Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Kupno koi

maniak - 2012-05-14, 17:51
Temat postu: Kupno koi
Witam
Czy wie ktoś gdzie na podlasiu dostać karpie koi, lub z jakich stron internetowych najlepiej zamawiać te ryby?

ontario_ab - 2012-05-14, 22:35

Jak Euro to w niemal każdym zoologicznym. Jak japończyka to w zasadzie jest 3 dostawców w Polsce i wszyscy na południu, ale jeden wysyła.
violettaxx - 2012-05-15, 14:54

Jeśli Koi jap. z podlasia to najlepiej od Marka http://koimark.pl/ :good:
ontario_ab - 2012-05-15, 15:42

Nie wiem czy Marek sie tym jescze zajmuje. :???: ryby zawsze mial ok
violettaxx - 2012-05-15, 18:58

W rozmowie powiedział, że nigdy nie przestanie się zajmować Koi ! ;)
maniak - 2012-05-15, 23:15

Chodzi mi właśnie o euro koi, a w sklepach zoologicznych jest bardzo mały wybór.
Bartosz888 - 2012-05-15, 23:51

Chyba moderator mnie nie opie.....y jak spytam czy ktoś kupywal karpie od karpieKoi.eu
Ładnie piszą ;)
Może ma ktoś doświadczenie z wysylka od nich ryb był bym rad na info
:yahoo:

ontario_ab - 2012-05-16, 23:21

Marek faktycznie zawsze będzie się nimi zajmował, ale z tego co wiem póki co nie sprowadza i nie sprzedaje, zajął się muzyką.

maniak, jaki chcesz mieć wybór skoro za eurokoi płacisz kilka pln ? Bierzesz co jest i tyle. To nie są koi więc trudno mówić o wyborze - wszystkie są łaciate, kwestia czy chcesz bardziej czerwony, czarny, biały czy pomarańczowy :)

Bartosz888, dokładnie tydzień temu sprowadziłem od niego kilka koi. Chyba odpuścił sobie te z Tajlandii i ma tylko japońskie. Przyzwoita cena za rybę jak za te rozmiary - na pewno akceptowalna przez wielu amatorów. O wzorcową rybę u niego niestety trudno, z resztą w Polsce trzeba naprawdę się naczekać by trafić coś fajnego, zbliżonego do wzorców. Dla początkujących polecam koi platina - ona zawsze będą takie, a nie inne - do wyboru są z łuską, bez łuski lub tzw Gin Rin czyli z jakąś ilością łusek metalicznych.

Jeśli admin się zgodzi założymy temat z opiniami o dostawcach koi japońskich w Polsce by ułatwić początkującym zakup u dobrego dostawcy.

arturzbsk - 2012-05-17, 12:32

dobry pomysł
Krzysiek 1978 - 2012-05-17, 18:43

Ja też jestem za :good:
silpe - 2012-05-18, 20:20

ontario_ab napisał/a:
z resztą w Polsce trzeba naprawdę się naczekać by trafić coś fajnego, zbliżonego do wzorców.

kazdy patrzy aby miec ładną kolorową rybke a niewielu sie zna
az tak aby tu operowac konkretnymi farmami japonskimi i wydawac np.za 15 cm dainichi showa tyś zł. dlatego jest jak jest i jeszcze troche czasu minie zanim zaczną sprowadzac drozsze rybcie :)

ontario_ab - 2012-05-18, 22:24

Za ładnego, wzorowego 15 cm koi można zapłacić w Pradze 150-200 EUR. Zauważ, że na aledrogo wystawiają rybę za 3000 pln, ta sama ryba kosztuje na zachodzie zdecydowanie mniej, o ile w ogóle taką kupisz, bo znacznie odbiega od wzorca. Za 700EUR dostaniesz piękną 25 - 30 cm rybę. Póki co oferta w Polsce jest niedojrzała - płaci się za cm i za nic więcej, szkoda.
mishka2 - 2012-05-22, 10:24

ontario_ab napisał/a:
Za ładnego, wzorowego 15 cm koi można zapłacić w Pradze 150-200 EUR. Zauważ, że na aledrogo wystawiają rybę za 3000 pln, ta sama ryba kosztuje na zachodzie zdecydowanie mniej, o ile w ogóle taką kupisz, bo znacznie odbiega od wzorca. Za 700EUR dostaniesz piękną 25 - 30 cm rybę. Póki co oferta w Polsce jest niedojrzała - płaci się za cm i za nic więcej, szkoda.


Wybacz ale wcale tak nie jest. Sprowadzam ryby z Japonii już nie pierwszy raz i obserwuje ten rynek. W tym roku odbierałem ryby z jednego transportu razem z Niemcami i Holendrami. Zamawiają te same ryby w tych samych cenach później sprawdzałem na ich stronach w jakich cenach oni to sprzedają. Tak dla przykładu:
http://www.koi-kontor.de/Kin-Matsuba-35cm cena 249EUR w Polsce kupisz za mniej jak 150EUR w dwóch sklepach.
http://www.koi-kontor.de/Ki-Mizuho-Ogon-33cm cena 149EUR w Polsce poniżej 115EUR.
małe ryby
Ten sam mix od hodowcy Kawakami sprzedwanay w Polsce był za 18zł/szt
tutaj cena 8,99EUR x4,30 =38zł !!!
http://www.koi-kontor.de/Japan-Koi-Mix-7-9cm-

Takich przykładów mogę wklejać bez końca. Prawda jest tak ,,że trawa za granicą zdaje nam się zawsze zieleńsza" Ja nie znam Niemca ,który w tej branży zarabia mniej niż Polak.
Faktycznie sklepy za granicą są po-prostu ładne i robią ładniej zdjęcia. Kupowanie to przyjemność, ale biorąc pod uwagę ogół cen wcale nie maja taniej, może czasami jak organizują promocje czy wyprzedaże. Polscy importerzy maja dostęp do najdroższych koi jakie są wysyłane na Europe jak ktoś będzie chciał na pewno, któryś importer z koi takie zamówienie zrealizuje nie drożej jak nasi sąsiedzi z zachodu.

violettaxx - 2012-05-22, 12:15

mishka2 jest dokładnie tak jak mówisz ! Uważam ,że może jest mniej ryb większych a co za tym idzie droższych. Sama byłam świadkiem w Holandii jak Pani przyszła kupić Koi i spodobał jej się 60cm za cenę 1200Euro i w ciągu 15minut Koi był spakowany do karton bez długiego zastanawiania się :-o /stać ich na to żeby płacić więcej ;) /
ontario_ab - 2012-05-22, 14:07

Przyznaję, że poza Polską potrafią robić fotki zachęcające do zakupu. Tam jednak każą sobie płacić tak jak powiedziałem konkretne pieniądze za konkretną rybę, konkretnej klasy (przynajmniej tam gdzie pytałem). U nas często (nie zawsze) płacimy za rozmiar, a ryba w zasadzie nie jest podobna do wzorca.
Pokażcie mi w Polsce w sprzedaży kohaku, sanke czy showa choć trochę podobne do wzorca, chętnie zainteresuję się taką ofertą oszczędzając na transporcie. Może coś pominąłem. Te co znalazłem są duże, a plamy oznaczają w zasadzie klasę najniższą, o ile w ogóle jakąś, a koszt dot klasy dużo wyższej.
A może ja zbyt dużo wymagam ?

ps. u kolegi z Rzeszowa kupowałem małe ryby, ale takie, gdzie wzorca trudno się czepiać bo są jednobarwne. Z zakupów byłem zadowolony.

PIOTR.P - 2012-05-22, 18:33

nikt nikomu, nic nie narzuci co ma kupić i ile zapłacić, ma każdy z nas swój gust i swoje możliwości
u mnie możliwości są, o gustach się nie dyskutuje a zaś rozsądek bierze górę (nie mogę przezimować ryb)
ale jak stracę rozsądek powiększę i pogłębię oczko to i pomyśle o takich rybach

violettaxx napisał/a:
/stać ich na to żeby płacić więcej

ontario_ab napisał/a:

Z zakupów byłem zadowolony.


i tym optymistycznym akcentem zakończmy ten wątek :pa:

ontario_ab - 2012-05-22, 19:40

PIOTR.P, fakt, nie wziąłem pod uwagę gustu.

Są pewne elementy ubarwienia, kształtu i zasad w nazewnictwie koi, których to nie bierze się pod uwagę u sprzedawców. Za to nazywa się je patrząc na podobieństwo. To i rozmiar generuje cenę - to smutne. Faktem jest, że jednemu spodoba się koi w kolorze czerwono/czarnym, innemu żółty, a innemu platyna. Kupią taką rybę i będzie ich cieszyć i to nawet bardzo. Tak samo je pokochają i będą o nie dbać bardziej lub mniej.
Ja jestem akurat wybredny i wolę poczekać, poszukać, kupić, potem bardzo dbać i bardzo kochać.

violettaxx - 2012-05-22, 21:06

PIOTR.P dokładnie gusta to rzecz względna ? np. w tym roku weszła moda, że na wielkich Koi Show znacznie lepiej jest oceniana nowa Showa sanshoku posiadająca bardzo mało czarnego a dużo białego a co za tym idzie rynek Koi oszalał z cenami poniżej sanshoku które zostały sprzedana za 3000$



A tu dla odmiany stary typ Showa /osobiście dla mnie o niebo ładniejsze !/ sprzedane za 350-450$ A jeśli chodzi o ocenę to wzorzec wystawowy te u góry i te na dole !!!





[ Dodano: 2012-05-22, 22:22 ]
A wracając do wzorców i ocen Koi to wbrew pozorną najwięcej punktów jest przyznawane za kształt i budowę a nie za kolory czy plamy !!! a my kierujemy się tylko wybarwieniem i jego intensywnością /co niekiedy w ocenach ma drugorzędną lub trzeciorzędną role !!!/

Dlatego kupujmy ryby, które się nam podobają ! Bo póki co u nas w Polsce jeszcze nie ma pokazów Koi gdzie można by prezentować nasze pupile !!! ;)

PIOTR.P - 2012-05-22, 23:40

i dla mnie ładniejsze są te u dołu
wziąłbym wszystkie trzy i jednego z góry ten od lewej ale jeszcze nie :!: :!: :!: :!:
jak przerobie oczko i nauczę się je zimować

AurorA - 2012-05-23, 00:29

violettaxx napisał/a:
A tu dla odmiany stary typ Showa /osobiście dla mnie o niebo ładniejsze !/


Bez dwóch zdań. Te nowe jakieś niedorobione. ;)

ontario_ab - 2012-05-23, 08:31

Ten pierwszy jest fajny, niedawno ktoś mi podobnego sprzątnął sprzed nosa. Przedostatnia showa ma fajny czerwony "nosek" :)
violettaxx - 2012-05-23, 09:14

ontario_ab Wrzuć parę fotek albo filmik swoich Koi ; daj trochę oko pocieszyć :)
ontario_ab - 2012-05-23, 09:30

Nie mam już zdrowia do fotosika więc daję link do mojego albubu na facebooku. Tu akurat są fotki tylko ryb kupionych w tym roku. Postaram się zrobić fotkę mojego kohaku i innych, ma ponad 50 cm...
http://www.facebook.com/m...=3&l=0d6383d086

ewa535 - 2012-05-23, 09:38

Bardzo ładne. A najładniejszy ten srebrny ! A białe to widzialne są dopiero po powiększeniu fotki :hehe:
Powiedzcie od czego zalezy , że jedne koi są takie obłe jak zepelin a inne maja duzą głowę a dalej takie zdecydowanie cieńsze ? Czy to jest kwestia "otyłości" czy wieku ryby czy po prostu są rózne gatunki ?
Bo mój jest własnie taki cieńszy a głowa duża, tak jak te tutaj prezentowane. A Viola ma zepeliny.

ontario_ab - 2012-05-23, 09:56

Te grubaski to najczęściej kobitki :) ale oczywiście duuużo zależy od karmy. One są najcenniejsze, ale jak widać wyżej teraz modne są "samce" - chudzinki. Duża głowa to atrybut karpia i często ubarwienie powoduje, że wydaje się większa.
violettaxx - 2012-05-23, 11:00

ontario_ab :brawo: super !!! bardzo lubię ogladać Koi :brawo:
Piękny prezentuje się ten podest przy oczku !!! :brawo:

diver - 2012-05-23, 19:49



takie motylki można dostac na realu w Szczecinie za 150 pln :hehe:
zaś euro koi (słabiutko wybarwiony) około 45-50 cm za 500..




to zaś mój dzisiejszy zakup - 2*12 zł w znajomym sklepie zoologicznym. Nie mogłem się oprzeć!!! :???: biały ma łuski jedynie na grzbiecie i linii bocznej.

silpe - 2012-05-23, 21:04

diver napisał/a:
biały ma łuski jedynie na grzbiecie i linii bocznej.

"doitsu ogon platina " można by powiedziec :soczek:

ILUSION - 2012-05-23, 22:48

Fajne te motylki, euro koi lepiej wybarwione tych rozmiarów (nawet większe) w Poznaniu na Sielance max za 150zł :)
Zakup bardzo udany, ładne rybki :good:

violettaxx - 2012-05-24, 00:13

diver gratuluję nowych Koi :brawo:
diver - 2012-05-24, 22:53

silpe napisał/a:
diver napisał/a:
biały ma łuski jedynie na grzbiecie i linii bocznej.

"doitsu ogon platina " można by powiedziec :soczek:


to mi dopiero w głowie przewróciłeś sugerując jego podobieństwo do japońca :-o :piwko:
Dzięki!! Faktycznie wygląda identycznie ale rozmiar jeszcze nie ten ;)

Piekne dzięki ILUSION i violettaxx :-D do waszych rybek i oczek mam jeszcze parę lat świetlnych ale powoli powoli... :)

Niemniej powyższy zakup oznacza koniec karasi w moim oczku. 2 KOI NA PLUS = 6-7 karasi na minus, tak sobie postanowiłem ;)
pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group