Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - Jaki filtr?

mikstyczny - 2018-02-22, 21:20
Temat postu: Jaki filtr?
Witam!
W ostatnim sezonie moje oczko funkcjonowało bez żadnego filtra nie za dobrze (ciągle zielona woda i GLONY), w tym sezonie chciałbym to zmienić.
Oczko mam o pojemność 6000l. Jaki filtr polecacie ? Chciałbym aby nie był on bardzo drogi, do 300zł.
Wielkie dzięki :)

piekaro - 2018-02-23, 22:45

to chyba najlepszym i najtanszym rozwiazaniem bedzie zrobienie samemu filtra z beczki, na forum znajdziesz duzo informacji na ten temat co i jak, ja u siebie mam oczko ponad 3000l i mam jedna beczke 60l + lampa uv i woda w tym roku byla krysztal, nawet zima moge ogladac ryby pod lodem jak se plywaja przy dnie ( ok 1,2m )
mikstyczny - 2018-02-24, 21:12

Okej rozumiem, ale szukając po internecie różnych informacji na temat filtracji wpadłem na jakiś dość nie drogi filtr przelewowy pod nazwą " filtr do oczka wodnego BASIC " spotkał się ktoś z nim jakie opinie ? :? :roll:
Qba - 2018-02-28, 13:20

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie filtra z beczki plus lampa UV ale jeśli nie chce Ci się bawić w konstruowanie takiego filtra to kupny też jakaś robotę zrobi. Powiem Ci na podstawie swoich doświadczeń, bo mam oczko trochę mniejsze od Twojego i filtr kupny. Konkretnie Pontec Multiclear set 8000. Jest to filtr przelewowy o trochę innej konstrukcji niż ten co Ty wynalazłeś. Dodatkowo ma lampę UV. Jeśli chodzi o mechaniczne oczyszczanie wody to radzi sobie całkiem nieźle. Tylko trzeba czyścić filtr często. Jeśli chodzi o filtrację biologiczną to w zasadzie nie istnieje w tym filtrze (mimo zapewnień producenta). Dlatego w zeszłym sezonie "dobudowalem" za filtrem małe bajorko filtracyjne i krótki strumyk. Natomiast lampa UV 11W radzi sobie z zieloną wodą bardzo dobrze. Możesz obejrzeć fotki mojego oczka z 2016 roku i zobaczyć jak sobie radził taki filtr. Woda była bardzo czysta więc od biedy i taki filterek daje radę ;) Tylko dołóż do tego lampę UV.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group