wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OSAD, osad, wszędzie osad
Autor Wiadomość
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 06:34   

Witaj :)
Prawdopodobnie z wody wytrąca się jakiś związek chemiczny. Powinieneś zbadać wodę pod tym kątem. Fosforan wapnia daje taki osad. Jeśli oczko jest na terenach rolnych, być może do studni dostały się środki do nawożenia roślin. Nie wiem jaki to może mieć wpływ na zdatność wody, może ktoś kto się na tym zna Ci podpowie.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-07-19, 07:59   

Sprawdź parametry wody bo być może jest alkaliczna a ten osad wygląda jak ze związków wapnia. Podobny efekt w naturze można zobaczyć na Jeziorach Plitvickich gdzie taki osad z wypłukanych skał wapiennych jest wszędzie i na wszystkim. Nabież wody do jakiejś butelki i zobacz ile się go zbierze a następnie dodaj jakiegoś kwasu, np. octu i zaobserwuj czy znika.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2011-07-19, 10:10   

Vanka napisał/a:
Witaj :)
Jeśli oczko jest na terenach rolnych, być może do studni dostały się środki do nawożenia roślin.

Witam
to są a raczej były tereny rolne tu sie nic nie dzieje czasem rolnik skosi siano :) jest to teren torfowy .Studnia - jest to moje ujęcie wody pitnej a nie miejskiej pije ją i jest ok , mam też akwarium w domu 300l leje tą samą wode i nic się nie dzieje .
Adalbert napisał/a:
Nabież wody do jakiejś butelki i zobacz ile się go zbierze a następnie dodaj jakiegoś kwasu, np. octu i zaobserwuj czy znika.

witam
nalałem wody do szklanki i włożyłem ten kamie z czego jest zrobiona kaskada , zobaczymy
Ostatnio zmieniony przez Artur 2011-07-19, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-07-19, 11:06   

Być może przyczyna leży w składnikach cementowych lub nie wypłukanych kamieniach, a przy całkowitym braku roślin-taki dało efekt.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2011-07-19, 15:36   

Gosik napisał/a:
Być może przyczyna leży w składnikach cementowych lub nie wypłukanych kamieniach, a przy całkowitym braku roślin-taki dało efekt.

Może tak być, powinno używać się cementu bez dodatków ale akurat nie mieli . Mam też murowane ogrodzenie z kamienia i też z fug wypływa czasem gdzieś coś. Wyczyszczę i naleje wody jeszcze raz i nie będę używał kaskady przez jakiś czas żeby woda nie płynela po fugach zobaczymy .Zobaczcie jaka jest różnica kamieni po których woda płynie , obok sa te same kamienie .

 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-07-19, 18:54   

Coś mi nie pasuje bo gdyby ten osad był z fug to by ci się ta cała budowla dawno rozjechała. Tego jest jednak dużo.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2011-07-19, 19:22   

Nie widać tego z pliska, ale może to pleśń...taka jak rośnie w akwarium na niedokładnie namoczonych korzeniach. Woda z torfowisk i nie dojrzały zbiornik (lampy, CMF i brak roślin)...być może :idea: :oops:
 
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2011-08-08, 20:49   

witam
trochę to trwało ale nie było mocy przerobowej ;) zamoczylem pierw te kamienie od kaskady do szklanki z wodą myślałem że one coś wydzielają po paru dniach nic czysta woda . Wyczyściłem jeszcze raz oczko wy fugowałem jeszcze raz kaskadę klejem do kafli , nalałem wody i co pare dni przekładałem wąż od kaskady jeden stopień wyżej , że jak by coś miało się dziać żebym wiedział od którego miejsca jest problem . Jak na razie jest spokój .
Przed ;
Po naprawie ;

 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny