Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - mocno zarośnięte oczko wodne z rybami - co robić? pomocy!

margerytka3 - 2020-08-03, 09:56
Temat postu: mocno zarośnięte oczko wodne z rybami - co robić? pomocy!
Witam wszystkich. Odziedziczyłam z mężem działkę na której jest oczko wodne. Oczko jest zarośnięte (wysokie rośliny - przypominają irysy, lilie wodne oraz dużo glonów). Oczko jest na folii. Bardzo proszę o sugestie od czego zacząć...
jungu - 2020-08-03, 10:07

Zacznij od podesłania zdjęcia. Duża ilość roślin jest wskazana dla zachowania równowagi biologicznej i utrzymania czystej wody. Jeśli uważasz że roślin jest za dużo to możesz je tak poprzesadzać aby rośliny rosły w skupiskach i nie zasłaniały całego widoku na oczko.
margerytka3 - 2020-08-03, 10:56

jungu napisał/a:
Zacznij od podesłania zdjęcia. Duża ilość roślin jest wskazana dla zachowania równowagi biologicznej i utrzymania czystej wody. Jeśli uważasz że roślin jest za dużo to możesz je tak poprzesadzać aby rośliny rosły w skupiskach i nie zasłaniały całego widoku na oczko.

Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Oczko jest małe i prawie całe zarośnięte roślinami....spróbuję dodać zdjęcie (nie wiem czy mi się uda).

taniw - 2020-08-04, 15:23

Jakie rozmiary ma to oczko?
Ze zjęcia wynika, że jest malutkie i nadaje się tylko do hodowli roślin.

margerytka3 - 2020-08-04, 15:29

taniw napisał/a:
Jakie rozmiary ma to oczko?
Ze zjęcia wynika, że jest malutkie i nadaje się tylko do hodowli roślin.

Rybki żyją już tam ok. 10 lat...problem mam z rozrośniętymi roślinami i nie mam pomysłu jak się do tego zabrać...

taniw - 2020-08-04, 15:35

Wygląda jakby miało 30x30 cm.
Co to sa za ryby?

margerytka3 - 2020-08-04, 15:42

taniw napisał/a:
Wygląda jakby miało 30x30 cm.
Co to sa za ryby?

Oczko zmierzę następnym razem jak będę na miejscu.... wygląda na takie małe, gdyż jest mocno zarośnięte...rybki to chyba karasie...nie znam się za bardzo. Zrobię zdjęcie przy następnym wyjeździe...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group