wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa stawu od zera.
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-05, 12:07   

Hmm... lubię czasami zabawić się w adwokata diabła...

Intryguje mnie kwestia dostępności źródła czystej wody i jej wykorzystania.
Jeżeli ona jest faktycznie czysta - także mając na myśli drobnoustroje chorobotwórcze.
Nie decydowałbym się na pompowanie wody wprost z potoku, nawet takiego z chruścikami i strzeblami.
Natomiast - sprawa do sprawdzenia - jeżeli ta studnia zasilana jest wodami nie tyle gruntowymi, co migrującymi z potoku, to dostaje trochę dodatkowej twardości, ale pozbywa się owych mikroorganizmów.
Jeżeli taka woda ma stałe parametry, to pompowana w sposób ciągły może je także zapewnić w zbiorniku.
Zdecydowanym minusem jest niska temperatura takiej wody - może być w pobliżu średniej rocznej dla danej lokalizacji.

Już bardzo dawno temu stwierdzono, że częsta wymiana wody bardzo sprzyja szybkiemu wzrostowi ryb - tłumaczono to przeciwdziałaniem wzrostu koncentracji w wodzie pewnych hamujących wzrost substancji wydzielanych przez ryby żyjące w zagęszczeniu.

Być może kolega mógłby tam hodować pstrągi i miętusy :)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-05, 12:27   

Sheyk napisał/a:
Wasz wypowiedzi kompletnie mnie zdemotywowały , DZIĘKI!!!


Powiało gimbazą.... ;)

Wybacz, ale jeżeli oczekujesz, że na tym forum ktoś przyklaśnie niemądrym pomysłom to się nie doczekasz. Było już na tym forum wiele osób, które pisały o swoich skopanych oczkach oczekując porad. Te które zdały sobie sprawę z własnych błędów po przeczytaniu forum ogromnym wysiłkiem dokonywały remontów i przeróbek, często przy bieżącej pomocy innych forumowiczów. Teraz służą swoją wiedzą i doświadczeniem innym.
Ty wymyśliłeś sobie coś, co jest na tym forum uważane za totalne wariactwo - oczko z folii budowlanej oklejanej betonem. I oczekujesz wsparcia w tym szaleństwie. Na tym forum go nie znajdziesz. Są tu różne oczka, mniej czy bardziej ładne. Jednak wszystkie były budowane lub są przerabiane zgodnie z zasadami budowy oczek. I dają radość właścicielom. Sam zanim wbiłem łopatę wertowałem to forum dokładnie. Przeczytałem całe....

Inna sprawa - w żaden sposób nie jesteś przygotowany do budowy. Nie masz pojęcia co Ci wolno a czego nie. Jakie są uwarunkowania prawne i środowiskowe. Jakie są zasady przy tworzeniu oczka i jego wyglądu. I nie masz chęci się tego sam dowiedzieć pomimo, że wszystko jest na forum. Oczekujesz gotowych rozwiązań bez jakiegokolwiek wniknięcia w temat.

Chcesz dziurę w ziemi wypełnioną wodą, Twój wybór. Chcesz oczko wodne - poczytaj bardziej doświadczonych, przemyśl, zaplanuj, dopytaj na forum. I będziesz miał w ogrodzie coś dającego przyjemność Tobie i wartego pokazania innym.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-05, 12:32   

Słuszne słowa Elendil :good: i zakończyłabym temat.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Sheyk 
Nowy


Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-06-05, 14:43   

wolanin napisał/a:
Hmm... lubię czasami zabawić się w adwokata diabła...

Intryguje mnie kwestia dostępności źródła czystej wody i jej wykorzystania.
Jeżeli ona jest faktycznie czysta - także mając na myśli drobnoustroje chorobotwórcze.
Nie decydowałbym się na pompowanie wody wprost z potoku, nawet takiego z chruścikami i strzeblami.
Natomiast - sprawa do sprawdzenia - jeżeli ta studnia zasilana jest wodami nie tyle gruntowymi, co migrującymi z potoku, to dostaje trochę dodatkowej twardości, ale pozbywa się owych mikroorganizmów.
Jeżeli taka woda ma stałe parametry, to pompowana w sposób ciągły może je także zapewnić w zbiorniku.
Zdecydowanym minusem jest niska temperatura takiej wody - może być w pobliżu średniej rocznej dla danej lokalizacji.

Już bardzo dawno temu stwierdzono, że częsta wymiana wody bardzo sprzyja szybkiemu wzrostowi ryb - tłumaczono to przeciwdziałaniem wzrostu koncentracji w wodzie pewnych hamujących wzrost substancji wydzielanych przez ryby żyjące w zagęszczeniu.

Być może kolega mógłby tam hodować pstrągi i miętusy :)


No Dzięki Bogu jeden mądry....
Woda ze studni tak jak mówiłeś , będzie zasilana wodami przesiąkającymi z rzeki tak aby sie filtrowała, tam będzie wstawiona pompa i co jakiś czas (np: co 30 min) bd sie włączać dostarczając ubytki wody i natleniając , nadwyżki bd odprowadzane. Jeśli chodzi o ryby to chciałbym mieć tam pstrągi .
_________________
Adi
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-06-05, 16:01   

Sheyk, jeżeli zamierzasz obrażać doświadczonych forumowiczów z pewnym stażem
i doświadczeniem to wykaż się najpierw swoją ,, mądrością '' . Wszyscy próbujemy Ci pomóc ale widzę, że chyba nie ma sensu pocić się nad postami kierowanymi do Ciebie .
Jeśli jesteś tak mądry i wszystko wiesz to na co Ci forum ??
Rób jak chcesz ale wiem , że na pewno będziesz poprawiał to oczko.
Dobra mój udział w tym temacie właśnie się zakończył .

Życzę tylko powodzenia .
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-05, 16:04   

Sheyk napisał/a:

No Dzięki Bogu jeden mądry....


Oj, nie grab sobie!...


No to brnijmy w to dysydenctwo :)

Cytat:

Woda ze studni tak jak mówiłeś , będzie zasilana wodami przesiąkającymi z rzeki tak aby sie filtrowała, tam będzie wstawiona pompa i co jakiś czas (np: co 30 min) bd sie włączać dostarczając ubytki wody i natleniając , nadwyżki bd odprowadzane. Jeśli chodzi o ryby to chciałbym mieć tam pstrągi .


Jeżeli faktycznie tak chcesz zrobić, to przydałyby się także pstrągi źródlane Salvelinus fontinalis - te z natury rzeczy są przystosowane do takich grajdołków.
Zastanów się jednak nad pompą pracującą w trybie ciągłym - dostosowaną przepływem do zamierzonego poboru wody. Mógłbyś też pomyśleć o stworzeniu jakiegoś sztucznego prądu w zbiorniku. To wszytko w miarę możliwości (zużycie prądu...)

[ Dodano: 2013-06-05, 16:09 ]
Bartosz_n napisał/a:
Sheyk, jeżeli zamierzasz obrażać doświadczonych forumowiczów z pewnym stażem
i doświadczeniem to wykaż się najpierw swoją ,, mądrością '' . Wszyscy próbujemy Ci pomóc ale widzę, że chyba nie ma sensu pocić się nad postami kierowanymi do Ciebie .
Jeśli jesteś tak mądry i wszystko wiesz to na co Ci forum ??
Rób jak chcesz ale wiem , że na pewno będziesz poprawiał to oczko.
Dobra mój udział w tym temacie właśnie się zakończył .

Życzę tylko powodzenia .


Bartosz, mam nadzieję, że nie masz także pretensji do mnie, staram się człowiekowi pomóc, także mając - 20 letnie - doświadczenie z oczkami, a i z wykształcenia inżynierem sanitarnym będąc (specjalność uzdatnianie wody i unieszkodliwianie ścieków) - pozwalam sobie na pewną swobodę w wyrażaniu swoich opinii.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
Ostatnio zmieniony przez wolanin 2013-06-05, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 16:11   

wolanin napisał/a:


Bartosz, mam nadzieję, że nie masz także pretensji do mnie, staram się człowiekowi pomóc, także mając - 20 - letnie doświadczenie z oczkami, a i z wykształcenia inżynierem sanitarnym będąc (specjalność uzdatnianie wody i unieszkodliwianie ścieków) - pozwalam sobie na pewną swobodę w wyrażaniu swoich opinii.


Produkujesz się, a i tak nic z tego nie będzie... dam sobie rękę uciąć że na "gadaniu" się skończy. Wnioskuję to z podejścia autora to tematu.
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-07, 09:12   Jak chcesz to posłuchaj

sory skasowałem bo nie doczytałem
pzd
Art
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny