Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Kaczeńce

smazio - 2016-08-05, 13:32
Temat postu: Kaczeńce
Witam.
Mam prośbę o pomoc.
Czy to jakaś choroba czy przekwitają?. Liście z zielonych robią się wyblakłe, białe, a na koniec brązowieją i usychają. Podobnie z babka wodna. Liście brązowieją i usychają.

Kaczeńce:






Tutaj babka wodna:


Jendras - 2016-08-05, 13:45

Moim zdaniem to jakaś choroba grzybowa, Twoje roślinki zaatakował jakiś grzyb. Może być tez brak jakiegoś składnika pokarmowego ale bardziej to to pierwsze na jednym zdjęciu widać brązowe kropki na liściach to napewno choroba grzybowa
smazio - 2016-08-05, 14:17

Czym się tego pozbyć?
Jendras - 2016-08-05, 21:10

Ja miałem kaczeńce w strefie bagiennej gdzie jest dużo roślinności. Pryskalem je delikatnie po liściach środkiem Miedzian umieszanym w takim litrowym opryskiwaczu. Miałem za roślina tekturę tak żeby drobne krople nie leciały do wody. Pierwszy oprysk po tygodniu było widać ze kaczence puściły młode liście po 2 tygodniach zrobiłem kolejny delikatny oprysk i już było wszystko ok. Może jest jakaś inna metoda ale ta zastosowałem i z rybami wszystko jest ok
Qba - 2016-08-05, 21:44

U mnie kaczence oraz babka przechodzą to samo :-(
Wprawdzie nie mam aż tak drastycznych widoków ale tylko dlatego, że obrywam wszystkie liście, które "nie spełniają moich norm" ;)

jurek47 - 2016-08-06, 09:08

U mnie jest tak od zawsze i nie ma się co przejmować ,obrywam liście nawet wszystkie.Nowe wyjdą i już są ładnie zielone. ,
smazio - 2016-08-06, 20:42

jurek47 napisał/a:
U mnie jest tak od zawsze i nie ma się co przejmować ,obrywam liście nawet wszystkie.Nowe wyjdą i już są ładnie zielone. ,


Też powycinałem dziś wszystkie chore liście.

Botanicus - 2017-06-27, 21:32

u mnie kaczeńce jak konie, rosną w kastrze 90 litrów są naprawdę olbrzymie ziemia plus obornik i woda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group