Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko "w głowie" Romka

Organ18 - 2012-06-23, 16:34
Temat postu: Oczko "w głowie" Romka
http://www.fotosik.pl/pok...c4239c841c.html od takiego oczka zaczełem 170 litrów woda z pompy szła do żółwia który pluł wodą do kaskady ;) , a tak wygląda moje obecne oczko http://www.fotosik.pl/pok...120eb7db98.html jest postęp co ?? marzy mi się duże oczko coś jak by staw jakiś mostek nad nim , wiatraki drewniane ;) ale nie mam kasy ani terenu do tego.
Aznar33 - 2012-06-23, 18:52

Ja tam specjalnie postępu nie widzę. Dodałeś ogromny filtr i obłożyłeś go kamieniami z kilku stron (ochrona przed wiatrem?).

Podnieś poziom wody w oczku i obsadź je roślinami. Po to jest ta półka.

Organ18 - 2012-06-23, 18:58

Oczko jest duzo większe z 170 L mam teraz 450 Litrów , pozatym mam teraz ten filtr wielowarstwy pomiędzy kamieniami co jest . A kamienie dałem bo nie miałem co z nimi zrobić, a filtr szpecił plener więc go obudowałem ;)
Pawlak - 2012-06-24, 22:10

Witam na forum kolege :P
KILERK1 - 2012-06-24, 22:22

zaęmiast wydawać pieniądze na te plastiki,powinieneś kupić dobrą folię, wziąść taczkę szpadel (trochę pracy) i wykopać sobie 4mx4m dziurę na głębokość 1,3m, będziesz miał prawdziwe oczko, :good:
Gosik - 2012-06-25, 12:17

Ja bym ten filtr postawiła za tą stertą kamieni i wyprowadziła tylko rury odpływowe tak, aby wyglądało jakby woda z kamieni wypływała. Tyle na temat filtra, pozostałe przemilczę, bo już panowie dali Ci dobre rady.
vivit - 2012-06-25, 12:22

Gosik ma rację albo trzeba by zabudować ten filtr albo za kamienie, bo widok nieciekawy jest. ;)
Organ18 - 2012-06-27, 12:41

Gosik i VIVIT ten filtr jest szpetny więc go od strony ulicy gdzie ludzie chodzą obudowałem kamieniami , jak się patrzy na fotke ( lewa strona) , a z prawej strony od strony mojego domu nie obudowywałem bo po co pozatym aż tylu kamieni nie miał bym a z przyczyn czysto praktycznych mniejsza ilość kamieni od niewidocznej strony dla ludzi sprawia że mogę czyścić szczotki czy tą rurke rozprowadzającą wode po filtrze ;) myślałem o w kopaniu filtra w ziemię ale nie da rady bo filtr zacznie przelewać górą woda przez dolne rurki nie leci do góry ;) narazie myśle o roślinach do oczka bo mi od słońca zazieleniało ;)
Aznar33 - 2012-06-27, 13:50

Organ18 napisał/a:
myślałem o w kopaniu filtra w ziemię ale nie da rady bo filtr zacznie przelewać górą woda przez dolne rurki nie leci do góry


Jak byś bardzo chciał, to możesz zakopać ten filtr do pewnego poziomu. Tylko po co... po co właściwie Ci ten filtr?

Zac - 2012-06-27, 20:25

KILERK1 napisał/a:
zaęmiast wydawać pieniądze na te plastiki,powinieneś kupić dobrą folię, wziąść taczkę szpadel (trochę pracy) i wykopać sobie 4mx4m dziurę na głębokość 1,3m, będziesz miał prawdziwe oczko, :good:


KILERK1 ma świętą racje zastanów się nad tą propozycją.

Gosik - 2012-07-01, 13:26

Organ18 napisał/a:
Gosik i VIVIT ten filtr jest szpetny więc go od strony ulicy gdzie ludzie chodzą obudowałem kamieniami , jak się patrzy na fotke ( lewa strona) , a z prawej strony od strony mojego domu nie obudowywałem bo po co;)

Zrobiłabym na odwrót, bo to ja mam mieć piękny widok na oczko, a nie obcaki chodzące drogą.

Pawlak - 2012-07-01, 13:43

Jak tam? zmieniło się coś? działasz?;>
Organ18 - 2012-08-17, 15:34
Temat postu: Cześć wszystkim
Cześć :pa: muszę się pochwalić po przebudowie oczka :yahoo:

tylko nie mówcie że mało roślin (dolny lewy róg oczka) , ale jak pisałem w innym temacje o chorobach roślin one wymarły :(( chce się również pochwalić drugim dodatkowym filtrem

jest to mój prototyp ;) jest to stara puszka plastikowa po paście BHP jak się nie myle od góry brud napływa , a z boku zrobiłem dziurę założyłem uszczelkę gumową i rurkę plastikową następnie sylikonem do klejenia akwariów uszczelniłem tą rurkę i uszczelkę . Ten pomysł się wzioł po tym jak mi rurka

się zatykała tymi glonami nitkowymi / włosami , trawą itd. oraz na dnie przy kulkach było tak dużo piasku/mułu że zaczeło mi wypłukiwać go z filtra do kaskady :/ a jak włożyłem wąż do butelki plastikowej po napoju zrobiłem dziurke u góry to uzberałem w ciągu 4 minut butelkę 0,5 L piasku więc ten " filtr prototypowy" będzie zbierał mi największy syf w postaci piasku itd.

Organ18 - 2012-08-28, 19:40
Temat postu: Modernizacja ;)
http://www.fotosik.pl/pok...44dc2bd9f8.html dodałem fontanne i lampe uvc :) i wode wymieniłem , jeszcze tylko rośliny mi zostały ;) a tak wygląda lampa Lampa ładnie zrobiłem oczko prawda ??[/center][/list]
Piotrek.P. - 2012-08-28, 19:52

Jak dla mnie to cienko ... :oops:
rewi - 2012-08-28, 19:54

Wywaliłabym tą fontannę, na środek lilie jedną najlepiej miniaturkę, więcej roślin i dookoła nasadziła liliowców, roślin pasujących do otoczenia wodnego, a i najważniejsze schowałbym ten filtr za te kamienie :)
i popieram Piotrka, bez urazy :P

Maglia - 2012-08-28, 19:57

Szału nie ma... ale możesz popracować nad tym. Wydaje mi się, że za płytko zakopałeś ten pojemnik. Bardzo widać brzegi, a to szpeci. Wkop głębiej, dolej wody, nasadź roślin na półce w oczku. Może obsadź też dookoła, zamaskujesz ten pojemnik.
Vanka - 2012-08-28, 22:33

Organ18 napisał/a:
ładnie zrobiłem oczko prawda ??

Witaj,
Generalnie to chyba sobie żartujesz :???:
Ładujesz pieniądze w technikę, a oczko to tak naprawdę kałuża. Nie wiem skąd wziąłeś ilość wody 450 litrów :-o . Dodałeś tą beczkę?
Nie lubię krytykować jeśli widzę, że ktoś się stara, ale w Twoim przypadku to jakiś dowcip.
To oczko to tylko forma napełniona wodą.
Na forum jest kilka galerii z maleńkimi formami, ale szczerze Ci powiem, że tam ludzie naprawdę starali się uzyskać efekt maleńkiej natury.
Jeśli chcesz pochwał to zainwestuj trochę fantazji w ten plastik.
Pozdrawiam

neron87 - 2012-08-28, 22:48

Szkoda mi tych roślin w rogu... :/ Twoje oczko umywa się nawet przy kałuży na asfalcie... Sorry ale nie widzę tu nic ładnego... Wszystko na wierzchu ... :(

Aby Ci nie przyszło wpuszczać tam ryb...

Pawlak - 2012-08-29, 09:47

Forma jest krzywo położona ,przy kaskadzie widać ze jest płycej niż z przodu. Myślę że starannie zrobiona kaskada i małe lilie była by bardziej urokliwa niż fontanna z kaskadą ;) I tak jak Ci już mówiłem niepotrzebnie ładujesz tyle pieniędzy i kombinujesz z techniką ,jak można mieć mały filtr i trochę roślin żeby była czysta woda ,a to tańsze , prostsze i skuteczniejsze:P Powodzenia w dalszych pracach :)
vivit - 2012-08-29, 11:58

Na husteczkę jasną Ty ten plastik kupiłeś... :???: Nie dość, że ogranicza Cię powierzchniowo vel gabarytowo to jeszcze będa problemy aby go zamaskować....
Totalne nieporozumienie.....przemyśl to zanim jeszcze nie jest za późno... ;)

Organ18 - 2012-08-29, 15:35

:? :???: :(( nic tylko krytyka , fajnie się ludzią gada jak się zespołowo pracuje ja niestety jak pisałem kiedyś jestem nowy i zupełnie zielony w budowaniu. Pisałem że brakuje mi jeszcze roślin ale niektórzy nie unikneli uszczypliwości na temat roślin . Tak samo w domu mama czepiała sie że filtr (skrzynka) jest widoczna więc schowałem w kamienie ale i tutaj się mi dostało na temat kamieni. Jestem osobą bezrobotną nie mam kasy a wszystko co tu widzicie moja kasa w 3/4 lub 4/4 . Wujek mówi np. że mi pomoże finansowo mówie mu że zestaw roślin kosztuje 45 zł a on mi dał 10 zł , więc sam musze reszte pokombinować . A co do Kubełka ( filtra) narazie zrezygnowałem go sprawdzam nową pompe ale do kubełka dołożyłem do środka jeszcze jeden filtr i spisał się perfekcyjnie wszystkie włosy od psów , gloni nitkowe itd. zawiesiły się na tym filtrze w kubełku , a na dnie kubełka po ok 2 tygodniach miałem 5 cm. piasku :) fajny bajer spisał się i zaoszczędziłem sporo kasy . Maglia jest za płytko kapłem się po nalaniu wody że on bardziej nie usiadł :/ VIVIT na twoją jasną brudną husteczke , formy nie kupowałem tylko mocniejszą pompe bo tamtą szlak trafiał i kupiłem lampe uvc .
rewi - 2012-08-29, 16:05

Organ18, brak kasy? To po cholerę inwestujesz w system filtracyjny, i te plastiki?
Trzeba było od razu kupić folii, a po rośliny to do stawu, rzeki, bagna, rowów melioracyjnych bez żadnych filtrów tylko rośliny a brzegi mógłbyś zamaskować otoczakami.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nie ma co się nad sobą użalać tylko rower między nogi i nad stawy :pa:

neron87 - 2012-08-29, 19:49

Rewi ma całkowitą racje... Folia byłaby tańsza i lepsza... a tak kończy się to wszystko na plastikowej Misce :)
Pawlak - 2012-08-29, 20:29

Organ18 napisał/a:
nic tylko krytyka , fajnie się ludzią gada jak się zespołowo pracuje ja niestety jak pisałem kiedyś jestem nowy i zupełnie zielony w budowaniu.

Na forum jest wszystko napisane ,po co popełniać błędy innych jak można ich uniknąć dzięki temu. Poprzeglądaj sobie galerie ,może podchwycisz jakieś fajne patenty ;) i jak już kolejny raz będę pisał ,rośliny są 100 razy tańsze i skuteczniejsze od techniki...

krzysztof988 - 2012-08-30, 10:55

Aby dodać otuchy - będzie dobrze ! tylko pogłówkuj i pokombinuj, jak się tobie podoba to jest ok przecież to robisz dla siebie. O gustach się podobno nie dyskutuje, a krytyką się nie przejmuj ona jest budująca. Idzie jesień i zima masz czas na czytanie forum. Na wiosnę usiądź przed okiem i popatrz na nie tak z pół dnia i zobaczysz co jest do :dupa: , a co może zostać. Kasa nie jest wyznacznikiem. Poszukaj fajnych ( ładnych ) roślin w twojej okolicy na wodą. Ale na razie jest do :dupa: :-D - o gustach się nie dyskutuje :good: powodzenia
vivit - 2012-08-30, 11:32

Organ18 napisał/a:
...
VIVIT na twoją jasną brudną husteczke , formy nie kupowałem tylko mocniejszą pompe bo tamtą szlak trafiał i kupiłem lampe uvc .


To skąd masz tę formę. No chyba, że to darowizna....to zrozumiem....mnie chodziło o fakt, że lepiej kupić folię zamiast plastiku.

1. Folia nie ogranicza Cię w kszatłcie.
2. Jest łatwiejsza w zamaskowaniu.
3. Nie pęknie kiedy coś niechcący zleci.

Jak widzasz ma same zalety w stosunku do plastikowej miski.

Aznar33 - 2012-08-30, 17:59

Są ludzie bogaci pieniędzmi i są ludzie bogaci czasem. Skoro należysz do tej drugiej kategorii, to wykorzystaj ten czas. Poczytaj forum, poszukaj inspiracji w internecie, zaprojektuj, przeprowadź kosztorys i weź się za wykonanie.
Jak na razie, widzę, ze wydałeś ogromną ilość pieniędzy zupełnie bez sensu. Już nie wspomnę, że lampę podpiąłeś za filtrem, a nie przed.
Naprawdę szkoda Twoich pieniędzy, czasu i pracy.

Vanka - 2012-08-30, 20:30

Organ18 napisał/a:
:? :???: :(( nic tylko krytyka

Konstruktywna.
Chcesz pochwał ?? przejrzyj galerię, zawiń rękawy i do roboty :) . Jeśli dasz coś z siebie na pewno każdy tutaj to doceni :)
Powodzenia i trzymam kciuki.

JAREK G - 2012-08-31, 01:18

Tak jak pisze Aznar33, lampę UV powinieneś zamontować przed filtrem, wąż dać większej średnicy a filtr umieścić za kamieniami a nie przed
ILUSION - 2012-08-31, 21:53

Witaj
Zazwyczaj nie lubię negatywnie oceniać pracy innych, ale w tym przypadku nie widzę kompletnie Twojej fantazji. To jest zrobione strasznie, chyba kompletnie nie czytasz forum, nie podglądasz innych :-(
Przykro mi, że tak piszę, ale widzę, że nie jestem sam z takim odczuciem.
Zalej tą formę do pełna, posadź na tej górnej półce rośliny, pokombinuj troszkę, a będzie lepiej. Pokaż wszystkim, że masz troszkę fantazji, a nie robisz to bo musisz ;) głowa do góry i do dzieła :piwko:
Na temat lampy UV wypowiedzieli się już koledzy.

Freakazz - 2012-12-16, 23:53

Wybacz, ale muszę to skomentować, jak dla mnie to całkowita porażka i mówię to szczerze. Moim zdaniem jak się coś zaczyna robić to się to robi tak żeby to wyglądało jak najlepiej a u Ciebie to wygląda strasznie, jakbyś wszystko robił, bo Ci ktoś kazał.
Trochę wyobraźni najpierw zainwestuj w wygląd tego wszystkiego (zamaskuj brzegi, posadź rośliny itd.) dopiero potem kupuj sprzęt.

Waldemar - 2013-03-18, 16:14

Witaj Organ. Z fontanny którą dotychczas zrobiłeś i po odpowiednim maskowaniu formy mógłbyś stworzyć filtr glebowo korzeniowy (po prostu całą formę obsadź roślinami -stawów pełno , żaden koszt).Z prawej lub lewej strony dotychczasowego oczka wykop nowe- oczywiście z uwzględnieniem półek (forum pewnie czytasz) i połącz się z formą coś w formie krótkiego strumyka .Największy wydatek to folia -tylko nie budowlana. Z tego co masz zrobione naprawdę idzie cudo wykonać.Zaskocz sam siebie pomysłowością a satysfakcja gwarantowana. Ja jak potrzebowałem kamienie polne to wózek w rękę(dwukołówkę od sąsiada) i wio na pole.Zamaskuj , obsadź i zrób głęboko wykop a ryby nacieszą twe oko. Pozdrawiam
AurorA - 2013-03-18, 23:12

Dopiero dotarłem do tego tematu.kurcze chociaż te węże można by zamaskować. /Ciekaw jestem jak oczko się będzie rozwijać w tym sezonie i trzymam kciuki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group