Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner

fotos88 - 2012-03-12, 19:06
Temat postu: preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner
Söll Teichschlamm Entferner
http://www.sklep.oczkowod...rner-500-g.html


W każdym stawie tworzy się z czasem muł stawowy np. poprzez liście, obumarłe mikroorganizmy, resztki pokarmu i odchody ryb. Mogą one prowadzić do procesów gnilnych, a woda staje się mętna i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Söll TeichschlammEntferner uwalnia staw ogrodowy od mułu i osadów - w bardzo prosty sposób!


Skutek i korzyści:

* Podwójnie skuteczny wraz z SauerstoffAktiv
* Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
* Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
* Wiąże fosfór i zapobiega w ten sposób kwitnieniu glonów

Rozkład organicznego mułu stawowego. Dzięki naszej opatentowanej kombinacji minerałów warstwa sedymentacyjna zostaje aktywnie utleniona, a tym samym ulega rozkładowi. Metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb składniki jak fosforan, będące podstawą pożywienia glonów, ulegają wiązaniu. Rezultatem jest widoczny rozkład warstwy mułu i efektywne zapobieganie kwitnieniu glonów. Zapachy gnilne zostają natychmiast zneutralizowane. Bakterie zapewniają czystą wodę. Mikroorganizmy o dużej aktywności rozpoczynają bezzwłocznie rozkład mułu, obumarłych glonów, resztek roślin, liści i substancji toksycznych dla ryb. W ten sposób zapewniają czystą, zdrową wodę stawową.


Dawkowanie:

45g z zawartości wiadra "składnik A" (wiadro) i 5g z zawartości worka (składnik B) na 1.000 litrów wody stawowej (dołączona miarka mieści 10g). W przypadku szczególnie silnych osadów mułu zalecamy podwójną dawkę. Oba składniki wymieszać z wodą, dobrze rozmieszać i rozprowadzić nad stawem za pomocą konewki


Aplikowanie

Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po 48-u godzinach.




Czy ktoś to stosował ?
To nie jest reklama, po prostu zastanawiam się nad kupnem tego preparatu.

ewa535 - 2012-03-12, 20:01

Czy to nie jest taki środek jak nasz rodzimy Trigger 3 ?
Przynajmniej w opisie wygląda tak samo.

ILUSION - 2012-03-12, 20:04

To jest to z Maja w ogrodzie ?
AurorA - 2012-03-12, 20:28

to pewnie coś w podobie
http://www.sklep.oczkowod...nus-300-ml.html
sam nie stosowałem, ale wielu klientów mi to chwaliło

asianko - 2012-03-12, 21:52
Temat postu: Re: preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner
[quote="fotos88"]Söll Teichschlamm Entferner
Preparaty do pielęgnacji zbiorników wodnych » Söll - nowoczesna technologia » Produkty do oczka wodnego » Biologiczne usuwanie mułu


Ja właśnie oczekuję na przesyłkę ,zamówiłam kilka dni temu.Skusilam się ,ponieważ nie bede miała czasu na odkurzanie oczka .Zobaczymy jak sie sprawdzi.Zamówiłam większe opakowanie na 20000 litrów .Mam zamiar w ten weekend sprawdzić jego działanie .

AurorA - 2012-03-12, 21:55

asianko, chyba jeszcze woda za zimna. Ja bym się wstrzymał.
asianko - 2012-03-12, 22:01

AurorA napisał/a:
asianko, chyba jeszcze woda za zimna. Ja bym się wstrzymał.


Wiem ,wiem ....kupię jutro termometr ,bedzie mierzona temperaturka :) .Też myslę ,że jeszcze z 2 /3 tygodnie do + 8 C wody - bo chyba taka jest wymagana.Jak trzeba będzie to poczekam i zdam relację .

duzers - 2012-03-13, 07:44

To czekamy na opinie
fotos88 - 2012-03-14, 22:58

ILUSION napisał/a:
To jest to z Maja w ogrodzie ?


Tak

Elendil - 2012-03-15, 07:50

Ja stosuję Sedimenta Tetry i z czystym sumieniem mogę polecić.
duzers - 2012-03-15, 14:24

Elendil napisał/a:
Ja stosuję Sedimenta Tetry i z czystym sumieniem mogę polecić.
Tomek może napisz co to za preparat i jak się go stosuje.
Elendil - 2012-03-16, 07:36

http://sklep.oczkowodne.n...nus-300-ml.html

Woda mniej mętna i wyraźnie klarowniejsza po użyciu. Osadów też znacząco mniej. U mnie opakowanie wystarcza na półtora sezonu :)

duzers - 2012-03-16, 08:26

Cena jest przystępna i opakowanie dość wydajne 40.000 litrów,jak na moje oczko 5000-6000 litrów to wystarczyłoby na kilka razy.Jeszcze jak polecacie,to warto.Gdybyście mieli porównać go np.z trigger 3 czy wspomnianym w temacie teichschlam entferner.Który warto kupić,pomijając cene
AurorA - 2012-03-16, 12:25

Teichschlamm Entferner miałem wprowadzić do sklepu bo mam to od tego samego dostawcy ale ogólnie solll jest bardzo drogi a podejrzewam ze jakość wiele nie odbiega od tych markowych. Kiedyś ktoś mi mówił że to wszytko i tak robi soll bo maja oni opanowane 90% rynku tylko inne firmy pakują to i sprzedają ze swoim logo.
duzers - 2012-03-16, 16:58

Narazie kupiłem trigger 3,zobacze czy są jakieś efekty,jak nie to spróbuje Sedimenta.Aurora może być tak jak piszesz,że wszystkie te preparaty to w sumie to samo.Mi chodzi głównie o częściowe pozbycie się osadów dennych.Wiadomo że cudów znowu się nie mogę spodziewać.
asianko - 2012-03-16, 18:37

Ja nie doczekałam się jeszcze przesyłki z Söll Teichschlamm ,pewnie idzie przez Madagaskar ;) .Kiedyś stosowałam właśnie trigger 3,ale mam dużo mułu z i pewnością teraz nie da rady . Jak juz sie doczekam tego preparatu i nie zadziała to ...przeprosze się z odkurzaczem ,którego niecierpię.
fotos88 - 2012-03-19, 15:32

asianko, czekam na opinie o preparacie Söll Teichschlamm
asianko - 2012-03-19, 20:11

fotos88 napisał/a:
czekam na opinie o preparacie Söll Teichschlamm


Ja czekam na preparat ,nie przysłali jeszcze . Biorąc pod uwagę temperaturę wody jaka jest wymagana i to ,że na części oczka wczoraj jeszcze był lód....w święta może będziemy testować .

prezes1 - 2012-03-22, 14:47

ja też jestem ciekaw czy da rade w tamtym roku stosowałem trigera3 ale u mnie kompletnie nie było efektów tyle dobrze ze u mnie jeszcze woda jest ok ale jak zobaczyłem u tescia w sobote oko to szok taki muł na dnie a woda to moze z 10-15 cm potem to ciemna a raczej maziowa odchłań
asianko - 2012-03-22, 19:37

U mnie Tigger 3 też nie dawał efektów.
Co do Soll Teichschlamm czekam cierpliwie ,już wyslali :-D .
Szukam opinii w internecie i chyba nikt tego cuda nie stosował -dziwne to troszkę .
Znalazłam taki opis :

W każdym stawie tworzy się z czasem muł stawowy np. poprzez liście, obumarłe mikroorganizmy, resztki pokarmu i odchody ryb. Mogą one prowadzić do procesów gnilnych, a woda staje się mętna i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Söll TeichschlammEntferner uwolnia staw ogrodowy od mułu i osadów - w bardzo prosty sposób!


Skutek i korzyści:

• Podwójnie skuteczny wraz z SauerstoffAktiv
• Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
• Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
• Wiąże fosfór i zapobiega w ten sposób kwitnieniu glonów

Rozkład organicznego mułu stawowego. Dzięki naszej opatentowanej kombinacji minerałów warstwa sedymentacyjna zostaje aktywnie utleniona, a tym samym ulega rozkładowi. Metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb składniki jak fosforan, będące podstawą pożywienia glonów, ulegają wiązaniu. Rezultatem jest widoczny rozkład warstwy mułu i efektywne zapobieganie kwitnieniu glonów. Zapachy gnilne zostają natychmiast zneutralizowane. Bakterie zapewniają czystą wodę. Mikroorganizmy o dużej aktywności rozpoczynają bezzwłocznie rozkład mułu, obumarłych glonów, resztek roślin, liści i substancji toksycznych dla ryb. W ten sposób zapewniają czystą, zdrową wodę stawową.


Dawkowanie:

45g z zawartości wiadra "składnik A" (wiadro) i 5g z zawartości worka (składnik B) na 1.000 litrów wody stawowej (dołączona miarka mieści 10g). W przypadku szczególnie silnych osadów mułu zalecamy podwójną dawkę. Oba składniki wymieszać z wodą, dobrze rozmieszać i rozprowadzić nad stawem za pomocą konewki


Aplikowanie:

Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po 48-u godzinach.



Teichschlamm Entferner - Idealny środek dla najbardziej wymagających klientów, polecany przez specjalistów z całego świata.


Modlę się ,żeby działanie mial jak w opisie .Nastawiłam się ,że wleję i samo się wszystko wyczyści ;) . Więc jak nie zadziała to :bum:

AurorA - 2012-03-22, 21:49

Byłem w tamtym roku na szkoleniu z produktów Soll i jakoś to do mnie nie przemówiło. Oni produkują tego naprawdę masę i chcieliby by to cały czas lać i sypać do oczka, bo produkty są powiązane i po zastosowaniu jednego jest zalecany kolejny który najlepszy efekt daje z jeszcze następnym. Znam trochę chemię i biologie wody i momentami się czułem na tym szkoleniu jak na dobrym kabarecie :-D Najbardziej zaś mi się podobały glony śluzowate :hehe:
fotos88 - 2012-03-23, 06:35

AurorA napisał/a:
Najbardziej zaś mi się podobały glony śluzowate :hehe:


nasze niteczki kochane ?

leszek50-57 - 2012-03-23, 08:35

Jakoś nie mam przekonania do chemii,bo zawsze trzeba coś pózniej łączyć,
tak jak pisze Arek :P
poz.Leszek
----------------

asianko - 2012-03-23, 10:05

leszek50-57 napisał/a:
Jakoś nie mam przekonania do chemii


Preparat składa się z bakterii - to raczej nie chemia.

prezes1 - 2012-04-06, 14:57

no i co stoimy w martwym punkcie asianko daj znac czy już wlałaś czy czekasz na pogode
asianko - 2012-04-06, 15:13

Czekam caly czas na pogodę .
Mam zamiar jutro powalczyć ,jednak dopiero po sprawdzeniu temperatury wody .Sądzę ,że będzie już to wymagane minimum tzn.8 0C.

prezes1 - 2012-04-06, 15:51

no to czekamy dalej cierpliwie przynajmiej ja
asianko - 2012-04-07, 20:20

Zbyt niska temperatura ,trzeba jeszcze poczekać.
szopen - 2012-04-07, 20:36

asianko, cierpliwości, święta miną, to i zaraz cieplej się zrobi, a tak na mur, to w maju na pewno. Też Ci kibicuję, bo mułu mam sporo na dnie, no i zastanawiam się, czy wreszcie nie kupić jakiegoś odkurzacza ?.

Pozdrawiam Antoni !!

Adalbert - 2012-04-07, 21:06

Być może to temat na inne miejsce ale w końcu chodzi o tensam efekt - usunięcie osadów.
Mam ciekawą teorię, którą będę jeszcze sprawdzał w tym sezonie. W moim oczku sprokurowałem obieg wody : duże oczko ( :hehe: ) - małe oczko - bagienko. Z "dużego oczka" z rybami niewielka pompa podaje wodę do małego a stamtąd na bagienko i zurück do dużego. Otóż stwierdziłem, że w małym osadza się niesamowita ilość frakcji stałej tego układu a do bagna wpada już czyściutka woda.
Pompa w dużym jest ustawiona w prawie najgłębszym miejscu.
Podejrzewam, że ryby szukając na dnie pokarmu poruszają te osady i są one zasysane przez pompę a w małym, przy niewielkim przepływie się osadzają. W efekcie w dużym ilość osadów jest minimalna, tak że nie chce mi się wyciągać odkurzacza. Małe jest tak zrobione, że po odstaniu przepompowuję czystą wodę do dużego a cały syf w małym spłukuję po sezonie do najgłębszego miejsca i wybieram do 2 wiaderek.
Co myślicie? Mają te dywagacje sens?
A jak w nim rośliny rosną!

szopen - 2012-04-07, 21:52

Adalbert, no myślę, że w tej Twojej teorii jest coś do rzeczy. Ja niestety nie mam "małego" oczka w związku z czym woda z "dużego oka" pompowana jest bezpośrednio do filtra, po czym dalej do strefy bagiennej, skąd z powrotem do "oka". Po za tym, pompa pobiera wodę z głębokości 60 cm, gdy osady zalegają na dnie tzn. na 1,20. Idąc za Twoją myślą, postanowiłem na próbę przenieść pompę na dno, chociaż nie wiem, czy w "tri miga" nie zamuli mi filtra. Oczywiście najpierw usunę obecne osady z dna. No więc pożyjemy, zobaczymy, jak powiedział pewien Amerykanin.

Pozdrawiam Antoni !!

asianko - 2012-04-07, 21:53

szopen napisał/a:
zastanawiam się, czy wreszcie nie kupić jakiegoś odkurzacza ?.


Mam odkurzacz i do dużej ilości mułu nie specjalnie polecam . Jeżeli chodzi tylko o muł ,to pompa do brudnej wody sprawę rozwiąże.

Adalbert napisał/a:
Mają te dywagacje sens?


Sądzę ,że jak najbardziej .Bardzo fajny pomysł ,jest to naturalny dwukomorowy filterek ;) .

Adalbert - 2012-04-07, 22:04

Jak będzie trochę pogody to fotnę żeby pokazać ile tego szajsu już się nazbierało przez niespełna miesiąc pracy pompki.
szopen napisał/a:
woda z "dużego oka" pompowana jest bezpośrednio do filtra, po czym dalej do strefy bagiennej, skąd z powrotem do "oka".

Czyli prawie to samo. Myślę, że filtr ci się zatka i co najwyżej będzie działał jako odstojnik ale bez "farszu" (złóż filtracyjnych(. Ale, broń Boże , do niczego nie namawiam bo będzie na mnie :bum:

prezes1 - 2012-04-08, 09:31

no u mnie dokładnie tak samo zrobiłem to w zeszłym roku tylko że u mnie z dużego do filtra a potem małe oczko i dopiero bagienko fakt że chyba żaden filtr nie wyłapuje dokładnie syfu osadowego a roślinki faktycznie rosną na takiej pożywce jak szalone mam zamiar jeszcze zasypać małe oczko piachem i posadzić więcej roślinek ale wracając do tematu to czekaj faktycznie na lepszą pogode bo szkoda preparatu czasu i kasy
Adalbert - 2012-04-09, 15:02

Obiecane fotki.

Odgarnąłem nieco mułu z kamienia i teraz widać jaki jest wiosenny urobek



w głównym oku natomiast folia jest prawie bez osadów.


asianko - 2012-04-09, 21:33

Jestem strasznie zawiedziona pogodą .Nie zastosowałam jeszcze tego środka ponieważ jest zbyt zimno.Nie zadziała z pewnością .Poczekam (ok. 2 tyg ) jeszcze.
Tak wyglądało oczko dziś rano -lód na całośći !



Ilość mułu w oczku przerażająca ,postanowiłam nie czekając na pogodę usunąć częściowo odkurzaczem . Zrobilam to raczej z obawy o to ,że preparat nie podoła aż takiej ilości .

Na zdjęciu poniżej lilje posadzone są w skrzynkach i ...skrzynek nie widać .




Także troszkę mechanicznie usunięte ,z resztą czekam na odpowiednią temperaturę - myślę,że w tym roku damy radę :P

AurorA - 2012-04-09, 22:08

ale krystaliczności można pozazdrościć
prezes1 - 2012-04-23, 07:37

no i na czym staneło ?
asianko - 2012-04-23, 20:21

Obiecuję w ten (długi weekend ) będę odmulała.
Wstrzymałam się ponieważ ostatnio na dzialce bywam sobota/niedziela .Po zastosowaniu należy przez 48 h nie uruchamiać lampy uv ,oprócz tego będąc dłużej na miejscu zrobię pełną dokumentację foto.Będę obserwowała dokładnie - mam nadzieję ,że postępy .

Piotrek.P. - 2012-04-23, 20:25

Pamiętaj że jednorazowe sypnięcie praktycznie nic Ci nie da ;)
asianko - 2012-04-23, 20:44

piopil napisał/a:
Pamiętaj że jednorazowe sypnięcie praktycznie nic Ci nie da


No masz :P ....
Zobaczymy ,ktoś musi zrobić pierwszą próbę.
Sama nie wiem jak wyjdzie,mam nadzieję na chociaż częściowe usunięcie tego co jest.

Piotrek.P. - 2012-04-23, 20:46

Już robiłem próby , stosuję to . Jak wcześniej pisałem regularne stosowanie daje efekt ;)
Vanka - 2012-04-23, 20:47

A ja z miłą chęcią poczytam jaki będzie efekt, bo wczorajsze wyciąganie mułu z oczka ręcznie zresztą wcale mi się nie podobało ;)
asianko - 2012-04-23, 21:20

piopil napisał/a:
Już robiłem próby , stosuję to . Jak wcześniej pisałem regularne stosowanie daje efekt


Ja dam jednorazowo większą dawkę. To co zostanie ,posłuży jako nawóz dla roślin.
Nie chcę aż tak ''wypucowanego '' oczka. Chodzi mi o usunięcie nadmiaru mułu -ma to być na zasadzie : "sezonowe odkurzanie''.

Piotrek.P. - 2012-04-23, 21:23

To nic nie zostaje mi powiedzieć jak powodzenia ;)
asianko - 2012-05-04, 21:25

Stało się :-D ,preparat zastosowany ,efekty powolutku widać .



Opakowanie na 20 tys.litrów -wykorzystałam całe na około 16tys.litrów .

Po połączeniu saszetek z proszkiem z pudełka(wymieszane z wodą) ,równomiernie rozlewałam wzdłóż brzegów oczka.



Woda -mleko. Zalecają wylączenie lampy na 48h,ja wyłączyłam na 4 dni.





Po 24 h woda zaczęła się klarować ,również widać troszkę piasek na dnie .
Muł na folii i kamieniach znika .

tak kamienie wyglądały przed użyciem :



tak po 24h:






Reasumując - środek skuteczny ,osad znika ,rybki w swietnej kondycji.
Jedyny mankament to mętna woda,która wolno się klaruje.
Dla mnie super ,odkurzaczem wypompowałabym całą wodę .

AurorA - 2012-05-05, 00:52

To obserwuj co się będzie działo w kolejnych dniach i koniecznie zdaj relację :)
kordiankw - 2012-05-06, 05:22

Ja też jeszcze poobserwuję jak się sprawdza ten preparat w dłuższym czasie, czy za chwilę nie trzeba bedzie operacji powtórzyć. Przy moim obecnym przerybieniu zdecydowanie za szybko przybywa osadów dennych i trzeba będzie coś z tym zrobić.
asianko - 2012-05-22, 10:56

Po kilku tygodniach od zastosowania jest super.Kamienie czyste ,woda ok .Biorąc pod uwage ,że od około 2 tyg .nie działa lampa uv jest naprawde rewelcja.




PIOTR.P - 2012-05-22, 23:17

ciekawe :!: :!: :!:
Efekt naprawdę fajny :brawo:
a co się dzieje z glonem obrastającym kamienie :?: :?:
czy ten preparat zabija też te glony :?: czy tylko czyści osad po zabitych glonach

asianko - 2012-05-23, 09:29

PIOTR.P napisał/a:
ciekawe :!: :!: :!:
Efekt naprawdę fajny :brawo:
a co się dzieje z glonem obrastającym kamienie :?: :?:
czy ten preparat zabija też te glony :?: czy tylko czyści osad po zabitych glonach


Na glony też podziałało ,nie ma śladu :yahoo:

PIOTR.P - 2012-05-23, 20:26

asianko
czy miałaś dno i kamienie obrośnięte glonami to zdjęcie z przed dwóch tygodni

rano zrobię leprze zdjęcie bo dzisiaj jest glonu więcej
w razie czego jak i gdzie mogę to kupić :?: :?: :?:

asianko - 2012-06-05, 13:00

W weekend zajżałam na działkę i sprawdziłam wodę w oczku.Niestety aparatu nie zabrałam .
Woda kryształ -bez lampy .Preparat rewelacyjnie się sprawdził ,jak dla mnie jest zbyt czysto ;) ....tak nienaturalnie .Pewnie to kwestia przyzwyczajenia do obrośniętych kamieni ,teraz tak "łyso".Najważniejsze ,że działa ,w oczku porządek i kasa nie wydana na marne.Zauważyłam,że woda ma fajny kolor ,taki troszkę herbaciany ?.Z racji tego ,że śmigam na urlop podłączyłam lampę i niech się dzieje co chce.

I jeszcze taka moja wątpliwość zasiana przez sąsiada z Poznania:
Stwierdził ,że są biologiczne preparaty do czyszczenia szamb ,dużo tańsze a działanie podobne ...??? Czy to możliwe? nie znam tych środków i ich składu więc nie skomentowałam .Co o tym sądzicie? bo coś mi się wydaje mało wiarygodne ;)

ewa535 - 2012-06-05, 13:11

Z tego co czytałam o innych produktach Trigger to ta grupa własnie głównie do szamb robi , w ogóle dla przemysłu. Ten nasz oczkowy to jeden z wielu. Wszyskie reklamują jako naturalne, biologiczne.
jurek47 - 2012-06-05, 15:54

Poczytajcie o preparacie Biosan KZ 2000.Wyczytałem że do wód zarybionych 2do5gr.na 1m/3 a dużo tańszy.
AurorA - 2012-06-05, 23:50

asianko napisał/a:
Woda kryształ -bez lampy .Preparat rewelacyjnie się sprawdził ,jak dla mnie jest zbyt czysto ;) ....tak nienaturalnie .Pewnie to kwestia przyzwyczajenia do obrośniętych kamieni ,teraz tak "łyso".Najważniejsze ,że działa ,w oczku porządek i kasa nie wydana na marne.


to będzie trzeba wprowadzić do oferty :-D
ILUSION napisał/a:
Czy ktoś to stosował?
http://aktywatory.pl/p48,bio-aqua.html


ta firma dopiero wchodzi - podesłała mi ostatnio ofertę hurtową, ale na razie się nie zdecydowałem- tez chętnie poczytam o efektach jak ktoś zastosuje

KILERK1 - 2012-06-07, 22:15

zastosowałem preprat soll http://www.fotosik.pl/pok...7c185b0bdc.html
jest rzeczywiście super szybki likwiduje muł ,glony woda mętnieje na dwa dni,
bezpieczny dla zwierzat jego wada to cena
po tygodniu zauważyłem że glony próbją się odradzać (poobserwóję...)
super preparatem na glony jest preparat wiążący fosfor (też tej firmy)
do tej pory używałem różnej chemi ale zawsze szybko się odradzały, a po sollu długo już ich nie mam (fosfor jest pokarmem glonów można go utylizować chemią czyli niema fosforu (papu) nie ma szybko glonów : :pa:

[ Dodano: 2012-06-08, 20:51 ]

fotos88 - 2012-07-03, 22:23

AurorA napisał/a:
to będzie trzeba wprowadzić do oferty :-D


skoro nie znalazłem u ciebie AurorA to zamawiam na all bo najtaniej

dziękuje wszystkim za rozwiniecie tematu.

PIOTR.P - 2012-07-05, 21:30

witajcie wszyscy a zwłaszcza Asia (asianko)
masz wlany do oczka środek około dwa miesiące co i jak dzisiaj mogłabyś powiedzieć na jego temat :co z osadem ,glonem ,wodą .............? czy stosowałaś raz czy dwa......?

AurorA - 2012-07-14, 22:32

fotos88 napisał/a:
AurorA napisał/a:
to będzie trzeba wprowadzić do oferty :-D


skoro nie znalazłem u ciebie AurorA to zamawiam na all bo najtaniej

dziękuje wszystkim za rozwiniecie tematu.


Ok już mam.

Teichschlamm Entferner http://www.sklep.oczkowod...rner-500-g.html

PIOTR.P - 2012-07-16, 22:04

Fajnie że wiemy gdzie kupić
trzeba by poznać jeszcze więcej użytkowników i ich opinie o tym środku.

Osobiście produkt mnie się podoba i mam zamiar zastosować go na jesieni przed zimą tak by wyczyścić oczko z mułu i osadu , mam nadzieje że tom zimę moje ryby przeżyją 8)

AurorA - 2012-07-16, 22:10

Na zimę to kiepski pomysł, lepiej już wiosną. Raz ze jest podana minimalna temperatura stosowania, a dwa preparat ten wymaga dużo tlenu, którego pod lodem zawsze brakuje - zalecają nawet dotlenianie przy użyciu tabletkami:

http://www.sklep.oczkowod...toff-depot.html

PIOTR.P napisał/a:
trzeba by poznać jeszcze więcej użytkowników i ich opinie o tym środku.


Ewie dziś wysłałem, zobaczymy jak się u niej sprawdzi.

darek653 - 2012-07-29, 20:10

jurek47, stosowałes u siebie
BIOSAN KZ-2000 250GR? Jak tak, to napisz coś więcej o tym specyfiku -jak wyczytałem to POLSKI produkt i wielokrotnie nagradzany ale czy działa tak dobrze,
jak produkt Solla?

Artur - 2012-07-29, 20:17

Ja stosowałem. Oczko ok 30.000L zastosowałem i . . . efekt marny i krótkotrwały.
jurek47 - 2012-07-29, 20:20

U mnie tak samo , doszedłem do wniosku że ten preparat trzeba stosować systematycznie wtedy by był efekt.
ewa535 - 2012-07-29, 21:59

pogubiłam się ... mówicie o tytułowym preparacie ? czy o tym który przytoczył Darek ?
bo mam ten Sol i planuję zastosować jakby coś ... a już na pewno jesienią. A wy tu , ze nie działa :-(

jurek47 - 2012-07-30, 06:49

Ewcia o tym co pisze Darek.
Piotrek.P. - 2012-07-30, 08:30

ewa535 napisał/a:
A wy tu , ze nie działa :-(


Działa ale jego też powinno się reg. stosować.

asianko - 2012-07-31, 11:18

PIOTR.P napisał/a:
witajcie wszyscy a zwłaszcza Asia (asianko)
masz wlany do oczka środek około dwa miesiące co i jak dzisiaj mogłabyś powiedzieć na jego temat :co z osadem ,glonem ,wodą .............? czy stosowałaś raz czy dwa......?


Już odpowiadam :)

Muł ,którego miałam masę pięknie zniknął .Woda bardzo ładna - zaznaczam ,że mam obecnie włączoną lampę.Stosowałam raz w celu wyczyszczenia z osadów i tu się sprawdził .
W moim przypadku przy dużej obsadzie oczka roślinami ,dobrej filtracji i lampie nie jest konieczne regularne stosowanie. Doszłam do wniosku ,że właśnie jesienią będzie najlepiej posprzątać bałagan tj.osady i liście . Jesienią woda będzie miała temperaturkę odpowiednią i można odłączyć lampę na dłużej.

ILUSION - 2013-05-25, 11:43

Witam
Jestem już prawie na maxa zdecydowany na zakup Soll, mam dużo tego szajsu w wodzie i to będzie chyba najlepszy sposób ;) Skoro rybką nie szkodzi to trzeba działać.

ewa535 - 2013-05-25, 17:04

Stosowałam dwa razy. Jesienią i wiosna tego roku.
Jesienią zrobił cuda w oczku , które utrzymały się do wczesnej wiosny tego roku.
KAmienie przy brzegu, które były zielone , okorzuszone i wstrętne zrobiły się takie jakbym je wygotowała w jakimś kwasie. Prawie się odbarwiły :-o
Oczywiscie to wszystko po kilku dniach , bo na początku oczko wygląda jakby nalać mleka. Siwy dym !
Mułu na dnie - brak całkowity.
Podobny efekt tej wiosny ale niestety od jakichś 2-3 tygodni mam taki koszmarny glon wokół kamieni i widoczność tam zerowa. Mówię o strefie przybrzeżnej, bo środek oczka jest przejrzysty i ok.
To nie są glony nitkowate tylko taka zielona mazia trudna do odłowienia. MAm takie coś pierwszy raz w oczku.
I tak się zastanawiam czy nie jest to skutek uboczny działania tego Sol...
Woda ma dobre parametry , filtry śmigają takie jak do oczka 10 razy większego, rośliny rozrośnięte ,ze szok, a tam gdzie lałam konewką solem i było czysto - teraz bagno
Nie wiem ale tak podejrzewam, ze to przyczyna.

Adalbert - 2013-05-25, 18:05

ewa535 napisał/a:
I tak się zastanawiam czy nie jest to skutek uboczny działania tego Sol...


Raczej nie bo ja nigdy tego preparatu nie stosowałem a na płyciznach też mam tego zielonego gluta.

ILUSION - 2013-05-25, 18:45

No właśnie, ten "GLUT" jest wszechobecny, muszę coś zrobić bo mnie cholera weźmie :evil:
BiBi - 2013-05-25, 19:00

No wlasnie ten Glut nie tylko u was :(
Adalbert - 2013-05-25, 19:12

Wychodzi na to, że musimy tego gluta pokochać i przyjąć do oczka z dobrodziejstwem inwentarza :cmok:
rewi - 2013-05-26, 09:15

Też się przyłączam do fun clubu gluta, który u mnie opanował całą strefę płytką. ;)
twister47 - 2013-05-26, 11:53

Ja mam cały strumień w tym Glucie :-D ale w oczku tylko śladowe ilości. Jak będę miał sadzić rośliny to go całego zbiorę bo robi się taki kożuch. Ale myślę że teraz to robi on za taką gąbkę filtracyjną bo woda przez niego płynie. Na wiosnę też myślałem o zakupie tego preparatu soll bo miałem całkiem bałagan i osadów pełno. Ale na tu na forum doradzili mi żeby uzbroić się w cierpliwość a natura zrobi swoje i udało się. Z Glutem trzeba trochę poczekać i zbierać jak się zrobi na tyle gęsty że wychodzi na wierzch.
ILUSION - 2013-05-30, 14:24

Stało się, zamówiłem Sool, czekam na przesyłkę i zobaczymy czy pomoże :P
Glucie walka toczy się dalej! :hehe:

silpe - 2013-05-30, 16:32

Tak dla jasności to do walki z glonami nitkowymi to jest inny preparat z tej firmy ;)
http://www.soelltec.de/fadenalgenvernichter.html

ILUSION - 2013-05-30, 16:38

Wiem, chodzi tu o tak zwanego "gluta" czyli muł z wszystkimi bajerami. Następnie mam zamiar użyć tego drugiego produktu, który wiąże fosforany ;)
PIOTR.P - 2013-06-01, 21:30

I ja mam cos dziwnego w oku , dajcie jakies fotki
ILUSION - 2013-06-01, 23:00

silpe napisał/a:
Tak dla jasności to do walki z glonami nitkowymi to jest inny preparat z tej firmy ;)
http://www.soelltec.de/fadenalgenvernichter.html

Ja miałem na myśli to:
http://www.soll.oczkawodn...algenstopp.html
co jest lepsze?

Piotrek.P. - 2013-06-02, 07:54

Wiecie przynajmniej jakie są konsekwencje użycia tych środków?
ILUSION - 2013-06-02, 10:40

Co masz na myśli, jeśli masz jakieś złe doświadczenia, lub wiesz coś więcej to proszę się podzielić, bo jeszcze nie zastosowałem :P
Piotrek.P. - 2013-06-02, 10:45

Niszczy nie tylko glony ale i całą "biologię" w zbiorniku. Stosuję ten środek (i mocniejsze) do zbiorników gdzie nie ma filtracji ale jest dużo ryb. Woda jest klarowna i bez najmniejszego paproszka... ma to swoją cenę niestety.. Działa jak narkotyk, użyjesz raz to będziesz go stosował.
ILUSION - 2013-06-02, 10:47

O jakim środku mówimy, tym na osady denne, czy tym na glony?
Czy jest w pełni bezpieczny dla ryb?

Piotrek.P. - 2013-06-02, 10:50

O tym na glony. U mnie zbiera też osady denne (nie w całości ale większość , może dlatego że dno jest porośnięte glonem?)Twoje rybki i Twoje akwarium. Masz tak piękny zbiornik gdzie osobiście bym nie sypał chemii. Poświęć kilka godzin na zabawę odkurzaczem i będziesz spał spokojnie.
ILUSION - 2013-06-02, 10:56

Piotrek, walczyłem już z tym długo, kupiłem już ten preparat na osady (jak w tytule) i raczej zaryzykuję. Zbiornik ma zaledwie 1,2m głębokości, nie mogę sobie pozwolić na jeszcze 20cm syfu na dnie ;) Ryby są już spore, muszę dbać o miejsce dla nich, zwłaszcza na dnie (zima).
Piotrek.P. - 2013-06-02, 10:57

Ja w takich przypadkach jak Twój stosuję pompę spalinową i mieszam wężem po dnie. 20cm syfu Ci nie usunie przy jednorazowym stosowaniu chyba że użyjesz końskiej dawki ;)
Ten na osady jest mocniejszy niż na glony, pamiętaj żeby wszystko dokładnie zebrać co wypłynie na powierzchnię ;)

ILUSION - 2013-06-02, 12:35

Ok dzięki, 20 cm to pewnie nie ma, ale trochę tego jest. Daję 1 kg na 18000l, to jest dawka na 20000l.
leszek50-57 - 2013-06-02, 13:46

Nie wiem po co w sięgacie po chemię ,to wystarczy usuwać mechanicznie lub siatką
z pończochy ,na prawdę idzie to świństwo w ten sposób usunąć

jurek47 - 2013-06-02, 15:14

Leszek ma racje , ja poświęciłem jesienią około 4 godz, zgarnąłem z dna beczkę 120 l.Dlaczego na jesień bo już nie zależało mi że bardzo zmąciłem wodę.Przy okazji wydobyłem dziwną rybkę , przypomina małego miętusa miała 7cm długości ,ale skąd się wzięła do nie mam pojęcia .Co prawda przynosiłem z natury rośliny ,to tylko jest takie wytłumaczenie.Wpuściłem do oczka niech rośnie.
ILUSION - 2013-06-04, 12:10

Od wczoraj Soll jest w oczku, stało się, czekam na efekty i zobaczę, czy był warty swojej ceny ;) Mam nadzieję, że nie zaburzy zbytnio równowagi w oku i wszystko będzie ok :P
edyta4567 - 2013-06-13, 15:47

ILUSION napisał/a:
Od wczoraj Soll jest w oczku, stało się, czekam na efekty i zobaczę, czy był warty swojej ceny ;) Mam nadzieję, że nie zaburzy zbytnio równowagi w oku i wszystko będzie ok :P

Witam jakie efekty po zastosowaniu preparatu.

ILUSION - 2013-06-16, 18:58

Preparat dał widoczne efekty, wodę mam czystą, widzę dno i kamienie na nim, chociaż nie wszędzie. Jest zdecydowanie widoczny efekt, ale czy jest on aż tak duży za te pieniądze, to do końca nie jestem przekonany. Być może jest to jeszcze za krótki czas i z opinią należy się jeszcze wstrzymać. Na pewno do tej pory, nie oczyścił mi kamieni z osadu, jak to opisali inni, różnica jest zdecydowana, ale nie wiem, czy nie pomogły tu dużo rośliny, zwłaszcza rozrastające się lilie, które cieniują wodę.
Z końcową opinią (czy następnym razem bym go kupił) jeszcze się wstrzymam, może ktoś wie jaki okres to działa i czy w międzyczasie można robić podmianę wody?

Piotrek.P. - 2013-06-16, 19:57

Tylko regularne stosowanie przynosi efekty.
ewa535 - 2013-06-16, 20:41

I jeszcze coś. Żeby Wszystkie kamienie odczyściło trzeba wszystkie zalać białym mlekiem Soll ;) . Niby logiczne ale chodzi o to, że jak rozrobiłam w konewce to polewałam ( z użyciem tego sitka na wylew konewki) najpierw dokładnie całą strefę przybrzeżną z kamieniami. Właściwie na środek oczka czyli głębię zostało niewiele co, coś tam na dnie. Wtedy miałam błysk na kamieniach też WSZĘDZIE. Choć preparat przecież nie jest dedykowany jako usuwający glony z kamieni. Sądzę ,ze osady z POD kamieni usunął w 100 %. Wiem, bo "przesadzałam" coś tam w oczku i z pewnej części wyjęłam kamienie do folii. Poza glonami pomiędzy kamieniami na folii nie było dosłownie nic ! No może kilka smug takiego jakby białego kamienia jak w czajniku. Takie beżowe osady na foli (bardzo minimalne) to resztki przetworzonego przez Soll mułu.
Nie sądzę, żeby była potrzeba używania go więcej niż dwa razy do roku-wiosną i jesienią.
Muł usuwa skutecznie a glonowe osady na kamieniach to przecież całkiem inna bajka.

JAREK G - 2013-06-17, 00:37

Piotrek.P. napisał/a:
Tylko regularne stosowanie przynosi efekty.
Jak jest to środek chemiczny to niestety nic innego nie pozostaje :-( Po biologi w oczku pewnie nie pozostanie nawet śladu i cała zabawę z równowaga biologiczna zaczynamy od nowa
Qba - 2017-07-04, 15:51

Odświeże trochę temat. Korci mnie użycie tego preparatu w celu usunięcia obumarlych glonów zalegajacych na półkach w moim oczku. Czy preparat ten poradzi sobie z takim czymś? Czy ktoś z uzywajacych go zauważył jakieś skutki uboczne? Czy polewanie oczka w momencie, gdy rośliny już mocno wystartowały nie zaszkodzi im?
PIOTR.P - 2017-07-04, 21:37

przeczytaj cały temat raz jeszcze i sobie odpowiedz sam
osad z dna czy z półek w oczku lepiej odkurzaczem usunąć ,i potem dolać świeżej wody
tylko dodam że jak masz kasę do zainwestowania w oczko to kup roślin dobuduj sobie strumień lub dodatkową sadzawkę z roślinami jako filtr g\k

Qba - 2017-07-04, 21:56

Czytałem i nie odpowiedziałem sobie sam dlatego pytam :P
luzio - 2017-07-05, 10:59

Obumarłe glony zalegające na pólkach to brzmi trochę jak muł zalegający na półkach :P
Tak chyba działa natura, nie wiem czy jest sens interweniować. I mieć może jakieś efekty uboczne.
Piękne kamyczki i piasek naturalnie będą tylko tam gdzie jest duży przepływ wody.

PIOTR.P - 2017-07-05, 21:01

luzio napisał/a:
Obumarłe glony zalegające na pólkach to brzmi trochę jak muł zalegający na półkach
popieram Twoją teorie !!! dodam że pomóc powinien odkurzacz !!!
a nie jakaś chemia .
lepiej na jesieni lub wczesną wiosną spuścić wodę wybrać muł umyć kamyczki ,
do świeżej wody dodać trriger 3 i na wiosnę będzie dobrze

[ Dodano: 2017-07-05, 22:25 ]
JAREK G napisał/a:
Piotrek.P. napisał/a:
Tylko regularne stosowanie przynosi efekty.
Jak jest to środek chemiczny to niestety nic innego nie pozostaje :-( Po biologi w oczku pewnie nie pozostanie nawet śladu i cała zabawę z równowaga biologiczna zaczynamy od nowa

tu masz odpowiedz i nie trzeba czytać całego tematu

Qba - 2017-07-05, 21:42

PIOTR.P, to jest odpowiedź kogoś, kto nie pisze nic, że stosował ten środek a mi chodzi o opinię osób, które go użyły. Wypowiedź ta jest raczej w trybie przypuszczajacym a mi chodzi o sprawdzone fakty.
Co do odkurzacza to nie posiadam takiego a poza tym nie chce mi się bawić w odkurzanie dlatego pomyślałem o tym preparacie. Jeśli coś można zrobić bez przemęczenia się to dlaczego nie? Tylko wpierw chciałbym poznać opinię osób, które przetestowały ten środek, a nie wszystkowiedzacych teoretyków.

PIOTR.P - 2017-07-06, 00:04

OKEJ POGADAJMY
przejrzałem Twoją galerie i to co widać na fotkach jest okej
i nie wiem czego jeszcze szukasz .Ja po 5-6 latach doświadczeń lania chemii co 4 tygodnie ,moczenia szyszek ,kory brzozowej,torfu ,słomy jęczmiennej itp,,,,,,, :dupa: trafiłem kilka lat temu na to forum, po czytałem i doznałem :idea: rośliny ,rośliny, rośliny ,rośliny, rośliny ,rośliny TROCHĘ czasu i WIĘCEJ cierpliwości i MNÓSTWO pokory ,tego się tu nauczyłem i nic lepszego mnie nie mogło spotkać .
teraz co 2-3 tygodnie czyszczę filtr i pompę, lampę UV stosuję 4-5 tygodni zanim ruszą rośliny , i nic nie robię więcej , jeszcze wchodzę do oczka ze dwa razy latem i przerywam stare liście liliom i troszkę roślin co bardziej zarastają oczko .
Fakt posiadam odkurzacz do oczka i czyszczę oczko bardzo mocno na jesieni wyciągam 70-80 % wody i cały muł uzupełniam wodę zadaję Trigger 3 i poprawiam najgłębsze miejsca wiosnę Trigger 3 woda i po robocie .
poczekaj jeszcze aż bardziej rozrosną się lilie i dadzą więcej cienia wodzie albo lepiej dokup sobie jeszcze ze dwie zamiast kupować coś co zniszczy biologie bakterie w Twoim oczku
Ps. posłuchaj starszego stażem i bardziej wytrenowanego w nie powodzeniach z wodą i z rybami :pa:

Qba - 2017-07-06, 06:44

Staram się być cierpliwy i czekam aż biologia zrobi swoje ale w międzyczasie nadchodzą mnie pomysły na zastosowanie czegoś wspomagającego ten proces ;)
Zanim jednak coś wleje do oczka chciałbym poznać opinie osób, które tego użyły. Nikt z piszących w tym temacie, kto zastosował ten preparat u siebie, nie napisał nic złego o jego działaniu. Wręcz przeciwnie. Dlatego się nim zainteresowałem. Chciałbym jednak poznać więcej opisów działania tego środka w innych oczkach zanim go uzyję u siebie. W szczególności chodzi mi o to czy środek ten polany w tym momencie, gdy rośliny są już rozwinięte, nie zaszkodzi im w jakiś sposób?
PIOTR.P. Sam stosujesz u siebie Trigger 3. Czy masz 100% pewność, że tam nie ma chemii? W preparacie, o którym mówimy też niby robotę robią bakterie.
Dodam tylko, że póki co zrobiłem siatkę z rakietki do badmintona obciagniętej rajstopą i wczoraj w pół godziny usunąłem większość wkurzającego mnie syfu zalegającego na najpłytszych półkach ;)

luzio - 2017-07-06, 08:50

Ja myślę że Qbie zależy na tych ładnych kamyczkach :P
Wiadomo każdy ma takie myśli na początku. Wyobraża sobie takie piękne oczko jak z jakiegoś obrazka. Tylko czy to jest możliwe?
Aż sobie przypomniałem to oczko:
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6384

motlawa - 2017-07-06, 09:11

Ja stosowalem ten srodek w tym roku pod koniec maja. Przed tym mialem duzo mulu na dnie i na kamieniach. Po zastosowaniu mul na kamieniach pozostal choc nie jest go tak duzo jak uprzednio. Z dna tez zmniejszyl widocznie warstwe mulu choc nie calkowicie. Ogolnie jestem raczej zadowolony i zastosuje ten srodek w polowie sierpnia po powrocie do domu. Zeby wzmocnic efekt dodam tez drugiego produktu firmy söl czyli soli czy cos takiego (w tej chwili nie pamietam jak sie to nazywa). Woda w moim oczku 12m3 krysztalowa co moze po czesci wynika z dzialania teischlam entferner a po czesci z duzej ilosci roslin. Nie stosuje lampy uv tylko filter wlasnej roboty. Osobiscie polecam t.e choc efekty nie sa natychmiastowe.
Qba - 2017-07-06, 10:31

motlawa, a polewając ten środek omijałeś rośliny czy nie patrzyłeś na to? Czy zauważyłeś, żeby rośliny jakoś źle zareagowały?

[ Dodano: 2017-07-06, 11:32 ]
luzio, rozgryzłeś mnie :P

luzio - 2017-07-06, 12:05

Hehe :)
Szkoda że tamten kolo znikł z forum ale dał przepis na takie cudowne oczko. Więc może jest to możliwe. Wymaga jednak sporo zaparcia i kasy. Jak ktoś chce niech próbuje. Z pewnością ciekawe doświadczenie.

motlawa - 2017-07-06, 15:16

do qba.teichschlamm entferner rozrabialem w konewce i potem lalem po wszystkim wlacznie z roslinami z tym ze zaraz po oproznieniu konewki spryskalem wszystkie rosliny woda aby t.e w calosci byl w wodzie a nie czesciowo zalegal na lisciach lili czy innych roslinach.jesli chodzi o skutek uboczny to niczego takiego nie zaobserwowalem.wszystko rosnie jak przed zastosowaniem t.e.nie szkodzi to rowniez ani rybom ani innym wodnym zyjatkom
Qba - 2017-07-06, 19:03

motlawa, wielkie dzięki za info :piwko:
PIOTR.P - 2017-07-06, 20:59

widzę że szkoda pisania
więdż zrób fotodokumentacje dla potomnych i np. to samo miejsce fotografuj co 2-3 dni i po2- 3 tygodniach wstaw te foty na forum w odpowiedniej kolejności i ocenimy efekt tego środka
KTO JEST ZA !!!! takim rozwiązaniem ?

Qba - 2017-07-07, 11:13

PIOTR.P, namówiłeś mnie :P

Godzinę temu podałem dawkę na 6000 l. Nie wiem ile dokładnie ma moje oczko ale szacuję, że troszkę mniej. Nie zmierzyłem też parametrów wody więc test nie będzie za wiele mówił, oprócz tego, co zobaczycie na zdjęciach ;)

Wpierw kilka zdjęć przed, żeby było wiadomo z czym walczę











Dodatkowo wrzucę zdjecie mojego bajorka filtracyjnego. Tu nie polewałem preparatem.




A teraz kilka zdjęć zrobionych tuż po zalaniu








Jak widać polewałem również po roslinach a następnie opłukałem je czystą wodą z konewki

CDN...

piekaro - 2017-07-07, 12:21

qba tez mialem taki "osad" na kamieniach, bardziej mi sie wydaje ze to glony, nic z oczkiem nie robilem i na dana chwile praktycznie wszystko zniklo.

ale rob zdjecia i obserwuj napewno sie przyda taki test na forum :)

PIOTR.P - 2017-07-07, 14:13

:brawo: :brawo: za podjęcie wyzwania i popieram to co napisał "piekaro"
:arrow: (ale rob zdjecia i obserwuj napewno sie przyda taki test na forum :)

przypomniałem sobie jeszcze taki temat z którego byłem bardzo zadowolony :yahoo: już go nie stosuję bo nie nam gdzie kupić ( mój kolega wrócił do Niemiec ) i trochę o tym środku zapomniałem , ale są wakacje i będzie mój kolega w Polsce
jak zwykle zdania są podzielone co do przydatności efektów ,ceny itp.........
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4231 :arrow:

Qba - 2017-07-07, 14:26

A mi się zdaje, że to umierające glony bo nie są do niczego przyczepione i jak tylko spowoduję ruch wody w ich pobliżu to odkrywają się kamyczki i jest w miarę czysto. Są oczywiście też żywe glony nitkowate, które widać na zdjęciach.

[ Dodano: 2017-07-08, 11:56 ]
Minęła doba więc wrzucę fotkę



W miejscu, gdzie polało mi się trochę więcej tego preparatu może coś zaczyna się dziać. Natomiast tam, gdzie lałem pod koniec i nie zrobiła się już tak wyraźnie mleczna woda nie widzę żadnych zmian




Polecam więc podzielenie dawki, jaką chcemy zapodać, na kilka konewek bo z jednej ciężko obdzielić całe oczko po równo.

Qba - 2017-07-09, 09:13

Minęły prawie 2 doby. Nie widzę zmiany w porównaniu z dniem wczorajszym więc fotek nie robię.
motlawa - 2017-07-09, 12:14

jesli chodzi o podzielenie dawki na pare konewek to pe3lna zgoda bo sam tak robilem.natomiast efekt nie bedzaie natychmiastowy.dopiero po kilku dniach zaobserwujesz roznice.ja stwierdzilem ze tego mulu jest mniej po uplywie mniej wiecej tygodnia a to i tak byl dopiero poczatek ubywania nadmiaru mulu.podkreslam nadmiaru a nie calkowitego znikniecia
PIOTR.P - 2017-07-09, 13:37

motlawa napisał/a:
.podkreslam nadmiaru a nie calkowitego znikniecia

mogę byś upierdliwy ale podaj granicę do jakiego stanu jest norma a gdzie jest granica nadmiaru?????

motlawa - 2017-07-09, 17:02

sam sobie okresl co jest nadmiarem a co akceptowalna iloscia.dla mnie nadmiar to powyzej 1cmi gdy z dna czyli de fakto z warstwy mulu unosza sie takie jakby krzaczki martwych glonow i lzejszych frakcji mulu.poza tym nigdy nie usuwam mulu calkowicie gdyz w nim znajduja sie rozne zyjatka ,ktore sa zjadane przez ryby np kielbie
Eco - 2017-07-10, 23:35
Temat postu: Preparat na muł
Testowałem ten preparat w zeszłym roku, dosyć ładnie klaruje wodę, mułu mi jednak nie ograniczył i jest stosunkowo drogi. Zdecydowanie lepszy jest ecotabs w tabletkach (proszek tej samej firmy prawie nie działa i ma efektywność triggera) lub polski ecogerm ponds.
Qba - 2017-07-11, 08:09

Mija 4 doba. UV wciąż mam odłączone. Producent zalecał odłączyć na 48 h więc chyba już włączę. Cudów narazie nie zarejestrowałem więc fotek nie wrzucam.
Qba - 2017-07-12, 09:43

Minęła 5 doba. Cudów nadal brak. Dzisiaj włączyłem lampę UV
Qba - 2017-07-17, 18:51

Już 10 dni od wlania preparatu do oczka i wciąż czekam na cud

[ Dodano: 2017-07-18, 13:46 ]
Już 11 dni odkąd polałem oczko tym specyfikiem. O ile w oczku wyraźnych efektów brak to w bajorku filtracyjnym coś się dzieje. Nie wiem na ile to zasługa tego środka a na ile zdolności do samooczyszczania bajorka ale jest lepiej




[ Dodano: 2017-07-18, 13:50 ]
Dorzucę jeszcze zdjęcie oczka


Qba - 2017-07-24, 14:57

Minęło 17 dni i znaczącej roznicy nie widzę. Dzisiaj kupiłem napowietrzacz i uruchomiłem. Przy okazji dosypałem do oczka preparatu na ok 4000 litrów ;) W sumie jest więc dawka na 10000 litrów, czyli około 2 razy pojemność mojego oczka :P Zobaczymy co teraz?
Eco - 2017-07-25, 10:49

Wodę masz bardzo ładną, a to na dnie to nie muł tylko glon nitkowaty z tego co widzę - chyba rozwalająca się w dłoniach mużocja. Ten preparat ci nie pomoże. Posyp to Algosplit i wyłów po wypłynięciu podbierakiem z drobnym oczkiem lub pończochą. Z drugiej strony taki stan jest jak najbardziej naturalny, nigdy nie uzyskasz na długo idealnie widocznych kamyczków. Czekam na kolejne zdjęcia.
luzio - 2017-07-25, 11:07

Na ale jeśli jakiś preparat nawet zacznie działać to co właściwie ma się stać z tymi glonami w stojącej wodzie? Przecież te preparaty chyba nie mają mocy unicestwiania cząstek? Coś musi zostać, opaść na dno. Kluczem musi być przede wszystkim ruch wody tak by te cząstki zostały wyłapane przez jakiś filtr.
Może Qba spróbowałbyś zamontować na czas działania preparatu jakąś pompkę, która jedynie przepychałaby wodę, wymusiła krążenie także po brzegach?
To nie będzie łatwe w twoim oczku gdyż masz lilie, ale może warto by jakoś ręcznie „przedmuchiwać” wodą miejsca które najbardziej cię interesują.

taniw - 2017-07-25, 14:57

Eco, chyba ma rację. Spróbuj obniżyć ilość fosforanów w wodzie. W tutejszym sklepie kiedyś widziałem jakiś preparat który tak działa.
luzio, musiałby to być dość wartki przepływ, chyba na dłuższą metę nie do utrzymania w oczku. Mały ruch wody spowoduje odwrotny skutek. Glony będą szybciej rosły gdyż wolno płynąca woda dostarczy glonom dodatkowe pożywienie.

PIOTR.P - 2017-07-25, 21:46

na początek powiem mało popularną kwestie " a nie mówiłem "
tylko cierpliwe czekanie na rośliny aż zrobią swoje .
jeszcze jedno tylko by mogło przyspieszyć,
na dnie tak na średniej głębokości osobna doniczka i posadzone rogatek i moczarka ,które zrobią konkurencje dla glonów i pomogą czyścić wodę z lekko mętnej wody i nitkowych glonów .
ale to jest tylko dla cierpliwych i opanowanych ,którzy nie robią zbędnych ruchów ...... i nie niszczą chemią tego co rośliny ciężką ale powolną pracą robią

powodzenia i dobrych decyzji

Qba - 2017-07-25, 22:15

Eco, chyba masz rację z tą mużocją. Poszperalem i wygląda na to, że to coś jednak żyje. A myslalem, ze to obumarle glony. Dzięki za podpowiedź.

[ Dodano: 2017-07-25, 23:17 ]
PIOTR.P, moczarki mam pół oczka. Na średniej półce też, tylko nie rośnie zbytnio.

Póki co nie kombinuję dalej z cudownym środkami. Ale będę dawał znać jak zauważę jakieś zmiany.

Qba - 2018-04-09, 12:46

W zeszłym roku cudów nie zauważyłem po tym preparacie ale zostało mi prawie pół opakowania więc dałem i w tym roku. Kilka dni temu wlałem też starter bakteryjny więc wspólnie może coś zdziałają



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group