Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Glony - Czy glony nitkowate giną pod lodem?

wallclock - 2014-12-03, 14:28
Temat postu: Czy glony nitkowate giną pod lodem?
Mam w stawie glony nitkowate latem ich niema, pojawiaja sie dopiero... no wlasnie chyba pod lodem bo po zejsciu lodu juz mam pelno glonow. Czy mozliwe jest zeby one wyrastaly juz pod lodem czy rosna blyskawicznie zaraz po zejsciu lodu tak z enawet tego nie zauwaze:-)
Bolekso - 2014-12-03, 17:58

Rosną pod lodem. Kiedyś jeździłem na łyżwach na małej rzeczce. Jak lód był przezroczysty było widać brody glonów i rośliny falujące z prądem wody.
Pozdrawiam ! Bolek

Radzionek - 2014-12-12, 18:53

Glony nitkowate to śmiertelna pułapka dla narybku, ale też i większych sztuk. Dzisiaj spuszczałem wodę z pierwszego oczka, ponieważ miesiąc temu wpuściłem tam kupione dwa karpie, by się oczyściły. Mało komu nie przeszkadza specyficzny mulisty zapach mięsa karpia na świątecznym stole. Niejako przy okazji wyciągnąłem grabiami trochę tej "siatki nitkowatej", pomiędzy którą wiły się okonie i karasie. Ale system korzeniowy roślin, którymi pokryty jest już niemal cały obwód oczka, poradzi sobie w kolejnych latach z tym problemem.
paczka - 2014-12-22, 15:21

chyba jest jakiś preparat żeby je wytępić.
policzek - 2015-01-20, 09:42

fajnie by było żeby po zimie nie było żądnych glonów w oczku :D
wallclock - 2015-03-02, 11:42

Po zimie bedzie ich duzo, u mnie na wiosne bylo ich duzo, gdy na dobre obudzily sie ryby glony znikaja zjedzone orzez ryby orac ubumieraja dzieki zmaconej przez karpie wodzie
Oolgga - 2015-11-18, 01:23

Glony zawsze są i będą
Leliana - 2015-11-29, 23:39

Preparaty na rynku są, ale raczej do stosowania w wyjątkowych sytuacjach, gdy glony naprawdę wymkną się spod kontroli. Poza tym i tak po stosowaniu chemii trzeba je możliwie jak najdokładniej wyłowić, więc środki chemiczne nie są cudownym remedium ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group