Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Znikający rogatek

SzczupakTS - 2014-07-06, 12:50
Temat postu: Znikający rogatek
Witam w ostnim czasie posadziłem dużo rogatka sztywnego(to moja ulubionaro,slina podwodna),posadziłem 5 diniczek i powsadzałem też rogatka prosto w podłożę.Az się zdumiałem gdy po znurkowaniu w oczku w celu posadzenia lili wyciągłem puste doniczki.Niw wiem co się dzieje,że nie chcą rosnąć.Tu moje pytanie do was czy karp o masie ponad 5kg moze w takim duzym stopniu zjadać rogatka?Podasziłem go dość sporo.Dalej będę próbował go sadzić i jeśli znów znajdę puste doniczki wtedy będę zmuszony pozdyć się karpia choć jest on bardzo fajną ozdobą mojego oczka(jego wychodzenie do pokarmu i piękne zasysanie) :-( Proszę oporadę i z góry wielkie dzięki Pozdrawiam Serdecznie Paweł ;) ;)
Freakazz - 2014-07-06, 15:52

Bardzo możliwe, że to wina karpia u mnie są mniejsze karpie a poobgryzały wiele innych roślin.
luzio - 2014-07-06, 23:19

SzczupakTS co takiego podoba ci się u rogatka? Oraz czemu wsadzasz go w doniczki? Bo słyszałem że rogatek to nie ma korzeni i tak sobie luzem pływa w wodzie.
Freakazz - 2014-07-06, 23:46

Luzio, ma rację. Nie doczytałem dokładnie, rogatka się nie sadzi lecz wrzuca do wody,
to roślina swobodnie pływająca ale nie zmieniam zdania, że mogły go polubić karpie ;)

SzczupakTS - 2014-07-07, 01:57

Nie dokońca się zgodzę,że rogatek to roslina swobodnie pływająca.
U mojego znajomego ukorzenil się pięknie w doniczce z liliami
a czemu mi się podoba? ma moim zdaniem bardzo ciekawą budowę i pod wodą wyglada bardzo dekoracyjnie,barwa roślinki też jest soczyście zielona przynajmniej u mnie w oczku ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group