wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw
Autor Wiadomość
adek77778 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Niewiarowo
Wysłany: 2012-06-10, 16:34   Staw

Witam.
Chciałbym przedstawić wam mój staw który nie był używany do niczego przez około 10 lat.
Kiedyś ludzie moczyli tam len i przez to na dnie jest dużo kamieni. Dostałem go od wujka mówi ze lepiej żebym z kolega siedział nad woda niż pił piwo na wiosce. Wreszcie zaopiekowałem sie nim z kolegą. Zaczęliśmy wyrywać nadmiar pałek i rdestnicy. Od ostatniego lata nawet już zarybiałyśmy mamy tam juz 10 karasi czerwonych 60 amurów 20 karpi 10 tołpyg 600 dużych karasi ponad 15cm i niezliczona ilosc małych od 1cm do 5cm.
Jeżeli ma ktoś ma jakieś porady itp, to proszę.
kilka zdjęć :
http://www.fotosik.pl/u/a.../4/album/934377 sorry za jakość 3 pierwsze robione z drzewa a ostatnie z tratwy aparatem 3,2mpx
Proszę o wyrozumiałość mam 16 lat.
Pozdrawiam.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-10, 16:48   

Piękny kawałek wody! Tylko pozazdrościć :good:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
adek77778 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Niewiarowo
Wysłany: 2012-06-10, 17:59   

Kawałek wody jest 50m na 40m tam gdzie jest ponad 100cm gł. a z rozlewiskiem to około 120m na 80m i rów znowu rozlewisko jakieś 30m na 20m a max. gł. to około 250cm.
 
 
pogezan 
Początkujący


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 17
Skąd: Pogezania
Wysłany: 2012-06-10, 21:45   

Rodzaj stawu który najbardziej lubię :) Po prostu staw wiejski. Ja już bym nic nie zmieniał. Z ryb dodał bym tylko drapieżnika.
I trochę i powoli: mała architektura wokół stawu; pomost, miejsce na ognisko....
Powodzenia.

ps. i słuchaj się wujka.
 
 
adek77778 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Niewiarowo
Wysłany: 2012-08-07, 13:07   

Witam.
Po długie nie obecnosci. Mam mały problem na staw przylatuje mi czapla i zabija ryby małe karsie zjada a duże po 15 20 cm leza niezywie na brzegu i to najczesciej po nocy widac ze je czapla atakowała bo maja rany np. wgniecenia po uderzeniu w głowę.
Odstraszam ja za pomocą petard ale ona odlatuje i na drugi dzien znowu jest narazie zauwazylem około 20 zabitych ryb. Ja mogę sie jej pozbyć?
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-08-07, 14:01   

adek77778 napisał/a:
Witam.
Po długie nie obecnosci. Mam mały problem na staw przylatuje mi czapla i zabija ryby małe karsie zjada a duże po 15 20 cm leza niezywie na brzegu i to najczesciej po nocy widac ze je czapla atakowała bo maja rany np. wgniecenia po uderzeniu w głowę.
Odstraszam ja za pomocą petard ale ona odlatuje i na drugi dzien znowu jest narazie zauwazylem około 20 zabitych ryb. Ja mogę sie jej pozbyć?


Do mnie także przylatywała na płycizny i w nich czatowała na drobnice.Podczas poprawek na stawie pogłębiłem płycizny i tym samym pozbyłem się czapli.Słyszałem już o wielu sposobach,np strachy z puszkami,sztuczny bocian itd-ale czy to zdaje egzamin to ci nie powiem.
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-08-07, 18:08   

Możesz ,powbijać pale i porozciągać sieć sznurków,żeby utrudnić czapli lądowanie
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-08-07, 21:47   

KILERK1 napisał/a:
Możesz ,powbijać pale i porozciągać sieć sznurków,żeby utrudnić czapli lądowanie


Widziałem też takie rozwiązanie,ale w tym przypadku będzie ciężko zrobic taki systemik :?
Głupi przykład ale widziałem kiedyś na łowisku specjalnym(w którym nie było ryb) w zacisznym zakątku był zrobiony mały pomościk na którym sie pózniej okazało była martwa czapla która miała za zadanie ostraszać inne :-o Ale tego oczywiście nie polecam
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-08-07, 22:00   

Trochę za duzo wpuściłes amurów jak urosną to wytna ci wszystkie rośliny w stawie znajomy wpuscil tez wlasnie 3 lata temy kilkadziesiat sztuk amura zawsze mial piekne lilie a w tym roku wyszlo pare lisci a po paru dniach zniknęły o do dziś ich nie ma :-o
Został mu tylko grązel moze im nie smakuje :P pałęk wodnych tak samo ju nie ma :?
W tym roku zaczęliśmy je wyławiać na wędkę strsznie cięzko je złowić trzeba łowić na sałatę lodową bo na kukurydze kapie i karasie biorą.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
adek77778 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Niewiarowo
Wysłany: 2012-08-09, 13:29   

O zielsko sie nie boje mam jest jego bardzo dużo jak wyżre to kiedyś to będę zadowolony.
Co do czapli to nie wiem co zrobię ale na pewno w weekend pojawia sie strachy.
Jesienia bede znów zarybiac linem szczupakiem karpien zwykłym i karpiem koi po ile sztuk moge tego wpuscic zeby nie było przyduchy?
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 13:44   przyducha właściwie

przyduccha własciwie nie zależy od ilości ryb a od głębokości staw, ilości rozkładanej masy biologicznej, długości zalegania lodu, i dostępu światła
ryb też ale w mniejszym stopniu i tak tylu aż raczej nie wpuścisz
pzd
Art
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-08-09, 17:12   

Jak wpuścisz szczupaka to szkoda wpyszczać karpi koi bo w pierwszej kolejności ci je zje no chyba ze karpie będą mieć juz ponad 1kg a szczupak nie więcej niz 40 cm to tak.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
adek77778 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: Niewiarowo
Wysłany: 2012-09-23, 20:17   

Witam.
Z czapla se poradziłem. i Mam takie pytanie bede wpuszczał nowe rybki takie jak lin płoć szczupak lub sandacz. Z karpi koi zrezygnuje. Ile mogę wpuścić szczupaków i innych ryb? Mam już dużo małych karasi
to szczupak by sie przydał ile możne urosnąć w rok bo mam możliwość wpuszczenie ich za około 1msc i chce je potrzymać do nast jesieni.
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-24, 08:36   bardzo ciekawe

Bardzo mnie interesuje jak masz zamiar potrzymać te szczupaki do następnej jesieni i potem je wyłowić - no chyba, że przywiąrzesz je na sznurku za ogony :) jak już coś raz wpuścisz to tego i tak nie odłowisz no chyba, że spuścisz cało wodę lub pojedziesz prądem :-D
szczupaki się rozmnożą i tak możesz wpuszczaś wszystko w dowolnych rozsądnych ilościach a potem i tak sobie to przyroda skoryguje.
Ja do swojego stawu wpuszczałem małe szczupaki potem się one rozmnażały a w tym roku złapałem szczupaka 4 kg i 84 cm nawet nie wiedziałem i wierzyłem, że może tak urosnąć jak bym wiedział, że coś takiego pływa to bym się bał do stawu wejść (staw mały 25 x 8 m)
pzd
Art
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny