Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Budowa Filtra Grawitacyjnego z Koszy na smieci

malig007 - 2019-06-16, 16:57
Temat postu: Budowa Filtra Grawitacyjnego z Koszy na smieci
Witam wszystkich i proszę o pomoc, zrobiłem oczko 35tysiecy litrów, z 2 odpływami dennymi i skimerem, chcę zrobić teraz filtry do niego, na początku miły być 2 mausery po 1000l, w jednym mechaniczny szczotki i gąbki, w drugim karemzyt i peszle. Ale teraz pomyślałem o sześciu koszach po 240 litrów, z czego jeden będzie do skimera którego zasile drugą pompa. 5 koszy do głównej filtracji. 1 kosz sito nierdzewne 200 mikronów i lampa UV zanurzeniowa, 2 kosz szczotki, 3 kosz gąbki, 4 kosz karemzyt, 5 kosz peszle albo helix. I teraz moje pytanie czy te kosze wydola przefiltrować wodę z oczka żeby była przejrzysta, czy lepiej dwa mausery. Jeśli wydola to czy sito 200 mikronów będzie dobre, czy może jakieś inne, jakiej mocy lampę UV, jakiej mocy pompę.
Ryba2008 - 2019-06-26, 19:17

Witam Cię Kolego malig007. Czy mógłbyś pokazać na fotce swoje oczko . Przedstawiłeś problem dla mnie skomplikowany, fotka ułatwiłaby mi i innym oczkomaniakom znalezienia trafnej odpowiedzi. Pamiętaj, że jedno zdjęcie zastępuje 1000 słów. Ryba2008 :soczek:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group