Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Sekator

Ala - 2006-09-27, 10:26
Temat postu: Sekator
Kupiłam taki sekator z długim ramieniem.

Nie tylko obcina np. przykwitnięte lilie wodne, ale bardzo dobrze trzyma te obcięte części i pozwala je donieść do wiaderka ze śmieciami. Zawsze miałam kłopot z dostaniem się do roślin oddalonych od brzegu, bo mam staw naturalny i muliste dno nie zachęca do odwiedzin w wodzie. Teraz się cieszę z zakupu.

ZiK - 2006-09-27, 10:29

Dobra sprawa taki sekator :)
vivit - 2006-09-27, 13:13

Też muszę pomyśleć o czymś takim...Gdzie Alu kupiłaś to to ?
AurorA - 2006-09-27, 13:29

Mam coś takiego w ofercie ale nie wprowadzam, bo kształt skomplikowany do wysyłki.

Poza tym przy rozrośniętych liliach, jest taki gąszcz że niemożliwe jest wycięcie przekwitniętych kwiatów czy liści. Ja mam taką plątaninę liści że zanim bym trafił na ten włąściwy ogonek to pewnie wcześniej bym skasował z 10 zdrowych.

To takie moje przemyślenia bo sprzętu nie testowałem :oops: , ale jak Ala jest zadowolona to może można to sensownie wykorzystać.

Ala - 2006-09-27, 18:49

Arek ma rację, że czasem trzeba się pogimnastykować, ale lepiej tak, niż patrzeć na gnijące liście. Najbardziej podoba mi się to, że obcięta część rośliny nie spada, tylko jest trzymana w szczypcach.
Kupiłam to-to w OBI, ok. 45 zł.

vivit - 2006-09-27, 19:52

Widzę, że czas na OBI znowu.. :D
Ernest - 2006-09-27, 20:20

U mnie bez problemu dziala od 4 lat sprzęt typu kosynierzy :lol: .Jeszcze folii nie przedziurawiłem :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group