wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mini staw, na wodach gruntowych ?
Autor Wiadomość
Grzesiek399 
Nowy


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-05, 16:00   Mini staw, na wodach gruntowych ?

Witam, mam zamiar wykopać stawik gdzieś 5x5 albo i większy ,tylko problem tkwi w tym ,że nie będzie on pokryty folią ani niczym takim ,ma być naturalny ,iż mam dopiero 17 lat i nie mam dużo pieniędzy na niego ,można powiedzieć ,że w ogole ( Na rybki i rosliny starczy :) ) .
Mam zamiar trzymać tam dzikie rybki ,tzn karasi, karpie ,amury ,płocie . Tylko problem w tym ,że nie mam blisko żadnej studni ,ani rzeczki ,ani nic w tym stylu . Dołączam zdjęcia terenu na którym chcę wykopać stawik :




Dalej są pola ,ze zbożem itd . Co o tym mylicie? Pozostaje wody gruntowe ,ale czy znajdę je w takim miejscu na jakiejś mniejszej głębkosci ,nie mam zamiaru kopać 3 m ... ;/
Proszę o odpowiedzi ,pozdrawiam !
 
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-08-05, 17:30   

Grzesiek399, Za niewielkim kosztem możesz zadzwonić w okolicy do hydrologa i on postawi opinie czy masz jakieś podziemne źródło czy nie. Jak okaże się ze będzie głęboko zamów koparkę u mnie za godzinę bierze 19zł
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Grzesiek399 
Nowy


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-05, 17:50   

Mieszkam na wsi ,za bardzo nie mam jak skołować tego numeru do tego hydrologa .
Da rade jakoś samemu ? Kopać dziure ,myślicie do ilu kopać ? Bo nie ma sensu kopać 3 m jak nie będzie wód gruntowych.
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-05, 19:05   

shiftman napisał/a:
Jak okaże się ze będzie głęboko zamów koparkę u mnie za godzinę bierze 19zł


Dwie dychy za godzinę ? to jakiś desperat. Więcej spali niż zarobi.

Grzesiek399 napisał/a:

Da rade jakoś samemu ? Kopać dziure ,myślicie do ilu kopać ? Bo nie ma sensu kopać 3 m jak nie będzie wód gruntowych.


Określ jaki masz teren , jaka występuje tam roślinność (wodna, bagienna) i zrób próbny wykop , zobaczysz jak się zachowuje grunt podczas suszy, zimy itp.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-08-05, 20:52   

Szkoda że nie da powiększyć się zdjęć, ale raczej nie widzę roślinności typowo wodnej. Nie mniej nie oznacza to, że nie możesz mieć naturalnego tam oczka. Wszystko zależy od poziomu wód gruntowych, a roślinność jest raczej bujna i dobrze zielona. Być może spokojnie będziesz mógł mieć oczko. Zrób próbny wykop, nie więcej niż 1m gł.Jak najdzie woda, to dobrze, bo teraz chyba najlepiej jest to sprawdzić, gdy nie ma non stop deszczu, a raczej mamy upały.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Grzesiek399 
Nowy


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-05, 21:54   

To jutro biorę łopatę i kopie do 1,5m . Jeśli woda nie napłynie do trudno, jak tak to będziemy świętować :)

[ Dodano: 2012-08-06, 18:29 ]
No i zacząłem trochę kopać, wykopałem gdzieś 50-100 cm, trudno na oko zmierzyć . Jak na razie wody nie widać, tylko taka pokruszona jakby glina i jest taka nawilżona można kulki robić . Dołączam fotki :




Co o tym sądzicie, jak rozpoznać, że jestem coraz blizej, kopać dalej ?
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-08-06, 21:50   

Glina...to niezbyt pomyślne. Pokłady gliny zatrzymują wodę i stąd może jej nie być, ale z drugiej strony rosną rośliny i są mocno zielone, więc musi być woda. Pokop jeszcze trochę, jak zmieni się struktura ziemi ( przekrój po ściance dołu który kopiesz) i zaczną się np. piach z ziemią lub sama ziemia, jest szansa, że będzie woda, ale jak po następnych 50 cm nic się nie zmieni, tzn nadal będzie glina, dałabym sobie spokój.Chyba że zacznie się zbierać, to będziesz miał prawdziwą gliniankę, jak nasz Gliniak. Możesz jeszcze wykopać to oczko, jak tak bardzo je chcesz i może wtedy pokaże się woda, a jak nie, to po wyłożeniu oczka folią, wezwij strażaków. U nas za 100-300 zł napełniają oczka sikawkami.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny