Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Oczko wodne na podmokłym gruncie

globalinfo - 2024-04-04, 21:32
Temat postu: Oczko wodne na podmokłym gruncie
Witam wszystkich,
Planuję budowę oczka wodnego.
Niestety grunt jest bardzo podmokły - woda gruntowa jest już na 30cm.
Zastanawiam się czy konieczna jest folia przy takim gruncie.
Planuję zrobić rurę odwodnieniową około 50m która by zasilała oczko oraz kolejną rurę odwodnieniową która by odprowadzała nadmiar wody.
Proszę poradźcie jak to zacząć, administracyjnie i wykonawczo.


JESIOTROWATY - 2024-04-09, 15:30

Administracyjnie to potrzebujesz zgłoszenia wodno-prawnego, zaś co do wykonania to zależy od kilku rzeczy, czy sąsiednie działki są mocno nawożone, jakie parametry ma ta woda podziemna, no i napisz coś więcej: przeznaczenie, głębokość itd.. Niestety może się okazać że budowa oczka w takim miejscu będzie niemożliwa, prawie na pewno będzie sporo droższa niż w innych miejscach. Jednak jeśli będziesz zmotywowany, to myślę że się uda ;)
globalinfo - 2024-04-26, 06:54

JESIOTROWATY napisał/a:
Administracyjnie to potrzebujesz zgłoszenia wodno-prawnego, zaś co do wykonania to zależy od kilku rzeczy, czy sąsiednie działki są mocno nawożone, jakie parametry ma ta woda podziemna, no i napisz coś więcej: przeznaczenie, głębokość itd.. Niestety może się okazać że budowa oczka w takim miejscu będzie niemożliwa, prawie na pewno będzie sporo droższa niż w innych miejscach. Jednak jeśli będziesz zmotywowany, to myślę że się uda ;)

Jakie parametry wody podziemnej - nie bardzo wiem o co chodzi.
Oczko do 100m2 o głębokości do 1,8m z roślinami oraz rybami maks. 20szt.
Sąsiednie działki raczej nie są nawożone ponieważ ziemia nie jest uprawiana (teren zabudowany).

Prośba o rozwinięcie tematu dlaczego budowa oczka może być niemożliwa.

Baltazar - 2024-04-26, 07:52

100m2 już musi pójść na zgłoszenie. Do 50m2 jest bez papierów.
globalinfo - 2024-04-26, 12:02

Baltazar napisał/a:
100m2 już musi pójść na zgłoszenie. Do 50m2 jest bez papierów.


Tu jest trochę inaczej napisane

https://www.prawo-budowla..._budowlane.html
Mam grunt rolny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group