Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ogrodnictwo - Pająki

castleman - 2013-01-28, 06:02
Temat postu: Pająki
Nie znalazłem podobnego tematu, więc założyłem ;)
U mnie pod folią rozgościł się taki gościu:

to jego chałupka

mam gdzieś jeszcze zdjęcia jak zeruje, wrzucę jak znajdę.
Może wiecie jak takowy się nazywa.
Zdjęcia z lata ubiegłego roku.

Adalbert - 2013-01-28, 07:00

To zapewne tygrzyk paskowany
krzysztof988 - 2013-01-28, 08:13

Słyszałem( chyba w TV), że to bardzo ekspansywny gatunek i bardzo zagraża naszym pająkom zaczyna je wypierać
Artur - 2013-01-28, 08:43

To jest nasz pająk. Co do jego ochrony, faktycznie zdjęto go z listy zagrożonych. Ale żeby aż wypierał inne pająki?? Jakaś bujda niedouczonych pismaków.
krzysztof988 - 2013-01-28, 16:31

Artur napisał/a:
To jest nasz pająk. Co do jego ochrony, faktycznie zdjęto go z listy zagrożonych. Ale żeby aż wypierał inne pająki?? Jakaś bujda niedouczonych pismaków.

a może się pomyliłem, już pamiętam w necie to było latem coś pisali o inwazji pająków że bardzo dużo w tym roku ich jest i była wzmianka z fotką tego pająka że jest ekspansywny. Więc pewnie jakiś pismak poszalał.

Piotrek.P. - 2013-01-28, 16:56

Z tym że w zeszłym sezonie było dużo pająków to prawda. Wysyp był b. duży ;)
Artur - 2013-01-29, 12:25

zrobili niezłą nagonkę na nie, http://www.google.pl/#hl=...iw=1600&bih=750
Grzegosz - 2013-01-29, 13:38

zawsze w mediach robią nagonki jak można jakieś pieniądze ukraść na zwalczanie wirtualnych problemów ... zwłaszcza eko... Ciekawe ile wyłudzili na tą "walkę z tygrzykiem" ? ;)
castleman - 2013-01-30, 05:59

Rzeczywiście taki niebezpieczny dla człowieka?
znalazłem ciekawy artykuł o tygrzykach:
http://swiatmakrodotcom.w...walny-imigrant/

Artur - 2013-01-30, 08:10

Ja wiem że bardziej niebezpieczne, od większości Ptaszników są Kątniki. Co do siły jadu Tygrzyka nic nie wiem. Kątnik z natury jest włóczęgą a Tygrzyk prowadzi raczej osiadły tryb życia. (Buduje sieci) Więc gdyby nawet siła jadu była porównywalna, to szanse ugryzienia przez Tygrzyka jest dużo mniejsza.
ewa535 - 2013-01-30, 11:14

Dawno temu usiadłam na malutkiego pajączka. Czarny, błyszczący o kulce wielkości szklanego łebka szpilki z bardzo krótkimi nóżkami. Wiem , bo jak użarł boleśnie to podniosłam udo i jeszcze go zobaczyłam.
Zanim dojechałam do domu (było to nad jeziorem) zamiast uda miałam cztery uda. Na pogotowiu nie dawali wiary, ze coś takiego może się zdarzyć. Dostałam tygodniowe zwolnienie, jakieś leki i opuchlizna zaczęłła schodzić ale ten proces trwał właśnie około tygodnia. Czy u nas są takie pająki ? Czy tylko mój organizm tak reaguje ? O ewentualnym moim uczuleniu na jad pająka nic nie wiem, bo nigdy wcześniej czy później nic takiego się nie przydarzyło. Jestem alergikiem ale w zupełnie innym sensie i dlatego codziennie zażywam Zyrtec. Mimo wyrównania poziomu histaminy takie fatalne były objawy tego ukąszenia.
Może znawcy tych stworów wiedzą coś o istnieniu takiego wampira w Polsce ?

rewi - 2013-01-30, 17:09

Dlatego trzeba dobrze sprzątać w domu, wczoraj na ścianę wylazł właśnie taki czarny połyskujący obrzydliwy pająk był wielkości pinezki oczywiście zginął z mojego lewego buta ;)
Moją mamę też dziabną pająk w lato, ręka spuchła na 3 dni cała czerwona i boląca.

Vanka - 2013-01-30, 22:13

Pająki....
Cóż, większość z nich nie jest w stanie przebić się przez ludzką skórę. Być może w przypadkach alergii są to ich wydzieliny.
Najbardziej jadowitym pająkiem w naszej strefie klimatycznej jest http://odkrywcy.pl/kat,11...g4sticaid=6ffa7
Kątniki owszem gryzą, ale ich jad sklasyfikowany został mniej jadowicie ;)

krzysztof988 - 2013-01-31, 09:23

Bo dobry pająk to martwy pająk :evil:
Piotrek.P. - 2013-01-31, 09:30

krzysztof988 napisał/a:
Bo dobry pająk to martwy pająk :evil:


Z takim podejściem ludzi do przyrody to życie na ziemi zniknie szybciej niż myślisz ;) widzę ostatnio że ludzie wytłukli by wszystko co się rusza i nie wygląda zbyt "miło".

krzysztof988 - 2013-01-31, 14:04

ewa535 napisał/a:
możemy pisać żle jedynie o zaskrońcu w oczku

bo dobry zaskroniec w oczku, to martwy zaskroniec :evil:
łatwo wywołać dyskusję co nie znaczy, że chcę uśmiercać pająki i wszystko co się rusza :P wręcz odwrotnie :piwko: dla mniej tolerancyjnych kolegów...

lasoch - 2013-01-31, 16:00

mój tata to by wszystko zabił i zjadł
Gosik - 2013-01-31, 16:32

Lasoch pozdrów tatusia i więcej o nim tu nie pisz.
krzysztof988 - 2013-01-31, 20:05

lasoch napisał/a:
mój tata to by wszystko zabił i zjadł

kanibal normalnie kalibal :hehe:

AurorA - 2013-02-01, 02:02

U mnie tygrzyki są od wielu lat, nie walczę z nimi i dopiero się teraz dowiedziałem ze już nie są pod ochroną. Z 10 lat temu to była sensacja. Tygrzyki chyba lubią ciepło bo w tym roku miałem je w obydwu cieplarniach. Nigdy nie zmieniają pozycji i przez cały sezon są w jednym punkcie.


rewi napisał/a:

lasoch napisał/a:
mój tata to by wszystko zabił i zjadł


Myślałam, że z krzesła spadnę


ja spadłem ;)

castleman - 2013-02-01, 06:07

Tygrzyki to fajnie może do jedzenia wyglądają, ale kątniki bueeee. :hehe:
Jeszcze jeden artykulik, tym razem o kątnikach, te to chyba wszyscy znamy.
http://swiatmakrodotcom.w...yscy-go-maluja/
U mnie na działce ich pełno, mi nie przeszkadzają, a w piwnicy czasami przypadkowo się do nich przytulam, oczywiście nie bezpośrednio na ciało ;)
Zimuje część w piwnicy i tą populację obserwuję. Rzeczywiście w ubiegłym roku ich jakby przybyło, więc poredukowałem kilka sztuk. To są chyba te większe kątniki.
Jak będę w piwnicy cyknę kilka zdjęć ;)

AurorA - 2013-02-06, 01:32

Cytat:
Co należy zrobić, kiedy znajdziemy pająka w naszym pokoju? Najlepiej złapać go w jakiś pojemnik i przetransportować tam, gdzie nie będzie zagrożeniem dla nas, a my dla niego, czyli np. do piwnicy albo po prostu na dwór, gdzie sam zatroszczy się o znalezienie innego zakamarku do przeszukania. Pamiętajmy też, że pająki te są bardzo pożyteczne i tępienie ich, było by co najmniej bardzo nierozważnym, oraz nieodpowiedzialnym zachowaniem z naszej, ludzkiej strony.


ciekawe kto tak robi

ILUSION - 2013-02-06, 12:42

;) chyba ktoś, kto ma dużo czasu wolnego
Artur - 2013-02-06, 20:14

Przed kilkoma chwilami, na Viasat Nature leciał krótki filmik o Sidliszu. Pokazali ciekawe aspekty rozrodu tego gatunku, wiecej mozna przeczytać tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Sidlisz_piwniczny
castleman - 2013-02-07, 06:15

Artur napisał/a:
Przed kilkoma chwilami, na Viasat Nature leciał krótki filmik o Sidliszu. Pokazali ciekawe aspekty rozrodu tego gatunku, wiecej mozna przeczytać tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Sidlisz_piwniczny

O, kolejny pająk, ciekawe, tego też znam :)
Niestety jakoś nie podoba się i trafia pod kapcia :?

ewa535 - 2013-03-24, 11:35

Prezent dla Artura ;)
Może wiesz, kto zacz ?


Artur - 2013-03-24, 11:43

Aż tak dobry tonie jestem, to na pewno nie nasz krajowy gatunek.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group