Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Filtr i skimmer DIY - Schemat

Rev16 - 2019-03-15, 18:55
Temat postu: Filtr i skimmer DIY - Schemat
Dzień dobry,

mam prośbę o sprawdzenie schematu filtra i skimmera. Proszę o sugestie co mogę poprawić. Jest to mój pierwszy projekt tego typu. Moje oczko nie jest jakieś ogromne (max. 2000L), beczka ma pojemność 80L myślę, że powinna wystarczyć.

Pozdrawiam,

Rev16







siwpaw - 2019-03-17, 19:10

Witam proponowałbym Ci jeszcze jedną beczkę i osobno umieścił w niej jakieś gąbki, pianka coś co zatrzyma ten najmniejszy syf a w drugiej keramzyt i peszel W jednej beczce keramzyt i peszel zajdą Ci brudem a nie powinno się tych mediów na zbyt długo wyciągać z beczki ze względu na bakterie które sie tam osadzą I przede wszystkim zrób spust wody na dole beczki bo bedziesz przeklinał czyszczenie gąbek (Przerabiałem to masakra )
Rev16 - 2019-03-17, 19:54

siwpaw napisał/a:
Witam proponowałbym Ci jeszcze jedną beczkę i osobno umieścił w niej jakieś gąbki, pianka coś co zatrzyma ten najmniejszy syf a w drugiej keramzyt i peszel W jednej beczce keramzyt i peszel zajdą Ci brudem a nie powinno się tych mediów na zbyt długo wyciągać z beczki ze względu na bakterie które sie tam osadzą I przede wszystkim zrób spust wody na dole beczki bo bedziesz przeklinał czyszczenie gąbek (Przerabiałem to masakra )


Dzięki za sugestię. Niestety nie mam drugiej takiej beczki. Myślę jeszcze nad użyciem dwóch plastikowych kanistrów po ropie (30l). Czy coś takiego dałoby radę?

luzio - 2019-03-17, 20:29

Ja bym dał na początek jakąś siatkę, która zbierze pierwszy brud i którą będziesz musiał dość często czyścić ale otwór beczki trochę mały, szybko by się zapychała, musiałbyś jakoś inaczej wymyślić.
siwpaw - 2019-03-17, 22:27

Po ropie sobie odpuść Kup beczkę po ogórkach ok 60L ( tylko dobrze ją umyj) za 30zł na necie chodzą więc żadna inwestycja a będziesz miał spokój na dłuższy czas Jak się wkręcisz to za rok będziesz kopał większe i wtedy beczki się przydadzą :) Co tam będziesz miał za rybki ?
Rev16 - 2019-03-18, 16:49

siwpaw napisał/a:
Po ropie sobie odpuść Kup beczkę po ogórkach ok 60L ( tylko dobrze ją umyj) za 30zł na necie chodzą więc żadna inwestycja a będziesz miał spokój na dłuższy czas Jak się wkręcisz to za rok będziesz kopał większe i wtedy beczki się przydadzą :) Co tam będziesz miał za rybki ?


Oczka raczej nie będę powiększał :) A ryby, które tam pływają to zwykłe karasie ozdobne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group