Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko JARKA G

JAREK G - 2006-10-19, 23:20
Temat postu: Oczko JARKA G
Oczko wybudowałem 4lata temu,a właściwie 5 bo budowę zacząłem jeszce jesienią jest to całkowicie mój projekt i moje wykonanie, no może nie do końca bo pomagał mi mój ojciec szczególnie przy kopaniu dołu i rozciąganiu folii :) Oczko ma 10m3 i kilka stref głębokości w najgłębszym miejscu miało być 1,5m ale jest chyba trochę mniej ,nie mierzyłem. Jest jak już wspomniałem wykonane z folli, nie wiem jakiej grubości, ale dość grubej.Pierwasz rok to wzasadzie ciągłe eksperymenty i przeróbki, najpierw zacząłem od przerobienia kaskady bo podciekała mi woda, folie z kamieniami zastąiłem piaskowcem taż moja robota i pomysł (ale się chwalę :P ), na następny ogień poszedł filtr zanurzeniowy na 10 000l nie zdał egzaminu szkoda było pieniędzy zrobiłem zewnętrzny najpierw z kosza( pękł )a teraz jest 200l beczka i to jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie całość zasila pompa 3600l/h.W pierwszym roku ze względu na małe roślnki były problemu z glonami dlatego założyłem lampę UV 11w.Mimo wszystko popełniłem kilka błedów :x i pewne rzeczy zrobiłbym dzisiaj inaczej, ale to już za dużo przeróbek i jak pomyśle ile z tym pracy to mi się nie chce przynajmniej teraz :) Na dzień dzisiejszy w oczku pływa 7 karpi koii, około 30 karasi,6 złotych orff,2 linkiim i 1 jesiotr.Roślinek jest też sporo ale nie wiam dokładnie jak się wszystkie nazywają na tą chwilę jest 5 lilii,2 grążele,2 pontaderie, bobrek, grzebięńczyk, kaczeńce, kosaćce, kotewka, pałka, sitowie i jeszcze jakieś inne.Spróbuje wrzucić parę zdjęć może dzisiaj mi się uda bo wczoraj tyle roboty i klęska :cry: Zdjęcia są w większości z tamtego roku w tym prawie nie robiłem nie wiedziałem że tu trafie :) a teraz by się przydały :( Życzę miłego oglądania.











Uff chyba się w końcu udało :yahoo: teraz powinno być dobrze

Ala - 2006-10-19, 23:51

Bardzo, bardzo ładne to Twoje oczko. Wyobrażam je sobie w tym roku, kiedy rośliny się rozrosły. Koniecznie wklej fotki. Co tak ładnie rośnie na kaskadzie? Jakiś iglak?
AurorA - 2006-10-19, 23:57

Naprawdę wspaniałe !!! :brawo: :brawo: :brawo:
Cały ogród jest piękny, widać staranny dobór roślin, a jakie wszystko wypielegnowane.
Oczko wygląda na większe ni 10 000 L.
Dodajesz coś do wody, czy wystarcza filtracja + uv że jest taka czysta?

Gdyby to oczko startowało w konkursie na najładniejsze oczko napewno bym głosował na nie :D
Właśnie coś takie chciałbym mieć - może w przyszłym roku znajdzie się czas i chyba też zdecyduje się na pare koi - wygladaja fajnie :good: .

AurorA - 2006-10-19, 23:59

Ala napisał/a:
ładnie rośnie na kaskadzie? Jakiś iglak?

Obstawiam jałowiec rozesłany (juniperus procumbens).
Wszystkie roślinki tu gdzie powinny - widać rękę fachowca.

samuraj - 2006-10-20, 06:29

normalnie "kopara mi opadła" rewelacyjne oczko , widać każdy szczegół dopracowany a kaskada naprawdę najładniejsza jaką widziałem :brawo: :brawo: :brawo: --również gdyby to oczko startowało w konkursie głosował bym na nie-- gratuluję pomysłu
killer1558 - 2006-10-20, 07:05

no to ja powtórze bardzo znane słowa jes jes jes :P pięknie, :brawo: :brawo: interesuje mnie twoja kaskadka z czego zrobiona i daj wiecej fotek jej
ZiK - 2006-10-20, 09:51

:brawo: Suuuuper oczko mi też bardzo się podoba :) Ciekawa kaskada. Oczko wygląda na wieksze niż 10m3. Piękne masz ryby. :) Piękne te Twoje koi ile mają lat? Nie masz problemu z ich zimowaniem? Troche ich dużo masz. :soczek:
jakja - 2006-10-20, 10:31

Podejrzewam, że jest to (kaskada) gotowiec z plastiku. Na alledrogo widziałem podobne... :lol: Trafiłem? Czy ta "sałata" pod wodą na 4-tym zdjęciu 1-wszej prezentacji to grążel?
Reasumując: oczko wspaniałe. Chciałbym mieć tyle miejsca na oczko...
Tylko mam pytanie do organizatorów konkursów: jak można porównywać mikrusa o poj. 1-2m3, malucha poj. 2-8m3 do takiego MORZA! Toż to my nawet nie mamy szans na starcie... :???:

ZiK - 2006-10-20, 10:40

jakja napisał/a:

Tylko mam pytanie do organizatorów konkursów: jak można porównywać mikrusa o poj. 1-2m3, malucha poj. 2-8m3 do takiego MORZA! Toż to my nawet nie mamy szans na starcie... :???:

Masz rację ja też tak myślę, że oczka mniejsze nie mają szans w konkursie bo wiadomo czym większe oczko tym więcej miejsca na rośliny,ryby,itp. :piwko:

jackon - 2006-10-20, 12:51

w tym roku to byl taki maly eksperyment z konkursem
z czasem nabywa sie doswiadczenia
wszystkie uwagi jak najbardziej wskazane
pewnie w nastepnym roku zrobimy jakies kategorie
pozdrawiam
Jacek

JAREK G - 2006-10-20, 13:22

Dzięki za opinie na wszystkie posty odpowiem wieczorem bo jak wrócę z pracy to muszę właśnie popracować w ogródku, jeszcze ostatnie koszenie trawy :P
jakja napisał/a:
Podejrzewam, że jest to (kaskada) gotowiec z plastiku. Na alledrogo widziałem podobne... Trafiłem? Czy ta "sałata" pod wodą na 4-tym zdjęciu 1-wszej prezentacji to grążel?

Niestety nie trafiłeś kaskada jest z naturalnych kamieni piaskowca i sam ją wyrzeźbiłem, a ta sałata to grążel.Wieczorem wrzucę więcej zdięć kaskady

jakja - 2006-10-20, 15:35

no to jestem zachwycony po wielekroć. A równocześnie zazdroszczę dostępu do piaskowca, bo w moim regionie tylko otoczaki są w naturze, a inne za drogie :???:
JAREK G - 2006-10-20, 18:40

AurorA napisał/a:
Oczko wygląda na większe ni 10 000 L.
Dodajesz coś do wody, czy wystarcza filtracja + uv że jest taka czysta?

O ile dobrze pamiętam to jak wlewałem wodę to na liczniku wyszło 10m3. Do wody w pierwszym roku dawałem różne środki, ale tanie nic nie dawały a droższe tylko na jakiś czas doszedłem do wniosku że szkoda na nie pieniędzy i kupiłem lampe UV i w zasadzie jest spokój.Woda przez trzy lata była czysta dopiero w tym roku w połowie sierpnia zaczęła się robić mniej klarowna o odcieniu żółto-zielonym, ale okazało się że padł żarnik UV i musiałem kupić nowy co prawda powinno się go wymieniac co 2 lata ale myślałem że do zimy dociągne niestety nie udało się :( Po dwóch tygodniach poprawy wielkiej nie było, jeszcze raz rozebrałem lampe i się okazało że ta szklana tuba całkowicie zaszła kamieniem(nie wiem czy nie przez ten piaskowiec na kaskadzie) i lampa i tak nic nie dawała musiałem ja dopiero moczyć w occie żeby zszedł kamień.Ja mam oczko nie czyszczone i wodę nie wymienianą od czterech lat zrobiło się bardzo dużo mułu(pewnie będzie cała wywrotka :D ) i jesiotr pływa po samym dnie i mąci.Także na wiosnę wielkie czyszczeni może jakieś małe porawki i przy okazji sprawdzę dokładnie ile wchodzi wody 8)

castleman - 2006-10-20, 19:06

Bardzo ładne oczko :brawo:
Moje gratulacje
Jeżeli moge coś dodać, to że jeszcze brakuje do standardu mostka
Najlepiej na środku oczka :)
Ja bym je bardziej obsadził roślinami, troszke pustawe jakieś.

JAREK G - 2006-10-20, 19:35

AurorA napisał/a:
Ala napisał/a:
ładnie rośnie na kaskadzie? Jakiś iglak?

Obstawiam jałowiec rozesłany (juniperus procumbens).
Wszystkie roślinki tu gdzie powinny - widać rękę fachowca.

Nie wiem jak się nazywa miał rosnąć kaskadowa jak kupowałem to była mała roślinka ,ale urusł doś sporo

Fachowcem niejestem tylko amatorem,ale cały ogrod robiłem sam z rodziną

marian - 2006-10-20, 20:19

Super ,pieknie to jest to chyba zrobie replike :shock:
Marian

JAREK G - 2006-10-20, 20:22

killer1558 napisał/a:
interesuje mnie twoja kaskadka z czego zrobiona i daj wiecej fotek jej

Kaskade zrobiłem z piaskowca, za te cztery kamienie dałem cztery lata temu coś koło 40zł, w tym roku robiłem taką kaskade znajomej bo bardzo suszyła mi głowe za trzy troche mniejsze kamienie 60zł to i tak nie drogo piaskowiec generalnie jest tani.Musisz mieć koncepcje jak chcesz żeby to wyglądało bierzesz szlifierkę kontową ,okulary przecinak i stare ciuchy bo się bardzo kurzy :D Piaskowies jest bardzo miekki wysinasz szlifierką koryto w którym ma płynoć woda resztę dopracowujesz przecinakiem i koryto gotowe.Wiercisz dziure do podłączenia wody ja wkleiłem na sylikon końcówkę do szybkozłączki, ale po roku przerobiłem ,bo wąż sie zgniatał a szybkozłączka dawała za duży opór

Wkleiłem rurke która została mi się z systemu nawadniania i żeby nie było za sztywno kawałek węża i tą samą rurą do trójników i do filtra.Reszta zależy już od Ciebie i twoiej fantazji :P Zdjęcie chyba z przed dwóch lat

Sory nie wklejałem ruki tylko łącznik do tych rurek

neon - 2006-10-20, 20:55

:brawo: Przepiekne to oczko!!! Widac ,ze ktos kto to robil jest profesjonalista/a jezeli nie -to gratuluje swietnego gustu/. Mozna wiele podpatrzec! /Czym oddzielone to oczko od trawy- kostka ulozona na piasku? czy na betonie? Super to wszystko wyglada! :good:
AurorA - 2006-10-20, 21:04

castleman napisał/a:
Jeżeli moge coś dodać, to że jeszcze brakuje do standardu mostka
Najlepiej na środku oczka
Ja bym je bardziej obsadził roślinami, troszke pustawe jakieś.


Moim zdaniem mostek wszystko by schrzanił, a co do roślinek to zdjęcia są z ubiegłego roku więc obecnie zapewne wygląda to inaczej.

Kaskada super! Temat przyklejam żeby nikt go nie przeoczył :good:

JAREK G - 2006-10-20, 21:04

zik napisał/a:
Piękne te Twoje koi ile mają lat? Nie masz problemu z ich zimowaniem? Troche ich dużo masz.

Jednego kupiłem w tym roku reszte mam trzy i cztery lata jak kupowałem były różne i małe i wieksze€. Niestety tej zimy padły mi trzy karpie dwa duże i jeden mały :cry: wcześniej nie było problemu. Większy problem jest z roślinami bo sieją spustoszenie i słabo mi rosną. Jescze kilka fotek :roll:

JAREK G - 2006-10-20, 21:49

neon napisał/a:
Widac ,ze ktos kto to robil jest profesjonalista/a jezeli nie -to gratuluje swietnego gustu/. Mozna wiele podpatrzec! /Czym oddzielone to oczko od trawy- kostka ulozona na piasku? czy na betonie? Super to wszystko wyglada!

Jak już pisałem nie jestem profesjonalistą, jeszce sześc lat temu to ja w życiu żadnej rośliny nie posadziłem ani łopaty w ręku nie miałem :P , aż załapałem bakcyla zanim zabrałem się za budowe oczka i ogrodu to całą zimę siedziałem i czytałe ,a i tak jest parę błędów :( , zrobiłem za mało półek, a te które zrobiłem jak wyłożylem kamieniem okazały się za płytkie i z jednej strony gdzie nawiozłem ziemię bo teren był nie równy, mimo że mierzyłem waserwagą poziomy trochę mi usiadło), a ciężko to poprawić może na wiosnę jak będę czyścił oczko :? Kostke ułożyłem na piasku zmieszanym z cementem taka sucha zaprawa :P ,a pod żwirek i kore dałem to się chyba nazywa agrowłóknina żeby chwasty nie rosły

vivit - 2006-10-21, 19:08

Jarku przepiękne oczko i naprawdę doskonały gust projektancki. U mnie tak nie wyjdzie bo nasadzenia odbywają się bez planu. Co żona wypatrzy to sadzi. Ja zaś wolę mniej różnorodności roślinnej ale za to więcej układów symetryczno-kontrastowych...ale o tym w moim wątku będzie... :P
neon - 2006-10-22, 00:45

:?: Jak nazywa sie ta rybka na 10zdjeciu -liczac od gory kolo czerwonej- troche mniejszej?To sa te pierwsze zdjecia. I mam jeszcze jedno pytanko:pisales ,ze pod zwirek dales agrowloknine, ale mysle ,ze w miejscach gdzie posadziles roslinki musiales zrobic otwory. :pa:
JAREK G - 2006-10-22, 01:14

neon napisał/a:
Jak nazywa sie ta rybka na 10zdjeciu

Ta rybka to linek jest u mnie od samego początku chociaż najpierw był prawie cały pomarańczowy miał tylko biały pasek, a teraz jest prawie biały tylko mu głowa pomarańczowa została, jest też na dziewiątym zdięciu na środku.
neon napisał/a:
zwirek dales agrowloknine, ale mysle ,ze w miejscach gdzie posadziles roslinki musiales zrobic otwory.

Tak wyciołem otwory, najpierw trochę za małe :? bo roślinki były małe to mi się wydawało że otwór duży i po 2 latach musiałem powiększyć lepiej odrazu zrobić większe

neon - 2006-10-22, 21:16

:D Dzieki za odpowiedz ,na wiosne bede chciala kupic taka rybke bo jest bardzo ladna /ja dopiero poznaje gatunki/. Warto czasami skorzystac z rad innych -bardziej zorientowanych w temacie.Jeszcze raz gratuluje takiego fajnego oczka! :brawo:
JAREK G - 2006-11-02, 15:50

jakja napisał/a:
Ładny ale jakże smutny widok

Żeby nie było tak smutno to fotka z kwitnącą pelargonią ....zimą :lol:

DAwid - 2006-11-02, 18:28

U mnie też dziwnym trafem wczoraj rozkwitła róża :| (poraz drugi w tym roku, :peace: nigdy wcześniej nie widziałem żeby kwitła w jesieni :shock: ) i ma jeszcze 2 pączki ale po tym mrozie który ma być dzisiaj w nocy chyba już nie rozkwitnie :cry:
killer1558 - 2006-11-03, 23:15

co my byśmy robili bez tych fotek :P zamarzło tak jak i u mnie ale za to mamy nowe fotki zimowe :)
castleman - 2006-11-12, 14:39

ech, zimka też ma swój urrrok :)
aktualnie soie odeszła ;-)

Gulunek - 2006-11-23, 09:37
Temat postu: oczko
super oczko no i te karpie !!!!!!!!!!!!
jak znosza zimę

phalina - 2006-11-23, 10:19

Oczko :good: ,ale chciałam cię spytać o kamienie w płytkiej strefie ,czy układałeś je na samej folii,czy też dawałeś jakieś zabezpieczenie.Podoba mi sie takie rozwiazanie brzegu,może bym tez coś takiego wykombinowała.Mam płaski brzeg z kamieniami ale tylko na odcinku 0,5m od brzegu.Muszę przemyśleć.
jakja - 2006-11-23, 10:35

phalina napisał/a:
kamienie w płytkiej strefie ,czy układałeś je na samej folii,czy też dawałeś jakieś zabezpieczenie

Ja położyłem kamienie luzem, nawet na dnie pochyłym pod kątem ok. 40 st. do poziomu. Trzymają się, ale nie można po tym chodzić, bo się zsuwają... Na płaskim brzegu bez problemu... Jak namniej betonu! Poktywamy nim cały świat... :(

phalina - 2006-11-23, 11:44

Ja też nie lubię betonu,ale chodziło mi o zabezpieczenie foli pod kamieniami.Ja lubię wejść do mojego oczka :)
Donvitow - 2006-11-23, 13:00

Super dopieszczone. :brawo: :brawo: :brawo:
Kajetan

AurorA - 2006-11-23, 13:32

jakja napisał/a:
Jak namniej betonu! Poktywamy nim cały świat


phalina napisał/a:
Ja też nie lubię betonu


A ja lubię beton :D ostatnio daję go w ogrodzie coraz więcej - to świetny naturalny materiał. Właśnie wymieniam zbutwiałe rollbordery na opaskę z betonu i kamieni.

jakja - 2006-11-23, 13:38

AurorA napisał/a:
Właśnie wymieniam zbutwiałe rollbordery na opaskę z betonu i kamieni

:o :shock: :x fuj,
AurorA napisał/a:
to świetny naturalny materiał
jaki naturalny! Jeżeli pozwolisz: bardziej naturalnie wygląda murek ze swobodnie ułożonych kamieni :) Ale o gustach się nie dyskutuje...
phalina - 2006-11-23, 17:10

A ja dalej nie mam odpowiedzi czy pod kamienie na folie dac jakieś zabezpieczenie :?:
Beton nie jest naturalny .
Naturalne są kamienie ,glina,żwir,piaskowiec,ale nie cement z wodą .

AurorA - 2006-11-23, 17:35

Beton to mieszanka piasku, żwiru, wody i zmielonych skał - co tu jest nienaturalnego?
JAREK G - 2006-11-23, 20:15

Gulunek napisał/a:
karpie !!!!!!!!!!!!
jak znosza zimę

Jak już wcześniej gdzieś pisałem trzy wcześniejsze zimy bez problemu :) , ale ostatniej zimy padły 3 sztuki i to 2 duże :( z tym że u mnie zimą tylko przerębla. W tym roku założę na zimę mniejszą pompkę (ale nie napowietrzacz) i zobaczę co będzie

JAREK G - 2006-11-23, 20:30

phalina napisał/a:
A ja dalej nie mam odpowiedzi czy pod kamienie na folie dac jakieś zabezpieczenie

Ledwo mnie nie było kilka godzim na forum a niektórzy już się niecierpliwią :hehe: Już Ci phalina, odpowiadam. Kamienie leżą u mnie luzem bez żadnej zaprawy bezpośrednio na foli i same jeden o drugi się klinują. Folie mam grubości 1mm, a pod folie dałem taka białą grubą włókninę (nie pamiętam jak się fachowo nazywała mam chyba jeszcze kawałek to jak ktoś by chciał to mogę zrobić zdięcie), kamienie układałem tak żeby nie było ostrych krawędzi i też dwa , trzy razy w roku wchodzę do oczka i chodzę po tych kamieniach i jak do tej pory nic się nie dzieje :)

phalina - 2006-11-23, 20:57

:D Bardzo Ci dziękuję ,o to mi chodziło.Ja także lubię pochodzić.i chyba powiększę swoją płytką strefę ,bo podoba mi się w Twoim oczku.Wiosna mobilizuje do pracy,przez zimę wszystko przemyślę ,pracownika mam(męża),będę za kierownika robót ziemnych :hehe:
JAREK G - 2006-11-23, 21:54

Ja też na wiosnę zrobię chyba mały remoncik bo mam parę pomysłow tylko nie wiem czy starczy czasu i zapału. U mnie gorzej z pracownikiem, bo kierownik to by się znalazł :hehe:
Donvitow - 2006-11-26, 12:16

phalina napisał/a:
A ja dalej nie mam odpowiedzi czy pod kamienie na folie dac jakieś zabezpieczenie :?:
Beton nie jest naturalny .
Naturalne są kamienie ,glina,żwir,piaskowiec,ale nie cement z wodą .

Połozyłem pod kamienie warstwę agrowłókniny czarnej i wystarcza. A testują to rozwiązanie dwa psy i czasem ja.
Pozdrawiam Kajetan

JAREK G - 2006-12-16, 20:29

Zatopiłem tydzien temu kłodę mam nadzieję że do wiosny nasiąknie wodą i nie będzie już wypływać :roll: Na wiosnę czeka mnie wymiana wody bo zobaczcie ile mam na kamieniach osadu to przy okazji zrobi się mały remoncik :)

jackon - 2006-12-16, 21:17

zastanawiam sie,czy dno basenu wylozone kamieniami to dobry pomysl
z pewnoscia utrudnione bedzie czyszczenie oczka
ja mam na spodzie tylko folie
dno jest tak uksztaltowane,ze spadek jest w kierunku najglebszej wody, gdzie usadowilem pompe
strumyk powoduje przeplukanie osadow na gleboka wode, stamtad pompa podaje je na filtr biologiczny
na wiosne takze planuje powiekszenie oczka, a uksztaltowanie dna pozostawiam takie samo
przez 18 lat sprawdzilo sie, to nie mam zamiaru kombinowac
rosliny i lilie wodne i tak pokrywaja cale lustro wody, folia zatem jest niewidoczna
pozdrawiam
Jacek

marian - 2006-12-16, 21:35

ja mam kamienie tylko w strefie wody plytkiej ,spelniaja role dekracyjna
JAREK G - 2006-12-16, 22:26

U mnie kamienie też są tylko w strefie płytkiej, w strefie głębokiej mam tylko folie i tam tyż mam pompę z tym że pompa nie jest na dnie a jakieś 30-40cm od lustra wody :roll:

jakja - 2006-12-18, 11:55

ale karpii to całe stado :-D Orfy pieknie się prezentują. A co to za kapusta na lewo od grążela?
ZiK - 2006-12-18, 11:59

jakja napisał/a:
co to za kapusta na lewo od grążela?

Ta kapusta to liście podwodne grążela. :)

JAREK G - 2006-12-18, 19:10

zik napisał/a:
jakja napisał/a:
co to za kapusta na lewo od grążela?

Ta kapusta to liście podwodne grążela.

Wszystko się zgadza w 100% to grążel :)

krzych0719 - 2006-12-23, 17:20

Piękne oczko i dobrze oświetlone, tylko pozazdrościć. Nie wiem czy dobrze widzę, jest tam fajny modrzew szczepiony, czy spadające jesienią igielki nie dostaną się do wody?
JAREK G - 2006-12-23, 23:40

krzych0719 napisał/a:
Nie wiem czy dobrze widzę, jest tam fajny modrzew szczepiony, czy spadające jesienią igielki nie dostaną się do wody?

Modrzewie są dwa jeden szczepiony, a drugi jakiś pandula czy coś w tym rodzaju :roll: Jak nie ma dużego wiatru to spadają obok oczka :) ,ale jak wieje to już jest gorzej :( naszczęście igły doś długo pływają po powierzchni oczka i jest czas żeby je wyłowić :)

JAREK G - 2007-01-13, 18:20

Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć z góry mojego oczka zimą :) Cięzko uwierzyć że to połowa stycznia :)

A to dla porównania zdjęcia z przed roku

Ernest - 2007-01-13, 18:33

A jednak połowa stycznia :) .Miejmy nadzieje że zrobi się biało
killer1558 - 2007-01-13, 23:12

przydał by się śnieg bo jak przyjdzie mróz to z naszych roślin nic, tragedia :( oko super z góry to dopiero widać załość dobrze
JAREK G - 2007-01-28, 15:02

Przetestuję zintegrowanego fotosika i wrzucę kilka fotek mojego zasypanego oczka :) Zdjęcia z piątku bo dzisiaj to zasypane jaszcze bardziej :lol:


Fotosik extra :good:

H@zik - 2007-01-29, 08:43

Bardzo ładne oczko :D
Chciałbym coś takiego osiągnąć w niedługim czasie, na razie wszystko przede mną :)

http://phanzel.fotosik.pl/albumy/120139.html

JAREK G - 2007-02-04, 14:17

Wczoraj pokruszyłem lód na moim oczku, bo choć gruby to bardzo kruchy, temperatury dodatnie :) Dzisiaj zrobiłem przegląd inwentarza i odliczył się w 100% :good: nawet jesiotr się pokazał :) choć dość dawno go nie widziałem i już się zaczynałem martwić że może padł i leży gdzieś na dnie
AurorA - 2007-02-04, 14:58

To dobrze. A jak jak tam ospa?
U mnie lud rozpuścił się samoczynnie, bez potrzeby kruszenia.

Ernest - 2007-02-04, 15:00

Ja wczoraj byłem popatrzeć na oczko i też nie ma żadnych strat,a lodu już nie ma ani kawałeczka :) Karasie pod wierzchem pływają :-D .Dziwna ta pogoda jak na luty :evil:
JAREK G - 2007-02-04, 15:54

AurorA napisał/a:
A jak jak tam ospa?
Ospa jest dalej może trochę zmalała, ale oprócz zewnętrznych objawów nie widać oznak choroby karpie zachowują się normalnie :) U mnie oczko wygląda jak by przepłynął lodołamacz :)
killer1558 - 2007-02-04, 16:04

ja dzisiaj troszkę popracowałem siekierką ale bardzo cicho żeby moich żab nie obudzić :) :P fotkę wstawię w temacie o swoim oczku, lód na 4 cm
DAwid - 2007-02-04, 18:33

Cytat:

ludzie a umnie dalej lod na oczku dzisiaj juz nanim nie stanolem bo odmarzl od brzegu ale nadal dosyc gruby :x

ludzie a umnie dalej lod na oczku dzisiaj juz nanim nie stanolem bo odmarzl od brzegu ale nadal dosyc gruby :x niemam fotki ale jutro postaram sie zrobic i zamieszcze dla niedowiarkow ;)

JAREK G - 2007-02-24, 21:30

Wszyscy wrzucają fotki to i ja dzisiaj zrobiłem dwa zdjęcia z tarasu :) jutro zrobię z bliska bo fajnie widać jak ryby pływają pod przezroczystym dość grubym lodem :)

Ernest - 2007-02-24, 22:28

Jarek widać pod wodospadem jakieś formy lodowe.Proszę jutro o dość dokładne zdjęcie tego zjawiska :) Jak się do jutra nie roztopi :hehe:

Żaba :good:

killer1558 - 2007-02-24, 22:34

widzę że wodospad chodzi pełną parą :) czy ty dalej filtrujesz wodę :?:
JAREK G - 2007-02-24, 22:45

Wody nie filtruje filtr stoi suchy :P , a woda idzie bezpośrednio na kaskadę :) Miałem założyć mniejszą pompę do przerębla jak przyjdą mrozy, ale jakoś w tym roku zima ciepła i w końcu tak zostało , zresztą od poniedziałku znów ocieplenie :)
Form lodowych pod kaskadą już po południu nie było, a teraz tylko -0.5*C to nie wiadomo czy przez noc się coś wyrzeźbi :)
Ps żaba do straszenia kotów :hehe:

AurorA - 2007-02-24, 23:55

JAREK G napisał/a:
Ps żaba do straszenia kotów :hehe:


A żółw widzę atakuje je z ukrycia. szkolony :P :hehe:

JAREK G - 2007-02-25, 00:11

Normalnie sokoli wzrok macie :-D żółwia to nawet ja ledwo widzę :hehe: ,a tak na poważnie to za nimi nie przepadam, dostałem od znajomych i tak już zostały czwarty rok i żadna zima im nie straszna :lol: Jest jeszcze jedna żaba gdzieś tam pływa po oczku na liściu od lilii :P może kiedyś zrobię jej fotkę :hehe:
AurorA - 2007-02-25, 17:14

Cytat:
jest pod krzaczkiem koło wodospadu ale się zakamuflował


Przecież pisałem że atakuje z ukrycia :bum:

JAREK G - 2007-02-26, 19:26

To zrobiłem dzisiaj kilka zdjęć mojego oczka po przejściu lodołamacza :) no i oczywiście kapitana nemo na swojej łodzi :hehe:

Ernest - 2007-02-26, 19:41

Nemo to prawdziwy przywódca :hehe: :hehe: .Nie dziwie się że objął dowództwo na okręcie atomowym :lol:
JAREK G - 2007-02-26, 20:56

Był na wcześniejszych zdjęciach ale jakoś nikt nie zwrócił uwagi tu na przykład jest cała trójca tylko dobrze zamaskowana :hehe:

JAREK G - 2007-02-28, 00:36

Dzisiaj już nie zostało nawet śladu po lodzie :) tylko kapitan nemo :hehe:

JAREK G - 2007-03-11, 00:21

Poszła dzisiaj woda przez filterek :) w tym roku testuję na początek zamiast keramzytu słomę jęczmienną zobaczymy jak się sprawdzi :roll: Lampa UV na razie czeka na swoją kolej :) W planach jest jeszcze jeden filtr który będzie działał jako filtr wstępny i to w nim będzie słoma :) A to fotki z moją brudną wodą :evil: za kilka dni zobaczymy jak się spisał filtr :P

killer1558 - 2007-03-11, 00:34

Jarek moja taka sama :P ale to dopiero początki walki o równowagę my damy radę :hehe:
JAREK G - 2007-03-11, 00:58

U mnie tak czy inaczej w tym roku czyszczenie, ale woda by się przydała czyściejsza bo chciałbym starej wody zachować jak najwięcej :)
Ernest - 2007-03-11, 05:48

Jarek mam podobną konsystencje wody co u Ciebie w oczku :)

JAREK G napisał/a:
U mnie tak czy inaczej w tym roku czyszczenie,


Mnie prawdopodobnie też to czeka :evil:

samuraj - 2007-03-11, 10:05

JAREK G napisał/a:
U mnie tak czy inaczej w tym roku czyszczenie, ale woda by się przydała czyściejsza bo chciałbym starej wody zachować jak najwięcej :)

Jarek wykożystaj mauzerka --nim podłączysz go do deszczołapacza wyczyść najpierw oczko a wodę przepompuj do pojemnika :)

JAREK G - 2007-03-11, 13:47

Muszę powiedzieć że po jednodniowej pracy filtra już widać różnicę :)
JAREK G - 2007-03-19, 20:57

Filtr pracuje 8 dzień na razie się nie przypchał :) na wodzie tak jak u Killera trochę piany :P woda może nie jest aż tak brudna , ale słabi mnie ten osad :bum: najlepiej widać go na kłodzie którą zatopiłem 16 grudnia , skąd tyle tego dziadostwa się bierze :x

Ernest - 2007-03-19, 21:05

Ryby mają duży wpływ na to że osad,muł jest wszędzie,muszą gdzieś wydalić przetrawiony pokarm ;) .Super pożywka dla glonów :) .Piana na wodzie jest jeszcze oznaką że jest w niej zawarte białko


PS.Dziwie się że kapitan nie weźmie sprawy w swoje błony :hehe:

JAREK G - 2007-03-19, 21:12

Ernest napisał/a:
Dziwie się że kapitan nie weźmie sprawy w swoje błony :hehe:
Musiał by robić za odkurzacz a tego nie potrafi :P choć nie miałbym nic przeciwko temu :hehe: Chyba po czyszczeniu oka wyślę go w stan spoczynku i pójdzie na emeryturę :hehe:
killer1558 - 2007-03-19, 21:19

u mnie Jarek to samo woda sie oczyszcza ale lekko zielonkawa ,na razie czekam ,jak rośliny ruszą na calego powinna kolor zmienić ,torfu nie dawalem bo narazie nie ma sensu przy twardej wodzie
A co z kotami zrobisz jak kapitana odstawisz do cywila :hehe:

JAREK G - 2007-03-20, 18:03

Tak tylko dla porównanie dzisiejsze zdjęcia :P

DAwid - 2007-03-20, 18:37

:-o :-o to u mnie bylo dzisiaj takie ciepło a u was snieg :-o
kurde mam nadzieje ze domnie juz zima nie wroci :bum: bo wtedy :dupa:

killer1558 - 2007-03-20, 22:23

:-o to u ciebie Jarek zima na całego z jednej strony dobrze bo mauzerka zapełni ;)
tylko czekaj jak Sebastian do ciebie zwali trenować :hehe:

ZiK - 2007-03-20, 22:32

JAREK G, U Ciebie zima a u mnie dzisiaj był bardzo ciepło +15* C. :P
JAREK G - 2007-03-20, 22:44

Kurde aż się wierzyć nie chce że takie różnice u jednych słoneczko i ciepełko a u drugich zima :P Mauzerek Marek już prawie pełny do rana będzie się przelewał :)
JAREK G - 2007-03-25, 12:52

W przerwie na odkurzanie torów (Ci co oglądali skoki to wiedzą o co chodzi :hehe: ) wyszedłem zobaczyć czy aby u mnie przez noc nie urosła trawa :P coby trzeba było kosić jak u Donvitowa ale na razie jeszcze mam trochę czasu :hehe: Słoneczko ładnie świeci i rybki się wygrzewają na płytkiej wodzie :) koło zatopionej kłody :hehe: Tylko ten osad :x

seba - 2007-03-25, 12:59

JAREK G napisał/a:
koło zatopionej kłody


Czy ta kłoda ma na celu sprawiac jakies zadanie czy tylko tak dla efektu??

JAREK G - 2007-03-25, 13:05

Ma być dla efektu :P zimą się moczyła obciążona żeby nasiąkła wodą i ie wypływała, ale jak tak zachodzi mułem to efekt mizerny :?
JAREK G - 2007-03-26, 22:22

Dzisiaj po dwóch tygodniach pracy wyczyściłem filtr bo się już trochę zaczął przepychać :P poszła nowa porcja słomy, woda coraz czyściejsza :) jutro zrobię fotki
Ernest - 2007-03-27, 20:29

Jarek czy jesteś w stanie stwierdzić czy słoma pomaga :?

PS.Pytam poważnie

JAREK G - 2007-03-27, 21:04

Poważnie to nie wiem :P Była dopiero dwa tygodnie i to w niewielkiej ilości w filtrze to ciężko coś powiedzieć :P Myślę że nie zaszkodzi, a co do pomagania to wiesz co kiedyś pisał jackon na temat zbawiennego działania torfu :P to o słomie, by pewnie napisał że jest dobra jak nie wystaje z butów :hehe: Tak czy inaczej nieźle filtruje wodę i ja zrobię sobie drugi filtr i w nim będzie tylko słoma :)
seba - 2007-03-28, 19:35

Moze byc dowolny rodzaj słomy?? Czy musi byc z jeczmienia??
ZiK - 2007-03-28, 20:04

seba, Słoma musi być jęczmienna. :)
Inna się nie nadaje. :P

JAREK G - 2007-04-05, 22:17

Zrobiłem dzisiaj trochę fotek i widać że filtr spełnia swoje zadanie :good: :) myślę że góra jeszcze dwa dni i będzie widać dno :) Już teraz widać na drugiej fotce lilię która stoi ( w wielkim koszu :-( ) na głębokości ponad metr :)

Ernest - 2007-04-05, 22:22

Jarek czysta woda, u mnie jest tragedia :evil:
JAREK G - 2007-04-05, 22:40

Musisz Sebastian uruchomić szybko filtr beczkowy albo strumyk a najlepiej jedno i drugie :P Woda u mnie coraz czyściejsza,ale mułu dużo :?
marian - 2007-04-05, 22:45

Dobra jest ,za kilka dni będzie kryształ .Jak jest za czysta woda i malo roślin jak na tą porę roku to ryby są bardzo płochliwe i malo aktywne .Lepiej jak woda stopniowo się klaruje.
JAREK G - 2007-04-05, 22:49

Jak dojdą wióry do filtra to dopiero będzie kryształ :) Ja tam lubię jak woda jest czysta i moim rybą chyba też nie przeszkadza :P , a najbardziej to są chyba zadowolone koty :x
killer1558 - 2007-04-06, 06:35

Jarek woda na pewno zrobi się nie długo czysta moje oko mniejsze więc szybciej się wyklarowała :)
Cytat:
a najbardziej to są chyba zadowolone koty

a od czego masz strażników :hehe:

JAREK G - 2007-04-12, 22:08

Dzisiaj przywiozłem do swojego oczka nową zdobycz :) Byłem u siostry pomóc wyciągnąć i podzielić jej lilię bo zarosła prawie całe jej oczko :P koszyka to nie było widać a kłącza zajmowały prawie 1m2 :)

seba - 2007-04-12, 22:11

Jakie to odmiany lili??Cos duze jak na tą pore ;)
ZiK - 2007-04-12, 22:11

JAREK G, Ładne kłącza :good: mają już dużo liści. :)
A co to za lilia?
Jaki kolor , odmiana?

JAREK G - 2007-04-12, 22:19

Na 99% jest to Attraction :P Kwitła dość obficie i długo wielkimi kwiatami w kolorze ciemno różowo, przyrost i liście też dość duże :P U mnie jeszcze u lilii ( nie miałem Attraction ) liści dobrze nie widać a tu jak się dobrze przyjrzeć to są już pączki :-D
ZiK - 2007-04-12, 22:22

JAREK G napisał/a:
:) Byłem u siostry pomóc wyciągnąć i podzielić jej lilię bo zarosła prawie całe jej oczko

Jak możesz i masz foty to zaprezentuj nam oczko Twojej siostry. :P

JAREK G - 2007-04-12, 22:28

Nie mam fotek , ale jak będę u niej to spytam i jak nie będzie miała nic przeciwko temu to zrobię i wrzucę. Ma mała ale ładne oczko z niedużą kaskadą, rybki to karasie i zawsze czystą wodę :) i myślę że spora zasługa w tym to była ta lilia :P
killer1558 - 2007-04-12, 22:33

piękne kłoncza lili :good: i wiaderko eksploratora też ;)
samuraj - 2007-04-13, 21:44

lilie full wypas ;) bardzo wyrośnięte , gratuluję zdobyczy a wiaderko super --czerwone typowe jak dla rasowego eksploratora :hehe:
marian - 2007-04-13, 21:50

Naprawdę okazałe te roślinki ,moje to takie mizerne jak na razie A co do wiaderka to super ja używam reklamówki do pozyskiwania roslin nie rzuca się tak w oczy ,cicho ciemni też tak robili :-D
JAREK G - 2007-04-13, 21:51

Dzisiaj byłem na cegielni po glinę :P jutro będę wsadzał :)
samuraj - 2007-04-13, 22:01

JAREK G napisał/a:
Dzisiaj byłem na cegielni po glinę :P jutro będę wsadzał :)


jeśli masz w pobliżu cegielnie to i masz glinianki :-D a jeśli są glinianki to i są rośliny wodne więc nie pozostaje ci nic jak kupić w końcu te gumiaki i na poszukiwania , super wiaderko już masz :hehe:

JAREK G - 2007-04-15, 00:25

Lilię po przesadzeniu wylądowały (tymczasowo w tym miejscu ) w oczku, i ja też żeby je tam wsadzić :) pierwszy raz w tym roku :P

killer1558 - 2007-04-15, 00:52

to chrzest przeszedłeś ;) ten konar w wodzie ci nie gnije :?: lilie napewno się przyjmą w tych małych pojemniczkach ;)
JAREK G - 2007-04-15, 01:02

Konar wrzuciłem na jesień żeby nasiąknął :P jak będę czyścił oczko to zobaczę co z nim i w tedy się zastanowię czy go zostawić :roll:
killer1558 napisał/a:
lilie napewno się przyjmą w tych małych pojemniczkach ;)
i znowu nie posłuchałem Jackona :P
JAREK G - 2007-04-15, 20:14

i mnie wkońcu odwiedziła jakaś żaba :)


I od razu wiedziała gdzie się udać :hehe: zakochała się :P

Ernest - 2007-04-15, 20:16

Jarek szuka partnera(partnerki) do pastowania :hehe:
samuraj - 2007-04-15, 20:41

JAREK G napisał/a:
i mnie wkońcu odwiedziła jakaś żaba


Jarek może ona na pielgrzymkę do częstochowy przyszła :hehe:
a tak serio to fajna ropucha ale po spotkaniu z nemo nie licz na skrzek ;)

marian - 2007-04-15, 22:07

Ciekawe jakie z tego bedą mlode .Wczoraj do mojego oczka przywlokla się cała ekipa żab ;)
JAREK G - 2007-04-16, 22:35

Dzisiaj zacząłem przygotowania do remontu mojego oka :P Napełniłem mojego 1000l mauzera wodą z oczka i przygotowałem zbiornik na ryby Zbiornik zrobiłem z mojego kompostownika 2mx1mx0.6m :P poskręcałem go dodatkowo żeby się nie rozleciał pod naporem wody wyłożyłem kartonami żeby nie przebić folii :) Folię budowlaną pożyczyłem od siostry, ale nie wygląda ona najlepiej :-( mimo że dałem podwójnie obawiam się że może gdzieś być dziura :bum: jak co to jutro będę musiał kupić nową mam nadzieję że nie jest droga :P

Chciałem jutro skończyć bo w środę ma być zimno , ale szczerze mówiąc marnie to widzę :?

killer1558 - 2007-04-17, 20:02

Jarek powodzenia a na koniec pracy :piwko:
koczisss - 2007-04-17, 22:08

JAREK G napisał/a:
i mnie wkońcu odwiedziła jakaś żaba :)

[url=http://images21.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images20.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

I od razu wiedziała gdzie się udać :hehe: zakochała się :P
[url=http://images22.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images22.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


To ropucha, a nie żaba :D

JAREK G - 2007-04-18, 00:10

Dzisiaj zacząłem sprzątanie , a ze robię to sam to idzie mi to dość wolno :-( z grubsza posprzątałem i w zasadzie jutro mógłby lać wodę, ale chciałem przerobić jeszcze brzegi i dorobić półki a z tym zajdzie mi jeszcze dłużej :-( I powiem wam szczerze że jest z tym tyle roboty że na prawdę trzeba być chorym żeby przysparzać sobie tyle pracy :P Jakby dzisiaj ktoś powiedział że chce oczko to bym mu odradził :P Może za kilka dni mi to minie ale normalnie dzisiaj mam dość, a to jeszcze nie koniec :-(

w trakcie sprzątania :P

I trochę ogarnięte choć nie na gotowo i moje ryby w prowizoryczny zbiorniku o który się trochę boje cz wytrzyma :?

samuraj - 2007-04-18, 00:20

muszę powiedzieć że odwaliłeś kawał roboty :good: wcale się nie dziwię że jesteś wypompowany jak młody koń po podorywce :) ale zawsze możesz się pocieszyć że to tylko sprzątanie a nie np wymiana folii--czego oczywiście ci nie życzę
AurorA - 2007-04-18, 00:22

Jarek nie było tak źle jak miałeś czas jeszcze na pstrykanie fotek. ja gdy mam łapy w błocie to nie ciągnie mnie do aparatu :P Teraz widać że ścianki to niemal pion - w oczkach z foli to stosunkowo rzadkie.

Ja ze swoim walczyłem 3 dni i w nagrodę po nalaniu nowej wody po 3 dniach zbrązowiała i zrobiła sie mętna jakby ktoś wlał mauzerka pełnego mleka. A ryby dostały ospy :evil:
Ale szybko dałem Medifin i już chyba ok, choć woda wciąż mętna i wygląda parszywie.

JAREK G - 2007-04-18, 00:24

I tak chyba będę musiał zdjąć cześć foli a może i całą :? i jak by się potem jeszcze okazało że przy tym sprzątaniu gdzieś ją przebiłem :evil: to normalnie chyba bym oczko zakopał :((
Ps Robiłem sobie przerwę na :piwko: to wtedy cykałem fotki :P

samuraj - 2007-04-18, 00:28

JAREK G napisał/a:
I tak chyba będę musiał zdjąć cześć foli a może i całą :? i jak by się potem jeszcze okazało że przy tym sprzątaniu gdzieś ją przebiłem :evil: to normalnie chyba bym oczko zakopał :((


nawet nie pisz takich głupot :x bo jeszcze sobie wykrakasz
a tak w ogóle to po co chcesz ściągać folię :?:

JAREK G - 2007-04-18, 00:35

Chcę zrobić półkę na tych pionowych ścianach i jaszcze jedną na płytkiej wodzie i zmienić troch kształt tej niecki żeby był spadek na głęboką wodę bo tak zbiera się tam pod kamieniami bardzo dużo syfu :P Ale nie wiem czy mi się to uda bo muszę mieć :czas ,siłę i chęć ,a na razie nie mam nic z tych rzeczy :?
Ernest - 2007-04-18, 04:15

Jarek trzymam kciuki,pomierz dobrze wymiary nowych półek aby folii nie zabrakło
killer1558 - 2007-04-18, 18:02

myślę że dasz rade jak przystało na chorych :hehe: ja takie coś robię w jeden dzień ,to znaczy wymiana foli i podkopy :) trochę samozaparcia i jest :good: pomyśl jak będzie to wyglądać w przyszłości ;) i już masz powód do pracy
marian - 2007-04-18, 20:17

Odwaliłeś kawał roboty .Mialem taki sam pomysł zrobienia pulki a skończylem na wymianie foli.mam nadzieję że bedziesz mial więcej szczęścia :piwko:
JAREK G - 2007-04-18, 22:59

Niestety marian, więcej szczęścia nie miałem na razie skończyło się na dziurze :(( Czyściłem dzisiaj oczko tak już na tip top myjką ciśnieniową i szczota ryżową , a że było zimno i folia sztywna to prawdopodobnie pękła i jest to moja wina :bum: dożo łaziłem po oczku a przy takiej temperaturze nie powinno się w ogóle wchodzić do oczka :evil: W foli zrobiła się dziura prawie na dnie płytszej niecki na początku faldy (zakładki ) na który przychodzi druga fałda (zakładka) idąca w poprzek :x Jutro będę próbował to jakoś skleić to zrobię fotki bo dzisiaj nie miałem już zdrowia , a co do klejenia to nigdy nie byłem jego fanatykiem i uważałem że takich rzeczy to się nie da już dobrze skleić :dupa:
samuraj - 2007-04-18, 23:11

szczerze ci współczuję tej dziury , ale na pewno jest klej który sobie z tym poradzi(ten o którym ci piałem powinien załatwić temat) tylko będziesz tak musiał wyprofilować tą folię aby dziura była na płaskiej powierzchni a nie na zgięciu czy załamaniu
JAREK G - 2007-04-18, 23:15

To da się zrobić, zresztą obojętnie czym bym to nie kleił to i tak muszę to rozprostować , ewentualnie po zaklejeniu dziury skleić te zakładki razem :roll:
AurorA - 2007-04-19, 00:57

Straszne. Taką dziurą można sie podłamać :evil:
Trzymam kciuki aby dało się naprawić i obeszło się bez bólu.

killer1558 - 2007-04-19, 07:45

Jarek wiem co to znaczy i jak w się k.....ć idzie, przeszedłem to w tamtym sezonie :-( z tym klejeniem myślę że dasz radę i będziesz mógł napisać że jesteś fachowcem od klejenia foli :hehe:
JAREK G - 2007-04-19, 22:53

Tak wygląda moja dziura :evil:

Rozgrzebałem strasznie to moje oczko, rozbieram do zera, nie wiem jeszcze tylko jak to się skończy :P

I kilka fotek moich rybek i jesiotra w zastępczym zbiorniku :) i ja w odbiciu wody :hehe:

killer1558 - 2007-04-19, 23:14

jak widzę prace postępują ,ja cały czas myślałem że Jarek ty te kamienie masz poukładane a one są na betonie ,może pisałeś na pewno pisałeś o tym ,ale musiałem pewnie zakodować inaczej :hehe: moim zdaniem ta dziura jest mała i na pewno zakleisz takie małe kleiłem silikonem i na sezon dawało radę ,a jak nie zakleisz to zrobisz nowy projekt ,kupisz folię i będziesz dalej chorował na naszą chorobę ja już tak chyba 10 lat ;)
JAREK G - 2007-04-19, 23:21

Kamienie w oczku były luzem poukładane tylko wieniec dookoła oczka, półki i przejście z płytkiej na głęboką wodę były zabetonowane :P Nowa folia nie wchodzi w grę brak funduszy :x
killer1558 - 2007-04-19, 23:32

Jarek w razie czego budowlanka jak nie będziesz właził z butami do oka tylko na bosaka i posuwistym krokiem to przetrwa i parę sezonów ja opanowałem ten krok na perfekt każdy kamyczek ze żwirku palcami przesuwam jak chodzę po oku i pielęgnuję je :hehe:
Notils - 2007-04-20, 09:06

Ja bym do tego kupił specjalny klej, akurat jest na alledrogo za 35zł. Przecież to takie trochę bez sensu zakleić sylikonem, mieć folie PCV i bawić się z nią jak z folią budowlaną, że co roku musiałbyś wypompowywać wodę i kleić dziurę...(a budowlankę wymieniać) :victory:
marian - 2007-04-20, 18:44

Dziura a raczej dziureczka nic poważnego do takich celów najlepszy jest klej szewski cena okolo 4 zł. Sprawdziłem nie ma szans aby puścił mnie łatki trzymały kilka kat ,tak naprawdę to ciągle go stosuję .Caly knif polega na sposobie klejenia .Będziesz zainteresowany to opiszę .Proste sposoby są najlepsze :piwko:
Mazur - 2007-04-20, 18:49

Ja rok temu zrobiłem dziurke na szczęście u góry podczas rozbija kry załatałem to obustronnie zwykłą łatką do dętek i trzyma już ponad rok.
JAREK G - 2007-04-20, 21:30

Dzisiaj skończyłem kucie została goła folia :P Na drugiej fotce widać włókninę którą miałem pod folią wygląda jak nowa :P

Dziura też zaklejona poszła najpierw specjalna łatka , a potem na to łata na klej do klejenia foli :P jutro jeszcze jak wyciągnę folie to podkleję od spodu klejem do szyb od Samuraja :)

DAwid - 2007-04-20, 21:34

Odwaliłes kawal dobrej roboty bo troszke miales tych kamieni do wyciagniecia :P
trzymam kciuki zeby ta łatka trzymała :) bo naprawde na pracowales sie troche :P

killer1558 - 2007-04-20, 22:45

łata na pewno będzie trzymać :good: , Jarek te kamienie to dalej na cement dasz ,czy normalnie poukładasz
JAREK G - 2007-04-20, 22:51

Mam nadzieje że ZERO cementu :) , nie po to się tyle nakłułem żeby znowu murować :P
killer1558 - 2007-04-20, 23:13

też tak myślę ładnie to wygląda ale nie praktyczne jest przy jakiejś awarii (wymiana foli nie tyczy ciebie tylko przestroga dla innych :P ) robota znowu z kuciem betonu jest :hehe:
samuraj - 2007-04-20, 23:19

killer1558 napisał/a:
też tak myślę ładnie to wygląda ale nie praktyczne jest przy jakiejś awarii (wymiana foli nie tyczy ciebie tylko przestroga dla innych :P ) robota znowu z kuciem betonu jest :hehe:


można złapać cementem kamienie , a w przypadku oczka Jarka to chyba w niektórych miejscach konieczne bo kamienie będą spadały na dno tyle że wystarczy to zrobić na słabej zaprawie a nie na mocnym betonie :P

JAREK G - 2007-04-20, 23:39

samuraj napisał/a:
można złapać cementem kamienie , a w przypadku oczka Jarka to chyba w niektórych miejscach konieczne bo kamienie będą spadały na dno tyle że wystarczy to zrobić na słabej zaprawie a nie na mocnym betonie :P

Po to jutro ściągam folię (przychodzi kuzyn mi pomóc będzie :piwko: i grill , mogę się z robotą nie posunąć naprzód :hehe: ), aby wyprofilować brzegi tak aby kamienie się nie zsuwały tylko nie wiem czy mi się uda :???: Ja miałem prawie sam cement bez piachu :? tak mi ktoś doradził że się nie wypłukuje i nie pęka :-(

JAREK G - 2007-04-22, 00:25

Dzisiaj krótka :hehe: fotorelacja z archiwalnego już oczka. Tą folię z oczka to wytaszczyłem sam zanim przyszedł mój kuzyn :P

Atak wyglądało moje oko przed (pierwsza fotka ) i po liftingu :P

Oczko wypoziomowane taka długą poziomicą ( za płotem u sąsiada remont :P ) oczko mam prawie symetryczne to folię odwróciłem na drugą stronę ( a wcześniej się tyle na czyściłem :P ) poradziliśmy sobie we dwóch choć było trochę problemów szczególnie z rozprostowywaniem zakładek mimo że folia od rana grzała się na słoneczku :)

Wrzuciłem na szybko część roślinek, ale będą przesadzone i co się tylko da bez doniczek i koszy Teraz tylko pozostaje się modlić żebym nie narobił więcej dziur, aż boje się iść sprawdzić czy w oczku jest jeszcze woda :P

AurorA - 2007-04-22, 00:40

Jarek ale się uwinąłeś :brawo: Kawał roboty.
JAREK G - 2007-04-22, 00:45

Jeszcze parę dni mi zejdzie nad wykończeniem, ale to już w porównaniu z odwalona robota mały pikuś :P
Ps.Byłem sprawdzić na razie woda jeszcze jest :yahoo:

Ernest - 2007-04-22, 06:04

Jarek teraz gumiaki :) i po roślinki żeby obsadzić nowe półki ;)

Wielkie :brawo: za kawał roboty

killer1558 - 2007-04-22, 07:48

to teraz śmiało możesz mówić że nowa dziedzina opanowana :hehe: ,pozostało ci teraz to co najlepsze kosmetyka , i roślinki moim zdaniem jak masz karpie koi wybieraj takie rośliny do oka żeby ci zaraz nie wcięły ich ;) ja bym dał masę kosaćca i pałki od stron takich żeby ci nie zasłaniały widoku ,a resztę roślin na dokładkę
Mazur - 2007-04-22, 11:53

Powiem krótko rewelacja, kawał solidnej pracy należy się duże :piwko: i osoka. :)
marian - 2007-04-22, 12:02

Szczęka mi spadla i tak chyba pozostanie .zrobiło to na mnie ogromne wrażenie :piwko:
JAREK G - 2007-04-22, 15:45

Dzisiaj wpuściłem ryby do oko i jak zwykle sesja zdjęciowa :hehe:
Na pierwszej fotce 10 czerwonych karasi , na drugiej 9 różnokolorowych

Na następnych 4 większe karasie i 6 orf

Teraz 3 karpie koi i 2 liny, a drugiej fotce 2 większe karpie

Jeszcze dwa duże karpie i jesiotr

Jeszcze była zeszłoroczna drobnica kolorowa i jeszcze nie wybarwiona ale wpuściłem tylko 5 shubunkinów , a reszta pójdzie do ludzi :P

DAwid - 2007-04-22, 15:57

Jesior super :good:
ale reszta rybek rowniez :)

widze ze masz bardzo duzą roznorodnosc rybek w oczku :-D

Ernest - 2007-04-22, 19:11

Jarek czy ryby pływały w kranówie :) No właśnie gdzie Kapitan :P
JAREK G - 2007-04-22, 20:59

Ryby pływały w starej wodzie z oczka, a przed wpuszczeniem pomieszałem mniej więcej pół na pół z wczorajszą woda napuszczoną do oczka :P Na razie nic im nie jest , ale czasami może być jak u Arka ( pleśniawka) :? O nemo zapomniałem ale okazało się że siedzi na kaskadzie :hehe:
samuraj - 2007-04-22, 21:38

Jarek nareszcie się uporałeś należą ci się wielkie :brawo: za odwalenie przeogromnej roboty , poszło ci naprawdę szybko pomimi przykrej niespodzianki w postaci dziury w folii jeszcze raz brawa :good:
AurorA - 2007-04-22, 23:16

Super fotki rybek, teraz masz wszystko obfotografowane.
ZiK - 2007-04-23, 11:06

JAREK G, Naprwadę odwaliłeś kawał solidnej roboty :brawo:
badi - 2007-04-23, 12:36

Jarek-jestem pełen podziwu za odwalenie takiej roboty w tak krótkim czasie, ja jak narazie nie mam nawet czasu na posadzeniu roslin w oczku,juz nie wspomne o budowie mostka czy kaskady,ale mysle ze w przyszlym tygodniu wezme sie do roboty:)
JAREK G - 2007-04-29, 00:31

Oczko moje jeszcze nie skończone brakło mi dzisiaj kamieni :? podłączyłem już filtr i kaskadę bo woda zaczęła już powoli tracić swoją 100% przejrzystość :P zostało mi jeszcze do zamaskowania węże od pompy, przesadzenie i posadzenie wszystkich roślin, a w dalszej kolejności zrobienie drugiego filtra :) A to parę fotek z remontu:

killer1558 - 2007-04-29, 06:50

Jarek jak widać prace posuwają się do przodu :good: wiadomo ułożyć taką ilość kamieni nie jest takie proste ;) a leżą pierwsza klasa równiutko, tak trzymaj :) już nie długo skończysz otworzysz :piwko: i będziesz się dialektować swoim kawałkiem natury :hehe:
ps. widzę że część roślin posadzona chyba w samych kamieniach :)

Ernest - 2007-04-29, 07:21

Jarek pięknie,super Ci to wyszło :good:

PS.Widzę że też Masz pół koryta rzeki kamieni ;)

Mazur - 2007-04-29, 08:46

Wspaniała sprawa Jarek pomyśl o ogłoszeniu buduję oczka wodne. :piwko:
AurorA - 2007-04-29, 22:34

Super :brawo:
Mi to oczko od początku wyjątkowo się podobało :-D

JAREK G - 2007-04-29, 22:55

Teraz to nie ma efektu bo porozsadzałem rośliny i są bardzo małe ( mogą w tym roku nie kwitnąć ) :? Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale pałkę i kosaćca puściłem "wolno" bez pojemników tylko w kamieniach i bez podłoża trochę się boje że jak się rozrosną to sobie z nimi nie poradzę :roll: Chcę jak się tylko da zlikwidować doniczki i pojemniki :) rośliny od razu między kamienie , albo do juty z gliną :P W sobotę uruchomiłem filtr i kaskadę bo woda zaczęła już robić się taka jak u Ciebie AurorA, lekko mleczna i nie wiem czy to od gliny czy od tych kamieni ( dwa dni siedziałem w wodzie i je układałem na szczęście było ciepło :P ) jak tak dalej pójdzie to zanim skończę to woda będzie brudna :???: Jedno co mnie cieszy to wszystkie kamienie są ułożone bez grama cementu, a na brzegach nie widać folii :yess: nawet jak będzie niższy poziom wody co mnie zawsze bardzo denerwowało i wystające doniczki :P
monkeymonk - 2007-04-29, 23:08

wlasnie przeczytalem wszystkie 15 stron :piwko: :piwko: :piwko: Wielkie brawa, fantastyczna robota. Szczerze podziwiam zakres prac (myslalem, ze u mnie sporo sie dzieje). :brawo: :brawo: :brawo:
Jak oceniasz pomysl z zatopiona kloda, z perspektywy czasu> mysle o czyms podobnym

JAREK G - 2007-04-29, 23:30

monkeymonk napisał/a:
wlasnie przeczytalem wszystkie 15 stron
Też Ci się chciało :hehe:
Kłoda przez zimę pokryła się zielonym osadem :-( nasiąknęła wodą , ale nie wiem czy na tyle żeby już nie wypływać :roll: , tak czy siak u mnie już do oczka nie wróci chyba to nie jest najlepszy pomysł jak to by był jakiś fajny prawdziwy korzeń to czemu nie :P

monkeymonk - 2007-04-29, 23:34

sam pomysl z zatapianiem przedmiotow jest ciekawy i chodzi mi po glowie od dluzszego czasu. mhmm, trzeba pokombinowac co by sie do tego celu nadawalo.
JAREK G - 2007-04-30, 00:08

Ja miałem zatopione praktycznie od samego początku rogi łosia , ale teraz też nie wiem czy je włożę :P widać je trochę na pierwszej fotce między kosaćcami i lilią i na drugiej pod kosaćcami i z przodu na pierwszym planie

samuraj - 2007-04-30, 06:57

JAREK G napisał/a:
Ja miałem zatopione praktycznie od samego początku rogi łosia
kurcze tyle razy oglądałem twoje foty oczka i nigdy nie widziałem tam żadnych rogów :P super pomysł rogi łosia w oczku :hehe:
JAREK G - 2007-05-22, 16:19

Wrzucę dzisiaj kilka fotek mojej paskudnej wody :x ( będzie do porównania jak miejmy nadzieję się przefiltruje) jest jakaś dziwna ma kolor mleczno -jasnozielony nawet na kaskadzie zrobił się nalot nie zielony od glonów a taki jakiś biały :-o nie pamiętam żebym kiedykolwiek miał taka wodę no chyba że jak zakładałem oczko i też była świeża woda , ale było to już dawno i nie pamiętam :P Nowy filtr chodzi 5 dzień i woda coraz gorsza poprawy nie widać a wręcz odwrotnie :???: Jedyna pociech że lilię rosną dość ładnie :) i na ostatnim zdjęciu test wody według Mariana , ale szczerze mówiąc niewiele on mówi u mnie woda w oczku wygląda dużo gorzej jak w szklance :?

Prawda że wygląda okropnie :x jak by miała być cały czas taka to oczko nie mam sensu lepiej zasypać :P

samuraj - 2007-05-22, 16:55

Jarek woda ma taki kolor jak by była zamulona-rozbeltana z gliną lub piaskiem , może sprawcami mlecznego odcienia są twoje karpie :?
a zielony kolorek to wszyscy wiemy co to :P może zmobilizuje cię to do filterka roślinnego ;)

killer1558 - 2007-05-22, 17:33

mleczna może dlatego że nie dawno nalana i robi się poprostu tak jak w akwa na początku mleko :P mam nadzieję że jednak nie zasypiesz oka :hehe: test wody w szklance faktycznie nie wiele mówi no może moja trochę lepsza ale tez sie pogorszyla kolor slomkowo zielonkawy ;)
Ernest - 2007-05-22, 19:22

JAREK G napisał/a:
jak by miała być cały czas taka to oczko nie mam sensu lepiej zasypać


Jarek dobrze jest ,ja też mam odcień ;) Nic nie zasypuj :)

jakja - 2007-05-22, 19:26

Ten biały kolor to napewno od gliny - znam z autopsji. Ale po 2-3 dniach osiada i po kłopocie... Jedynie glony zostają...
JAREK G - 2007-05-22, 21:26

Wszystkie rośliny mam posadzone w glinie z piaskiem , albo bez niczego tylko między kamieniami , ale dwa tygodnie było :good: kiepska zaczęła się robić po deszczach na domiar złego dwa dni nie chodził filtr bo dorabiałem drugą beczkę :? i zrobiła się taka kicha :((
marian - 2007-05-22, 21:54

To pestka wszystko się wyczyści cierpliwości .Zobacz moje foty jaka byla woda po wymianie idealnie taka sama,nawet kilka dni nie wlanczałem filtra aby woda dostala naturalnego koloru.Po majowych deszczach mialem tak zielono że nie widziałem doslownie nic i znowu jest czysta wszystko zrobi się samo mam na myśli filtr.Faktycznie karpie swoje robią ale taki urok tej ryby .
JAREK G - 2007-05-22, 21:57

Trochę mnie marian, pocieszyłeś :)
JAREK G - 2007-05-23, 21:27

Impreza była ale chyba nikt tam nic nie narobił :hehe:
marian - 2007-05-23, 22:00

Znalazłem wytlumaczenie co do wody,posiadasz karpie jak wiadomo karp jest rybą żerującą na dnie po prostu uwielbia ryc w podłożu .Oczko jest czyszczone a więc nie ma na dnie praktycznie nic w co by możno wcisnąc rybi pysk ,jednak zostaly doniczki wypełnione mieszanką gliny ,więc one dawaj w te kosze .I dlatego to nietypowe gliniane zabarwienie ,i to chyba będzie to :piwko:
monkeymonk - 2007-05-25, 11:48

Jarek,
to dziwaczne ale ja tez mialem taka wode przez dobry tydzien. Najpierw po nalaniu zrobila sie tradycyjnie zielona, potem mleczna a teraz powoli sie klaruje, powoli pojawia sie dno. Ja obwinialem grys, ktorym wysypalem czesc oczka ale teraz sam nie wiem. tez mam karpie, ktore probuja buszowac w doniczkach. nie mam za to ani grama gliny w oczku - w okolicy jej nie ma.

JAREK G - 2007-05-25, 21:10

U mnie na razie bez zmian :? już się zastanawiam czy w tym piachu który dodawałem do gliny coś nie było :oops: bo pożyczyłem go sobie z hałdy gdzie umacniali brzegi rzeki i jakiś był trochę taki gruby :roll: Jedyna pociecha że lilie i grążel rosną jak na drożdżach :P i nie ma glonów, nawet na kaskadzie gdzie płynie woda jest biało , a nie zielono :P
AurorA - 2007-05-25, 23:13

JAREK G napisał/a:
już się zastanawiam czy w tym piachu który dodawałem do gliny coś nie było :oops: bo pożyczyłem go sobie z hałdy gdzie umacniali brzegi rzeki i jakiś był trochę taki gruby


To dobrze ze był gruby - taki jest najlepszy. :good:

JAREK G - 2007-05-26, 09:24

AurorA napisał/a:
To dobrze ze był gruby - taki jest najlepszy.
Ale zastanawiam się czy czasem nie dodano do tego piasku jakiegoś mielonego kruszywa :oops:
Zakwitła u mnie lilia i to jedyna pociecha :) i na końcu jeszcze żabka :P

killer1558 - 2007-05-26, 09:31

Jarek jesteś drugi w tym roku z liliami ;) bo już ktoś wstawił fotę ale białej :good: jak się nazywa żabka :P , u mnie może wyjdzie po niedzieli pierwszy kwiat ,woda faktycznie coraz lepsza daj jej czas ty masz duże oko nie to co u mnie :P połowa mniej wody
JAREK G - 2007-05-27, 16:01

Lilia poczyna sobie coraz lepiej , a i woda chyba też :P

Ernest - 2007-05-27, 16:20

Piękne kwiaty :good: , Jarek woda nie jest taka zła,cierpliwości :)
killer1558 - 2007-05-27, 20:14

mnie też wkurzała ostatnio woda ale zaczekałem jeszcze z lampą :hehe: tak że pospiech nie jest wskazany , nie miałem zielonej ale rybki mętne jakoś były w tej wodzie nie co w tamtym roku więc panika mnie ogarnęła że coś nie tak mimo roślin ale już jest ok na 50 cm żółtobrzeżka dośledzę :hehe: a głębiej to tylko rogatek :P i nic nie widzę
JAREK G - 2007-05-27, 21:22

Woda coraz lepsza choć nie widać tego jeszcze na fotkach to ja już widzę dno na płytkiej wodzie z minuty na minuty jest coraz lepiej :) W tym tygodniu powinienem zobaczyć dno na głębokiej :good: najgorsze już za mną :P
JAREK G - 2007-05-29, 23:43

U mnie woda powoli dochodzi do normalności widać już dno na płytkiej wodzie :) choć jeszcze sporo jej brakuje do ideału :P

killer1558 - 2007-05-30, 00:01

Jarek daj czas :) już widać poprawę wody ty masz jej dużo więc też musi potrwać to nie to co moje bajorko 4000l jak bym swoje roślinki dał do twojego oka to by ich tam nie było widać :hehe:
na pierwszej focie to nie o demnie bobry poznaję :hehe: :P za mało :hehe:

JAREK G - 2007-05-30, 00:08

Spostrzegawczy jesteś :hehe: poniżej bobrów był rogatek , ale z niego nic nie zostało, tak samo jak z wywłócznika :? , ale przewidziałem sprawę i tego ostatniego część zostawiłem jeszcze od remontu w pojemniku i tam się rozrasta :P
Ernest - 2007-05-30, 04:38

killer1558 napisał/a:
na pierwszej focie to nie o demnie bobry poznaję :hehe: :P za mało :hehe:


Za mało , Jarek przehandlował :hehe:

A tak poważnie woda co raz lepsza :yess:

samuraj - 2007-05-30, 10:05

Jarek napewno woda wyklaruje się :) roślinki zrobią robotę daj im tylko trochę czasu
KoRcZuS - 2007-05-30, 12:51

Oczko klasa!! :brawo: Podoba mi sie ksztalt i ta strefa wody plytkiej! Gdybym kopal oczko na nowo to napewno bym sie na tym wzorowal! Gratulacje!
JAREK G - 2007-06-01, 01:16

Dzisiaj pozazdrościłem niektórym z was :P i ja też poszedłem zrobić nocne fotki :)

Coś mi trochę niw powychodziły :P muszę do Mariana na szkołę :hehe:

killer1558 - 2007-06-01, 03:46

myślę że to przez te uliczne latarnie :P Jarek czy tam kolo kaskady to w wodzie rośnie kalla taka jak u mie domowa :?:
Ernest - 2007-06-01, 04:56

Jarek spróbuj jeszcze raz tylko tak aby latarnie były za Tobą
samuraj - 2007-06-01, 09:04

kurcze widzę że jest moda na nocne fotki --Jarek :good: poddam się modzie i zrobię to samo :hehe:
zawsze jak oglądam fotki oczka Jarka szukam tych zatopionych rogów łosia :lol: ;)

marian - 2007-06-01, 20:31

Jarek daj statyw i koniecznie wyłącz lampę ,otwórz przysłonę na maksa i daj długi czas naświetlania .Wszystko to znajdziesz na ustawieniach manualnych. :piwko:
JAREK G - 2007-06-01, 21:58

killer1558 napisał/a:
Jarek czy tam kolo kaskady to w wodzie rośnie kalla taka jak u mie domowa :?:
Nie wiem dokładnie o którą roślinę Ci chodzi , ale na pewno nie jest to kalla :P nie mam tej rośliny, pewnie chodzi o kaczeńce przyniosłem ze stawu i są jakieś takie wielkie :lol:
samuraj napisał/a:
zawsze jak oglądam fotki oczka Jarka szukam tych zatopionych rogów łosia
Rogi są wyjęte ale Darek chyba jutro specjalnie dla Ciebie wrzucę do oczka :hehe:
Cytat:
Jarek daj statyw i koniecznie wyłącz lampę ,otwórz przysłonę na maksa i daj długi czas naświetlania
Nie mam statywu :? może spróbuje wykorzystać coś innego ale nie wiem czy są u mnie aż takie ręczne ustawienia :roll:
JAREK G - 2007-06-02, 00:05

Spróbowałem dzisiaj jeszcze raz ale :dupa: Chciałem tak jak mówił Sebastian
Ernest napisał/a:
Jarek spróbuj jeszcze raz tylko tak aby latarnie były za Tobą
ale działkę mam narożną i latarnie prawie ze wszystkich stron :P , a tam gdzie nie ma to nie mogłem wepchać się ze statywem (stolik ) :hehe:

I kilka nocnych fotek z zapalonymi światłami na ogrodzie :P

I jeszcze dwie fotki :P Złapałem winowajcę który wyżera mi pistie :evil: , a na pierwszej fotce dopiero teraz zauważyłem że siedzi żabka :-D

killer1558 - 2007-06-02, 09:36

Jarek te lampy mają i swoją dobrą stronę jak robisz wieczorem grilla to zaoszczędzisz na prądzie :P ,fajny ślimak skądś ja go znam :hehe:
JAREK G - 2007-06-04, 19:32

To ja też idę za modą i po nocnych fotkach przyszła kolej na zdjęcia oczka w deszczu :lol: tym bardziej że dzisiaj troche u mnie popadało :P tylko nie mam jak Sebastian "zielonej budki" i zdjęcia z tarasu :hehe: i trochę słabo widać ulewę :roll:

killer1558 - 2007-06-04, 19:39

ale trawka super ;) Jarek taki zwykły parasol ogrodowy robi robotę :hehe:
Mazur - 2007-06-04, 19:45

fajnie całość wygląda :brawo:
marian - 2007-06-04, 21:08

Wszystko jest super ale ta trawa mnie powala ,w życiu takiej nie będę miał :((
Mazur - 2007-06-04, 21:14

marian napisał/a:
Wszystko jest super ale ta trawa mnie powala ,w życiu takiej nie będę miał :((

dlaczego ? trochę wody, kosiarka i tak będzie wyglądać trawnik.

Kalinosiu - 2007-06-04, 21:15

Bardzo ładne oczko i taki zielony trawnik. U mnie pomimo podlewania, słońce trawnik przypaliło.
koczisss - 2007-06-04, 21:16

Roman napisał/a:
marian napisał/a:
Wszystko jest super ale ta trawa mnie powala ,w życiu takiej nie będę miał :((

dlaczego ? trochę wody, kosiarka i tak ma wyglądać trawnik.


Tak mówisz.
U mnie w niektórych miejscach bez podlewania trawa nieźle wygląda, a w innych hektolitry wody nie pomagają, trawa rośnie plackowato, nie zadarnia się.
Wszystko zależy od gleby niestety, więc nie jest to takie proste jak piszesz :x

JAREK G - 2007-06-04, 21:29

koczisss napisał/a:
Wszystko zależy od gleby niestety, więc nie jest to takie proste jak piszesz :x
U mnie niestety ziemia bardzo kiepska i proste to może jest tylko trzeba mu poświęcić dużo czasu i trochę pieniędzy :x TU jest opisane co trzeba zrobić :) W tym roku trochę go na wiosnę zaniedbałem przez remont oczka, ale powoli dochodzi do siebie
AurorA - 2007-06-05, 01:10

Jarek naprawdę pięknie u Ciebie, widok na okolicę dech zapiera, wszystko takie wypielęgnowane i wymuskane że mnie powala. Wielkie :brawo:
ogrodnik - 2007-06-08, 16:17

:piwko: za ten trawnik! :)
JAREK G - 2007-06-30, 00:49

Niestety jak mnie nie było dwa tygodnie to zniknął mi największy i najładniejszy karaś :(( nie wiem z jakiej przyczyny :???: ( to ten na górze podobny do karpia ), albo padł ofiara kota co jest prawdopodobne bo koty przychodziły, albo zdechł bo ojciec mówił że zdechła jedna rybka, ale że cała pomarańczowa była :? Jedyna pociecha że woda czysta i zakwitła pontederia :)

JAREK G - 2007-07-03, 22:33

Dzisiaj zrobiłem trochę fotek moich tegorocznych maluchów :) jest ich naprawdę dość sporo i są różne , ciekawe czy same karasie czy może jakieś orfy , albo jeszcze lepiej karpie koi :P

I jeszcze jedna fotka :P walka o chrabąszcza :hehe:

KoRcZuS - 2007-07-03, 22:44

Nie no raczej same karaski bo te to w oku sie mnoza jak glupie :)
koczisss - 2007-07-03, 22:51

U mnie wszystkie młode są wyżerane na bieżąco, nie muszę żadnych killerów wpuszczać :evil:

Gdyby coś się uchowało, to powinno być wielkości tych Twoich, a tak, to tylko czasem widuję takie centymetrowe, później znikają i kolejne są znów po jakimś czasie, ale to z kolejnego tarła.

Widać za mało karmię ryby, a i pewnie larwy ważek, żółtobrzeżki i inne pluskwiaki mają wyżerkę.
A i kulorzęsek działa.

ogrodnik - 2007-07-04, 22:16

oj pozazdrościć pięknej młodzieży :) :good: . u mnie w tym roku pusto...
JAREK G - 2007-07-04, 22:25

Na pewno Jakub coś masz młodzierzy tylko nie widzisz :P
ogrodnik - 2007-07-04, 22:32

w tym problem, że nawet przecinka nie widziałem :???: i tarło miały wyjątkowo późno, bo gdzieś w czerwcu :? a przecież wiosna w tym roku nadeszła wyjątkowo szybko...
JAREK G - 2007-08-04, 01:51

Za namową Marka-Killera :hehe: byłem dzisiaj w nocy poszukać żabek w oczku i w ogrodzie ale niestety nie znalazłem :-( Znalazłem za to to :-D

I przy okazji fotki oka :P

piotrek - 2007-08-04, 07:12

Jarek te zdjęcia to z jakiegoś raju czy co ? Bardzo piękne oczko. Chiałbym mieć takie. I te lampki super. Tylko pozazdrość. A ja mam zaskrońca co wpiepsza mi rybki i nie wiem jak go złapać. Działka w lesie nad jeziorem.
castleman - 2007-08-04, 09:27

Jarek, elegancko przycięta trawka :good: , równo jak na boisku ;)
Zdjęcia Ci wyjdą efektowniej jak wyłączysz lampę, ustawisz większą czułość, włączysz samowyzwalacz i nie będziesz robił zdjęć z ręki.
Na pewno będzie lepiej widać lampki i oczko w naturalnych barwach.

killer1558 - 2007-08-04, 10:15

Jarek żab nie było ale masz za to jeża ja poluję już którąś noc z kolei na niego, bo widziałem że się kręci koło posesji jak jechałem na nockę, a ty tak z wypadu :hehe:
piotrek - 2007-08-05, 07:29

Jarku, bardzo podobają mi się te rośliny. Możesz podać ich nazwę.
JAREK G - 2007-08-05, 10:32

Są to funkie lub inaczej hosty :) Niestety jaka odmiana nie wiem , ale jest ich naprawdę dość sporo, różnią sie kolorem i wielkością liści i kwiatów. Ja mam kilka gatunków :-D bardzo łatwa bylina w uprawie całkowicie mrozoodporna , na zimie zanika by na wiosnę pięknie się odrodzić. Lubi raczej półcień choć u mnie rosną w pełnym słońcu :P

piotrek - 2007-08-05, 12:42

Dzięki Jarek. Muszę sobie kupić. Mają piękne szerokie liście, a odmian jak wszedłem na Alegro to chyba z 50.
JAREK G - 2007-09-11, 22:38

Dawno nie dawałem żadnych fotek to dzisiaj wrzucę kilka ( choć i tak niewiele różnią się od wcześniejszych :hehe: ) Widać już u mnie w oczku jesień :???: na tą chwilę nie kwitnie żadna lilia :-( , choć widać jeszcze kilka pąków :P a liście lilii zrobiły się już żółte, nowe wypuszczane są sporadycznie a grążel stracił już całkowicie liście nawodne :? Na większości fotek są roślinki które dostałem od sponsorów konkursu :lol:

killer1558 - 2007-09-11, 22:45

Jarek przede wszystkim to ty nagrodę dostaniesz o de mnie za trawkę przy oku piękna :good:
u mnie też powoli jesień choć lilie jeszcze zielone ale kwiatu tojuż nie widziałem dawno :-(

JAREK G - 2007-09-11, 22:56

U mnie kwiaty jeszcze będą ale liści coraz mniej i już żółte :???: W przyszłym roku na wiosnę na pewno pójdzie nawóz ( pełna dawka ) do oczka bo w tym roku po remoncie i rozsadzeni rośliny rosną bardzo słabo :???:
Ps. trawka to po oczku moje drugie hobby :lol: chociaż coraz bardziej mnie zaczyna wnerwiać :P

JAREK G - 2007-09-22, 00:33

U mnie w oczku już prawdziwa jesień :???: Jeszcze tylko jeden pąk lilii idzie w górę ale nie wiadomo czy zdąży się rozwinąć :? choć przy takiej pogodzie jest duża szansa :) Zrobiłem dzisiaj kilka fotek , ale u mnie niestety nie ma tak czystej wody jak o Melka :P

killer1558 - 2007-09-22, 00:42

woda czyściutka a osad na kamieniach zawsze będzie i nie ma się bardzo czym martwić ;) to nie jest basen tylko oko ,super ten jesiotr :good:
AurorA - 2007-09-22, 00:47

Faktycznie wygląda to dość jesiennie a lilie mizerniutkie - u mnie duuużo lepiej i lilie wciąż kwitną - postaram się wrzucić w najbliższym czasie fotki.

U mnie też w tym roku dzieliłem praktycznie wszystkie rośliny a rosną pięknie - to może być kwestia podłoża.

JAREK G - 2007-09-22, 01:02

AurorA napisał/a:
lilie mizerniutkie - u mnie duuużo lepiej i lilie wciąż kwitną - postaram się wrzucić w najbliższym czasie fotki.

U mnie też w tym roku dzieliłem praktycznie wszystkie rośliny a rosną pięknie - to może być kwestia podłoża.
Ciężko powiedzieć bo co prawda lilie w tym roku przesadzane są tylko w glinie i w piasku, ale trzy lilię mam nieprzesadzane i tam podłoże było z ziemia i dwie białe nie zakwitły w tym roku wcale a różowa miała tylko dwa kwiaty :? , a te przesadzone kwitły dość ładnie ( oprócz żółtej :-( ) Tylko teraz dość szybko zżółkły liście , a przestały wypuszczać nowe :x Lilię z konkursu posadziłem w ziemi z kompostownika przykrytą gliną z piaskiem :) zobaczymy jak będzie w przyszłym roku :P Zresztą tak czy siak na wiosnę na pewno kupie u ciebie z dwie butelki tego nawozu w płynie :-D
Ernest - 2007-09-22, 04:52

Jarek nic się nie przejmuj :) ,u mnie też już po liliach ,wodę w oku masz czyściutką :good: .A osad na kamieniach dodaje naturalności :piwko:
JAREK G - 2007-09-22, 09:51

Ernest napisał/a:
Jarek nic się nie przejmuj :) ,u mnie też już po liliach
Trochę mnie pocieszyłeś :hehe: bo myślałem że to u mnie tylko taka jesień , ale tak na poważnie myślę że to sporo zależy od składu chemicznego wody ( może brak żelaza i innych minerałów ) :???: u jednych rośliny( np: lilię, pistie, hiacynty, kotewka, żabiściek, i inne ) rosną dobrze jak szalone a u innych nie :? U mnie w tym roku nawet babka wodna uschła i wyglądała tak jakby z braku wody :hehe:
AurorA - 2007-09-22, 13:17

To może być też sprawka zeolitu- ostatnio dużo o nim poczytałem i wiem że chłonie mocno potas i związki azotowe.

A co do baki to i u mnie już dawno straciły liście - na nie już pora. Można trochę dłużej je utrzymać obcinając kwiatostany. Żabieńce drobnokwiatowe trzymają się trochę lepiej.

JAREK G - 2007-09-22, 18:00

AurorA napisał/a:
To może być też sprawka zeolitu- ostatnio dużo o nim poczytałem i wiem że chłonie mocno potas i związki azotowe.
Nie znam się na tym , ale pewnie masz rację i tak może być bo w zasadzie rośliny u mnie zawsze słabo rosły a zeolit mam od zawsze :???: ( zimą moczy się w soli ) a na dodatek od ostatniego czyszczenia filtra (ponad miesiąc ) zamiast słomy jest węgiel i wydaje mi się że to właśnie od tego momentu zaczęła się u mnie ta "jesień" :?
Mazur - 2007-09-23, 17:41

Lilie moje jeszcze marniejsze rośliny powoli żółkną osad oblepił lofie ale wodą mogę się pochwalić bo mam taką jak Melek chyba że od piątku coś się zmieniło jutro lub we wtorek pojadę to zrobię fotki.
marian - 2007-09-23, 20:44

U mnie nie jest jeszcze tak tragicznie ,ale z dnia na dzień jest gorzej .Osad na kamieniach dodaje tylko uroku przynajmniej ja tak myślę .Co jak co ale ten jesiotr jest super.A jeszcze na temat lili to u mnie wychodzą jeszcze nowe liście ,niestety pod wodą widzę że tworzy się sałata ,a to znak ze niebawem górna część lilji obumrze a szkoda jeszcze nie tak dawno liczyliśmy pojedyńczo wychodzące liście . :((
AurorA - 2007-09-23, 21:26

marian napisał/a:
niestety pod wodą widzę że tworzy się sałata ,a to znak ze niebawem górna część lilji obumrze a szkoda jeszcze nie tak dawno liczyliśmy pojedyńczo wychodzące liście


Szlachetne odmiany lilii wodnych nie tworzą liści podwodnych (sałatowatych). Dotyczy to tylko grążela i w pewnym stopniu rodzimej Alby.

JAREK G - 2007-09-25, 00:00

Dzisiaj piękna pogoda aż prosiło się zrobić kilka zdjęć :P Dzisiaj dla odmiany fotki z góry i choć w oczku u mnie już prawdziwa jesień to znalazł się jeden rodzynek :P

Przy okazji fotka gościa który tym razem przyszedł się wygrzać a nie na polowanie :P i pięknych nitkowych na kaskadzie :P

AurorA - 2007-09-25, 02:19

Trawnik ładniejszy od dywanu- extra :good:
Te nitkowate na kaskadzie to za filterek robią i łapią azotany- wygląda to całkiem ładnie.

Ernest - 2007-09-25, 04:54

Jest na czym pocieszyć oko :good: i nitkowate ładnie się prezentują :yess:
samuraj - 2007-09-25, 07:12

Jarek wszystko jest dopieszczone do perfekcji , takiego trawnika to w życiu ja nie będę miał wielkie :brawo:
killer1558 - 2007-09-25, 11:08

zastanawiam się co ladniejsze trawnik czy oko :hehe: pięknie to wszystko u ciebie wygląda :good: ,
Mazur - 2007-09-25, 11:34

Jarek jak patrze na te fotki to wydaje mi się że stworzyłeś ogród edenu.
Tylko skąd Ty bierzesz tyle zamozaparcia bo widać tam ogrom dobrej pracy.

JAREK G - 2007-09-25, 16:48

Roman napisał/a:
Tylko skąd Ty bierzesz tyle zamozaparcia bo widać tam ogrom dobrej pracy.
Lubię sobie w sobotę pogrzebać na ogródku i przy oczku, a że większość sobót mam wolnych to po rannej lekturze forum jak pogoda dopisuje to sobie tam dłubię do wieczorka :hehe: Oczko właśnie jest posprzątane :D usunięte suche i żółte liści , a trawa jak zwykle skoszona z tym że w tym roku jest faktycznie wyjątkowo ładna a to dzięki tym wcześniejszym obfitym deszczom :) z racji tego że u mnie jest bardzo sucho a ziemia piaszczysta to przy takiej pogodzie będę musiał pewnie za kilka dni uruchomić zraszacze :( a i tak nigdy nie dadzą takiego efektu jak deszcz :P
JAREK G - 2007-10-17, 23:47

Już chyba ostatnie fotki przy tak ładnej pogodzie :P bo dzisiaj przynajmniej u mnie był naprawdę piękny dzień :-D Coś dla ontario_ab niech sobie porówna moje wcześniejsze fotki kilka stron wcześniej jak wyglądała woda przeszło miesiąc po wymienia :-( i jak wygląda obecnie :-D bez chemii tylko filtr, lampa UV trochę czasu i cierpliwości :P no i oczywiście rośliny choć u mnie pewnie i tak za mało

koczisss - 2007-10-17, 23:53

Jaka jest głębokość w miejscu gdzie jest jesiotr, to fotka 3?
JAREK G - 2007-10-17, 23:59

koczisss napisał/a:
Jaka jest głębokość w miejscu gdzie jest jesiotr,
Jest tam 1,1 m myślałem że jest więcej ale niedawno zmierzyłem miarką i okazało sie tylko tyle :?
koczisss - 2007-10-18, 00:05

JAREK G napisał/a:
koczisss napisał/a:
Jaka jest głębokość w miejscu gdzie jest jesiotr,
Jest tam 1,1 m myślałem że jest więcej ale niedawno zmierzyłem miarką i okazało sie tylko tyle :?


U mnie takiej przejrzystości nie ma i nigdy nie będzie.
Na brzegach mam żwir, dno wysypane piaskiem, niestety, ale słabo płukanym i po dużych opadach jeszcze są wymywane cząstki pylaste. Jak ryby grzebią w dnie, to też mącą wodę.
Może z czasem czynnik piaskowy trochę będzie mniej znaczył, bo bardzo mocno rozrasta się moczarka kanadyjska i na dużej przestrzeni tworzy ładny dywanik. Jest nawet tam, gdzie jej nikt nie sadził, na półkach przeciwległej stronie oczka. Jakim cudem?
Pączki przetrwalnikowe, czy jak?

Chyba na przyszły rok będę musiał se raki sprowadzić, lubią moczarkę, będą trochę kosić :)

JAREK G - 2007-10-18, 00:15

U mnie też na początku po remoncie woda była mętna bo rośliny mam posadzone w glinie z piaskiem ( może dlatego też słabo rosną ) bardzo szybko folia pokryła się takim piaskowym osadem i bardzo fajnie to wygląda ( podczas remontu wywróciłem ją na druga stronę i była jak nowa czarna :P ) teraz na dnie jest trochę piasku ale ryby nie są wstanie zmącić wody ani nawet ja jak wyławiam liście :-D
koczisss - 2007-10-18, 00:24

Ty masz trochę piasku, a ja mam na mniej więcej 5 cm grubości. Spokojnie w tym rośnie moczarka, grzybieńczyk (ładnie sie rozłazi), rdestnica pływająca i kędzierzawa.
wojtas - 2007-10-18, 08:42

przepiękne.Na fot. 6 ten biały to linek czy karpik?
ontario_ab - 2007-10-18, 15:26

roślinek tu niewiele a woda po prostu szok;
albo wymazałeś roślinki w edytorze :)

JAREK G - 2007-10-18, 18:10

Cytat:
Na fot. 6 ten biały to linek czy karpik?
Pewnie chodzi Ci o karpia :P linek na tej fotce jest ciut wyżej z lewej strony pod orfą :)
ontario_ab napisał/a:
roślinek tu niewiele a woda po prostu szok;
albo wymazałeś roślinki w edytorze
Roślinek jest tak sobie bym powiedział średnio :roll: problem jest że w tym roku po przesadzeniu słabo rosły i były dość mizerne :(( a jeszcze o tej porze to już całkiem wyglądają kiepsko :-( część roślin zanikła a część ( pływających ) wylądowała na kompostowniku :P
ontario_ab - 2007-10-18, 18:41

a zeolit stosujesz/stosowałeś ?
JAREK G - 2007-10-18, 18:54

Cytat:
a zeolit stosujesz/stosowałeś ?
Tak stosuję mam go w filtrze zresztą pisałem o tym TU i Ty też brałeś udział w tej dyskusji :hehe:
ontario_ab - 2007-10-18, 19:21

myślę, że zeolit to rozwiązanie na problemy z wodą po chemii, lub do usunięcia niechcianych związków w innym przypadku to 'wyciągacz witamin' z wody ja usunąłem !
killer1558 - 2007-10-18, 19:25

Jarek masz piękne ryby ale ostatnia fota powala wszystko takie zadbane :) czy ty nie masz liści :hehe: ja co 2 dzień z grabiami walczę :P
JAREK G - 2007-10-18, 19:35

ontario_ab napisał/a:
myślę, że zeolit to rozwiązanie na problemy z wodą po chemii, lub do usunięcia niechcianych związków w innym przypadku to 'wyciągacz witamin'
Już teraz nie chciało mi się usuwać z filtra , ale w przyszłym roku spróbuje filtracji bez zeolitu :P
killer1558 napisał/a:
ja co 2 dzień z grabiami walczę
Marek ja mam bardzo mało drzew liściastych a dużych w ogóle :P a te które mam są tak posadzone żeby liście nie leciały na trawę ani do oczka :)
killer1558 - 2007-10-18, 19:38

to u mnie dopiero się zacznie śmiecenie jak pójdzie na całego brzoza i leszczyna :hehe:
Pawlak - 2007-10-18, 20:09

kolejne oko które jest dla mnie wzorem :-D super
JAREK G - 2007-10-18, 20:17

Też mam Marek brzozę i leszczynę :P ale nie ma z nimi problemu :lol:
ps. Zdjęcia z maja :P

killer1558 - 2007-10-18, 20:25

Jarek to twoje na razie pryszcz :hehe: zobacz u mnie za okiem leszczynę jeszcze ma wszystkie liście aż strach jak nie zdążę zgrabać :hehe:
samuraj - 2007-10-18, 21:35

oczko, ryby , ogród naprawdę rewelacja :brawo: a wiem co mówię bo widziałem w rzeczywistości i wszystko razem jest tak dograne że powala , Jarek naprawdę wkłada dużo serca do tego bo widać że każdy szczegół jest dopieszczony
iwosek - 2007-10-18, 21:38

Jarek ciesz sie że nie masz duzo lisci ;)
ja z mojego małego sadu, potrafie co jesien wywiez kilka a nawet kilkanascie workó lisci i gałazeczek, a nie licze tego co wpadnie mi do oczka :hehe:
Oczywiscie oko jest swietne, ale jak zwykle powiem ze ryby bija wszystko na łeb :brawo:

JAREK G - 2007-10-18, 21:52

Liści też trochę mam ( wiśnia , brzoskwinia i jabłko wszystko karłowate ) ale z tyłu za domem i zaraz koło kompostownika :hehe: A ryby te najładniejsze albo padły dwa lata temu podczas zimy albo wyłapały koty :evil: W przyszłym roku jak tylko spotkam coś ciekawego i ładnego to na pewno dokupię :P Od paru lat nic nie dokupywałem a trzeba trochę pomieszać geny 8)
dachasia - 2007-10-18, 23:11

Jarku oczko zachwyca.Czy 1,10 to największa głębokość Twojego oczka? Pytam, bo ja mam taką samą, przy czym przy dnie to okrąg o średnicy 1 m rozszerzający się do góry do 2 m. Mam tylko 6 karasi i nie wiem co robić, czy zimować ryby, czy nie. Szkoda by mi było je stracić.(przywiązuje się do wszelkich zwierzątek, jak do psa lub kota) Mam prąd i możliwość napowietrzania na okrągło,Wydajność napowietrzacza 380 l/h. I jeszcze jedno pytanie. Czy pod tym tłuczniem ( bo to chyba tłuczeń) wokół oczka masz np. agrowłókninę, czy kamyki są bezpośrednio na ziemi, a może na piasku?
JAREK G - 2007-10-18, 23:28

Tak 1,1m to moje największa głębokość no może 1,15 przy pełnym poziomie :P Myślę że możesz zimować rybki bez problemu ja do tej pory nie mam napowietrzacza i wielkiej tragedii nigdy nie było choć zdarzało się w największe zimy że padły maksymalnie chyba 4 ryby , ale ja mam ich około 50 :) Przy napowietrzaczu nie powinno być żadnych strat tym bardziej że rybek masz niewiele :roll: W tym roku też sprawię chyba moim rybką ( głównie dla jesiotra ) napowietrzacz bo nie chce mi sie codziennie robić przerębla :P Wokół oczka jest żwir a pod nim agrowłóknina
dachasia - 2007-10-18, 23:36

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :) ja nie mam możliwości robienia przerębli. Działka 2km od domu, a zimą może być trudny dojazd
wojtas - 2007-10-19, 07:51

Jak masz oczko o średnicy tylko 2 m.to możesz nakryć oczko.gwarantuję ,żę woda nie zamarznie.Zajrzyj do tematu'Czy będą zyć'.
dachasia - 2007-10-20, 01:47

Oczko mam znacznie większe, tylko strefę głęboką mam takiej średnicy. A poza tym to nie wiem czym ,tak dużym mogłabym nakryć aby nie przemarzło.Folia, raczej nic by nie dała.
jakja - 2007-10-20, 18:05

Dachasiu: wrzuć wiecheć trzciny/lomy dla wymiany gazu, obok kamień napowietrzacza i sukces murowany. Znam z aautopsji
JAREK G - 2007-10-27, 21:12

Dostałe dzisiaj zamówiony napowietrzacz i termometr niestety nie miałem czasu go zamontować , ale jak to zrobię to na pewno dam fotki :P Zmierzyłem za to temperaturę wody i była 8*C Obciążę chyba termometr żeby leżał na dnie i zostawię go na zimę w przerębli będę mógł kontrolować temperaturę jaka panuje zimą na dnie mojego oczka :P
melek - 2007-10-27, 21:19

JAREK G napisał/a:
Dostałe dzisiaj zamówiony napowietrzacz


Gdzie go będziesz trzymać? Ile dasz kamyszków napowietrzających?

AurorA - 2007-10-27, 21:30

JAREK G napisał/a:
Zmierzyłem za to temperaturę wody i była 8*C Obciążę chyba termometr żeby leżał na dnie i zostawię go na zimę w przerębli będę mógł kontrolować temperaturę jaka panuje zimą na dnie mojego oczka


ciekawy pomysł, ale jak sznurek zamarznie będzie problem z wyciągnięciem, ja swój na zimę zabieram do domu

JAREK G - 2007-10-27, 21:34

Trzymał go będę na dworze zrobię mu jakaś budkę ze styropianu , albo porostu wsadzę pod plastikową doniczką lub skrzynkę :P Kamienie kupiłem dwa i tak się przymierzam , ale jeszcze nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądało bo muszę sprawdzić to w praktyce :P

Ps. Zwoduję go tu gdzie napowietrzacz to może niezamarzanie :P

JAREK G - 2007-11-10, 20:39

Dzisiaj miałem takie wielkie plany co do pracy przy oczku a tu rano wstałem i tak wyglądało moje oko ( trochę jeszcze bardziej biało ale miałem rozładowane baterię i fotkę zrobiłem około 10 :P

Mimo takiej pogody udało mi się dzisiaj wyczyścić filtr i zakręcić wodę :yess:

marian - 2007-11-10, 20:51

No to niezle zima nas zaskoczyła.Dzisiaj miałem coś porobić w ogrodzie .ale po pracy zmieniłem zdanie .Może jutro . :-D
Ernest - 2007-11-10, 20:53

Jarek fajne klimaty :) .Ja dziś wypuściłem mauzera ,miałem full :-D
koczisss - 2007-11-10, 23:28

marian napisał/a:
No to niezle zima nas zaskoczyła.Dzisiaj miałem coś porobić w ogrodzie .ale po pracy zmieniłem zdanie .Może jutro . :-D


Choć mieszkam tu, gdzie zazwyczaj szybciej zima przychodzi, to u mnie jest nadal późno jesiennie :)

Lód zszedł z oczka, rano coś może być, bo jest lekki przymrozek.

Choć raz nie jest u mnie najgorzej :)

dachasia - 2007-11-11, 01:19

U mnie pomimo,ze mieszkam blisko - bo ok 40 km -od Jarka, tak biało jeszcze nie było. Tak wyglądał mój balkon w porze obiadowej,dlatego tez na działkę nie zdecydowałam się dziś jechać. Brrrr, człowiek nie przyzwyczajony jeszcze do zimowych klimatów.


killer1558 - 2007-11-11, 09:08

Jarek :-o to napadalo trochę u ciebie ,u mnie co spadlo to topnialo od razu :P , jesteś pierwszy z zimowymi fotami :hehe:
iwosek - 2007-11-11, 11:31

hoho - to co u Jarka to jakies tam sniezek :P - zaspy mam po kolana, na działke nie da rady dojść garaż odśnieżałem łopata :D przejezdne tylko wieksze ulice - jak sie dostane na dzialke beda foty :P
romulus - 2007-11-11, 14:08

Jarku świetny moment uchwyciłeś oko w słonecznej zimowej sceneri :good: :brawo:
JAREK G - 2007-11-11, 22:42

Dzisiaj jeszcze dosypało tylko słoneczka brak i pogoda kiepska, zima na całego :? Jeszcze kilka "ciepłych" :hehe: ) nocnych fotek mojego oczka i ogrodu zasypanego śniegiem :P

AurorA - 2007-11-12, 00:21

Ale zima, pięknie to wygląda na fotkach, ale w realu nie cierpię :P
U mnie jeszcze ani płatka śniegu.

JAREK G - 2007-11-18, 16:53

Śniegu już mniej ale temperatura -2*C :roll: Wczoraj jak montowałem napowietrzacz musiałem skuć lód a dzisiaj już nie ma go ani śladu , napowietrzacz swoje zrobił :good: rybki zadowolone bo po raz pierwszy mają bąbelki :P

Ernest - 2007-11-18, 19:04

Jarek :brawo: ,bąbelki robią swoje :yess: :P
JAREK G - 2007-11-18, 19:41

Zmniejszyłem dzisiaj moc do połowy bo bardzo buzowało :P
killer1558 - 2007-11-19, 19:42

ale widać że im pasuje bąbelkowanie :P tak się garną do fot :hehe:
JAREK G - 2007-11-19, 19:48

killer1558 napisał/a:
ale widać że im pasuje bąbelkowanie :P tak się garną do fot :hehe:
One tak już nauczone że jak podejdę to zawsze podpływają żeby dostać jakieś "papu" :hehe: nawet zimą choć w zwolnionym tempie :P
JAREK G - 2007-11-25, 23:56

Marek podsunął mi pewien pomysł :good: W październiku minął rok jak jestem na tym forum :piwko: dlatego postanowiłem zrobić fotorelację i wybrałem fotki z każdego miesiąca po jednej zaczynając od października 2006 a kończąc na październiku 2007 :) Fotki są ułożone chronologicznie Życzę miłego oglądania :roll:

dachasia - 2007-11-26, 00:30

Jarek Twoje oczko jest prześliczne, tak gustownie urządzone i zaprojektowane.Na pewno w prezentacji oczka, ma swój udział sposób fotografowania i ujęcia robione z różnej perspektywy.Ale to tylko zwiększa jego urok. Przyznam,że na pewno będzie wzorem dla mnie, choć nie wszystko- z różnych względów- mogę przenieść do mojego.Ale na pewno będzie dla mnie inspiracją..Osobiście nie przepadam za oczkiem całkowicie naturalistycznym na działce. Uważam,że przy małych oczkach - naturalizm jest nie naturalny. Przy dużych oczkach, czy stawikach tak, ale nie na małej działce. Bo wtedy wygląda to na takie zaniedbane bajorko. Niestety wszystko wymaga odpowiedniej oprawy. Oczko na działce lub przy domu innej, a w dużym ogrodzie, o dużej powierzchni innej
Mietek2141 - 2007-11-26, 08:32

Na prawdę piękne oko :brawo: W przyszłym roku czeka mnie totalna przebudowa mojego oczko-basenu i na pewno twoje będzie jednym z forumowych oczek "wzorców" do naśladowania.
romulus - 2007-11-26, 10:32

:brawo: świetny pomysł Jarku :piwko: Szczególnie dla tych co są w trakcie budowy :roll:
Bajbas - 2007-11-26, 10:43

Witaj,
ponieważ wszyscy Ci tak kadzą, więc ja pogrymaszę. Mógłbyś zrobić sobie donice (albo ich obudowy) z kamienia. To mój bardzo osobisty pogląd, ale uważam, że te wszelkie donice i doniczki fatalnie wyglądają w oczkach (szczególnie tych pseudodzikich). Co prawda Twoje należy do tych ugładzonych, ale fajnie by było schować pojemniki, tym bardziej że masz tyle kamienia na dnie.
No ale całość co by nie mówić :good:
Bajbas

AurorA - 2007-11-26, 15:11

Mi to oczko zawsze się bardzo podobało.
Pawlak - 2007-11-26, 17:03

to oczko należy do czołówki najładniejszych oczek na tym forum :) coś wyjątkowego :good:
te zdjęcia pokazują jak oczko piękniało ,myślę że za rok będzie jeszcze lepsze :P

JAREK G - 2007-11-26, 17:12

Wiadomo że ludzie mają różne gusty i każdemu może się podobać co innego :) ważne żeby podobało się właścicielowi :roll: a tym bardziej mnie cieszy że podoba się jeszcze komuś :P Dzięki wszystkim za pochwały
Bajbas napisał/a:
Mógłbyś zrobić sobie donice (albo ich obudowy) z kamienia. To mój bardzo osobisty pogląd, ale uważam, że te wszelkie donice i doniczki fatalnie wyglądają w oczkach (szczególnie tych pseudodzikich).
To tak dokładnie jak ja :hehe: dlatego wszystkie rośliny oprócz lilii , grążela i pontederii posadzone są bez doniczek tylko w jucie między kamieniami :) Doniczki pontederii zabudowałem kamieniami a na lilię i grążela już brakło :-( wykorzystane są już wszystkie otoczaki do zera :P ale na wiosnę pewnie je obłożę kamieniami :roll:
Na fotce z października widać jak to zrobione jest z dwoma pontederiami :D

Mazur - 2007-11-26, 17:23

Oczko piękne, ciekawa galeria warto dodać zbliżenie rybek do kompletu.
phalina - 2007-11-26, 18:59

Jarek mam pytanie: -jak duże jest twoje oczko?
Masz piekną wodę. :brawo:

JAREK G - 2007-11-26, 19:12

phalina napisał/a:
Jarek mam pytanie: -jak duże jest twoje oczko?
O ile dobrze pamiętam to pojemność ma około 10 000l ale szczerze mówiąc to tak dokładnie nie wiem :oops: nie pamiętam już dokładnie jaką dużą kupowałem folię było to już dość dawno :P jak robiłem remont to miałem dokładnie wszystko pomierzyć ale tego też nie zrobiłem :? W najwęższym miejscu ma 2m, długość będzie około 7-9m a w najszerszym myślę że będzie miało jakieś 5-7m :roll: Jutro zrobię dokładniejsze pomiary to napiszę :P
Ernest - 2007-11-26, 20:22

JAREK G napisał/a:
Wiadomo że ludzie mają różne gusty

Jak to mówią są gusty i guściki ;) ,ale mój guściak :D podpowiada mi że to fajne oczko :piwko:

marian - 2007-11-26, 20:38

Jarek kawał dobrej roboty.Oczko prezentuje się okazale ,widac dbałośc o detale .I ta trawa :-o .tylko jak na mój gust w strefie płytkiej co nieco bym dosadził .Jestem pod wrażeniem :brawo:
JAREK G - 2007-11-26, 23:16

marian napisał/a:
jak na mój gust w strefie płytkiej co nieco bym dosadził
Marian, też tak myślę ,ale jak już pisałem rośliny rosły mi w tym roku bardzo słabo i mimo że jest ich sporo posadzonych to nic nie widać :-( innych roślin typu ( rogatek , osoka , moczarka) mimo kilku prób nie udało się wprowadzić :(( po prostu zjadły karpie :evil: Mam nadzieję że na wiosnę jak dam nawóz to wszystko ładnie pozarasta :) ale nie za dużo żebym mógł popatrzeć na rybki :hehe:
samuraj - 2007-11-27, 21:14

Ernest napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Wiadomo że ludzie mają różne gusty

Jak to mówią są gusty i guściki ;) ,ale mój guściak :D podpowiada mi że to fajne oczko :piwko:


Sebastian bardzo dobrze podpowiada Tobie Twój "guściak" :P --- oczko dopieszczone ,zadbane jak cały ogród :good: jak wiecie wiem co mówię bo widziałem (spotkanie na szczycie w cz-owie :-D )

JAREK G - 2007-12-02, 17:31

U mnie ledwo lód stopniał i już jakieś kocisko przyszło :evil: jak mnie zobaczył trochę się wycofał :P

Ernest - 2007-12-02, 17:44

Jarek widać zbliżającą się wiosnę,lód topnieje :P
dachasia - 2007-12-02, 18:03

JAREK G napisał/a:
U mnie ledwo lód stopniał i już jakieś kocisko przyszło

Dlatego ja nie zdejmuję na zimę siatki. Z tym,że moja siatka nie leży na wodzie, a jest podwieszona na lince i tworzy coś w rodzaju wigwamu nad oczkiem.

JAREK G - 2007-12-03, 18:28

Dzisiaj wyłączyłem napowietrzacz bo na dworze temperatura +8*C lodu ani śladu a temperatura wody na dnie 4*C
killer1558 napisał/a:
Jarek gdzie kapitan nemo
przeszedł na ciemną stronę :hehe:
samuraj - 2007-12-03, 19:25

JAREK G napisał/a:
przeszedł na ciemną stronę


tylko nie mów że zerzarł rybę :?: :hehe:

castleman - 2007-12-04, 23:21

JAREK G napisał/a:
U mnie ledwo lód stopniał i już jakieś kocisko przyszło :evil:

:evil: Ja też tych kocisków nie cierpię. Walą kupy koło mojego oczka.
Wypuść kapitana Nemo na zwierza :-D

JAREK G - 2007-12-05, 00:15

Zebrałem (podobnie jak zdjęcia ogrodu ) swoje zdjęcia oczka wodnego i zrobiłem z nich album :P Teraz jak ktoś ma naprawdę sporo wolnego czasu :hehe: to może obejrzeć moje zdjęcia w jednym miejscu :P OCZKO WODNE JARKA G
Ps. Pozazdrościłem co niektórym na forum takich albumów ;) bo do strony jeszcze nie dorosłem :lol:

killer1558 - 2007-12-06, 18:27

Jarek pooglądałem foty :):good: jak i oko i ogród wszystko na + :P ale czemu mówisz że do strony nie dorosłeś, tam co ostatnio dawałem makro to sam gotowiec jest tylko foty wklejać z fotosika albo nową galerię robić a jak nie wiesz jak to pisz na priva :)
JAREK G - 2007-12-25, 21:29

Dzisiejszy widok na oko :P Widać gdzie pracują kamienie napowietrzacza , jedna dziura otwarta druga zasklepiona z przestrzenią powietrzną :P

AurorA - 2007-12-26, 01:31

JAREK G napisał/a:
jedna dziura otwarta druga zasklepiona z przestrzenią powietrzną


pewnie jakaś dziura jest skoro powietrze uchodzi , a swoją drogą to dobry jest taki naturalny parasol (poduszka powietrzna) - woda się mniej wychładza. Nie rób tam dziury.

JAREK G - 2007-12-26, 04:28

AurorA napisał/a:
dobry jest taki naturalny parasol (poduszka powietrzna) - woda się mniej wychładza. Nie rób tam dziury.
Nie mam zamiaru :P
koczisss - 2007-12-26, 15:02

JAREK G napisał/a:
AurorA napisał/a:
dobry jest taki naturalny parasol (poduszka powietrzna) - woda się mniej wychładza. Nie rób tam dziury.
Nie mam zamiaru :P


Mam coś podobnego. Jeden przerębel jest zasklepiony jak u Ciebie, ma małe "gejzery" którymi ucieka nadmiar powietrza, a drugi ma trochę wody. Mam tam styropianowy przerębel z napowietrzaczem i naokoło tego przerębla utrzymuje się na jakieś około 10 cm czysta woda.

JAREK G - 2007-12-26, 23:57

Poszukałem u siebie coś zielonego, ale nie ma tego za wiele ( tyle co u Arka ) :P i na ostatniej fotce zasklepiona dziura :-D Na zdjęciu wygląda jakby lód był nierówny, ale to tylko złudzenie bo tafla jest gładka jak szkło a te "powietrzne gejzery" są zamarznięte w środku :P

JAREK G - 2008-01-10, 22:10

Dzisiejsze wiosenne zdjęcia oczka tej zimy :hehe: a ma być jeszcze cieplej :P U mnie na ostatniej fotce widać jak lilia nawet jeszcze rośnie :hehe:

koczisss - 2008-01-10, 22:51

Fajowo u Ciebie, u mnie jeszcze od groma śniegu leży, oczka nie widać prawie wcale.
Sporo spadło w ostatnich dniach, topi się, ale wolno, bo nie jest zbyt ciepło :???:

killer1558 - 2008-01-10, 23:11

Jarek czyś ty czasem z odkurzaczem nie chodził po ogrodzie i nie odkurzał sniegu przed foceniem :hehe: widzę że im dalej na zachód to tam coraz cieplej :) oby tak zostało :good:
AurorA - 2008-01-10, 23:34

U mnie jest jak u Jarka.
JAREK G - 2008-01-10, 23:37

Cytat:
Jarek czyś ty czasem z odkurzaczem nie chodził po ogrodzie i nie odkurzał sniegu przed foceniem

:hehe: Marek wystarczy że w soboty muszę "chatę" poodkurzać to mi wystarczy :P Dzisiaj było w dzień chyba coś około +5*C i jest już tak od poniedziałku :) teraz sprawdziłem jest +1,5*C
Ps, Arek a pomyśleć że w niedzielę byłem w Warszawie i sypało śniegiem że mało co było widać nie mówiąc już o jeździe samochodem :roll:

AurorA - 2008-01-10, 23:44

Po śniegu od wczoraj śladu nie ma.
JAREK G - 2008-01-12, 17:55

Dzisiaj byłem powiększyć przerębel :P ale bez żadnej tam "siekirerezady" :hehe: delikatnie obtłukłem dookoła i szczerze mówiąc myślałem że przerębel będzie większy :? ale dalej to już lód był grubszy i twardy i trzeba by trochę powalić mocniej a tego robić nie chciałem :P Rybki wszystkie mają się dobrze ( przynajmniej stare bo z narybku widziałem dwie ale niewybarwione ) Zrobiłem kilka fotek ale niezbyt wyraźnie widać rybki bo napowietrzacz powoduje że woda faluje :? Na pierwszej fotce widać narzędzie do powiększania przerębla :P

iwosek - 2008-01-12, 17:58

:hehe: faktycznie nie wygląda to jak plan filmu "Częstochowska masakra siekierą na trzonku" :hehe:

Rybki super - u mnie aż tak dobrze nie widać :|

Powiedz coś wiecej o o tym przyrządzie :P

JAREK G - 2008-01-12, 18:01

Już kiedyś pisałem to jest taki jakby zaostrzony półksiężyc :hehe: do obcinania brzegów trawnika np: przy kostce czy rabatkach :P
Ernest - 2008-01-12, 18:01

Jarek myślę że wystarczy dzióbania :hehe: w lodzie ,super czysta woda,narzędzie też niczego sobie :P :piwko:
JAREK G - 2008-01-12, 18:04

A co do czystej wody to co mnie dzisiaj bardzo zaskoczyło to glony nitkowe :-o nie wiem czy to jest wina napowietrzacza czy wcześniej w inne lata tego nie widziałem :???: wyciągnąłem kilkanaście takich podbieraków i końca nie było widać :?

killer1558 - 2008-01-12, 18:39

z tą siekierezadą to sam próbowałem dziś ale delikatnie i jakieś 20 cm w około przerębla tylko poszło :) a dalej lód twardy jak cholera :P
AurorA - 2008-01-12, 18:47

JAREK G napisał/a:
to co mnie dzisiaj bardzo zaskoczyło to glony nitkowe :-o nie wiem czy to jest wina napowietrzacza czy wcześniej w inne lata tego nie widziałem :???: wyciągnąłem kilkanaście takich podbieraków i końca nie było widać :?


one zimą natleniają wodę, potrzebują tylko świtała, więc przy śniegu powinno sie odśnieżyć
a poza tym wyłapują fosforany i azotany

JAREK G - 2008-01-12, 19:01

To kurde może niepotrzebnie je wyciągałem :???:
krzych0719 - 2008-01-12, 20:25

Witam. Zimą glony nitkowate dobrze się rozrastają przy bardzo niskiej temp. wody. Wystarczy im dostęp do światła. Natleniają wodę w oczku, maja wydajną fotosyntezę w czasie, gdy rośliny wyższe są uśpione. Wiosną, gdy wystartują inne rośliny natleniające te glony należy usuwać lub mocno je ograniczać.
JAREK G - 2008-01-13, 16:42

Dzisiaj pomierzyłem grubość lodu i koło większego przerębla na głębokiej wodzie lód miał 4cm a na płytkiej dwa razy tyle 8cm :P Zrobiłem jeszcze kilka fotek jesiotra i wywłócznika rosnącego na płytkiej wodzie ciekawe co z niego będzie na wiosnę :roll:

killer1558 - 2008-01-14, 17:16

ja sprawdzałem u siebie wczoraj, jak nic około 30 cm poza przeręblą :-(
JAREK G - 2008-01-21, 18:15

Dzisiaj zrobiłem kilka fotek :) Lodu na oczku już naprawdę niewiele, rybki trzymają się dobrze :good: a na płytkiej wodzie jak stopniał lód woda zrobiła się jak kryształ widać to na trzeciej fotce :P musicie mi uwierzyć na słowo że tam nad kamieniami i bobrkiem jest woda :hehe: i dla porównania ostatnia fotka ze stycznia 2007 :P

iwosek - 2008-01-21, 18:18

:hehe: Nie ma to jak wiosna w styczniu :) :good:

Porównanie - mówi samo za siebie, chociaż trafniejsze byłoby z roku 2006 ;)

JAREK G - 2008-01-21, 18:27

[quote="iwosek"]Porównanie - mówi samo za siebie, chociaż trafniejsze byłoby z roku 2006 ;)

Pawlak - 2008-01-22, 19:38

prawdziwa wiosna :hehe:
JAREK G - 2008-01-22, 20:04

Dzisiaj mimo że temperatura niższa to lodu na oczku już nic nie pozostało :P Martwi mnie tylko że nie widać nic kolorowego narybku poza dwoma niewybarwionymi sztukami :?
wojtas - 2008-01-23, 08:37

Jestem pewien,ze wiosną sie pojawią.Siedzą w zakamarkach.
JAREK G - 2008-01-27, 14:01

Wróciła zima, pada śnieg chociaż temperatura dalej dodatnia 3*C. Fotki z przed chwili :P

killer1558 - 2008-01-27, 14:50

u ciebie śnieg ale wiosna dalej :) masz czyściejszą wodę od mojej :evil: :hehe: :hehe: :hehe:
JAREK G - 2008-01-27, 15:16

Wodę mam czystą :D ale wczoraj znowu wyłowiłem kilkanaście podbieraków glonów nitkowych , mam ich od cholery :evil:
iwosek - 2008-01-28, 00:21

hehe woda faktycznie czysciutka, az zazdroszcze :D rybki swietne - ja swoich az tak dokladnie nie widze, ale za to wynagradzaja mi to wyplywaniem na plycizne ;)

Co do zimy - u mnei tez byla - az 15 minut :hehe:

JAREK G - 2008-01-29, 18:36

Pytało mnie wcześniej kilka osób jakie są wymiary mojego oczka a że dokładnie nie wiedziałem to jak był jeszcze lód to przemierzyłem oko i wyszło mniej więcej tak :P
Długość 7,5m
Szerokość:
w najszerszym miejscu 4m, głębokość około 0.6m
w przewężeniu szerokość 2m, głębokość 0,6m-1,0 m
w węższym miejscu szerokość 2,7, głębokość 1,0m 1,1m

monkeymonk - 2008-02-01, 22:58

jak patrze na te fotki to az mnie roznosi, chcialbym juz cos robic w ogrodzie. ale w taka pogode to mozna sobie tylko :dupa: odmrozic.
JAREK G - 2008-02-01, 23:17

Też nie mogę się już doczekać żeby w oczku coś pogrzebać :hehe: Jak roślinki ruszą to zrobi się dużo ładniej, lubię wiosnę :-D
JAREK G - 2008-02-14, 22:51

Zrobiłem dzisiaj mały przegląd w oku ale jeszcze nie za wiele się rusza z roślin :? chyba z nowych przyrostów to tylko kosaćce i przęstka Z jesieni został jaskier wielki i na ostatniej fotce lilia liście i pąk:P nie miałbym nic przeciwko temu jakby zakwitł :lol: Fotki z lampą to trochę niewyraźne

Ernest - 2008-02-14, 23:37

U mnie też ruszyła przęstka i kosaćce :)
JAREK G - 2008-02-17, 18:52

Fotki z oczka po powrocie mrozu a że lód jest przezroczysty to na ostatniej fotce widać rybki pod lodem :-D

killer1558 - 2008-02-19, 07:35

jak by nie ten lód to kto by pomyślał że to zima u ciebie :)
JAREK G - 2008-02-24, 19:40

Dzisiaj słoneczko ładnie dawało i pojawił się narybek o dziwo dość spory :D na razie tylko cztery sztuki jeden szubunkin jeden w trakcie wybarwiania i dwa jeszcze ciemne czekam z niecierpliwością jak pojawią się te podobne do karpi koi :P Pozostałe rybki też dość aktywne temperatura wody w oczku była 7*C

monkeymonk - 2008-02-24, 22:10

Jarek, te Twoje karasie sa takie rozowe w rzeczywistosci czy to tylko kwestia zdjeca? mam podobnie umaszczone rybki ale moje sa bardziej czerwone niz rozowe. pozdr.
JAREK G - 2008-02-25, 15:26

Nie nie są różowe :P są normalnie czerwone jedne trochę bardziej inne trochę mniej ale czerwone Może wyszedł trochę dziwny kolor bo fotka robiona z lampą :P
monkeymonk - 2008-02-25, 17:09

to mam klopot bo zona wlasnie zazyczyla sobie rozowe karasie :bum:
monkeymonk - 2008-03-12, 22:58

Jarek, wrzuc jakies fotki jak bedziesz mial chwile. lubie patrzec na twoje oko a poczatek wiosny to fajna pora na focenie.
JAREK G - 2008-03-12, 23:15

O tej porze oczko niewiele się różni, trzeba jeszcze poczekać z miesiąc :P Też najlepiej w ogrodzie i w oczku lubię wiosnę taką z maja :-D jest wtedy przepięknie zielono i kolorowo . Jak będę miał w sobotę czas a pogoda będzie ładna to odpalam filtr :) Woda w oczku dzisiaj 9*C
monkeymonk - 2008-03-13, 08:09

u mnie tez 9-10 stopni. filtr odpalony. a co do fotek - pierwsze pedy rosnacych roslin tez sa fajne. :pa:
JAREK G - 2008-03-15, 21:30

Miałem dzisiaj odpalić filtr , ale miałem trochę innej roboty na ogródku i filtr jeszcze trochę poczeka :P Choć się zastanawiam czy w tym roku odpalać filtr ;) bo woda czysta a co to dopiero będzie jak rośliny ruszą pełną parą :hehe:

judym - 2008-03-15, 22:23

Wode masz faktycznie czyściutką.Z tym nie odpalaniem filtra wogóle to żart,ale faktycznie sporo ludzi spieszy się z filtrami i chemią.
dachasia - 2008-03-16, 00:50

Jarku mam pytanie, widzę,że na kamieniach masz wiele osadu i chyba glonów nitkowych, U mnie tez zauważyłam coś takiego, czy będziesz to w jakis sposób czyścił na wiosnę. czy zostawiasz tak jak jest. Bo ja sie boję,że jak ruszę, to zamącę sobie bardzo wodę. Na razie tez mam czystą, może trochę ciemną, ale czystą, nie zieloną.
JAREK G - 2008-03-16, 01:10

Dachasia, faktycznie nitkowych bardzo dużo , ale myślę że to właśnie one na tą chwile odpowiadają za czystą wodą , po prostu wiążą cały osad :D Czyścił nie będę bo nie mam odkurzacza :? , jak mogę to od czasu do czasu coś tam wyłowię zielska podbierakiem :P Remont robiłem na wiosnę to mam nadzieje że następne spuszczenie wody za kilka lat :) Myślę że jak glony zaczną się rozkładać ( co powoli chyba już robią bo zmieniają kolor z zielonego na taki zgniły ) to rośliny ruszą już na tyle że sobie z tym poradzą a poza tym odpalę filtr , jakby tego było mało to w obwodzie jest lampa UV :P Miałem już tak kiedyś podobnie po zimie ,a w maju kamienie w oczku wyglądały jakby je ktoś wymył :-D
monkeymonk - 2008-03-16, 09:56

u mnie jest podobnie ale nie ma sensu tego czyscic. mam odkurzacz ale i tak woda jest za zimna i nie chce przeszkadzac rybom
JAREK G - 2008-04-04, 20:15

Wczoraj odpaliłem filtr ,który był już przygotowany wcześniej ale musiałem wyczyścić kaskadę bo było na nie sporo śmieci i zeszłorocznych nitkowych :P Lampa UV na razie sobie czeka i może uda jej się w tym roku nie odpalać :) Czeka mnie jeszcze w sporo pracy bo muszę zrobić coś by ta góra na której jest kaskada nabrała jakiegoś wyglądu bo teraz wygląda bardzo kiepsko :?

samuraj - 2008-04-04, 20:18

JAREK G napisał/a:
Czeka mnie jeszcze w sporo pracy bo muszę zrobić coś by ta góra na której jest kaskada nabrała jakiegoś wyglądu bo teraz wygląda bardzo kiepsko

Przecież wygląda bardzo fajnie , po co ją przerabiać.Mnie sie podoba :)

AurorA - 2008-04-04, 20:30

samuraj napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Czeka mnie jeszcze w sporo pracy bo muszę zrobić coś by ta góra na której jest kaskada nabrała jakiegoś wyglądu bo teraz wygląda bardzo kiepsko

Przecież wygląda bardzo fajnie , po co ją przerabiać.Mnie sie podoba :)


mi też sie podoba, ale jałowca powinieneś przyciąć

iwosek - 2008-04-04, 21:10

JAREK G napisał/a:
wyglądu bo teraz wygląda bardzo kiepsko

Jak to wygląda kiepsko ... to jak mam okreslic swoją :? :hehe:
Woda super :good:

judym - 2008-04-04, 21:20

Czeka mnie jeszcze w sporo pracy bo muszę zrobić coś by ta góra na której jest kaskada nabrała jakiegoś wyglądu bo teraz wygląda bardzo kiepsko
Co ty chcesz od tej kaskady?Nie wiem jak inni,ale mi bardzo się podoba :good:

JAREK G - 2008-04-04, 21:29

Sama kaskada zostanie :) tak jak napisał Arek przytnę tylko trochę jałowca chcą usunąć jak najwięcej kamieni które leżą obok piaskowca po którym płynie woda, powiększyć średnicę tego nasypu ( choć nie mam za wiele miejsca :? ) i posadzić roślinki a między nimi wysypać drobnym żwirem a od drugiej strony wymurować murek oporowy z kamienia wapiennego.Najbardziej mnie teraz denerwuje to że wyrosła na tym pagórku trawa i za diabła nie można jej się pozbyć jak tam gdzie potrzeba to nie rośnie a tu gdzie człowiek nie chce to rośnie jak głupia :evil:
hepik - 2008-04-04, 22:33

Jarek,ty tu nam nie ściemniaj,że jakieś filtry czy lampy tą czystą wodę ci załatwiają.
Ty po prostu masz te same kamienie co kolega Bakteria,tylko o ich cudownych właściwościach informacją nie chciałeś się z nami podzielić ;)

JAREK G - 2008-04-04, 22:37

:hehe: :hehe: :hehe: hepik, rozszyfrowałeś mnie , wszystko przez Bakteria ;)
killer1558 - 2008-04-05, 08:04

cudowne kamienie częstochowskie ( może wysyłkowo Jarek zaczniesz działać ) :hehe:
Ernest - 2008-04-05, 21:38

killer1558 napisał/a:
cudowne kamienie częstochowskie


Jarek nam tu coś ściemnia ;) ,filtr z dwóch beczek,mauzer,uv i inne duperele :hehe:
Jasnogórskie nie Częstochowskie :yess: :P ,to jest cała tajemnica :)

JAREK G - 2008-04-05, 22:41

A to dzisiejsze zakupy :) na tą chwile obsada ryb w moim oczku wygląda następująco :
karasie - 25szt
karpie koi - 11szt
złota orfa - 7szt
lin - 6szt
jesiotr - 3szt
Razem - 52szt + kilkanaście narybku karasia :)

Zdjęcia rybek w oczku będą jutro bo padła bateria w aparacie i zrobiło się już ciemno

melek - 2008-04-05, 22:57

Ładne te rybki :good:
olenka - 2008-04-05, 23:20

Ta złota jest śliczna .Jak by się kiedyś udało to poprosze jeszcze o jedno zdjecie tej złotej rybeńki. :-D :yahoo: ,a tą czarno-białą też bym obejrzała.
Hubert - 2008-04-06, 07:29

Rybki super, ale mam nadzieję, że odpowiednio je wcześniej zaaklimatyzowałeś, tzn. stopniowo dolewałeś co 10 minut wody z oka do worka z rybami. Ryb nie powinno się wpuszczać wieczorem, lecz ok. 14-tej, bo wtedy woda ma najkorzystniejsze o tej porze roku parametry. Teraz trzeba je bacznie obserwować, bo wiele ukrytych chorób (nosiciele) ujawnia się w nowym środowisku. Karmiłbym bardzo skąpo lub wcale. To tyle, powodzenia.
JAREK G - 2008-04-06, 10:19

Hubert, aklimatyzacja trwała niestety tylko godzinę :? Wody powoli dolewałem z oczka i dałem do niej trochę zieleni malachitowej Sprawdziłem temperaturę i w obu zbiornikach była 10*C Ryby oczywiście będę obserwował te nowe i stare, bo co mnie zawsze najbardziej wnerwiało to to że jak kupowałem nowe ryby to zarażały mi moje stare ryby z oczka :evil: Dlatego od dwóch lat nie kupowałem ryb i obiecałem sobie że jak teraz kupię to zrobię im kwarantannę minimum 3 dni albo i tydzień , niestety byłem nieprzygotowany i skończyło się tylko na godzinie :(
monkeymonk - 2008-04-06, 10:26

superasne kojaki - trzymam kciuki zeby wszystko sie udalo. z zakupami chcialem poczekac do maja ale pokusa coraz wieksza
samuraj - 2008-04-06, 11:45

Jarek rybki bardzo ładne , jak sam mówiłeś hodowla profesionalna , ryby tam żyły w dobrych warunkach więc trzeba być dobrej myśli :) bedzie OK
killer1558 - 2008-04-06, 12:04

jak mówią od przybytku głowa nie boli :hehe: oby były zdrowe :good:
aza - 2008-04-08, 08:20

Jarku-oczko faktycznie masz ładne ,nawet bardzo,wogóle z tego co widać cały ogród doprawcowany-także wielki ukłon za pracę.Osobiście jestem zachwycona kaskadą,ale mam jedno malutkie ,,ale,,-zaprosiłeś mnie do obejrzenia jak można zamaskować folię-niestety przy górnej wykończeniowej warstwie kamieni folię widać,no ale za to wrażenie ogólne -poprostu super.Jeszcze takie małe pytanko laika-cóż to jest za rybka na 4 zdjęciu samotnie pływajaca?
samuraj - 2008-04-08, 09:11

aza napisał/a:
Jeszcze takie małe pytanko laika-cóż to jest za rybka na 4 zdjęciu samotnie pływajaca


jesiotr (starlet lub czeczuga ) :)

monkeymonk - 2008-04-08, 10:35

jest bardzo ladnie ubarwiony.
swoich w tym roku jeszcze nie widzialem. pewnie leza gdzies na dnie :-|

JAREK G - 2008-04-08, 17:51

aza napisał/a:
zaprosiłeś mnie do obejrzenia jak można zamaskować folię-niestety przy górnej wykończeniowej warstwie kamieni folię widać,
:-o aza, pokaż mi gdzie i na której fotce , oczywiście już z tych po remoncie czyli od maja 2007 :P bo po to właśnie robiłem remont żeby jej nie było widać :) , ale może coś przeoczyłem :P bo jak tak to normalnie przyjadę chyba do Ciebie mieszać ten beton :lol:
A co do rybki to jest dokładnie tak jak napisał samuraj,

JAREK G - 2008-04-08, 21:21

No i u mnie dzisiaj w oczku zawitała w końcu wiosna :P

lubek - 2008-04-08, 21:28

A u mnie śnie sypie jak cholera. Za oknami biało
JAREK G - 2008-04-13, 18:09

Jak już wiecie padły mi dwa liny a trzeci też jest w nie najlepszej formie czwartego ( z tych które kupiłem ) nie widziałem od paru dni, a wodę mam czystą i widać wszystko jak na dłoni , dzisiaj go znalazłem :P Mam nadzieje że chociaż ten jest zdrowy

asa - 2008-04-13, 19:57

Szkoda mi tych Twoich rybek. :(( Ciekawe tylko dlaczego tak padają? Może rzeczywiście za wcześnie kupione? Miałam już kupic rybki do oczka ale jeszcze się wstrzymam.
monkeymonk - 2008-04-13, 23:17

glowa do gory. pewnie z dwojga zlego lepiej stracic nowe rybki niz te z ktorymi sie zzyles. ja sam musialem dzisiaj skrocic meczarnie zeszlorocznego karasia, srednio przyjemna sprawa. brr :-|
JAREK G - 2008-04-13, 23:43

To wczorajsze fotki mojego stadka póki jeszcze coś tam pływa :hehe:

aza - 2008-04-14, 19:44

Jarek G-przepraszam ,ze dopiero dzis odpisuje ,ale nia miałam zbytnio czasu.Wyglada na to ,ze robisz mi oczko jak nic :hehe: wklejam nizej fotki Twojej piękniusiej folii :-D
piekna folia kolego Jarku:)Apropos-na tych ostatnich fotkach(wyżej)widac taka zielona pajeczyne na kamieniach.U mnie to draństwo opanowało prawie całe oczko-najgorsze jest to ,ze tak dokladnie nie idzie zerwac tego z kamieni i folii bo tak mocno trzyma-poszarpie pozrywam -i za kilka dni znów tego pełno-co to jest?I jak z tym walczyć? :pa:

JAREK G - 2008-04-14, 20:56

aza napisał/a:
Wyglada na to ,ze robisz mi oczko jak nic :hehe: wklejam nizej fotki Twojej piękniusiej folii :-D

:hehe: miałem na myśli tę na brzegach :roll: o tej pod wodą na głębokości około 1 metra nie mówię , żeby tej nie było widać to jest tylko jeden sposób trzeba mieć w oczku "zupę szczawiową" i po kłopocie :P
aza napisał/a:
na tych ostatnich fotkach(wyżej)widac taka zielona pajeczyne na kamieniach.U mnie to draństwo opanowało prawie całe oczko
U mnie po zimie było tego pełno ale teraz zaczyna ubywać i kamienie robią się coraz ładniejsze
ZiK - 2008-04-15, 13:45

Widzę JAREK, że u Ciebie lilia już wypuściła liść na powierzchnie :)
U mnie liście już też pną się w górę ale jeszcze żaden na powierzchnie nie wyszedł :P

P.S Oczko i rybki :good:

Pawlak - 2008-04-15, 15:25

u mojej lili jeszcze nie widzę oznak życia :-o
JAREK G - 2008-04-15, 15:36

Cytat:
Widzę JAREK, że u Ciebie lilia już wypuściła liść na powierzchnie
Tomek ten na powierzchni to jest zeszłoroczny :P , ale widać że puszcza już nowe ( widać też na fotce ) ale jeszcze do lustra wody trochę im brakuje
JAREK G - 2008-05-25, 21:33

A to moje "zabunkrowane" opolski osoki między podkarpackim bobrkiem :P i na ostatniej fotce kotewka wyszarpana z prywatnego stawu z narażeniem życie :hehe: i żabiściek


Ps, Jak widać woda też lekko brązowa :roll:

killer1558 - 2008-05-26, 07:18

niedługo będziesz miał piękny gąszcz z bobrów :yess:
Emkat - 2008-06-08, 10:42

oczko bardzo mi się podoba, roślinek sporo i całośc ładnie wkomponowana w ogród :brawo:
Ernest - 2008-06-08, 13:07

Jarek piękne rośliny :brawo: ,woda czyściutka :good:
Pawlak - 2008-06-08, 13:09

powolutku robią Ci się tam piękne krzaki :brawo: :brawo:
JAREK G - 2008-06-22, 21:32

Dzisiaj "ustrzeliłem" u siebie w oczku tegoroczny narybek :)

JAREK G - 2008-07-05, 00:13

Dzisiejsze nocne fotki w deszczu :P

killer1558 - 2008-07-05, 00:33

Jarek niczym w bajce :brawo: :good:
monkeymonk - 2008-07-05, 09:28

sliczne
Mazur - 2008-07-05, 10:39

byłem sceptycznie nastawiony do lampek przy oczku ale to zdjęcie jest efektowne.
Ernest - 2008-07-05, 17:36

Jarek jest klimat :good:
castleman - 2008-07-05, 23:34

Jarek światła wyglądają jakby robaczki świętojańskie giganty latały u Ciebie nad oczkiem ;)
wiem wiem świecą w innym kolorze, a tak poważnie pięknie :brawo:

JAREK G - 2008-08-23, 22:33

Dawno nic nie dawałem a że woda w oczku jest w tym roku nie satysfakcjonująca mnie to tak dla przypomnienie że oczka nie zasypałem fotka z szerszej perspektywy :P

monkeymonk - 2008-08-24, 17:08

wreszcie cos wrzuciles, z tej perspektywy jak zwykle super ! ten jalowiec na kaskadzie zaczal tak rosnac jak dorosl do wody? mam taki sam na rabacie ale rosnie bardzo powoli.
dachasia - 2008-08-24, 21:16

Jarku podoba mi się ta róża którą masz przy oczku. Czy wiesz może co to za gatunek i jak się nazywa.Ma takie fajne sztywne pędy.
JAREK G - 2008-08-24, 22:07

Róż koło oczka jest 5 szt ale pewnie Nina chodzi Ci o tą pomarańczową :P W sumie na ogrodzie mam ponad 25 sztuk :) to ulubione kwiaty mojej żony ale niestety ani ja ani żona nie wiemy :oops: jakoś nie mamy pamięci do nazw :( Większość była kupowana w jednym miejscu w szkółce gdzie głównie zajmują się różami Ta pomarańczowa jest już kilka lat i faktycznie rośnie bardzo ładnie nie ma z nią żadnych problemów a co najważniejsze kwitnie całe lato :-D
Ernest - 2008-08-24, 22:55

JAREK G napisał/a:
woda w oczku jest w tym roku nie satysfakcjonująca

Jarek przecież jest dobrze,co Ty chcesz więcej :)

JAREK G - 2008-08-24, 23:07

Jak porównam wodę na fotkach z zeszłego roku to w tym roku jest bagno ;) Woda jakaś taka nie bardzo a jeszcze po wlaniu nawozu osad który leży na kamieniach i na ściankach z szaro-brązowego zrobił się zielony i woda nabrała zielony odcień :evil: Zajrzałem nawet dzisiaj do filtra , ale tam wszystko :good: i woda z filtra leci czyściutka
dachasia - 2008-08-25, 00:54

JAREK G napisał/a:
pewnie Nina chodzi Ci o tą pomarańczową


Tak właśnie o tę mi chodziło
JAREK G napisał/a:
a co najważniejsze kwitnie całe lato


Też zwróciłam na to uwagę,że o tej porze tak ładnie jeszcze kwitnie.
Jarku ja też uważam,że woda nie jest najgorsza. Nie jeden oczkomaniak chciałby taką mieć.
Najważniejsze,że jest czysta. Ja też tak miałam w pewnym okresie,że niby woda była czysta jak leciała z filtra lub z kaskady, a odcień miała lekko zielonkawy. Teraz ma brązowy, ale jest czysta, bo jak zaświeci słońce w oczko to ślicznie widać całe dno

JAREK G - 2008-09-20, 20:35

U mnie zakwitł jeszcze jaskier wielki :) ,ale pąk lilii aurora się już chyba nie rozwinie bo od kilku dni jest na powierzchni i nic, wydaje mi się że nawet zaczął opadać :???: Temperatura w oczku 10,5*C ryby siedzą już na dnie

killer1558 - 2008-09-20, 20:44

jak zwykle pięknie :) i bobry cudne :good:
Ernest - 2008-09-20, 20:48

Pięknie oczko się prezentuje :brawo: nawet po tak złych warunkach atmosferycznych jakie panują prawie od tygodnia ,bucha zielenią ,choć widać czającą się jesień ;)
JAREK G - 2008-09-20, 20:55

Marek bobry co prawda nie takie jak u Ciebie ale idą nie najgorzej , a co do zieleni to dawałem Sebastian kilka tygodni temu nawóz i myślę że to on spowodował że roślinki w miarę jeszcze zielone :P
koczisss - 2008-09-20, 23:41

JAREK G napisał/a:
Temperatura w oczku 10,5*C ryby siedzą już na dnie


U mnie nie wiem jaka temperatura, ale ryby jeszcze jedzą jak im rzucę co nie co :)

castleman - 2008-09-21, 00:44

Dzisiaj moje ryby testowałem, też konsumują, ale jakoś anemicznie :P
Jesień idzie, nie ma na to rady...

monkeymonk - 2008-09-21, 12:34

ja juz nie karmie.
u mnie dolanie nawozu jakies 3 tygodnie temy spowodowalo, ze rosliny jeszcze sa zielone.

te bobry sprawily, ze Twoje oczko wyglada bardziej naturalnie

JAREK G - 2008-09-28, 10:33

Wczoraj wykorzystując ładną pogodę podkarmiłem jeszcze swoje rybki i przy okazji cyknąłem kilka fotek prawie już jesiennego oczka

wojtas - 2008-09-28, 13:28

Piękne,szkoda ze takie widoki już wkrótce należeć będą do przeszłości.
killer1558 - 2008-09-28, 15:30

piękne jesienne barwy :)
monkeymonk - 2008-09-28, 16:16

masz duzo ladnych bialych kojakow. az troche zazdroszcze :) co wpuszcze cos bialego do mojego oczka to zaraz zdycha :hehe:

wojtas napisał/a:
Piękne,szkoda ze takie widoki już wkrótce należeć będą do przeszłości.

dlatego caly czas cykam fotki, zeby bylo na co popatrzec zima

ladnie rosna Ci te bobry, moje wlasnie przed chwila scialem na zero :)

Ernest - 2008-10-01, 17:15

wojtas napisał/a:
Piękne,szkoda ze takie widoki już wkrótce należeć będą do przeszłości.


Pewnie że piękne :good: ,szkoda tych widoków :( ,ale zawsze będzie można zerknąć do Jarka galerii na stronę 30 :)

JAREK G - 2008-10-01, 20:54

Ja tam zdecydowanie wolę widoki z wiosny :) choć w porównaniu z zimą to i tak jest :good: :P
JAREK G - 2008-10-09, 18:27

Pogoda dzisiaj jak w prawdziwą polską złotą jesień :-D co ostatni rzadko się zdarzało :evil: Zrobiłem jesienną panoramę oczka jeszcze przed sprzątaniem :P
wojtas - 2008-10-09, 19:05

piękne.nawet nie bardzo widac,ze to jesień,wyglada jak latem.
AurorA - 2008-10-09, 20:06

Pięknie :brawo: też dziś zauważyłem że pogoda do fotek wymarzona ale czasu nie starczyło :-(
killer1558 - 2008-10-09, 23:14

panoramka super , a trawki tyko pozazdroscić :)
JAREK G - 2008-11-02, 21:41

U mnie jeszcze oczko nieposprzątane i nieprzygotowane do zimy ,ale to zrobię w najbliższym czasie :P jedynie co mnie martwi w tym roku to ogromna ilość glonów nawet nie widać kamieni na dnie :? Na wiosnę część na pewno zginie ale przydałby się odkurzacz :???:

AurorA - 2008-11-02, 22:17

ale woda czysta i rybki ładnie się prezentują, nie ma co narzekać :)
Bajbas - 2008-11-02, 23:29

JAREK G napisał/a:
jedynie co mnie martwi w tym roku to ogromna ilość glonów nawet nie widać kamieni na dnie

Ty się martw tymi doniczkami i skrzynkami, które pasują jak pięść do oka, a glony zostaw w spokoju, bo to ich miejsce :P
:piwko: Bajbas

Mazur - 2008-11-03, 17:06

zasilałeś rośliny nawozami w oczku ?
JAREK G - 2008-11-03, 18:05

Roman dawałem raz Plantamin Tetry chyba w lipcu, efekt był naprawdę dobry i zero glonów później spróbowałem czegoś sporo tańszego ( bioflorin ) Dałem pół dawki i o ile rośliny były zadowolone to ja trochę mniej bo pojawiły się glony i woda zrobiła się mniej klarowna :???:
Bajbas napisał/a:
Ty się martw tymi doniczkami i skrzynkami, które pasują jak pięść do oka
Wkurzają mnie te koszyki ale niewiele mogę z nimi zrobić rosną w nich tylko lilię i w oczku z foli nie ma za bardzo innej alternatywy :-(
Mazur - 2008-11-03, 18:55

tak domyślałem się że pomaga i roślinom i glonom
dachasia - 2008-11-04, 01:46

Jarku, ale ja np nie zasilałam niczym moich roślin i w tym roku po raz pierwszy pod koniec lata zaczęły się pojawiać glony nitkowe. A teraz gdy roslin juz praktycznie nie ma to one mają się świetnie. Ale woda kryształ coraz bardziej.
monkeymonk - 2008-11-04, 08:57

ja tez dawalem plantamin i mam sporo glonow na kamieniach. nie przejmowalbym sie tym za bardzo.
Z tego co pamietam to na tych kamieniach zawsze siadaly Ci glony, nie wydaje mi sie zeby to byla sprawka nawozu

yogi1976 - 2008-11-04, 14:07

Cytat:
Wkurzają mnie te koszyki ale niewiele mogę z nimi zrobić rosną w nich tylko lilię i w oczku z foli nie ma za bardzo innej alternatywy


A gdyby tak te donice zamaskować kamieniami? Lilii nie trzeba chyba wyciągać na zimę więc nie byłoby to takie złe tylko że tych kamieni "trochę" byś potrzebował.

monkeymonk - 2008-11-05, 14:43

ja tak mam w przypadku kilku koszy ale komu chce sie w to bawic.
myslalem kiedys zeby oproznic oczko - nasypac warstwe ziemi - poisadzic lilie i rosliny podwodne i wszystko przykryc warstwa gliny. przez pierwsze lata gwarantowane glonowisko ale potem naturalna sadzawka.

JAREK G - 2008-11-05, 21:23

Tych kamieni musiałoby być naprawdę dużo i usypana taka góra żaby przykryć doniczki które są dość wysokie Na płytszej wodzie ( pierwsze dwie fotki) kosze z liliami stoją na foli a kamienie są dookoła a i tak je widać :? trzeba by właśnie usypać taką górkę
Adalbert - 2008-11-05, 21:31

Może ja się na coś przydam. Ja stosuję do maskowania siatki cieniującej. W taki sposób schowałem wąż od pompy. Był żółty i wyglądał okropnie. Owinąłem go siatką potem obrosły go nitkowe i teraz wygląda jak jakiś stary korzeń. W podobny sposób okryłem kosze z roślinami- te oryginalne, do roślin wodnych a także te kolorowe koszyki z supermarketu. Teraz praktycznie nie można ich odróżnić od półki.
JAREK G - 2008-12-07, 00:42

Kilka fotek z zimowego oczka ;) jeszcze nie całkiem posprzątane , ale za to już z napowietrzaczem i kamieniami całkowicie porośniętym glonami :P ( druga fotka )

dachasia - 2008-12-07, 01:11

U mnie też pięknie rosną glony nitkowe.Ale za to przejrzystość wody super. Jarku, czy Ty czymś dokarmiasz w tej chwili ryby, bo ta zima taka nietypowa.
JAREK G - 2008-12-07, 09:22

Ryb nie karmie już dość dawno, nawet nie karmie już jesiotr bo skończyła mi się karma tonąca :? chyba tą zimę będzie musiał radzić sobie sam
wojtas - 2008-12-07, 10:21

Fotki super,ta zielona trawka...wygądają,jakby zbliżała się Wielkanoc,a nie Boże Narodzenie.
bogdan12121966 - 2008-12-07, 14:36

Piękne rybki i roslinki jeszcze się trzymają.
Dziwie się że są jeszcze nitkowate, u mnie ani sladu jakbym dopiero co oczko zalał wodą,ani w strumieniu ani w oczku

JAREK G - 2008-12-12, 00:18

Dzisiaj przyłapałem dwa koty koło oczka jeden nawet moczył ogon w wodzie nawet myślałem że mu może przymarzł :-D ale jak mnie tylko zobaczyły to od razu zaczęły uciekać :P

dachasia - 2008-12-12, 01:06

Jarek u Ciebie oczko wygląda jak by to była pożna wiosna.
JAREK G - 2008-12-14, 22:01

W nocy było trochę mrozu i rybki są już pod cienkim lodem , mój napowietrzacz na razie chodzi na pół "gwizdka" i na ostatniej fotce tegoroczny narybek na płyciźnie pod lodem :)

koczisss - 2008-12-14, 22:10

JAREK G napisał/a:
W nocy było trochę mrozu i rybki są już pod cienkim lodem , mój napowietrzacz na razie chodzi na pół "gwizdka" i na ostatniej fotce tegoroczny narybek na płyciźnie pod lodem :)
[url=http://images30.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images26.foto...med.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images34.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Ale u Ciebie woda przezroczysta.
U mnie nic nie widać, czarna dziura z wodą.

W tym roku mam wyjątkowo mało przezroczystą wodę. Nie to że jest jakaś mętna, ale zwyczajnie brązowa.
Myślę, że to po trochu z powodu naturalnego, igły sosny itp., ale i też żelazo z nawozu, który wlewałem całe lato.

Woda koloru herbacianego+słabe oświetlenie i nic nie widać.

AurorA - 2008-12-14, 22:22

U mnie też wszystko pięknie widać do dna i nie ma żadnych glonów :P

a w małym oczku jeszcze cała powierzchnia jest w liściach lilii i wywłócznika, w dużym aby zamontować napowietrzacz musiałem się nieźle gimnastykować aby usunąć większość liści

JAREK G - 2009-01-03, 16:27

Przyszła w końcu zima ,ale i tak śniegu jak na lekarstwo :???: Przerębel w tym roku mimo niewielkich mrozów jakiś taki nieduży .Wczoraj dopiero opatuliłem te moje zimozielone drzewko które rośnie koło oczka bo podobno mrozy poniżej -20*C dopiero mają przyjść :?

Ernest - 2009-01-03, 19:47

Coś tam śniegu u Ciebie jest ;)
U mnie też jest podobnej wielkości przerębel,czym to jest spowodowane :???:
A mróz ma być srogi ,właśnie TVN postraszył ;)

JAREK G - 2009-01-03, 20:04

Cytat:
U mnie też jest podobnej wielkości przerębel,czym to jest spowodowane
Sebastian napowietrzacz coraz starszy :P a pozatym w zeszłym roku miałem dwa kamienie napowietrzające jeden nad płytką wodą i tam był tylko taki mały gejzer a drugi nad głęboką wodą i tam był wielki otwór W tym roku wężyk z kamieniem jest tylko jeden po środku nad średnia głębokością to i dziura w lodzie średnia :P
koczisss - 2009-01-03, 22:09

Ernest napisał/a:
Coś tam śniegu u Ciebie jest ;)
U mnie też jest podobnej wielkości przerębel,czym to jest spowodowane :???:
A mróz ma być srogi ,właśnie TVN postraszył ;)


U mnie już przerębla nie ma, ale i mróz był dość solidny, przy gruncie dwie noce wstecz -18, a na normalnej wysokości około -14 było.
Dziś polałem gorącą wodą, to w jednym miejscu na chwilę się pojawił. W drugim miejscu mam styropianowy przerębel, wszedłem na lód, zdjąłem pokrywkę i była tam "wrząca" woda :)
W zeszłym roku mi nawet pod przykryciem zamarzało przy podobnym mrozie, ale kamień miałem głębiej niż teraz.

JAREK G - 2009-01-06, 20:29

W ciągu kilku dni napadało trochą śniegu i "dowaliło" mrozu :P Odśnieżyłem oczko , przerębel choć mały ale niezamarznięty :-D stał się wodopojem dla ptaków które przylatują całymi chmarami co widać zresztą po odchodach :P i przy okazji dla kotów

AurorA - 2009-01-06, 21:40

JAREK G napisał/a:
przerębel choć mały ale niezamarznięty :-D stał się wodopojem dla ptaków które przylatują


u mnie też widzę po śladach łapek że przylatują się napić bo oczka jeszcze nie odśnieżałem i każdy ślad na śniegu widać.

Mazur - 2009-01-06, 21:41

A śnieg przypadkiem nie chroni przed narastaniem grubości warstwy lodu ?
AurorA - 2009-01-06, 22:00

Zapewne chroni, ale nie odśnieżyłem z lenistwa :P
JAREK G - 2009-01-06, 22:17

Roman na pewno chroni , ale zarazem hamuje dostęp światła i jest pewien dylemat co wybrać :???: Słonko świeciło to odśnieżyłem bo w tym roku oczko ładnie zamarzło zanim spadł śnieg, lód jest w zasadzie przezroczysty i pięknie widać wolno pływające pod nim ryby :-D a o kilka centymetrów grubsza powłoka lodu nie powinna im zaszkodzić
Ernest - 2009-01-06, 22:52

JAREK G napisał/a:
Słonko świeciło to odśnieżyłem

Powiedz mi jak wyglądało przed odśnieżeniem :?
Powiększył się u Ciebie przerębel samoczynnie :?
Pytam bo nie jestem pewien czy jakiś kociambr się u mnie nie utopił :bum:

JAREK G - 2009-01-06, 23:02

Sebastian leżało z 25 cm puszystego śniegu a po zgarnięciu przerębel zrobił się jeszcze mniejszy, z tym że czasami wylewa się z niego woda i robi się nie gejzer a taki niewysoki pagórek :P
AurorA - 2009-01-06, 23:09

JAREK G napisał/a:
z tym że czasami wylewa się z niego woda i robi się nie gejzer a taki niewysoki pagórek


to normalne - lód rośnie i wodzie miejsca brakuje musi gdzieś uchodzić - najciekawiej to wygląda u mnie w płytkich zamarzających do dna zbiornikach z roślinami bez żadnej techniki - zawsze zostaje jeden punkt przy folii i tam wypływa nadmiar wody i tak pagórek rośnie aż całość zamarznie.

Ernest - 2009-01-06, 23:09

Jarek no to patrz co ja dziś zastałem



Zerknij do mnie ,a zobaczysz jaka jest różnica :? :???:

JAREK G - 2009-01-06, 23:20

Sebastian u mnie miał gdzieś tak z 15cm , a na wcześniejszych zdjęciach około 40 cm ale mrozy dały się we znaki taż membraną w napowietrzaczu bo leci miej powietrza :?
castleman - 2009-01-07, 16:08

Ernest, też mam takie dziury po kociambrze przy przeręblu.
Mam nadzieję że przychodzą tylko do wodopoju, a nie na polowanie :evil:

JAREK G - 2009-01-07, 18:56

Cytat:
Mam nadzieję że przychodzą tylko do wodopoju, a nie na polowanie
Z polowaniem to raczej nie mają szans bo ryby siedzą na dnie i to na głębokiej wodzie, u mnie mogą co najwyżej popatrzeć na rybki przez lód grubości kilkunastu a może i kilkudziesięciu centymetrów :P Na ostatniej fotce moja "zasrana" dziura :evil:

killer1558 - 2009-01-07, 19:00

Jarek ty masz ptaszki i koty a ja mam morsa :) przy -10 mój nowy piesek zapragną kompieli :hehe:
JAREK G - 2009-01-25, 15:59

Dzisiaj u mnie prawdziwa wiosna w styczniu :P Na ostatnim zdjęciu osoka w przechowalni wmarznięta w lód ciekawe cze coś z niej będzie :roll:

monkeymonk - 2009-01-25, 16:34

ten jalowiec na kaskadzie - za kazdym razem wzbudza moja zazdrosc :) pieknie wyglada
u mnie sniegu nie ma od wczoraj

Mazur - 2009-01-25, 17:10

monkeymonk napisał/a:
ten jalowiec na kaskadzie - za kazdym razem wzbudza moja zazdrosc :) pieknie wyglada


dokładnie mam takie same odczucia że ta kaskada wygląda wyjątkowo pięknie :brawo:

AurorA - 2009-01-25, 18:07

U nie dziś jeszcze bardziej wiosennie , śniegu zero a nawet znalazłem kwitnącego pierwiosnka :-D , ale to tylko mała przerwa w zimie :???:
JAREK G - 2009-02-14, 18:13

A myślałem że już w tym roku oczka nie zasypie :P Fotki jeszcze z fotosika , ale nie wiem czy już nie ostatni raz :P zobaczymy jaki transfer zostanie :???:

szopen - 2009-02-14, 21:50

U mnie 60 km poniżej, ogród wygląda podobnie. Cały zasypany, tylko mała dziura w stawie. Ale jak pięknie to wygląda, tylko foty pstrykać. Pozdrawiam Antoni !!
castleman - 2009-02-17, 08:17

Jarek, szlaki trzeba przetrzeć, nejlepiej po :piwko: lub po czymś mocniejszym
Tylko nieliczni domyślają się gdzie jest oczko ;)

JAREK G - 2009-03-25, 22:24

Minął przeszło miesiąc i jest tylko trochę lepiej niz na ostatnich fotkach :P

monkeymonk - 2009-03-25, 23:02

JAREK G napisał/a:
Minął przeszło miesiąc i jest tylko trochę lepiej niz na ostatnich fotkach

powiekszyles oczko? :hehe: :hehe: :hehe:

killer1558 - 2009-03-25, 23:09

to ładnie was zasypało :P
JAREK G - 2009-04-03, 00:00

Wczoraj uruchomiłem filtr i przy okazji przerobiłem trochę kaskadę :P Zrobiłem trochę szerszy wylot wody tak mi się lepiej podoba jak woda płynie szerszym strumieniem :) pierwsza fotka z 04-04-2008 druga dzisiejsza :P


AurorA - 2009-04-03, 00:51

:good:
teraz lepiej

Adalbert - 2009-04-03, 06:17

A ten Twój jałowiec :-o normalnie powala :brawo:
Jak długo go prowadzisz?

samuraj - 2009-04-03, 09:02

Jarek przeróbka na plus , teraz wygląda dużo lepiej :good:
JAREK G - 2009-04-03, 16:25

Adalbert napisał/a:
A ten Twój jałowiec :-o normalnie powala :brawo:
Jak długo go prowadzisz?
Jest u mnie prawie od początku to będzie już z 6 lat :) Muszę go właśnie dzisiaj albo jutro przyciąć i doprowadzić do ładu bo się rozlazł w cały świat :P a później muszę też pomyśleć żeby jakoś lepiej zagospodarować ten mój pagórek gruzu na którym jest kaskada bo mi się nie podoba :?
Adalbert - 2009-04-03, 19:35

Maskowanie takimi płożącymi najbardziej mi się podoba. Wygląda to z daleka lak łączka. Super :good:
JAREK G - 2009-04-19, 21:01

Ja dzisiaj zacząłem sezon :piwko: pierwszy obiadek przy oczku :-D

leszek50-57 - 2009-04-19, 21:58

Jarek bardzo fajnie wygląda oczko,gratulacje :brawo:

poz.Leszek
--------------

hepik - 2009-04-19, 22:18

Obiadek w szklankach?
No ładnie...cały naród naśladuje prezydenta RP z tymi @@? ;)

JAREK G - 2009-04-26, 21:43

Moje bobrowisko :P


Hubert - 2009-04-26, 21:46

Bobrowisko przepiękne! U mnie chyba za bardzo w cieniu są, bo kwitnąć nie chcą :x
JAREK G - 2009-04-26, 21:51

Ja mam oko cały dzień w słońcu, a że w tym roku od miesiąca non stop"patelnia" to i efekt samego mnie zaskoczył :P
AurorA - 2009-04-26, 22:45

Fakt piękne, u mnie w oku też pączków sporo, ale do zakwitnięcia bobrów jeszcze daleko. Podobno ustępują nocne przymrozki wiec może wegetacja bardziej ruszy.
Ernest - 2009-05-02, 08:30

JAREK G napisał/a:
Moje bobrowisko :P


Piękne :brawo:

JAREK G napisał/a:
a że w tym roku od miesiąca non stop"patelnia" to i efekt samego mnie zaskoczył :P


I ta patelnia przyspieszyła u nas ;) wegetację około tygodnia do zeszłego sezonu :)

JAREK G - 2009-05-03, 23:47

W oczku coraz bardziej kolorowo i zielono i nie chodzi tu tylko o glony :hehe: Roślinki ruszają coraz bardziej i te wodne i te wokół oczka :-D I trawka już po wertykulacji :P





Ernest - 2009-05-04, 22:52

Jarek,ostania fotka coś mi przypomina ;) ,dobrze myślę :D
AurorA - 2009-05-05, 01:10

Ernest napisał/a:
Jarek,ostania fotka coś mi przypomina ;) ,dobrze myślę


dopiero teraz to zauważyłem - fajny pomysł

Adalbert - 2009-05-05, 06:11

Mi to wygląda jak strach na kuny :hehe:
JAREK G - 2009-05-05, 17:04

Ernest napisał/a:
ostania fotka coś mi przypomina
To niezamierzony efekt i tak wyszło całkiem przypadkiem :P a zauważyłem to jak przyciąłem tego jałowca na kaskadzie i poszerzyłem ostatni stopień :)
leszek50-57 - 2009-05-05, 21:55

Ale Jarek bardzo udanie Ci to wyszło na kaskadzie
i natura Ci w tym pomogła :brawo:

poz.Leszek
--------------

Mutari - 2009-05-06, 17:26

Jarek nie tylko twoje oczko przyciąga wzrok ale również super zagospodarowany ogród.
killer1558 - 2009-05-06, 19:04

a mi ostatnia fota przypomina żabę z naszym jęzorem :) :hehe:
barteknam - 2009-05-06, 19:10

Ogród jest piekny :brawo: kiedy wybuduje sobie dom za jakieś 15 lat to zaprojektuje sobe taki , oczywiście z oczkiem w roli głównej (o trawnku już nie wspominając) jescze raz :brawo: za taki ogród i za prace , którą mam nadzieje Ty wkładasz w pielęgnację tego ogrodu :)
JAREK G - 2009-05-17, 15:58

Lilię ruszyły już pełną parą choć większość liści jeszcze w czerwonym kolorze :? na dziesięć osiem ma już po kilka pąków :-D Nie kwitną tylko żółte :???: tomocik i moorei a liście maja chyba największe :P Pojawiła się też strzałka i wywłócznik nie ma jeszcze tylko kotewki :) i na ostatniej fotce widać grążela który ani myśli gonić liliii siedzi przyczajony :P







fotos88 - 2009-05-17, 16:00

bajka
piotr5875 - 2009-05-17, 21:28

Zdjęcia super szczególnie to 3 z rybami :brawo: :brawo: :brawo:
pozdrawiam
piotr5875

AurorA - 2009-05-17, 22:44

Piękne oko - dla mnie nr 1 na forum.
JAREK G - 2009-05-17, 23:23

Arek znam wiele ładniejszych na tym forum :P
AurorA - 2009-05-17, 23:47

Mi to wyjątkowo przypadło do gustu.
maruder - 2009-05-18, 00:35

JAREK G, gdyby nie te skrzynki (doniczki), to byloby prawie idealnie ;) Rybki prezentuja sie rewelacyjnie :)
samuraj - 2009-05-18, 07:34

AurorA napisał/a:
Mi to wyjątkowo przypadło do gustu.


potwierdzam :good: tym bardziej że miałem przyjemność izaszczyt oglądać je na żywo.Oczko dopieszczone w każdym szczególe tak samo jak i ogród , a trawa to wręcz ideał :brawo:

Adalbert - 2009-05-18, 07:45

JAREK G napisał/a:
Arek znam wiele ładniejszych na tym forum


Skromność niczym nie uzasadnina ;) Jest the beściarskie :brawo:
A woda :-o Wygląda jakby jej tam nie było :good:

iwosek - 2009-05-19, 00:03

co do trawnika ja sie zawsze smieje ze Jarek to pewnie przed zrobieniem zdjecia z garazu wyciaga sztuczna trawe rozwija cyka fotki i zwija :hehe: az sie nie chce wierzyc ze trawa na pelnym sloncu moze miec tak soczysty kolor.

oko marzenie :good:

Ernest - 2009-05-19, 06:10

Jak zawsze pięknie :good:
JAREK G - 2009-05-24, 14:58

U mnie w tym roku pierwsza była aurora :)

bogdan12121966 - 2009-05-30, 15:15

Jarek, twoje oczko to model do nasladowania ,pokaz dobrego gustu ,ręka ogrodnika a wszystko dopięte na ostatni guzik.
Tylko :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Vanka - 2009-07-09, 00:48

Piękne akwenik i piękny ogród.. moje serce ogrodnika miłośnika ,aż szybciej zabiło.
JAREK G - 2009-07-19, 19:06

Moje oczko powiększyło się o nowych mieszkańców, dwa metaliczne srebrne karpie koi :-D Przy okazji jeszcze kilka fotek, ale tam już niewiele się zmieniło czego byście nie widzieli :P


Ernest - 2009-07-19, 20:11

Fajne te nowe ,powiedz ile karpi na obecną chwilę pływa u Ciebie w oczku :)
JAREK G - 2009-07-19, 20:29

Razem z tymi o ile dobrze policzyłem jest 12 :)
samuraj - 2009-07-19, 20:52

Jarek fajne te karpiki , jak są duże? -- coś mi się wydaje że i tak zmienią barwę
JAREK G - 2009-07-19, 21:10

Są dość małe w porównani z pozostałymi karpiami. Ile mają centymetrów nie wiem bo ich nie mierzyłem, a tak na oko ciężko mi powiedzieć ale mniej więcej są wielkości 3-4 letnich karasi :) Co do ubarwienia to może wyjdą im jeszcze jakieś kolorowe łatki ale nie sądzę żeby zmieniły całkowicie kolor. Zależało mi na srebrnych metalicznych bo złote już mam :P
JAREK G - 2009-07-27, 00:23

A teraz dla odmiany nie rybki a kilka ostatnich fotek oczka i lilii :)


AurorA - 2009-07-27, 01:02

Powoli i u Ciebie zaczyna się robić coraz ciaśniej, ale te liście lilii jakieś drobne i żółtawe.
Ogólnie :good: Zaraz może poszukam zdjęcia moich liści.

ewa535 - 2009-07-27, 10:24

Coś pięknego po prostu :brawo: :yahoo:
Tak ładnie rozplanowane wszystko (na pierwszym zdjęciu).
A co to za roslinka taka czerwonawa w prawym górnym rogu pierwszego właśnie?
I co to za liscie fajne na pierwszym planie drugiego zdjecia?
Zazdroszczę Wam Wszystkim tych powierzchni. Ja bez ogromnej przebudowy ogrodu już nie uzyskam miejsca dla nowych nasadzeń. A chyba juz nie mam chęci przebudowywać.

JAREK G - 2009-07-27, 21:05

AurorA napisał/a:
Powoli i u Ciebie zaczyna się robić coraz ciaśniej, ale te liście lilii jakieś drobne i żółtawe.
Arek robiłem już przecinkę, niedługo zrobię jeszcze jedną i części roślin się pozbędę ja jednak preferuję żeby było widać trochę wody :P Co do liści lilii to mam ten problem od samego początku odkąd mam oczko , zawsze są dość małe i na początku czerwonawe a potem żółtawe :-( Myślę że to jest spowodowane dość ubogą wodą :???:
ewa535 napisał/a:
A co to za roslinka taka czerwonawa w prawym górnym rogu pierwszego
To berberys
ewa535 napisał/a:
I co to za liscie fajne na pierwszym planie drugiego zdjecia?
To bobrek
ontario_ab - 2009-07-27, 21:55

Jarek... total...
Twoje oczko to w wielu kwestiach wzór, o ogrodzie nie wspomnę, bravo !!!!!

AurorA - 2009-08-02, 22:36

wystarczy użyć wyszukiwarki, albo przeczytać choć ten temat

http://forum.oczkowodne.n...highlight=#9797

http://forum.oczkowodne.n...rocumbens#77153

JAREK G - 2009-08-15, 23:51

Moja JoeyTomocik dopiero po tym jak puściła "rozmnóżkę" zaczęła kwitnąć. To pierwszy kwiat w tym roku, ale idą już następne pąki :) I kilka fotek z oczka, ale tam w zasadzie bez zmian :roll: choć zrobiłem delikatną przecinka ( druga w tym roku :P ) mimo słabo rosnących rośliny :???:


leszek50-57 - 2009-08-16, 07:14

Naturalnie dużo roślin i ładnie zarośnięte :brawo: spodobac musi się nawet
wybrednym oczkomaniakom. ;)
poz.Leszek
-------------

Ernest - 2009-08-16, 07:22

Jak zawsze ładnie u Ciebie :piwko:
krysiek - 2009-08-16, 09:19

Bardzo ładne, naturalnie wyglądające oczko, z pięknie ''ułożonymi'' liśćmi i kwiatami na powierzchni wody i ta piękna żabka. :brawo:
Radek G. - 2009-08-16, 21:26

Super oczko, szczególnie podobają mi się lilie, niby mają małe listki, ale wszystkie są zdrowe, bez żadnych plamek( jak u mnie)
JAREK G - 2010-02-14, 14:31

Tak dla statystyki, bo nie mam jeszcze fotki z tegorocznej zimy :P Fotka z okna zrobiona telefonem

JAREK G - 2010-02-20, 15:41

Oczko odśnieżone, przerębel bez lodu na 1/4 oczka :) Ryby całe i w dobrej kondycji :D Pierwszy etap zimy mają już za sobą , teraz przed nimi najtrudniejszy okres , mam nadzieje że nie złapią jakiejś choroby

Jeszcze jedna foka lilii, która też się pcha do światła :)

Ps. Zdjęcia kiepskie bo dalej brak aparatu :-(

leszek50-57 - 2010-02-20, 17:56

Jarek dlaczego zwaliłeś śnieg,czy to nie zaszkodzi jak przyjdzie
jeszcze mróz ?,bo tafla lodu może byc grubsza,bo nie chroni ją śnieg ;)

poz.Leszek
----------------

szopen - 2010-02-20, 18:53

Ja też większość śniegu z oczka zdjąłem, niech mają rybki trochę jasności. Takich wielkich mrozów, to już pewnie nie będzie, więc nie ma strachu.

Pozdrawiam Antoni !!

Ernest - 2010-02-21, 07:45

Mrozów już poważnych nie będzie ,ja też odśnieżę oczko,niech się topi lód ,w najbliższych dniach szykują się wysokie temperatury :D
ontario_ab - 2010-02-21, 09:11

Jestem w szoku, u mnie ryb w przeręblu w zasadzie nie widać, oprócz tego co śmignęło przez chwilkę. Czym je skusiłeś by przypłynęły ??
Elendil - 2010-02-21, 09:14

Też jestem zdziwiony takim widokiem bo u siebie widziałem tylko dwie krążące dość głęboko i to nie razem, a po reszcie ani śladu...
JAREK G - 2010-02-21, 10:04

Ryby siedzą sobie w strefie głębokiej więc nie musiałem je niczym kusić :) Po prostu lód a praktycznie zmrożony śnieg tam gdzie jest napowietrzacz w strefie średniej i w strefie głębokiej był bardzo kruchy i tak jak pisałem przerębel wolny od lodu to 1/4 oczka :) Pod lodem została tylko strefa płytka i głęboka ta która była daleko od napowietzracza . Co do pogody to uważam tak jak Sebastian że wielkich mrozów już nie będzie , a nawet jak się trafi przymrozek to dzień jest już coraz dłuższy i słoneczko robi swoje :-D
123mielony - 2010-02-27, 08:03

Oczko super widać że zrobione z głową i doprowadzone do perfekcji.Jak się nie mylę to jest ono Twoim oczkiem w głowie.Kawał dobrej roboty.
violettaxx - 2010-04-14, 17:46

Przepiękne oczko i rośliny w ogrodzie :brawo: jedynie co do mnie nie przemawia to ten płot betonowy ale kiedyś zarośnie.
justfilied233 - 2010-04-14, 21:22

no muszę przyznać że oczko jest świetne :) tylko na zdjęciach nie wygląda że ma ono 1 metr głębokości :P może jakaś aktualka z kwietnia :D
JAREK G - 2010-04-14, 23:39

violettaxx napisał/a:
jedynie co do mnie nie przemawia to ten płot betonowy ale kiedyś zarośnie.
No , do mnie też nie przemawia , miał być tymczasowo, tylko na czas budowy a tak już został :x też już nie mogę się doczekać aż zarośnie i nie będę go oglądał :) Chyba że się dorobię to go rozwalę i postawię coś ładniejszego :P
justfilied233 napisał/a:
nie wygląda że ma ono 1 metr głębokości :P może jakaś aktualka z kwietnia
Mierzyłem kiedyś i ma trochę ponad metr , ale ta strefa jest dość duża. A co do fotek to mam ostatnio problemy z aparatem ale coś tam postaram się zapodać :)
duzers - 2010-04-15, 18:26

Jarek też jestem ciekawy,jak wygląda obecnie twoje oczko ;)
JAREK G - 2010-04-15, 22:50

Tu http://forum.oczkowodne.n...p?p=91720#91720
są zdjęcia z telefonu z początku kwietnia:) Pożyczę aparat od siostry to zrobię coś może w sobotę albo w niedzielę , ale na razie poza glonami i rybami nic ciekawego :roll:

duzers - 2010-04-16, 16:24

woda czysta,rybki ładne,lilie szybko ci wystartowały u mnie znacznie póżniej.czy wyławiasz te glony?
JAREK G - 2010-04-18, 22:29

JAREK G napisał/a:
czy wyławiasz te glony?
Tak jak mam chwile to podbierakiem , ale ostatnio zimno to mi się nie chce :P
Kilka świeżych zdjęć :)

melek - 2010-04-18, 22:30

Te olbrzymy, żółte to orfy? :-o
barteknam - 2010-04-18, 22:35

widzę , że u Ciebie wszystko już porządnie puszcza ;)
moje oczko chyba jak narazie za mało obdarowywane jest słońcem ,
no ale wszystko do nadrobienia :)

Vanka - 2010-04-18, 22:38

Ale widzę, że nie podcinałeś modrzewia :P
ewa535 - 2010-04-18, 22:41

I zabcia już jest?
Jak u mnie moich nie ma to poszły gdzieś czy co? Najblizszy zbiornik wody - gdzieś ze dwa km ???

JAREK G - 2010-04-18, 23:06

melek napisał/a:
Te olbrzymy, żółte to orfy? :-o

W większości tak sześc orf i dwa karpie :)
Vanka napisał/a:
Ale widzę, że nie podcinałeś modrzewia :P
Skróciłem trochę , ale za to bardzo mocno go przerzedziłem, zostawiłem tylko główne grube pędy, młode i cienkie wyciąłem całkowicie :P Jest już stary i wystarczająco gęsty i nie chciałem go jeszcze zagęszczać, ale jak był młodszy to ciąłem prawie całego na zero, zresztą sama widziałaś na fotkach :) Trochę późno to robiłem bo zaczął puszczać już nowe pędy :?
ewa535 - 2010-04-18, 23:16

JArek na ostatnim zdjeciu z kamienia leje sie woda - dałbyś takie zdjecie z przodu? bo jestem na etapie podpatrywania kaskad - Vanka zresztą też ;)
Jesli pozwolisz bysmy ewentualnie małpowały... :roll:

JAREK G - 2010-04-18, 23:39

ewa535 napisał/a:
dałbyś takie zdjecie z przodu? bo jestem na etapie podpatrywania kaskad
Jest w mojej galerii i chyba w temacie o kaskadzie też, sporo fotek mojej kaskady . Te są robione wczoraj z lampą


Ps. Tu jest dość charakterystyczne zdjęcie z zeszłego roku

AurorA - 2010-04-19, 00:01

Chyba widzę że Zantedeskie wsadziłeś (druga fota z przodu przed żabami). Czy dobrze mi się wydaje i od kiedy ona w oku?
ewa535 - 2010-04-19, 00:07

fajna :brawo: , a co ja porasta ?
JAREK G - 2010-04-19, 00:23

AurorA napisał/a:
Cyba widzę że Zantedeskie wsadziłeś
Nie to Jaskier Wielki rozplenił mi się po całym oku, aż mnie wnerwia :evil:
Ewa to jałowiec jakiś kaskadowy , Arek pisał już kilka razy jak się dokładnie nazywa

AurorA - 2010-04-19, 00:27

JAREK G napisał/a:
Nie to Jaskier Wielki rozplenił mi się po całym oku, aż mnie wnerwia


teraz najładniejszy bo wcześnie stratuje, u mnie tez ładnie buja ,ale do mięty, marka, kropidła flamingo czy tojeści bukietowej to jeszcze mu bardzo daleko - nie nadążam pielić - całkowicie mi zarosły sektory z łaczeneniami, manną variegata i jeszcze parę- musiałem te rośliny wycofać ze sklepu bo całe zagłuszone totalnie.

ewa535 - 2010-04-19, 08:19

AurorA napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Nie to Jaskier Wielki rozplenił mi się po całym oku, aż mnie wnerwia


teraz najładniejszy bo wcześnie stratuje, u mnie tez ładnie buja ,ale do mięty, marka, kropidła flamingo czy tojeści bukietowej to jeszcze mu bardzo daleko - nie nadążam pielić - całkowicie mi zarosły sektory z łaczeneniami, manną variegata i jeszcze parę- musiałem te rośliny wycofać ze sklepu bo całe zagłuszone totalnie.


tak pamietam całą dyskusję o tym, ale na tych zdjeciach w ogóle nie wygląda na iglak-odszukam ten temat, bo bardzo bym chciała to mieć :)

JAREK G - 2010-05-01, 22:59

Filtr nie pracuje trzeci dzień, woda leci bezpośrednio z pompy do oczka . Efekty są natychmiastowe , ale jest jeden dobry aspekt całej tej sprawy , nitkowe ustępują :P
ewa535 - 2010-05-01, 23:16

Ale i tak ładnie !
Ale to sie porobiło - szewc bez butów chodzi !
To najwiekszy spec od filtrów na lodzie został?
JArek chcesz to mogę Ci powiedzieć jak szybko zrobić ;)

szopen - 2010-05-01, 23:20

Chciałem nieskromnie poinformować, że ten filtr już pracuje na czystość wody w moim oczku. :yahoo:

Pozdrawiam Antoni !!

ewa535 - 2010-05-01, 23:27

szopen napisał/a:
Chciałem nieskromnie poinformować, że ten filtr już pracuje na czystość wody w moim oczku. :yahoo:

Pozdrawiam Antoni !!


No widziałam, widziałam Cię u Jarka !
I co wylądowałeś na tej łące koło niego ?
Bo juz tak kombinuję czy Ty byś na mojej nie wylądował przed zlotem?

JAREK G - 2010-05-24, 00:14

Dzisiaj chyba po dwóch tygodniach w końcu trochę cieplej nie pada i wyszło słońce :)

Vanka - 2010-05-24, 07:25

Kurcze Jarek u Ciebie nawet liliowce mają już pąki :-o
Piękne bobrowisko, moje takie będzie za jakieś 10 lat z tym jednym bobrem co go kupiłam jako czermień :hehe:

ILUSION - 2010-05-24, 11:22

Jestem pod wrażeniem :good:
Naprawdę jest na co popatrzeć, rzeczywiście te bobry to bajka, jak cała reszta :brawo:

Wachu - 2010-05-24, 12:25

Wspaniałe oko. Wszystko takie zadbane i dopasowane. Tylko pozazdrościć :)
violettaxx - 2010-05-24, 14:47

Naprawdę Pięknie :brawo: Jarku jak długo masz ten klon jap. ?
duzers - 2010-05-24, 16:01

miło popatrzyć na taki ogród...jarek piękne masz ryby,czy te żółte duże to orfy?
JAREK G - 2010-05-24, 20:09

violettaxx napisał/a:
Jarku jak długo masz ten klon jap. ?
Dokładnie nie pamiętam, ale sprawdziłem na fotkach z 2005 roku to już był :) , także ten jest 5-6rok , ale miałem tam też wcześniej dwa klony i ani pierwszy ani drugi nie przetrzymał zimy :-( Spróbowałem ostatni raz i się udało :-D Ani tych wcześniejszych ani tego niczym na zimę nie okrywałem
duzers napisał/a:
czy te żółte duże to orfy?
tak to orfy są u mnie tak samo długo a może i dłużej jak i ten klon :hehe:
JAREK G - 2010-06-19, 21:40

Coś mi odbiło i kupiłem dzisiaj osiem karpi koi :bum: Jedyne usprawiedliwienie to takie że są naprawdę małe :roll: wielkości mojego zeszłorocznego narybku, a 5 z nich jest tak zwanych baterflaj :-D

duzers - 2010-06-19, 22:16

ładne :) każdy inny..nie będziesz miał problemu z odróżnieniem
JAREK G napisał/a:
Coś mi odbiło i kupiłem dzisiaj osiem karpi koi
a ja orfy 5 sztuk :bum:
PIOTR.P - 2010-06-19, 22:21

:brawo: bardzo ładne :good:
AurorA - 2010-06-20, 01:06

JAREK G napisał/a:
Coś mi odbiło i kupiłem dzisiaj osiem karpi koi


ja to muszę uważać w sklepach ogrodniczych bo jak już wejdę to zawsze coś kupie choć nie mam na to miejsca- to choroba

drako - 2010-06-20, 17:52

Jarku, nie martw się, zauważyłem że szybko rosną ;)
Niektóre podobne do moich weloniastych, które kupiłem 3 tygodnie temu. Miały wtedy 12-16 cm. Też przeszarżowałem kupiłem w sumie 9 szt. Zaprzyjaźniły się z pozostałymi, wielkimi karpiami i 20 cm "Samurajem", wszędzie ich pełno. Szczególnie aktywne te w kolorze "metalic".

Bajbas - 2010-06-20, 19:14

JAREK G napisał/a:
Coś mi odbiło i kupiłem dzisiaj osiem karpi koi

nie martw się jak podrosną to te brzydsze po prostu zjesz ;)
Bajbas
PS. miło czytać Twój post i Arka. Nie tylko ja mam ten problem :-)

ontario_ab - 2010-06-20, 20:48

Jarek, super karpiki...
Dawaj im spirulinę, wtedy biała łuska nie będzie miała takiego czerwonego tła...
Kolory będą bardziej kontrastowe i wyraziste...

marekapn - 2010-06-20, 22:43

mam pytanie usunął ktoś mojego posta ? bo dodałem i go nie ma :(

[ Dodano: 2010-06-20, 22:43 ]
o Ja.... Jarek jakie masz śliczne oczko :D i jego okolice, ogólnie to fajny masz ogród :P widać że dużo pracy w nie włożyłeś,

Nymphaea alba - 2010-06-23, 13:02

Jarku, masz przepiękne oczko i fantastycznie zagospodarowane jego otoczenie. Bajecznie piękny zakątek :) gratuluję i zazdroszczę :oops:
violettaxx - 2010-07-30, 00:06

Jarku jak tam sie maja twoje Koi Butterfly ?
JAREK G - 2010-07-30, 00:22

Jakby nie to, że już na drugi dzień nie było tego bardziej czerwonego i pomarańczowego, nie wiem co się z nimi stało ciał bak ,ryb brak :(( Pozostałe w jak najlepszym porządku, pięknie wyglądają :-D W pierwsze trzy dni były trochę wystraszone bo pozostałe ryby ( orfy, karpie ) większe od ich co najmniej z 5 razy :P ale teraz już śmigają ławicą razem z pozostałymi i nie jednemu takiemu "bykowi" żarcie z przed nosa skubną :) W wodzie wyglądają ślicznie (dużo ładniej jak na tych zdjęciach wyżej , chyba u mnie wypiękniały :hehe: ) i bardzo mi się podobają jak pływają :good: Jak tylko przetrzymają zimę to na pewno systematycznie będę powiększał ich ilość u mnie w oczku i już chyba tylko "Butterfly" :good: :-D
violettaxx - 2010-07-30, 00:55

Oby tak dalej !!! może kolejny maniak KOI ;)
JAREK G - 2010-09-19, 15:34

Z braku aparatu w tym roku "oko" praktycznie bez dokumentacji fotograficznej :???: Na koniec sezonu chociaż kilka fotek telefonem
gregorj - 2010-09-19, 15:51

u Ciebie Jarek jak w reklamie pewnego auta - słowa są zbędne
- pięknie i porządeczek , przęstka eh jaka akuratna o boberku i liliach nie wspomnę - ile tam masz odmian?

samuraj - 2010-09-19, 16:43

gregorj napisał/a:
u Ciebie Jarek jak w reklamie pewnego auta - słowa są zbędne
- pięknie i porządeczek , przęstka eh jaka akuratna o boberku i liliach nie wspomnę - ile tam masz odmian?


Pisałem już kiedyś na forum , żałujcie że nie widzieliście oczka i ogrodu na zywo-- poprostu bajka

Vanka - 2010-09-19, 16:49

samuraj napisał/a:
żałujcie że nie widzieliście oczka i ogrodu na zywo-- poprostu bajka

Jarek juz odpowiednio dba, abyśmy żałowali ;)
Ja mam zaproszenie, więc jak tylko nadarzy się okazja nie omieszkam skorzystać :D

JAREK G - 2010-09-19, 19:23

gregorj napisał/a:
liliach nie wspomnę - ile tam masz odmian?
Mam osiem różnych lilii :) choć połowy nazw nie znam :???:
Vanka, zapraszam, choć w tym roku trochę zaniedbałem ogród i oczko, nic praktycznie nie robiłem :?

Gosik - 2010-09-19, 20:00

Jak to nazywa się zaniedbany ogród, to ja już wyobrażam sobie-jak to wygląda, kiedy jest zadbany :P ....z której strony on jest zaniedbany?, bo nawet okulary na nos nasadziłam i nie znalazłam zaniedbania - jest fantastyczny....no...mógłbyś jeszcze w szeregu kamyki poukładać-bo faktycznie narobiły bałaganu i rozsypały się po całej ścieżce :hehe:
JAREK G - 2010-09-19, 20:20

Gosik, Na wiosnę zacząłem robić "przekładkę" opaski z kostki brukowej i nie skończyłem :-( Nawiozłem kamieni bo przegniła drewniana palisada i ziemia mi się powoli obsuwa ze skarpy pod kaskadą i też :dupa: nic nie zrobione . Część kory między roślinami miałem wymienić na żwir i też nic nie tknąłem :x Jest co prawda jeszcze trochę czasu ale z tego co zaplanowałem na ten rok to do tej pory nic nie zrobiłem :x
leszek50-57 - 2010-09-19, 20:34

Jarek -oczko i ogród,pięknie zadbane,jest na co popatrzeć. :brawo:
poz.Leszek
------------

AurorA - 2010-09-19, 20:44

JAREK G napisał/a:
Na wiosnę zacząłem robić "przekładkę" opaski z kostki brukowej i nie skończyłem


Jarek kiedyś na forum pisałęś i dawałeś fotki jak to robisz, niestety nie mogę znaleźć.
Jak wiesz gdzie podrzuciłbyś linka bo ja też miałem plany wielkie i nic nie ruszyłem, a że do zimy daleko to może choć troszkę jeszcze skrobnę.

JAREK G - 2010-09-19, 21:02

AurorA napisał/a:

Jarek kiedyś na forum pisałęś i dawałeś fotki jak to robisz, niestety nie mogę znaleźć.
Dawałem fotki jak robiłem nawodnienie a opaski to raczej nie. Ale robię to tak że wycinam i usuwam darń oraz trochę ziemi ,następnie zasypuje to żółtym piachem i ubijam. Potem daję suchą podsypkę z piachu i cementu którą też ubijam na to dopiero kostka brukowa dobita gumowym młotkiem lub normalnym ale przez drewniany klocek . Później jeszcze w szpary między kostkę sypię żółtym piachem i zamiatam :)
BiBi - 2010-09-19, 21:44

nie no zobaczyłam i prawie umarłam sliczny masz ogród o oczku to juz nawet nie wspomnę :)jest naprawde na co popatrzeć wszystko piekne i tak gustownie rozplanowane zrobone
JAREK G - 2010-09-23, 19:51

Miałem już nie próbować z tą rośliną , ale dzisiaj odwiedził mnie Darek z workiem pięknych osok :-D , może tym razem się uda :???: Wielkie dzięki i :piwko: dla Darka


Vanka - 2010-09-23, 20:20

Trzymam kciuki :)
DuDi - 2010-09-24, 12:54

Przepiękne oczko ;)
duzers - 2010-09-24, 19:46

Jarek warto spróbować..u mnie też nie chciała rosnąć,co kupiłem to padła.w końcu wyadaje mi się że coś z tego będzie.poczekam do wiosny :P aby sie upewnić
drako - 2010-09-24, 19:52

Jak gwiazdy na niebie. :)
U mnie się udało, ale wynik trójmeczu meczu: osoki contra koi - ogłoszę wiosną :piwko:

tom11 - 2011-03-24, 10:48

Witam,jestem ciekawy jak Ci Koi Butterfly przetrwały zimę?
JAREK G - 2011-03-24, 19:35

Padł jeden :? Reszta jak na razie "śmiga beż problemu"
drako - 2011-04-22, 23:36

A moje zniknęły bez śladu :-( :(( :x :evil: :?
Wszystkie baterflaje jakie miałem czyli ok. 10 sztuk. Cieszyłem się, że nie znalazłem ich ciał po zimie, ale widocznie za wcześnie. Podejrzana jest czapla, a może jakiś inny zwierz...
Pewnie jeszcze raz spróbuję :-(

JAREK G - 2011-04-24, 22:37

Drako, u mnie z pięciu jeden padł, dwa też gdzieś zniknęły :???: Zostały się dwa , ale warto było spróbować.
Nowego aparatu jeszcze się nie dorobiłem :-( wiec parę aktualnych zdjęć mojego stadka z telefonu.


ontario_ab - 2011-04-24, 22:40

Jarku, a jak tam weloniaste koi ? nie widzę ich ...
Gosik - 2011-04-24, 22:41

fantastycznie czysta woda-w mojej ledwo ryby widać i to dopiero jak pod brzeg podpłyną :((
JAREK G - 2011-04-24, 23:11

Arek są dwa choć ciężko je zobaczyć bo w porównaniu do reszty to mikrusy



Gosia, woda czysta , ale jak zwykle u mnie "podwodny dywan" . Przydałoby się odkurzanie :?

neron87 - 2011-04-29, 15:01

Jarek a nie myślałeś żeby pozbyć się tych doniczek ? Posadzić rośliny na kamieniach ?
JAREK G - 2011-05-03, 15:06

W doniczkach są tylko lilie.
Co prawda przez szybę i telefonem ale tak dla kronikarskiego obowiązku "majowy śnieg" i cały czas sypie :P

BiBi - 2011-05-04, 09:25

wcale ci tego sniegu majowego nie zazdroszczę i nie powiem nawet ze ładnie wyglada bo przeciesz mamy piekny Maj i sliczna wiosne
kamilek414 - 2011-05-22, 13:47

Jarek bardzo ładne oczko, jak się nazywa to drzewko co masz posadzone pomiędzy tujami przy plocie
AdrianJ - 2011-05-23, 17:48

Super rybki i pięknie urządzone oczko. Jakiej wielkości są Twoje największe karpie
JAREK G - 2011-06-23, 15:29

Zakwitła nagroda konkursowa ( na pierwszej fotce ), chyba z przed dwóch lat :) to korzystając z dzisiejszego święta zrobiłem kilka fotek, niestety w dalszym ciągu telefonem :(( Później moje bobrowisko :P



Trochę kwitnących lilii , choć nie wszystkie bo żółte nie chcą w rym roku kwitnąć :???:


123mielony - 2011-06-23, 15:39

Bobrowisko jest naprawdę super,generalnie całe oko jest pierwsza klasa.
Gosik - 2011-06-23, 16:54

niesamowite zdjęcia, a kolory-bajka :good:
Adalbert - 2011-06-23, 17:08

a co to to takie coś na 6. zdjęciu? Podoba mi się, że joj :-o
Artur - 2011-06-23, 17:15

Mówisz o tym?? http://sklep.oczkowodne.n...pontederia.html
Adalbert - 2011-06-23, 17:32

Chyba tak, dzięki !
JAREK G - 2011-06-23, 17:44

Tak do dokładnie to :)
ewa535 - 2011-06-23, 17:49

Umknęły mi Twoje nowe fotki Jarek :oops:
powiem tak: można paść na glebę i już się nie podnieść ;)
Cudnie !
Ten łan bobrów jest niesamowity !

AurorA - 2011-06-23, 19:32

JAREK G napisał/a:
Zakwitła nagroda konkursowa ( na pierwszej fotce ), chyba z przed dwóch lat


to marmuroa?
jak zimujesz?

Vanka - 2011-06-23, 22:23

Jarek - takiego oczka u Ciebie to jeszcze chyba nie widziałam ;) . Przez ilość lilii i innych roślin zrobiło się takie jakieś małe :-o
Czaisz się ze zdjęciami i czaisz, ale jak już wkleisz to szok normalnie :)
Pięknie :)

violettaxx - 2011-06-24, 01:12

Super i wszystko na temat ! :brawo: :brawo: :brawo:
JAREK G - 2011-06-24, 01:38

AurorA napisał/a:
to marmuroa?
jak zimujesz?
Arek czy to marmuroa to ja nie mam pojecie :oops: Jak dostałem od Ciebie tak wsadziłem między kamienie i sobie rośnie razem z "normalnymi" kosaćcami :) W tym roku podzielę kłącze żeby było więcej bo mi się podoba :-D
Cytat:
Czaisz się ze zdjęciami i czaisz
Vanuś, nie czaje się tylko nie mam aparatu a ten co chciałem kupić to już wycofali z produkcji :hehe:
AurorA - 2011-06-24, 02:50

Ja zimuje je na sucho pod folią bo wszędzie piszą ze kosaćce japońskie na zimę nie lubią mokro. Dlatego pytam.
ILUSION - 2011-06-24, 10:18

Oczko czadowe, bobry rewelacja :brawo: :good: :brawo: - też bym takie chciał :P
AdrianJ - 2011-07-07, 15:55

JAREK G, czy są w oczku małe Koi czy tylko karasie
JAREK G - 2011-07-07, 16:41

Nie widziałem na razie ani karasi ani koi , ale też się specjalnie nie przypatrywałem
JAREK G - 2011-11-30, 02:24

Pisałem kiedyś że mam prawdopodobnie tegoroczny narybek link i udało mi się w końcu sobotę namierzyć i złapać ( bez wyciągania z wody ) . Fotki zrobiłem ale telefonem :?

duzers - 2011-11-30, 07:44

Ładnie wybarwiony,pewno masz ich więcej.
Gosik - 2011-11-30, 12:03

Wybarwiony faktycznie fajnie, a te plamki na nim, jak biżuteria na kobiecie ;) - napisałeś "link", czy to nazwa ryby?, bo mnie wygląda na karasia, albo koi, ale ja się zupełnie nie znam :((
ewa535 - 2011-11-30, 12:06

Chyba chodziło mu jednak o lina - małego linka ;) . Podobny do moich dużych. One takie smukłe jak ołówki. Tylko moje są bladopomarańczowe z delikatnymi brązowymi kropkami (rzadko te kropki i mało ich). Czy ja mam inną odmianę niż ten czerwony Jarka ? Czy tylko większy kontrast fotki jest?
JAREK G - 2011-11-30, 20:29

Tak oczywiście chodziło o lina. Ewa liny są w różnych kolorach czerwone, pomarańczowe z brązowym grzbietem a nawet miałem kiedyś prawie całego białego :)
Artur - 2011-11-30, 22:11

JAREK G napisał/a:
miałem kiedyś prawie całego białego :)

Ja mam białego, 2 biało pomarańczowe i 2 pomarańczowe.

JAREK G - 2012-04-01, 13:24

To zaczynamy sezon 2012 :) Przez zimę obsada w oczku zmniejszyła się o jednego karpia koi i jedna żabę :? .


Oczko kilka lat nie odkurzane to w strefie średniej kamieni prawie nie widać, całe pokryły się osadem.


Reszta rybek jak widać na fotkach ma się dobrze.


Moje piękne bobrowisko ulubione miejsce żabich igraszek i coraz lepiej radzący sobie mech porastający kamienie.

Artur - 2012-04-01, 13:30

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko latem tak pięknie zarasta. Szczególnie że widziałem to na własne oczy.
Mazur - 2012-04-01, 13:31

Jak zwykle oczko i otoczenie zadbane podziwiam, bo ja nie potrafię się tak zbobilizować, jeszcze grabelka nie dotykałem
diver - 2012-04-01, 14:44

oooo widzę ze motylki Ci przeżyły zimę! :piwko: będzie z nich pociecha jak podrosną :)
shiftman - 2012-04-01, 14:50

Nawet o tej porze twoje oczko wyglada super :) ale czy Jadnak nie masz za dużo rybek? :P
ILUSION - 2012-04-01, 16:38

Witam
Oczko super, woda czyściutka, rybki piękne :brawo: :good: :brawo:
Ile masz ryb w tym oku, też wydaje mi się dużo, ale może to takie złudzenie ;)

JAREK G - 2012-04-01, 20:16

Dzisiaj zimno to wszystkie ryby siedzą przy dnie w strefie głębokiej. Strefa średnia jak widać puściutka ani jednej ryby stąd tez takie wrażenie , co nie zmienia faktu że ryb pewnie jest za dużo , ale co zrobić jak je lubię :)
JAREK G - 2012-07-12, 01:34

To tak dla porównania jak zmieniło się od kwietnia :P

lis_ek - 2012-07-12, 01:42

Też chcę takie ;) .
BiBi - 2012-07-12, 09:07

jest czym oko nacieszyć jak w bajce Jarku u ciebie, pozazdroscić ci tylko takiego pięknego oczka, wszysce mają ładne ale twoje jest poprostu sliczniutkie
rewi - 2012-07-12, 11:27

O kurczę ale masz liliowisko wspaniale to wygląda kwiaty o różnych kolorach super ;)
ewa535 - 2012-07-12, 12:52

O jak fajnie, że odświeżyłeś :) Jedno z najpiękniejszych oczek a tak rzadko nam pokazujesz :)
Jak ryby porosły i lilie, że o bobrach i iglaku na kaskadzie nie wspomnę !

ILUSION - 2012-07-13, 00:28

Jarek, oczko rewelka, piękne lilie i ryby, super bobrowisko. Wycackane to wszystko aż miło patrzeć :brawo: :brawo: :brawo:
AurorA - 2012-07-13, 01:43

Karpiska faktycznie byki straszne. Ślicznie jak zawsze :brawo:
violettaxx - 2012-07-13, 11:17

Super !!!! :brawo: :brawo:
JAREK G - 2012-07-14, 23:10

AurorA napisał/a:
Karpiska faktycznie byki straszne.
Najbardziej rosną chyba orfy. Zrobię później zdjęcia aparatem będa lepsze a na razie z telefonem pod słońce :?


ewa535 - 2012-07-15, 10:05

Potwierdzam . U mnie orfy przerosły Koi a w momencie zakupu były o połowę mniejsze. Tyle ,ze rosną bardziej wzdłuż a Kojaki jeszcze tyją do tego ;)
Bardzo czystą wodę masz :good:

twister47 - 2012-07-16, 12:07

A tak woda czysciutka a rybki fajne kolory. Mnie też się wydaje ze orfy szybko rosną.
JAREK G - 2012-07-31, 21:15

Co prawda "rezyser" ze mnie żaden a sprzęt to tylko telefon ale że musiałem wcześniej wstać w tym tygodniu a światło z rana bardziej odpowiednie to nakręciłem swoje "skundlone" rybcie :P


shiftman - 2012-07-31, 21:23

U Jarka jak zawsze pięknie :brawo:
Gosik - 2012-08-02, 21:01

Super wygląda to napowietrzanie. Ryby piękne i widać że im dobrze, bo spokojnie sobie pływają. Na filmie oczko wygląda jakby to był wielki staw, a wiem że tak nie jest, bo Twoje oczko ( jak jeszcze moje było dopiero w planach) zrzuciłam sobie na pulpit. Z Twojego i Ewy oczka brałam przykład jak budować swoje.
ewa535 - 2012-08-03, 09:21

Gosia dziękuję :)
ale moje nie do porównania z Jarkowym :brawo:
Jedyne co nas łączy to może proporcja liści lilii do kwiatów ;)
Jarek na czym zaczepiłeś wężyk tego napowietrzacza ? Widać, że jakoś na środku oczka a instalacji nie widać /

JAREK G - 2012-08-04, 01:37

Nie przesadzajcie dziewczyny :roll: Ewa Ty to masz oczko wychuchane, wychuchane ze mucha nie siada a u mnie 6 lat niesprzątane nieodkurzane .
Kamień od napowietrza leży na dnie miedzy normalnymi kamieniami ( otoczakami ) na głębokości gdzieś tak myślę 60-70cm

ewa535 - 2012-08-04, 11:53

O dzięki:) a ja głupa myślałam, ze on musi być w powietrzu i nie może się stykać z niczym :oops: To całkowicie zmienia postać rzeczy z instalacją u mnie :)
Freakazz - 2012-12-14, 23:47

Właśnie przeglądnołem cały temat czyli te 45 stron :P ale muszę przyznać, że warto było :good: Piękne oczko, super kaskada i te rybki :-D teren taki zagospodarowany, wszystko przemyślane, a ta trawa to jak na obrazku wygląda, zresztą wszystko bardzo mi się podoba ;) sam bym chciał takie oczko :P
:brawo: :brawo: za ogrom włożonej pracy.

ewa535 - 2013-11-20, 12:38

JArek mam taką prośbę : Czy Ty mógłbyś tu wstawić fotkę Twojego bobrowiska, jak o tej porze roku to wygląda ? Chodzi mi o to jak to przyciąć ? U mnie jest full zielonych liści. Wysoko ponad taflę wody wyrasta mnóstwo kiełkujących odrostów. JAk to przycinasz, żeby nie zniszczyć tych zakończeń , co na wiosnę będą puszczały nowe pędy z kwiatami ?
JAREK G - 2013-11-21, 01:57

Zrobie fotkę to wrzucę, ale ja Ewa jakoś specjalnie się z nimi nie obchodzę , skracam je kiedy mi pasuje niezależnie od pory roku :P może tylko poza okresem jak zaczynają kwitnąć . Skrócone pędy - jak maja liście to obrywam, wtykam między pozostałe i tyle :)
Radzionek - 2014-02-01, 14:49

Jarek-kilka ładnych godzin zajęło mi przeglądanie na fotosiku zdjęć Twego ogrodu, oczka i otoczenia. Dokumentacja bogata, z wprawnym okiem dostrzegająca piękno przyrody. Radość na sercu i duszy, tym bardziej, iż jedna z tych kobiet (to zapewne Twoja małżonka) jest zwieńczeniem tego, co każdego człowieka o pogodnym usposobieniu powinno napawać dumą. No, po za jednym małym wyjątkiem, ha ha. Te wysokie obcasy na wycieczce u Twoich bliskich kobiet troszkę mnie rozbawiły. Ale tylko troszkę. Szacun :brawo: :brawo: :brawo:
To ujęcie mnie zachwyciło:
http://www.fotosik.pl/pok...44efe61cfc.html
i zimowy obraz:
http://www.fotosik.pl/pok...8862ea8275.html
a nocne ujęcia są fantastyczne:
http://www.fotosik.pl/pok...2c0f51875d.html
http://www.fotosik.pl/pok...6431838461.html
Pozdrawiam-Radek

JAREK G - 2014-02-02, 22:22

Dziewczyny trzymają fason w każdych warunkach ;)
glonojad69 - 2015-08-04, 13:30

Trochę roboty ale warte efektów, podziwiam.
Mam pytanie dot. tych piaskowców użytych w kaskadzie. Jeżeli nie są popękane i woda ładnie przelewa się z jednego kamienia na drugi nie wychlapując na zewnątrz, to czy niezbędna jest mimo wszystko pod całością folia? Czy piaskowiec jako w sumie miękka i porowata skała nie będzie sam z siebie powoli przesiąkał? A jak nasiąka to zima = mróz = klopoty i kupa fajnej roboty na marne? Jak to się ma po zimach?

Radzionek - 2015-08-06, 12:05

Erozja piaskowca jest raczej nieunikniona, a w miarę w normalnych warunkach suchej zabudowy, konserwacja jak najbardziej, no folia wskazana!
JAREK G - 2015-12-19, 20:01

Kaskada z piaskowca jest już kilkanaście lat. Nie ma pod nią foli nie jest impregnowana i nic nie przecieka. Trzeba wybrać dobry twardy i dość gruby piaskowiec i nie ma problemu
JAREK G - 2017-02-26, 00:33
Temat postu: Armagedon
Niestety u mnie w oczku armagedon dzisiaj wyłowiłem 11 największych karpi koi i orf wcześnie 3sztuki został jeszcze jeden karp wmarznięty w lód :(( Nie było mnie prawie dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego. Na początku zimy wymieniłem jeden komplet naprawczy w SERA 550 drugi był dobry wiec zostawiłem i tu był błąd :evil: Przed wyjazdem wszystko było OK, ale musiał szlag go trafić zaraz po wyjeździe bo jak wróciłem to zamiast przerębla był lód ponad 20cm Wymieniłem drugi zestaw naprawczy napowietrzacz hula jak złoto niestety dla karpi i orf już za późno . Zostały sama karasie co i tak od dłuższego czasu chciałem się ich pozbyć

wolanin - 2017-02-26, 09:09
Temat postu: Re: Armagedon
To przykre, współczuję.
Może to czas na generalny start od nowa? (Te karasie...)

majtek8 - 2017-02-26, 19:57

Przykre i to bardzo bo widać ze Ryby były już dość długo z Tobą. I tak jak pisze Wolanin może trzeba zacząć od nowa, przemyśleć co zawiodło i zadbać o to aby w przyszłości się to nie powtórzyło. Powodzenia
Leszek Garwolin - 2017-02-26, 21:13

Zawiodła Sera.tez tak miałem i na gwarancjii zrobiłem wypad z nią.Atman i Hailea smigają na zmianę i wszystko ok,mi przy -20 membrany popadały w pierwszym sezonie.[Sera 550 R]
AurorA - 2017-03-01, 14:30

Faktycznie armagedon :(( , a u mnie wszystko pięknie przeżyło choć palcem nie tykałem i nawet nie zaglądałem całą zimę. Teraz lód zszedł i widzę że wszystkie ryby przezimowały.
piekaro - 2017-03-02, 17:42

aż przykro patrzeć, takie ładne i duże rybki. u mnie od tygodnia juz niema lodu, ale że to pierwsza zima mojego oczka to zzieleniala jesienia i nie widać ani żywych ani martwych ryb. aż jestem ciekaw jak przezimowały.
JAREK G - 2017-03-10, 16:02

Jak znajdę czas to będzie restart. Wszystkie karasie pójdą do ludzi zostaną tylko liny ( o ile przeżyły) , wpuszczę 6-8 karpi koi i to wystarczy będzie luźniej. Zawiodła Sera ale jak bym był na miejscu to wymieniłbym membrany i wszystko było by OK
ewa535 - 2017-05-07, 17:35

Współczuję Jarek, dokładnie to samo przytrafiło mi się rok temu o tej samej porze.
Myslę, że odczuwaliśmy to damo. Wściekłość o żal...
Moje trochę mniejsze i tylko 5
Dziś czytam, że planowałeś restart. Udało się?
Natchnąłeś mnie, bo ja do dziś z jakimiś marnymi karasiami...
Może z tym sezonem zainwestuję też w Kojaki :)

potentator - 2017-05-08, 08:19

Nie wpuszczaj, stanie sie to samo. Jak chcesz kolorowe to tylko jazie, pstragi i liny. Reszta padnie jak bedzie mrozna zima... U mnie jesli sa odrapane po zimie to padaja pospolite karasie i plocie. Reszta w bdb kondycji. I wode mam przeplywowa...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group