wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko "w głowie" Romka
Autor Wiadomość
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-28, 18:54   

Wywaliłabym tą fontannę, na środek lilie jedną najlepiej miniaturkę, więcej roślin i dookoła nasadziła liliowców, roślin pasujących do otoczenia wodnego, a i najważniejsze schowałbym ten filtr za te kamienie :)
i popieram Piotrka, bez urazy :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
Ostatnio zmieniony przez rewi 2012-08-28, 18:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-08-28, 18:57   

Szału nie ma... ale możesz popracować nad tym. Wydaje mi się, że za płytko zakopałeś ten pojemnik. Bardzo widać brzegi, a to szpeci. Wkop głębiej, dolej wody, nasadź roślin na półce w oczku. Może obsadź też dookoła, zamaskujesz ten pojemnik.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-28, 21:33   

Organ18 napisał/a:
ładnie zrobiłem oczko prawda ??

Witaj,
Generalnie to chyba sobie żartujesz :???:
Ładujesz pieniądze w technikę, a oczko to tak naprawdę kałuża. Nie wiem skąd wziąłeś ilość wody 450 litrów :-o . Dodałeś tą beczkę?
Nie lubię krytykować jeśli widzę, że ktoś się stara, ale w Twoim przypadku to jakiś dowcip.
To oczko to tylko forma napełniona wodą.
Na forum jest kilka galerii z maleńkimi formami, ale szczerze Ci powiem, że tam ludzie naprawdę starali się uzyskać efekt maleńkiej natury.
Jeśli chcesz pochwał to zainwestuj trochę fantazji w ten plastik.
Pozdrawiam
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
neron87 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 333
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2012-08-28, 21:48   

Szkoda mi tych roślin w rogu... :/ Twoje oczko umywa się nawet przy kałuży na asfalcie... Sorry ale nie widzę tu nic ładnego... Wszystko na wierzchu ... :(

Aby Ci nie przyszło wpuszczać tam ryb...
_________________
Działeczka nad stawem - bezcenne... :)
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2012-08-29, 08:47   

Forma jest krzywo położona ,przy kaskadzie widać ze jest płycej niż z przodu. Myślę że starannie zrobiona kaskada i małe lilie była by bardziej urokliwa niż fontanna z kaskadą ;) I tak jak Ci już mówiłem niepotrzebnie ładujesz tyle pieniędzy i kombinujesz z techniką ,jak można mieć mały filtr i trochę roślin żeby była czysta woda ,a to tańsze , prostsze i skuteczniejsze:P Powodzenia w dalszych pracach :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-08-29, 10:58   

Na husteczkę jasną Ty ten plastik kupiłeś... :???: Nie dość, że ogranicza Cię powierzchniowo vel gabarytowo to jeszcze będa problemy aby go zamaskować....
Totalne nieporozumienie.....przemyśl to zanim jeszcze nie jest za późno... ;)
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-29, 14:35   

:? :???: :(( nic tylko krytyka , fajnie się ludzią gada jak się zespołowo pracuje ja niestety jak pisałem kiedyś jestem nowy i zupełnie zielony w budowaniu. Pisałem że brakuje mi jeszcze roślin ale niektórzy nie unikneli uszczypliwości na temat roślin . Tak samo w domu mama czepiała sie że filtr (skrzynka) jest widoczna więc schowałem w kamienie ale i tutaj się mi dostało na temat kamieni. Jestem osobą bezrobotną nie mam kasy a wszystko co tu widzicie moja kasa w 3/4 lub 4/4 . Wujek mówi np. że mi pomoże finansowo mówie mu że zestaw roślin kosztuje 45 zł a on mi dał 10 zł , więc sam musze reszte pokombinować . A co do Kubełka ( filtra) narazie zrezygnowałem go sprawdzam nową pompe ale do kubełka dołożyłem do środka jeszcze jeden filtr i spisał się perfekcyjnie wszystkie włosy od psów , gloni nitkowe itd. zawiesiły się na tym filtrze w kubełku , a na dnie kubełka po ok 2 tygodniach miałem 5 cm. piasku :) fajny bajer spisał się i zaoszczędziłem sporo kasy . Maglia jest za płytko kapłem się po nalaniu wody że on bardziej nie usiadł :/ VIVIT na twoją jasną brudną husteczke , formy nie kupowałem tylko mocniejszą pompe bo tamtą szlak trafiał i kupiłem lampe uvc .
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-29, 15:05   

Organ18, brak kasy? To po cholerę inwestujesz w system filtracyjny, i te plastiki?
Trzeba było od razu kupić folii, a po rośliny to do stawu, rzeki, bagna, rowów melioracyjnych bez żadnych filtrów tylko rośliny a brzegi mógłbyś zamaskować otoczakami.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nie ma co się nad sobą użalać tylko rower między nogi i nad stawy :pa:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
neron87 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 333
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2012-08-29, 18:49   

Rewi ma całkowitą racje... Folia byłaby tańsza i lepsza... a tak kończy się to wszystko na plastikowej Misce :)
_________________
Działeczka nad stawem - bezcenne... :)
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2012-08-29, 19:29   

Organ18 napisał/a:
nic tylko krytyka , fajnie się ludzią gada jak się zespołowo pracuje ja niestety jak pisałem kiedyś jestem nowy i zupełnie zielony w budowaniu.

Na forum jest wszystko napisane ,po co popełniać błędy innych jak można ich uniknąć dzięki temu. Poprzeglądaj sobie galerie ,może podchwycisz jakieś fajne patenty ;) i jak już kolejny raz będę pisał ,rośliny są 100 razy tańsze i skuteczniejsze od techniki...
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-08-30, 09:55   

Aby dodać otuchy - będzie dobrze ! tylko pogłówkuj i pokombinuj, jak się tobie podoba to jest ok przecież to robisz dla siebie. O gustach się podobno nie dyskutuje, a krytyką się nie przejmuj ona jest budująca. Idzie jesień i zima masz czas na czytanie forum. Na wiosnę usiądź przed okiem i popatrz na nie tak z pół dnia i zobaczysz co jest do :dupa: , a co może zostać. Kasa nie jest wyznacznikiem. Poszukaj fajnych ( ładnych ) roślin w twojej okolicy na wodą. Ale na razie jest do :dupa: :-D - o gustach się nie dyskutuje :good: powodzenia
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-08-30, 10:32   

Organ18 napisał/a:
...
VIVIT na twoją jasną brudną husteczke , formy nie kupowałem tylko mocniejszą pompe bo tamtą szlak trafiał i kupiłem lampe uvc .


To skąd masz tę formę. No chyba, że to darowizna....to zrozumiem....mnie chodziło o fakt, że lepiej kupić folię zamiast plastiku.

1. Folia nie ogranicza Cię w kszatłcie.
2. Jest łatwiejsza w zamaskowaniu.
3. Nie pęknie kiedy coś niechcący zleci.

Jak widzasz ma same zalety w stosunku do plastikowej miski.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-08-30, 16:59   

Są ludzie bogaci pieniędzmi i są ludzie bogaci czasem. Skoro należysz do tej drugiej kategorii, to wykorzystaj ten czas. Poczytaj forum, poszukaj inspiracji w internecie, zaprojektuj, przeprowadź kosztorys i weź się za wykonanie.
Jak na razie, widzę, ze wydałeś ogromną ilość pieniędzy zupełnie bez sensu. Już nie wspomnę, że lampę podpiąłeś za filtrem, a nie przed.
Naprawdę szkoda Twoich pieniędzy, czasu i pracy.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-30, 19:30   

Organ18 napisał/a:
:? :???: :(( nic tylko krytyka

Konstruktywna.
Chcesz pochwał ?? przejrzyj galerię, zawiń rękawy i do roboty :) . Jeśli dasz coś z siebie na pewno każdy tutaj to doceni :)
Powodzenia i trzymam kciuki.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-08-31, 00:18   

Tak jak pisze Aznar33, lampę UV powinieneś zamontować przed filtrem, wąż dać większej średnicy a filtr umieścić za kamieniami a nie przed
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny