Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Technika - FILTR Z BECZKI

herbi237 - 2016-07-29, 09:23
Temat postu: FILTR Z BECZKI
Witam, mam pytanie jaki wariant filtra beczki wybrac dla mojego oczka
Rura z odplywem na kaskade jest na wysokosci beczki.
Rysunki:





aquamaniac - 2016-07-29, 10:16

Oba warianty mają błędy. W pierwszym zastosowałbym ruszt na dole, ponad kranikiem spustowym, potem kolejno od dołu: peszel, peszel, gąbki i na samej górze węgiel (jeśli to węgiel aktywowany). W drugim wariancie wlot wody musi iść z góry na sam dół, ponieważ woda będzie nieść największy syfek na górną warstwę, to nie będzie działać dobrze. Czyli najlepiej - wlot na sam dół, także pod ruszt, a potem wkłady od dołu kolejno tak samo jak w pierwszym wariancie. Będzie działać, bo sam tak mam, co prawda wkłady trochę inne ale działać musi :)
herbi237 - 2016-07-29, 10:38

ruszt z czego najlepiej wykonać?
zwykly węgiel do grilla moze byc? Poprzednio taki byl zastosowany. Pare lat temu:)

aquamaniac - 2016-07-29, 10:53

Ja zastosowałem, pewnie jak wiele osób, kratkę trawnikową, fajne rozwiązanie bo można przyciąć na wymiar beczki/pojemnika. Co do węgla - pewnie można użyć takiego do grilla (lepiej niech się mądrzejsi wypowiedzą czy nie ma w nim czegoś be), choć ja stosuję typowo do akwarystyki czy oczka, węgiel w pałeczkach - kilkanaście litrów w worku na zamek błyskawiczny, łatwo wyjąć i wymienić.
taniw - 2016-07-29, 15:39

Na samym dole wolne miejsce na mul, potem gąbka i wyżej jak dusza hula. Węgiel ew na samej górze bo trzeba go wymieniać co miesiąc. Na razie możesz go sobie darować. Ale nawet perfekcyjny filtr bez roślin nie zapewni ci czystej wody. A u ciebie tych zero.
Shaq34 - 2021-06-11, 20:02

A jeżeli mam w beczce np keramzyt czy te kawałki plastików, to ten keramzyt wymieniać co rok np czy tylko wypłukać w wodzie ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group