wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przykry zapach
Autor Wiadomość
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-04-29, 15:11   

Gosik napisał/a:
Założę się, że z całego Twojego wywodu zapamięta tylko tyle, że może wymienić wodę :hehe:


No to się cieszę, że Łukasz się odezwał zanim przyjąłem zakład... bo szczerze mówiąc byłbym do tego skłonny.

Cytat:
Ten przykry zapach czuć szczególnie w upalne dni dziś jest chłodno i nie czuć smrodku :)
Na razie to zostawię, zobaczę co będzie dalej.


To też pewne rozwiązanie. Przyznam, że optymalne pod względem minimalizacji włożonego wysiłku. Jak przyjdą chłody jesienią, to powinno być znośnie. A jak lód skuje oczko, to problem zniknie sam.

Cytat:
Woda się wyklarowała się do dna po wyemigrowaniu żabek i żadnych trupów na dnie nie widać.


No to chyba wychodzi na to, że żaby stanowiły problem ;)
Szkoda, że moje ropuchy nie są skłonne do migracji.

Cytat:
Ciężko było by mi się rozstać z moimi pupilkami


Wiem.
Ja przedstawiłem Ci tylko w punktach jedno z możliwych rozwiązań. Wybór należy do Ciebie.

PS A tak przy okazji, to chyba już czas zacząć karmić ryby...
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-04-29, 16:00   

Właśnie a propo's karmienia ryb i tego zapachu.
Jak leczyłam w wannie mojego chorego Koi , to raz w sloneczny dzień nie wytrzymałam i rzuciłam kilka ziarenek karmy. Wiem , ze to żle ale te w oczku tez dostały i zjadły więc tak jakoś... Ale to nie o tym.
Nazajutrz jak sprawdzałam temperaturę w wannie okazało się ,ze karma nie zjedzona a jak tylko zbliżyłam nos do wanny to uderzył mnie właśnie zapach ryby. NAwet ręce mi potem pachniały. Taki typowy z kutra. Zdziwiło mnie to, bo sama ryba nie pachniała "rybą" tylko ta woda. Wodę natychmiast zmieniłam i już więcej nie "pachniało.

Może karma w temperaturze 20 st. (tyle w wannie było dzień i noc) rozkładając się tak właśnie pachnie ?

Może w Twoim oczku na dnie i w szczelinach zalega rozkładająca się zeszłoroczna karma i stąd ten zapach.

Wniosek-za dużo ryb, za dużo karmy. Albo za słaba filtracja
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
lukaszp2201 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 191
Skąd: góry
Wysłany: 2013-04-29, 19:37   

Aznar33 napisał/a:
Szkoda, że moje ropuchy nie są skłonne do migracji

Ropuchy są u mnie nadal i zostaną do zimy. Wieczorem jak jest ciemno dojście do oczka to istny horror, one na trawniku są jak miny nadepnąć na którąś nie trudno :-(
Aznar33 napisał/a:
PS A tak przy okazji, to chyba już czas zacząć karmić ryby...

Co im sypnę to zostaje na powierzchni i po 15 min. muszę wyławiać siatką. Będą dopiero jadły w maju jak co roku :? Te moje ryby już tak chyba mają :)
ewa535 napisał/a:
Może w Twoim oczku na dnie i w szczelinach zalega rozkładająca się zeszłoroczna karma i stąd ten zapach.

W zagięciach foli pewnie jest jakiś syfek i między kamieniami :-(
ewa535 napisał/a:
Wniosek-za dużo ryb, za dużo karmy

2 orfy,2 karasie, 2 liny, 3 koi, ok.10 słonecznic
ewa535 napisał/a:
Albo za słaba filtracja

beczka 60l HDPE wypełniona biobalami. Myślę nad kupnem BIO-filtr Basic a wywaleniu tej beczki.

A może jakiś preparat zrobił by z tym porządek??
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-04-29, 21:41   

Biobale dobre ale w innym celu niż oczyszczenie oczka z osadów i brudu po prostu. Faktycznie zainwestuj w filtr.
I zrób wszystko co radzili Ci moi ptzedmówcy.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-04-30, 11:47   

lukaszp2201 napisał/a:
Ropuchy są u mnie nadal i zostaną do zimy. Wieczorem jak jest ciemno dojście do oczka to istny horror, one na trawniku są jak miny nadepnąć na którąś nie trudno :-(


Aha... czyli żaby sobie poszły, a ropuchy zostały w ilościach ogromnych...
Żaby/ropuchy kiepsko się sprawdzają przy hodowli ryb. Raz, że przenoszą choroby a dwa, że stosunkowo krótko żyją.

Cytat:
Co im sypnę to zostaje na powierzchni i po 15 min. muszę wyławiać siatką.


Dziwne... sypiesz dobrą karmę wiosenną, czy byle jaką?
(nie syp więcej, niż zjedzą przez minutę)

Cytat:
beczka 60l HDPE wypełniona biobalami. Myślę nad kupnem BIO-filtr Basic a wywaleniu tej beczki.


Dlaczego miałbyś wyrzucać to, co już masz? Każdy dodatkowy element w systemie filtracyjnym to wartość dodana (chyba, że ogranicza przepływ wody). Nawet, gdybyś miał dodać kolejną pustą beczkę to będzie korzyść. Im więcej, tym lepiej.

Cytat:
A może jakiś preparat zrobił by z tym porządek??


Możesz dodać Trigger. Ja sypię na zasadzie "chyba nie zaszkodzi". Nie wiem, czy pomaga, ale sypię, bo mam.

Odnośnie ilości ryb, to Cię rozumiem. Znam to odczucie bardzo dobrze, ale postaraj się też wziąć pod uwagę, ze w tym momencie nie jesteś w stanie zapewnić im minimalnych warunków egzystencji.
 
 
lukaszp2201 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 191
Skąd: góry
Wysłany: 2013-04-30, 15:49   

Aznar33 napisał/a:
Żaby/ropuchy kiepsko się sprawdzają przy hodowli ryb. Raz, że przenoszą choroby a dwa, że stosunkowo krótko żyją.

Myślałem o zrobieniu ogrodzenia z siatki wokół oczka, jak na razie ani jednego trupa o dziwo ;)
Cytat:
Dziwne... sypiesz dobrą karmę wiosenną, czy byle jaką?

Tetra Pond Multimix. Nie wiem czy jest dobry czy byle jaki, na Hikari mnie nie stać :-(
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-04-30, 17:19   

lukaszp2201 napisał/a:
Tetra Pond Multimix.


O tym mowa?
http://www.seapets.co.uk/...0g-1-litre.html

Cytat:

Nie wiem czy jest dobry czy byle jaki


Przeciętna karma. Trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć skład.
To nie jest karma na okres przejściowy - jesienno- zimowy. Jak lubisz Tetrę, to wtedy przejdź na Tetra pond wheatgerm.

Cytat:
na Hikari mnie nie stać :-(


Nie wiem jak Twoja matematyka. Moja jest trochę zardzewiała, ale mi podpowiada, że ta karma Tetry jest w cenie Hikari Saki i dwa razy droższa od Hikari Staple.
 
 
lukaszp2201 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 191
Skąd: góry
Wysłany: 2013-04-30, 20:54   

Aznar33 dzięki za wskazówki co do kramy ;)
Aznar33 napisał/a:
O tym mowa?
http://www.seapets.co.uk/...0g-1-litre.html

Tak
Aznar33 napisał/a:
Nie wiem jak Twoja matematyka. Moja jest trochę zardzewiała, ale mi podpowiada, że ta karma Tetry jest w cenie Hikari Saki i dwa razy droższa od Hikari Staple

Za 4 litry Tetra Pond Multi Mix zapłaciłem ok. 36zł, bodajże 100g karmy Hikari to 175ml więc tania chyba nie jest :?: Hikari kupowałem kiedyś dla moich welonków i nie był to wcale tani interes :-( ale kolorki miały piękne :)

Zacząłem dziś wypompowywać wodę z oka lecz zastał mnie wieczór, płycizna się ukazała :) Chyba znalazłem przyczynę mojego smrodku :? Karpy kosaćca walą jak cholera a z doniczek lilii jest to samo. A nitki z kamieni nie chcą zejść france jedne trzymają się na upartego :-(
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-04-30, 21:35   

lukaszp2201 napisał/a:
Za 4 litry Tetra Pond Multi Mix zapłaciłem ok. 36zł, bodajże 100g karmy Hikari to 175ml więc tania chyba nie jest :?:


Hikari Saki jest pierońsko droga. Dobra, ale droga. Tylko tak jak wcześniej pisałem ta Tetra wychodzi drożej.

Popełniasz dwa błędy.
Porównuje się wagę karmy, a nie jej objętość. 10l tej Tetry waży niecałe 2kg o ile dobrze liczę. 5kg Hikari Saki to 60 funtów. 4,7kg Tetry to 80 funtów. Za 60 funtów możesz mieć 10kg Hikari Staple.
Bierz pod uwagę cenę największego wora, jaki możesz kupić i zużyć. Woreczek 175ml to sobie możesz kupić czipsów jak idziesz do kina ;)

Cytat:
Karpy kosaćca walą jak cholera a z doniczek lilii jest to samo.


Rozsadzałem swoje niedawno. Kosaćce i lilie były bezwonne.

A glony musisz przesuszyć, żeby je zacząć usuwać.
 
 
lukaszp2201 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 191
Skąd: góry
Wysłany: 2013-04-30, 21:51   

Aznar33 napisał/a:
Rozsadzałem swoje niedawno. Kosaćce i lilie były bezwonne.

A moje jadą jak... :x a ich korzenie są piękne i bialutkie. Porządnie je przepłuczę ;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny