Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oczko 6x7x1.5m

Michał1 - 2006-08-05, 16:52
Temat postu: Moje oczko 6x7x1.5m
Zastanawiałem się czy jest sens teraz robić ten temat, ale się jednak zdecydowałem. Bo byćmoże dostane jeszcze jakieś przydatne porady ;)

Oczko mieści się w kwadracie 5,5 x 6,6m Miało być z siatkobetonu ale stanęło na folii...folia będzie grubości 0.9mm ale dopiero za rok :| budujemy domek letniskowy na działce więc nie ma kasy na to w tym roku. Progi zostały zabezpieczone jakimiś kratownicami ze złomu i zacementowane oczywiście poszła jeszcze siatka z włókna szklanego żeby cement nie popękał.


a to ja :D dumny ze swojego dzieła...sam to wykopałem :victory:

AurorA - 2006-08-05, 19:27

To w przyszłym roku będziemy mieli porównanie jak się zmieniło. :P
Michał1 - 2006-12-05, 21:43

Zdołowałem się ;) spójrzcie tylko na to 35* lato na zdjęciach aż trawa powysychała...ehh
a tutaj zimno mokro i pochmurno :|

Irex - 2006-12-05, 21:48

Michał1, nie dołuj się! Za pół roku znowu będzie fajnie :good:
Mazur - 2006-12-05, 21:55

Będzie dobrze to przy tym wykopie tak opaliłeś się na brąz, podwójna korzyść
Michał1 - 2006-12-05, 22:21

tak mnie coś na wspominki wzieło :???:
Zobaczcie to ten sam dół na wiosnę 2006 :D

Irex - 2006-12-05, 22:24

Michał1 napisał/a:
Zdołowałem się

Faktycznie masz doła ;-)

ZiK - 2006-12-05, 22:29

Michał1,
Nie dołuj się tak mocno i tak nie jest jeszcze aż tak zimno mamy grudzień śniegu zero i temperatura na plusie. :good:
Porównaj sobie z ubiegłym rokiem. :P

ZiK - 2006-12-05, 22:30

:shock: o to napewno masz doła. :cry:
Cała robota na marne. :cry:

Michał1 - 2006-12-05, 22:35

zik napisał/a:
Cała robota na marne.

ekhm....To zdięcie na dole to wiosna 2006 a te na górze to lato 2006 :P :P :P
Irex napisał/a:
Faktycznie masz doła

noo ponad 1,5m doła 8)

ZiK - 2006-12-05, 22:43

Michał1 napisał/a:
ekhm....To zdięcie na dole to wiosna 2006 a te na górze to lato 2006

To nie jest tak źle czemu tak mylisz ludzi tymi fotkami? :? :Myślałem, że Ci się wszystko obsuneło. :P
To z jakiego powodu masz takiego doła?

vivit - 2006-12-05, 22:45

No będzie kawałek jeziorka...życzę powodzenia w budowie.. Ile m3 wody będzie..liczyłeś. ?
Michał1 - 2006-12-05, 22:54

zik napisał/a:
To z jakiego powodu masz takiego doła?

nudno szaro ponuro zimno dni krótkie w szkole dużo nauki brak kasy i w ogóle wszystko do D :x najchętniej bym poszedł spać jak niedźwiedź i obudzić się na wiosnę :)

vivit napisał/a:
Ile m3 wody będzie..liczyłeś. ?

nie liczyłem, przy takim kształcie trochę trudno

AurorA - 2006-12-06, 00:01

Michał1 napisał/a:
nudno szaro ponuro zimno dni krótkie w szkole dużo nauki brak kasy i w ogóle wszystko do D najchętniej bym poszedł spać jak niedźwiedź i obudzić się na wiosnę


Tez bym tak chciał :D Nie cierpię zimy :x

JAREK G - 2006-12-06, 00:06

AurorA napisał/a:
Tez bym tak chciał Nie cierpię zimy

No panowie a kto by na forum pisał :)

jakja - 2006-12-06, 07:07

Michał1 napisał/a:
nie liczyłem, przy takim kształcie trochę trudno

Całka z równania 2-go stopnia i masz wynik! Tylko napisz równanie opisujące Twoje oczko :hehe: :yahoo: :oops:

vivit - 2006-12-06, 09:19

A kto będzie sie sprzeczał o pare litrów jaka to różnica 24 czy 25m3 :D Tu chodzi o rząd wielkości a nie dokładnie ile tam jest.... apteki nie uskuteczniamy :P
Michał1 - 2006-12-06, 15:57

więc z moich wyliczeń wynika że ~23m3 ale to nie dokładnie bo nie pamiętam wymiarów schodków ;-)
jakja - 2006-12-06, 16:55

no widzisz, jak nie całka to aproksymacja :-)
Irex - 2006-12-06, 18:51

Michał1 weź lepiej sznurek, wyłóż go wzdłuż i wszerz oczka rozkładając dokładnie na krzywiznach, dodaj zapas i wyjdą Ci wymiary folii, co jest przy budowie oczka jedną z najważniejszych rzeczy, którą koniecznie trzeba policzyć.

Wyliczenia pojemności podczas budowy nie mają sensu.

1. Błąd obliczeniowy przy skomplikowanym kształcie może być dość duży.
2. Oczko budujemy tak, aby ładnie wyglądało dla oka, a nie by miało określoną pojemność z określoną dokładnością - to nie jest zbiornik techniczny.
3. Dokładną pojemność z dokładnością do 0,1 litra uzyskamy podczas napełniania oczka wodą, spisując wskazania wodomierza przed i po.
4. Jak wyjmę wszystkie pojemniki z roślinami i kamienie z oczka to uzyskuję pojemność większą o około 600 litrów.
5. Jak wyłowię wszystkie ryby, żaby, traszki, ślimaki itp. itd, to jego objętość jeszcze wzrośnie.

Jak widzisz nie jest ważna objętość oczka przed jego zbudowanie, ale po. Wtedy wiesz ile np. zastosować chemii aby zniszczyć glony :P

JAREK G - 2006-12-06, 21:18

jakja napisał/a:
jak nie całka to aproksymacja

jakja, daj spokuj z całkami nawet mi ich nie przypominaj bo psujesz mi chumor ;-) Tak jak napisał Irex, wazne jaki Michał1, potrzebuje wymiar foli, a objętośc zmierzy jak będzie zalewał oczko wodą :)

Michał1 - 2006-12-06, 21:36

A więc po kolei ;-)
Irex napisał/a:
Michał1 weź lepiej sznurek, wyłóż go wzdłuż i wszerz oczka rozkładając dokładnie na krzywiznach, dodaj zapas i wyjdą Ci wymiary folii, co jest przy budowie oczka jedną z najważniejszych rzeczy, którą koniecznie trzeba policzyć.
już to kiedyś liczyłem i z duużym zapasem wyjdzie 10m x 11m
Irex napisał/a:

Wyliczenia pojemności podczas budowy nie mają sensu.
a więc wyliczę jeszcze raz przed kupnem folii.
Irex napisał/a:
1. Błąd obliczeniowy przy skomplikowanym kształcie może być dość duży.
dla tego dałem duży zapas...ja wiem że wyglądam na debila no ale cóż :P :D
Irex napisał/a:
2. Oczko budujemy tak, aby ładnie wyglądało dla oka, a nie by miało określoną pojemność z określoną dokładnością - to nie jest zbiornik techniczny.
no to chyba normalne...w przeciwnym wypadku miałbym dół o kształcie sześcianu :P
Irex napisał/a:
3. Dokładną pojemność z dokładnością do 0,1 litra uzyskamy podczas napełniania oczka wodą, spisując wskazania wodomierza przed i po.
4. Jak wyjmę wszystkie pojemniki z roślinami i kamienie z oczka to uzyskuję pojemność większą o około 600 litrów.
wiem wiem
Irex napisał/a:
5. Jak wyłowię wszystkie ryby, żaby, traszki, ślimaki itp. itd, to jego objętość jeszcze wzrośnie.

hmm...ciekawe ile taka żaba może mieć cm3 :?: :)
Irex napisał/a:

Jak widzisz nie jest ważna objętość oczka przed jego zbudowanie, ale po. Wtedy wiesz ile np. zastosować chemii aby zniszczyć glony :P
Of course I knew this :good:
Irex - 2006-12-06, 22:46

Aha... Zapomniałem o najważniejszym: Nie dołuj się! i Byle do wiosny!
vivit - 2006-12-06, 23:23

Irex a kto takie oczko napełnia z wodomierza.... :evil: normalnie to by trwało ze dwa dni... tylko hydrant ratuje dwie godziny i po sprawie.... :evil:
AurorA - 2006-12-07, 00:32

vivit napisał/a:
Irex a kto takie oczko napełnia z wodomierza.... normalnie to by trwało ze dwa dni... tylko hydrant ratuje


vivit, a kto ma taki hydrant...

jakja - 2006-12-07, 06:53

Widzę, że mój żart z obliczaniem pojemności niektórzy kupili :hehe: :yahoo: Oczywiście najlepiej zastosować hydrant, albo np. ściągnąć cysternę ze źródlaną wodą z gór... :hehe: :yahoo: Panowie, spoko... Więcej luzu...
Irex - 2006-12-07, 07:54

Dwie godziny? Ja 7,5 m3 napełniam ze trzy godziny, ale komu się przy tym spieszy? Przecież wszyscy robimy to dla przyjemności! :evil:
Mazur - 2006-12-07, 09:06

vivit napisał/a:
Irex a kto takie oczko napełnia z wodomierza.... :evil: normalnie to by trwało ze dwa dni... tylko hydrant ratuje dwie godziny i po sprawie.... :evil:


Mamy podobno 4 RP a tu dalej .... bez wodomierza :oops:
Ale mi się oberwie od świętoszków, no dobra dobra ja też nie jestem święty 8)

vivit - 2006-12-07, 09:23

No u mnie przed domem stoi taki czerwony :D nikogo przy nim nie widze więc chyba niczyj jest :P

A co do 4RP to robią jeszcze większe przekręty...i może nawet ciekawsze... :D

AurorA - 2006-12-07, 14:01

vivit napisał/a:
No u mnie przed domem stoi taki czerwony nikogo przy nim nie widze więc chyba niczyj jest


to masz fajnie ja za każdy litr wody z wodociągu muszę płacić :(

JAREK G - 2006-12-07, 21:52

AurorA napisał/a:
ja za każdy litr wody z wodociągu muszę płacić

Ja założyłem sobie drugi licznik na wodę do "podlewania" to nie płacę chociaż za ścieki :) , a i tak latem rachunki za wodę są spore :(

Michał1 - 2007-07-01, 00:56

Czas działać :P na wstepie okazało się że oczko nie ma 5,5 na 6,6 tylko ponad 6x7 i ponad 1,5 głębokości...nie wiem jak ja to mierzyłem :?:
Folia 1mm 10x11m tutaj kupiłem
hmm...zabezpieczenie folii?? hehe no nie wygląda to zbyt elegancko ale myślę że spełni swoje zadanie bo tam nie ma kamieni tylko sam piach. W miejscach nabardziej narażonych na przetarcia czyli na wycementowanych półkach dałem wełnę mineralną.


uff 120kg wtargane :dupa:




pierwsze krople wody...ważny moment :yahoo: hmm niby miało być 1.50m głębokości ale wydaje mi się że tu jest jakieś 1.70 :-o sam mam 1.90 i mi ledwo głowa wystawała jak stałem na dnie.


....4h później.... już mi się nawet nie chce tych fałd rozkładać....samo się ładnie układa :P

no i na razie zakręcam kurek...czas wracać do domu...

killer1558 - 2007-07-01, 01:35

prezentuje się na razie nie źle :) czekam na dalszą relację ale oko zapowiada się dobrze :)
hepik - 2007-07-01, 06:48

Tak patrząc na ten nadmiar folii serce się kraje...
Z tego byłoby na dwa następne oczka ;)
Miejsca na działce sporo.Ja bym tę folię zwinął,szpadel w rękę wziął i do rozmiarów stawu kąpielowego dokopał. :)
A jeśli nie teraz ,to w przyszłym roku...czyli nadmiaru nie obcinać,podwinąć i w przyszłości będzie jak znalazł. :)

Ernest - 2007-07-01, 06:55

Co tam dla Was 120 kg ,muły jak u pudziana ;) .Folii zostało dużo,można jeszcze zrobić strefę bagienną,przemyśl sprawę.Czekamy na dalszy rozwój sytuacji :)
JAREK G - 2007-07-01, 10:55

Wygląda nie źle też namawiam do wykorzystania foli na maksa :P
KoRcZuS - 2007-07-01, 11:10

Tak jak mowia przedmowcy, nie scinaj nadmiaru folii, zawin i zostaw bo pozniej napewno bedziesz zalowal jak zetniesz :hehe:
Michał1 - 2007-07-06, 02:44

Znów na pare godzin przyjechałem na działke i wszystko na szybko (prawka jeszcze nie mam, a ojciec pracuje)
Puściłem wodę która lała się kolejne 5h i znów nie nalałem do końca :-|

Tutaj pierwsze rośliny....zastanawiałem się gdzie by tego grążela wsadzić, w ostateczności dostał zaszczytne najniższe miejsce w zbiorniku :D a woda taka ciepła że nawet nie chciało mi się wyłazić....ponadto już w niej pełno wioślaków, żótobrzeżków i innych stworów :good:


To są wszystkie rośliny z mojego poprzedniego oczka :bum: troche się połamały w samochodzie


Przytargałem też kilka roślin z pobliskiego rowu melioracyjnego ale nie mam pojęcia jakie to rośliny :P

czy to aby nie żabieńce? Docelowo to ta półka (jak i wszystkie płytkie) będzie wysypana kamieniami i w niej te rośliny, teraz to taka prowizorka.


A tak to ogólnie wygląda....syf :P drzewka rosną jak by chciały, a nie mogły. A z tego fundamentu wyrośnie coś takiego http://www.extradom.pl/grafiki/3783/big.jpg


A z tą folią to jeszcze się zastanawiam ;)

----------------------------------------------
Jeszcze duuuuużo pracy przedemną, trzeba wypozomować brzegi i kupić/znaleźć maaase zielska. Ale nawet się cieszę z tego powodu :-D

maruder - 2007-07-06, 15:27

witam,
mam pytanie, czy wystepowales do urzedu o pozwolenie na budowe tego oczka, i jesli tak, to jak dlugo trwala cala procedura i jakie byly jej koszty?
poza tym, jak je skonczysz oko bedzie super
pozdrawiam :)

dreamOn - 2007-07-06, 15:47

Twoje oczko prezentuje się bardzo sexy :P A rękawice robocze też masz kozackie. :hehe:

Michał1 - 2007-07-06, 23:21

lol...właściwie to sam nie wiem po co je założyłem :P
Chyba z przyzwyczajenia bo w dojżałym oczku wszystko jest śliskie ale tu..... :???: sam nie wiem, a koloru innego nie było :P
piotr urbanski napisał/a:
witam,
mam pytanie, czy wystepowales do urzedu o pozwolenie na budowe tego oczka, i jesli tak, to jak dlugo trwala cala procedura i jakie byly jej koszty?
poza tym, jak je skonczysz oko bedzie super
pozdrawiam :)
Oczka do 30m2 wymagają tylko zgłoszenia, więc zgłosiłem....i wykopałem, żadnych sprzeciwów nie było ;) a że ma 35m2 to kto by tam to liczył :P
Bajbas - 2007-07-06, 23:39

Michał1 napisał/a:
kto by tam to liczył
wystarczy sąsiad z zacięciem matematycznym :evil:
Pawlak - 2007-07-07, 09:54

Oczko prezentuje sie super :good:
vivit - 2007-07-07, 23:24

Oczko naprawdę zaczyna błyszczeć tylko skąd takie naddatki foli. Jakieś plany ku temu są czy po prostu za dużo się kupiło. ?
Michał1 - 2007-07-07, 23:48

To drugie ;) Takie kształky nawymyślałem że wolałem kupić więcej niż później zasypywać dół. Jeszcze się zastanawiam co z tą folią zrobie ale na pewno się nie zmarnuje :P
Michał1 - 2007-07-15, 01:53

Dzisiaj powiększyłem 3 zatoki w oczku więc teraz strefy płytkiej mam maaase i o przepisowych 30m2 nie ma co mówić :P tylko kiedy ja to obsadzę :bum: przyciąłem już folię. Wode nalałem do końca... wyszło 25-26m3 wody, a jaka teraz jest głębokość to nie mam zielonego pojęcia :-o Poza tym glony pływają po całej powieszchni a świeżo posadzony grążel w ciągu tygodnia wypuścił liście na 1.70m :-D

Niestety nie mam fotek ale wzamian mam krótki filmik który dokładnie pokazuje w jaki sposób z ojcem "budowaliśmy" oczko :dupa: http://duchowe.wsparcie.patrz.pl/

Michał1 - 2008-05-21, 16:57

Ajj...dawno mnie tu nie było...czasu brak :bum:

Taka fajna fotkę udało mi się strzelic :D woda po zimie czysciutka...bylo troche pływajacych glonów ale ryby sie z nimi rozprawiły hehe jak widac rosilny sie dopiero budzą do zycia...


ahh i doszły 3 nowe rybcie znane już na forum ze swoich wyczynów :P http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?p=50315
dziękuję caroline :oops:

daniel36Wilk12 - 2021-11-12, 16:58

Teraz dofinansowania są. Widzę, ze pracy sporo. Super wyszło.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group