:


Nie trzeba prądu w ogrodzie co nie grozi porażeniem :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-13, 00:11   

Nie taki majątek 689,00 zł. Zanieczyszczenia w tym typie pompy, przelatują o średnicy do 8 mm.
A są jeszcze inne z rozdrabniaczem kruszą nawet kamienie, tyle tylko że taki drobiażdżek waży ...50 kg. i zasilany jest trójfazówką.:(
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-13, 13:10   

Pawle, to taniej wychodzi chyba zakup tego odkurzacza, bo ta pompa kosztuje prawie 700 zl, do tego rury i koncowki , praktycznie 1000 zl jak wydatek sie zamknie, a za 700 zl masz caly ten odkurzacz .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-14, 00:01   

Michał napisał/a:
Pawle, to taniej wychodzi chyba zakup tego odkurzacza, bo ta pompa kosztuje prawie 700 zl, do tego rury i koncowki , praktycznie 1000 zl jak wydatek sie zamknie, a za 700 zl masz caly ten odkurzacz .


Osobiście nie pisał bym się na tego typu urządzenie. Mają za małe pojemniki na muł, bardzo często trzeba je czyścić i w związku z tym są mało praktyczne. 2 - 3 min pracy i trzeba je czyścić.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-14, 22:11   

Witam
Mam taki kombajn ogrodowy (spalinowy-dwusuwowy), z którego najczęściej używam glebogryzarki i własnie pompy wodnej, jako odkurzacza do oczka. Doskonale zdaje egzamin, są małe problemy z zassaniem, ale kiedy już to zrobi, to drze wszystko (nawet ryby). Tej zimy nawet mały remoncik musiałem zrobić, bo uszczelnienie na sznur już się wypracowało - przerobiłem teraz na zimmeringi.

Pozdrawiam. andrzej
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-15, 11:35   

Witam. Wąż ssący mam fi 32, a końcówki żadnej specjalnej nie używam. Rzecz w tym, że aby zalać pompę potrzebny jest kosz ssący z zaworem odcinającym i dopiero kiedy już pompa tłoczy, można (nie wyjmując węża ssawnego z wody) odkręcić owy zawór, wówczas można "połykać" cały zalegający szlam, kiedy tego nie zrobimy, liście i szlam zakleją kosz ssący. Nie próbowałem stosować żadnej specjalnej końcówki, otwartym wężem fi 32 idzie bardzo dobrze. Wąz ssący musi być w miarę elastyczny, aby można było zamocować go do jakiejś tyczki i spokojnie manewrować po dnie oczka. Najlepszy jest specjalny wąż ssawny o konstrukcji spiralnej.

Pozdrawiam. andrzej
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-15, 23:04   

Pompa w tym kombajnie jest jednym z elementów fabrycznego wyposażenia. Pełne wyposażenie kombajnu to: glebogryzarka, przyczepka jednoosiowa, pług (obsypnik), kosiarka do trawy i pompa.

Pozdrawiam. andrzej :soczek:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-15, 23:18   

andrzej napisał/a:
Pompa w tym kombajnie jest jednym z elementów fabrycznego wyposażenia. Pełne wyposażenie kombajnu to: glebogryzarka, przyczepka jednoosiowa, pług (obsypnik), kosiarka do trawy i pompa.


Andrzej, a kto wyprodukował ten zestaw, szczególnie chodzi mo o pompę. Jak jest wprawiana w ruch, czy to wałek czy pasek klinowy. Możesz fotke ew. podrzucić, z uwzględnieniem napędu pompy. Znasz może parametry tej pompy.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny