Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Sandacz w oczku

KarolX22 - 2022-02-02, 11:58
Temat postu: Sandacz w oczku
Witam, czy sandacz mógłby być w oczku 30m3? Bo takie oczko za niedługo będę kopał. I chciałbym wiedzieć, czy na następny rok będę mógł wpuścić ze dwa sandacze, czy lepiej byłoby wpuścić kilka okoni. A jak chodzi o pożywienie do sandacza to miałby co jeść, bo planuję wpuścić do tego oczka słonecznice.
taniw - 2022-02-03, 13:50

30m2 to trochę mało. Sandacz nie nadaje się do chowu w małych stawach, ponieważ wykazuje tendencję do karłowacenia.
KarolX22 - 2022-02-03, 16:34

Czy może zamiast sandacza byłby lepszy do takiego oczka pstrąg tęczowy lub boleń? Oczko będzie miało wymiary 5x6m i głębokość 1,5m. W oczku będzie filtr z dwóch 200l beczek oraz napowietrzacz.
leszek50-57 - 2022-02-03, 21:52
Temat postu: oczko wodne
Żadna z tych podanych ryb nie nadaje się do Twojego do oczka, te ryby o których piszesz
to są ryby rzeczne. :evil:

wolanin - 2022-02-04, 09:20

taniw napisał/a:
30m2 to trochę mało. Sandacz nie nadaje się do chowu w małych stawach, ponieważ wykazuje tendencję do karłowacenia.

Można więc mieć sandacza bonsai.

KarolX22 - 2022-02-04, 14:43

Oczko kopię za kilka tygodni. Z ryb to planowałbym takie: 50 słonecznic, 3 liny, 10 kolorowych karasi, 4 karpie koi, 3 okonie. Czy to nie będzie czasami za dużo ryb? I czy to dobra obsada ryb?
kmarkot - 2022-02-04, 21:22

Oczko małe jak moje jak możesz zrób większe. W sprawie obsady rodzimymi gatunkami ryb skontaktuj się z autorem tego kanału.
https://www.youtube.com/c...RZ-hnA/featured
Przyznaj że zdjęcia są super.

KarolX22 - 2022-02-04, 23:39

Jak bym mógł to bym wykopał większe. Ale po pierwsze nie mam miejsca żeby wykopać większe. A po drugie za bardzo nie ma funduszy. I mam jeszcze jedno pytanie czym karmić te ryby jak będzie oczko? Bo mam dostęp do zbóż takich jak pszenica, jęczmień i kukurydza, oprócz tych zbóż dawałbym im dżdżownice i inne robaki, czy jest to dobry pomysł? I jeszcze rzęsę do oczka. Czy jak miałyby tak urozmaiconą dietę to nie musiałbym im dawać gotowych karm? I czy mogłyby dostawać owoce np: truskawki?
RobinT - 2022-03-13, 10:58

Jeśli chodzi o sandacza, to niestety nie miałem z nim do czynienia w oczku. Natomiast pstrągi wbrew temu co inni piszą całkiem nieźle radzą sobie w oczku. Jeśli będziesz mieć dobre napowietrzanie, to powinny się utrzymać zwłaszcza tęczowy. U mnie potokowiec żył 3 lata bez problemu, co ciekawe nie atakował małych ryb - różanek. Karmiłem granulatem dla ryb z Katrinexu, do kupienia w sklepach zoologicznych. Zachowanie pstrągów jest bardzo ciekawe, np. o 10 w nocy przy świetle latarki wrzucałem granulat do oczka, powinny go jeść głównie jesiotry, ale okazało się, że pstrąg w nocy świetnie żeruje i to posługując się węchem a nie wzrokiem. Jeśli potrzeba więcej informacji, chętnie napiszę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group