Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - Czarna poświaty/smugi/glony w stawie POMOCY!

Mateusz94 - 2020-09-14, 13:48
Temat postu: Czarna poświaty/smugi/glony w stawie POMOCY!
Witam, dziś w stawie zauważyłem to co znajduje sie na załączonym obrazku, mam w stawie ryby i i chciałbym sie dowiedzieć co to lub od czego to mogło powstać

Nie zakładaj tego samego tematu w kilku miejscach.

taniw - 2020-09-20, 11:55

Mało widać. Wygląda to na obumarłe glony.
Sławo63 - 2020-12-07, 18:58

Witam. Moje obserwacje na temat jakości dolewanej wody do oczka. Parowanie,nieszczelności, płukanie prefiltra bębnowego powodują u mnie duże ubytki dobowe wody. Dolewanie wody wodociągowej nie wchodzi u mnie w grę. A to dlatego że woda wodociągowa jest chyba najbardziej zakamieniona i zażelaziona w Polsce. Dolewanie tej wody groziłoby całkowitą katastrofą dla ryb i dla wody.Chcąc nie chcąc muszę wodę filtrować. Po tej filtracji woda dolewana jest w zasadzie sterylna i pozbawiona składników odżywczych dla glonów. Co prawda glonów jednokomórkowych jest zero /dodatkowo non stop pracuje lampaUV amalgamat 40 wat / Ale wracając do mojej obserwacji, to pomimo totalnego braku pożywienia w wodzie , glony nitkowate nic sobie z moich zabiegów nie robią. Pięknie obrastają ściany zbiornika. Więc jeśli glon chce być w oczku to będzie. Trzeba je tolerować. Pozdrawiam. Sławo63.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group