Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Kiedy rośliny podwodne puszczą pierwsze pędy?

mikstyczny - 2017-05-02, 21:41
Temat postu: Kiedy rośliny podwodne puszczą pierwsze pędy?
Witajcie .
Jesieniom do oczka wrzuciłem całą torebkę rogatka na około 70cm głębokość .
Kiedy ujrzę jego pierwsze pędy ? Dodam że w moich okolicach jest teraz dość zimno :x :P

piekaro - 2017-05-02, 22:57

ja kolego w zeszlym roku tuz.wrzucilem troche rogatka a w tym roku ani sladu po nim, pewnie ryby sie nim najadly na wiosne. jak zszedl lod to plywal kawalek ale juz go tez nie widac.
taniw - 2017-05-03, 09:40

Rogatek pojawi się i to w sporych ilościach oczywiście gdy będzie już cieplej. Zwłaszcza gdy w oczku jest żyzna woda /sporo ryb/. Na razie trzeba się cieszyć kosaćcami i innymi roślinami które już pięknie rosną. piekaro, Jak wrzuciłeś trochę rogatka to na pewno będziesz go miał i to w nadmiarze za miesiąc lub dwa.
motor - 2017-05-03, 13:56

W moim oczku podobnie stało się z wywłócznikiem. Po ziemie pozostały śladowe ilości - kilka kilkucentymetrowych pędów zakorzenionych miedzy kamieniami i w zagięciach folii. Ryby nie mogły go zjeść, bo ich nie mam. Co najwyżej ślimaki.
Qba - 2017-05-03, 14:21

U mnie w oczku gdy temperatura miała już około 13 stopni moczarka zaczęła się budzić ale potem przyszły zimniejsze dni i stanęła. Także trzeba jeszcze chwilę poczekać aż woda się nagrzeje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group