Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - napowietrzacz

dawidbobola - 2022-07-16, 08:34
Temat postu: napowietrzacz
Kupiłem napowietrzacz...czy kamienie mają sięgać aż do dna?
Co zrobić aby wężyki nie pływały na powierzchni wody

Ryba2008 - 2022-07-31, 18:49
Temat postu: Re: napowietrzacz
dawidbobola napisał/a:
Kupiłem napowietrzacz...czy kamienie mają sięgać aż do dna?
Co zrobić aby wężyki nie pływały na powierzchni wody


Witam. Żeby kamień napowietrzający nie wypływał na powierzchnię lustra wody, proponuję powyżej kamienia np. 3 cm do wężyka napowietrzającego przymocować sznurkiem, kabelkiem np. mosiężną nakrętkę od śruby lub inny ciężarek (kamyk). Kamień napowietrzający wkładamy do oczka na taką głębokość, aby z kamienia wydobywało się jak najwięcej powietrza. Pozdrawiam Ryba2008

Artur - 2022-08-01, 22:47

Latem az do dna a zimą tuż pod poziomem zamarzania.
Ryba2008 - 2022-08-05, 19:36

Artur napisał/a:
Latem az do dna a zimą tuż pod poziomem zamarzania.


Witam.
Niestety, z doświadczenia wiem, że nie zawsze udaje nam się obniżyć kamień napowietrzacza do dna. Najczęściej nie pozwala nam na to sama konstrukcja napowietrzacza - tzn. jego zdolność do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Mam dwa napowietrzacze, jeden małej mocy akwariowy daje możliwość napowietrzania tylko do głębokości zanurzenia około 80 cm, a drugi o dużej mocy - ten po zanurzeniu kamienia wywołuje efekt gotowania się wody w oczku. Obydwa wykorzystuję w okresie zimowym w 2. przeręblach styropianowych - tak jak wspomniał Kolega Artur, tuż pod powierzchnią lustra wody kamienie zanurzam na głębokość około do 40 cm.
Osobiście napowietrzanie w oczku stosuję od października do kwietnia. W sezonie letnim roślin jest dużo w oczku i nie napowietrzam. Pozdrawiam Ryba 2008


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group