Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - najtańsza folia pod tuje

web - 2022-07-28, 15:40
Temat postu: najtańsza folia pod tuje
A co powiecie z własnego doświadczenia, która z tańszych folii wytrzyma ingerencję korzeni tui brabant.
Chce posadzić tuje, ale nie chcę, by korzenie poszły niżej niż 60cm. Czyli na głebokości 60cm chcę ułożyć pasy folii, które zatrzymują korzenie.

Poradźcie, która folia (zaczynając od najprostrzych, najtańszych rozwiązań) zatrzyma korzenie.

hdpe (0,5mm, 0,75mm, 1mm ?)
a moze epdm (0,5mm, 0,75mm, 1mm ?)

np w brico jest folia pe-ld o grubosci 0,5mm . Może taka by była dobra??

prosze o poradę a admina o wyrozumiałość. Napewno informacje tu poruszone będą też przydatne dla oczkowców.

pozdrawiam

Ryba2008 - 2022-07-31, 19:13
Temat postu: Re: najtańsza folia pod tuje
web napisał/a:

......Chce posadzić tuje, ale nie chcę, by korzenie poszły niżej niż 60cm......


Witam i pytam: z jakiego powodu chcesz ograniczyć głębokość do 60 cm? Ryba2008

Artur - 2022-08-01, 22:45

Raczej żadna folia nie wytrzyma.
taniw - 2022-08-04, 14:34

Z folią to nie najlepszy pomysł. Zastosuj geowłókninę drogową. Jest tania, przepuszcza wodę a korzenie nie.
jungu - 2022-08-09, 09:29

Ja proponuję iść w drugą stronę.
Daj geowłókninę na górę, a na geowłókninę daj drobno zmieloną korę sosnową.
Dzięki temu będzie stała wilgotność pod włókniną i tuja nie wypuszcza wtedy korzeni w poszukiwaniu wody w dół, tylko rozciąga siatkę korzeniową bezpośrednio pod geowłókniną.

Groran - 2023-06-01, 22:09

Można to sobie trochę ułatwić, zobaczyć rankingi na Zakupopedia.pl na jaką folię jest popyt. A także gdzie najlepiej ją kupić. Zawsze tak robię, jeśli szukam jakiegoś produktu i mam wątpliwości, którą lepiej kupić lub gdzie jej szukać. No i przydaje się mieć recenzje na pierwszy rzut oka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group