Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Rośliny okrywowe do cienia

Mariano - 2017-03-26, 15:35
Temat postu: Rośliny okrywowe do cienia
Wiem, że to dział o roślinach wodnych, ale chodzi mi o rośliny do wykończenia strumienia, więc temat chyba pokrewny :)

A więc zukam do ogrodu naturalistycznego roślin okrywowych, które dobrze będa rosły w cieniu i będą dobrze znosiły wilgoć. Mogą to być rośliny błotne, bo jak pisałem, chodzi o wykończenie brzegów strumyka. W tym miejscu na razie świetnie radzi sobie podagrycznik i paprocie.

Ma ktoś jakieś pomysły?

wolanin - 2017-03-27, 09:14
Temat postu: Re: Rośliny okrywowe do cienia
Mariano napisał/a:
Wiem, że to dział o roślinach wodnych, ale chodzi mi o rośliny do wykończenia strumienia, więc temat chyba pokrewny :)

A więc szukam do ogrodu naturalistycznego roślin okrywowych, które dobrze będa rosły w cieniu i będą dobrze znosiły wilgoć. Mogą to być rośliny błotne, bo jak pisałem, chodzi o wykończenie brzegów strumyka. W tym miejscu na razie świetnie radzi sobie podagrycznik i paprocie.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Kaczeniec w cieniu radzi sobie znakomicie, mam u teściów takie stanowisko tuż koło domu przy lesie, ale to atrakcja tylko na wiosnę, potem im dalej tym mniej liści.
Szczawik zajęczy, kopytnik, przywrotnik pospolity, tojeść rozesłana też sobie poradzi...

Mariano - 2017-03-27, 23:13

Dzięki wielkie :)
Kopytnik rośnie tam naturalnie, więc tojeść i kaczeniec będą ok.

Kaczeniec faktycznie radzi sobie w cieniu pod drzewami, ale chyba przez cień traci liście. Znam dwa stanowiska, jedno na wysięku w olszynie a drugie kawałek dalej, na brzegu strumyczka w słońcu. Tam gdzie jest słońce ładnie wygląda przez całe lato (choć nie kwitnie), a pod drzewami już od czerwca marnieje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group