Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Rośliny do sadzenia metodą Hydroponiczną

ubot - 2018-10-20, 17:50
Temat postu: Rośliny do sadzenia metodą Hydroponiczną
Które rośliny nadają się najlepiej a które najmniej do sadzenia w oczku w/w metodą - bez podłoża
Mam w oczku szeroką półkę wyłożoną sporymi otoczakami i planuję wiosną dołożyć trochę roślin ale sadzonych luzem, bez podłoża, zasypanych jedynie grubym żwirem między większymi kamieniami.
Oczko jest wykonane z EPDM ale mimo wszystko nie chciałbym by jakieś rośliny miały uszkodzić powłokę.., np. Trzcina.
Co możecie polecić?

Zac - 2018-10-20, 17:54

Pistia.
ubot - 2018-10-20, 18:00

Dzięki, ale chodzi mi raczej o rośliny niepływające..
luzio - 2018-10-20, 19:33

Jeśli chodzi o przebicie folii groźna jest trzcina i być może pałka. Reszta nie.
Natomiast sadzić w wodzie można próbować wszystko. Z tym że różnie będzie rosnąć. Ale będzie. Sam zobaczysz jak im idzie.
U mnie najlepiej rośnie w takim luźnym podłożu bobrek (super roślinka), jeżogłówka, strzałka wodna oraz sity. Fajny też jest wywłócznik, który znakomicie sprawdza się w głębokiej czystej wodzie.
Reszta chyba woli trochę lepsze czy też zwarte, głębsze, ewentualnie ziemiste podłoże.

ubot - 2018-10-20, 22:30

No to już jest jakiś wybór, Borek faktycznie wygląda ciekawie.., na wiosnę będę go wsadzał.. :)
Dzięki. :piwko:

Qba - 2018-10-26, 18:49

ubot, Bobrek jest bardzo fajną roślinką i u mnie też dobrze sobie radzi w niezbyt grubej warstwie żwiru

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group